Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι σιλικονης αλλα δεν συμπιπτουν τα κουμπια δηλ. τις σιλικονης καθεται αναμεσα σχεδον στο power και στις sim

 

Από που την πήρες , γιατί έχω παραγγείλει κι εγώ από Vickmall, να ξέρω τι να περιμένω...:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι σιλικονης αλλα δεν συμπιπτουν τα κουμπια δηλ. τις σιλικονης καθεται αναμεσα σχεδον στο power και στις sim

 

είναι προφανές λοιπόν που είναι το πρόβλημα,απο vickmall να φανταστώ,μάλλον μας στείλανε του x600

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που την πήρες , γιατί έχω παραγγείλει κι εγώ από Vickmall, να ξέρω τι να περιμένω...:blink:

 

αν θέλεις σιλικόνης θα πρέπει να πάρεις άλλη,δεν είναι μόνο το power button αλλά και το κόψιμο της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια φίλε...πετάνε αετό στα ΕΛΤΑ...Πιο πολύ αργεί εντός Ελλάδας, παρά να έρθει απότην Κίνα.

 

Μόλις μου εμφάνισε το παρακάτω τα ΕΛΤΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-11-2015 10:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-11-2015 13:37 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-11-2015 15:37 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

θα το έχω αύριο στα Χανιά λετε; :ninja:

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις σιλικόνης θα πρέπει να πάρεις άλλη,δεν είναι μόνο το power button αλλά και το κόψιμο της κάμερας

 

Έχει να προτείνει κανένας καμιά αξιόλογη θήκη σιλικόνης?

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα ετσι και με τις καμερας,απο vickmall

 

εβαλα την σκληρή θήκη και ειναι ενταξη τώρα, τοσο ευαίσθητο ειναι το power button;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Μου χουν βγει τα ματια σημερα και χτες με το θεμα με τη σιμ.Να σημειωσω οτι η micro σιμ μια χαρα δουλευε οταν μου το στειλανε απο vickmall με την 6ς του cuoco, και επειδη απεγκατεστησα καταλαθως ενα system app, οταν εκανα ξανα φλας την 6ς του ιταλου,σταματησε να τη διαβαζει. Τι εχω δοκιμασει:

 

1.Φλασαρα απο 2-3 φορες την 6σ και την 7σ του ιταλου, τιποτα.

2.Εκανα τη διαδικασια που περιγραφει στο ιταλικο φορουμ ο DanieleGS (http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-76.html) και ειμαι στην στοκ 002s.Σιμ δε διαβαζει ακομα.

3. Πηγα γερμανο και αλλαξα την micro sim που ειχα σε nano sim γιατι μερικοι στο xda λεγαν οτι δουλεψε.Μπα.

 

Δε ξερω πραγματικα γιατι μου τυχαινουν αυτα, ναι εκανα λαθος και εσβησα ενα αππ που δεν επρεπε ,κουλ, αλλα να μου τυχει αυτο μετα? Που κανονικα με ενα ρε-φλας επρεπε νε ξεμπερδεψω?

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλο/εχετε να προτεινετε κατι? Thanks προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

εχω πρόβλημα στον ήχο του ακουστικού οταν με περνουν ισα που ακούγεται τι λέτε να εχει;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Aνεβηκε στο xda η 008s του MR RUSCH....

http://forum.xda-developers.com/android/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702

O CUOCO τρωει πιτσες μαλλον ακομα...:)

Link to comment
Share on other sites

Και είχα αρχίσει να βαριέμαι. Όπου να ναι θα σκάσει και ο ιταλός .

 

εχει ελληνική γλωσα;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον. Δεν δοκιμάζω Ρομ αν δεν περάσουν 2-3 μέρες. Όλο και κάποιο bug θα έχει.

 

θα δοκιμασω γιατι στην 7s δεν εχω δυνατο ηχο σχεδον καθολου κατα την κληση.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που την εβαλα μολις γιατι μου παν οτι καναν αλλαγες στο sim toolkit, ακομα δε τη διαβαζει :lol:

Πάντως από αυτά που περιγράφεις νομίζω ότι έχουν χαθεί τα imei της συσκευής σου.Σε mtk υπήρχε πρόγραμμα που το ξανάγραφες .Σε snapdragon δε γνωρίζω. Δε το googlάρεις μπας και βρεις τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Τι να googlarw για το letv οτι ειναι να βρω ειναι εδω, στο xda και στο androidiani. Αυτο με τα imei δεν εχω ιδεα τι σημαινει ουτε τι ειναι, πρωτη φορα το βλεπω. Οτι βρηκα το χω δοκιμασει.Το μονο που εμεινε ειναι να στειλω mail στο vickmall ειτε για να μου πουν αν ξερουν κατι που αμφιβαλω , ειτε για να τους το στειλω.
Link to comment
Share on other sites

Τι να googlarw για το letv οτι ειναι να βρω ειναι εδω, στο xda και στο androidiani. Αυτο με τα imei δεν εχω ιδεα τι σημαινει ουτε τι ειναι, πρωτη φορα το βλεπω. Οτι βρηκα το χω δοκιμασει.Το μονο που εμεινε ειναι να στειλω mail στο vickmall ειτε για να μου πουν αν ξερουν κατι που αμφιβαλω , ειτε για να τους το στειλω.

 

το πρόβλημα ηρθε με αυτη την ρομ; οποτε δεν την περναμε;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα ηρθε με αυτη την ρομ; οποτε δεν την περναμε;

 

Οχι ουτε καν, το προβλημα το χω με ολες τις ρομ πλεον και του ιταλου και του Rusch.

Link to comment
Share on other sites

με ποια διαδικασία περναμε την ρομ; πρωτα wipe dalvik/case/system και μετα το install ή το αντίστροφο;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να googlarw για το letv οτι ειναι να βρω ειναι εδω, στο xda και στο androidiani. Αυτο με τα imei δεν εχω ιδεα τι σημαινει ουτε τι ειναι, πρωτη φορα το βλεπω. Οτι βρηκα το χω δοκιμασει.Το μονο που εμεινε ειναι να στειλω mail στο vickmall ειτε για να μου πουν αν ξερουν κατι που αμφιβαλω , ειτε για να τους το στειλω.

 

Σε πρώτη φάση για να δεις αν έχουν χαθεί τα ΙΜΕΙ της συσκευής σου (και γιαυτό δεν έχεις σήμα) δώσε στον dialer *#06#

 

Αν σου βγάλει κάποια νούμερα σημαίνει ότι δεν έχουν χαθεί τα ΙΜΕΙ, αλλιώς θα πρέπει με κάποιο τρόπο να τα επαναφέρεις.

 

Έχει αναφερθεί κάτι σχετικό (επαναφορά ΙΜΕΙ) σε τούρκικο forum για το Χ600 όπου κάνουν χρήση του προγράμματος MAUI Meta 3G. Κάνε μια αναζήτηση μήπως το παλέψεις και βγάλεις άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση για να δεις αν έχουν χαθεί τα ΙΜΕΙ της συσκευής σου (και γιαυτό δεν έχεις σήμα) δώσε στον dialer *#06#

 

Αν σου βγάλει κάποια νούμερα σημαίνει ότι δεν έχουν χαθεί τα ΙΜΕΙ, αλλιώς θα πρέπει με κάποιο τρόπο να τα επαναφέρεις.

 

Έχει αναφερθεί κάτι σχετικό (επαναφορά ΙΜΕΙ) σε τούρκικο forum για το Χ600 όπου κάνουν χρήση του προγράμματος MAUI Meta 3G. Κάνε μια αναζήτηση μήπως το παλέψεις και βγάλεις άκρη.

 

To χω πατησει αυτο φιλε μου, οταν το παταω μου βγαζει ενα αρκετα μεγαλο νουμερο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους - φίλες.

Παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον το θέμα για το x 800.

Σήμερα έλαβα μέσω DHL το δικό μου :)

Δεν το έχω εργοποιήσει ακόμα γιατί είμαι τραγικά άσχετος.

Θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου στέλνατε σε pm κάποιο λινκ με οδηγίες για την πρώτη ενεργοποίηση, την πρώτη φόρτιση κτλ κτλ.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά, δημήτρης.

 

ΥΓ. Για όσους έχουν οποιαδήποτε αμφιβολία το η συσκευή είναι κόσμημα, με απίστευτο φινίρισμα και της πάει πάρα πολύ το χρυσό χρώμα (κατά την γνώμη μου πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...