Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:up:

(10char)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βοήθεια παίδες.

Το τηλέφωνο έχει συγχρονίσει και έχει περάσει στις επαφές, όλες τις διευθύνσεις email και ότι άχρηστο γενικά έχει βρει που να το θεωρεί επαφή.Ακόμα και κάποιες κενές επαφές.Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να τις σβήσω μια μια μου λέει αυτό:

 

"Οι επαφές από έναν λογαριασμό μόνο για ανάγνωση ΔΕΝ μπορούν να διαγραφούν. Αντίθετα αυτή η επαφή θα είναι κρυμμένη"

 

Ε ούτε κρυμμένη μένει ούτε διαγράφεται! Έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι και με ultrex λούστηκα. Τι να κάνω γιατί γίνεται ένας μικρός χαμός στις επαφές. Νομίζω ότι δοκίμασα να απενεργοποιήσω τον συγχρονισμό και μετά να τα σβήσω ένα ένα. Έχετε να προτείνεται κάτι?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

edit: το βρήκα. Μάλλον για καλό ήταν το ποστ αφου με έκανε να ψάξω λίγο καλύτερα.

Edited by savo77
Link to comment
Share on other sites

Καπου θα εχει στις ρυθμισεις να δειχνει μονο τις επαφες που εχουν τηλεφωνικο αριθμο.

 

Contacts -> Menu -> Contacts to Display -> και πατας το διακοπτη που λεει " Show contacts with phone number"

 

Αν θυμαμαι καλα.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ελπίζω να μην έχει ειπωθεί ξανά.πως ενεργοποιω το signal+; Όταν πατάω επάνω στο link+ και μετά στο signal+ με βγάζει σε κάτι Φωτογραφίες που εξηγεί τι ακριβώς κάνει αλλά δεν έχει κάτι να πατήσω ώστε να Το ενεργοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παίδες.

Το τηλέφωνο έχει συγχρονίσει και έχει περάσει στις επαφές, όλες τις διευθύνσεις email και ότι άχρηστο γενικά έχει βρει που να το θεωρεί επαφή.Ακόμα και κάποιες κενές επαφές.Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να τις σβήσω μια μια μου λέει αυτό:

 

"Οι επαφές από έναν λογαριασμό μόνο για ανάγνωση ΔΕΝ μπορούν να διαγραφούν. Αντίθετα αυτή η επαφή θα είναι κρυμμένη"

 

Ε ούτε κρυμμένη μένει ούτε διαγράφεται! Έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι και με ultrex λούστηκα. Τι να κάνω γιατί γίνεται ένας μικρός χαμός στις επαφές. Νομίζω ότι δοκίμασα να απενεργοποιήσω τον συγχρονισμό και μετά να τα σβήσω ένα ένα. Έχετε να προτείνεται κάτι?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα.

Προφανώς εννοείς ότι έχει συγχρονίσει τις επαφές σου με το google account σου. Και μάλλον δεν το έχεις ψάξει και πολύ, έτσι? ;)

Πάμε, λοιπόν.

Μπαίνεις στις επαφές και πας στο μενού (κάτω δεξιά) > Ρυθμίσεις.

Στο κάτω μέρος του μενού βλέπεις συγκεντρωτικά πόσες επαφές έχεις καταχωρημένες και που.

Πάμε τώρα να δούμε τι μπορείς να κάνεις και τι επιλογές έχεις.

1η επιλογή.

Από τις επαφές, πας στο μενού πάλι και επιλέγεις το επαφές για εμφάνιση. Από εκεί διαλέγεις από που θα σου εμφανίζει τις επαφές που βλέπεις. Έχει τόσες επιλογές όσα και τα mail account που έχεις δημιουργήσει.

2η επιλογή.

Μπαίνεις με έναν browser στο GMAIL (ή σε όποιο account έχεις τις επαφές σου) και διορθώνεις - σβήνεις όποια επαφή δεν χρειάζεσαι ή την θεωρείς σκουπίδι.

3η επιλογή.

Αν βαριέσαι να τα καθαρίσεις (τα σκουπίδια), μπορείς πάλι από το μενού των επαφών, να επιλέξεις να εμφανίζονται μόνον αυτές που έχουν καταχωρημένο νούμερο.

 

Διαλέγεις και παίρνεις! :lol:

 

Καλησπέρα.ελπίζω να μην έχει ειπωθεί ξανά.πως ενεργοποιω το signal+; Όταν πατάω επάνω στο link+ και μετά στο signal+ με βγάζει σε κάτι Φωτογραφίες που εξηγεί τι ακριβώς κάνει αλλά δεν έχει κάτι να πατήσω ώστε να Το ενεργοποιήσω.

 

Δεν το ενεργοποιείς. Είναι feature πάντα ενεργό. Νομίζω ότι έχει και δεύτερη κεραία εσωτερικά και όταν αντιληφθεί δύσκολες συνθήκες λήψης, την ενεργοποιεί. Προσεχε όμως, είναι μόνον για την λήψη. Κάτι σαν RX diversity.

Εγώ το έχω δει αρκετές φορές να βγάζει ένα μήνυμα για ενεργοποίηση του feature, κυρίως όταν είμαι σε κάποιο υπόγειο με οριακή λήψη και προσπαθώ να μιλήσω. Θα το δεις αν βέβαια έχεις καποιο handsfree ώστε να μπορείς να βλέπεις την οθόνη. Αν το βάζεις στο αυτί είναι κομμάτι δύσκολο. :lol:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ελπίζω να μην έχει ειπωθεί ξανά.πως ενεργοποιω το signal+; Όταν πατάω επάνω στο link+ και μετά στο signal+ με βγάζει σε κάτι Φωτογραφίες που εξηγεί τι ακριβώς κάνει αλλά δεν έχει κάτι να πατήσω ώστε να Το ενεργοποιήσω.

 

Το signal+ είναι μόνιμα ενεργό. Το wifi+ έχει κουμπί ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις Σας! Αλλά εγώ στο υπόγειο δεν έχω σήμα ότι και να γίνει :-(
Link to comment
Share on other sites

Καπου θα εχει στις ρυθμισεις να δειχνει μονο τις επαφες που εχουν τηλεφωνικο αριθμο.

 

Contacts -> Menu -> Contacts to Display -> και πατας το διακοπτη που λεει " Show contacts with phone number"

 

Αν θυμαμαι καλα.

Ναι αυτό έκανα και όλα οκ . Σε ευχαριστώ φίλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

Προφανώς εννοείς ότι έχει συγχρονίσει τις επαφές σου με το google account σου. Και μάλλον δεν το έχεις ψάξει και πολύ, έτσι? ;)

Δεν το έψαξα όντως καλά λόγω ασχετοσύνης. Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έψαξα όντως καλά λόγω ασχετοσύνης. Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

Τίποτα!

Απλά κάποια στιγμή θα πρέπει να μπεις με έναν browser στο email σου και να καθαρίσεις την σαβούρα. Και όσο νωρίτερα, τόσο το καλύτερο. ;)

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις Σας! Αλλά εγώ στο υπόγειο δεν έχω σήμα ότι και να γίνει :-(

 

Ε ναι, είπαμε για οριακές καταστάσεις. Αν τώρα είσαι σε κανένα βάθος .... τότε δεν θα δεις τίποτα το σοβαρό!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τουλάχιστον καμία εφαρμογή που να μπορώ να κατεβάσω βίντεο απο το you tube;

 

Δοκιμασε το snap tube...Πολυ καλο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος κάποιο σχετικό πρόβλημα Όταν πάει να γράψει κάπου να τρελαίνεται το πληκτρολόγιο;δλδ να ανεβοκατεβαίνει ασταμάτητα το πληκτρολόγιο.βασικά μπήκα στην κοσμοτε και πάτησα στο chat Για να μιλησω αλλά οσες φορεε και να μπηκα το ιδιο.απο διαφορετικούς browser κάθε φορά αλλά το ίδιο αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δούλευε και δουλεύει τέλεια...και το Swype και το Google.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.απλά τώρα με έπιασε μια μανία να μάθω γιατί συμβαίνει αυτό; δεν έχω γενικά άλλο πρόβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.απλά τώρα με έπιασε μια μανία να μάθω γιατί συμβαίνει αυτό; δεν έχω γενικά άλλο πρόβλημα.....

Όλα τα keyboards το ίδιο κάνουν? Αν ναι τότε μάλλον έχει θέμα το dogitizer

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα keyboards το ίδιο κάνουν? Αν ναι τότε μάλλον έχει θέμα το dogitizer

 

Ναι το ίδιο κάνουν τα άλλαξα για να δω.Το είναι το dogitizer;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο κάνουν τα άλλαξα για να δω.Το είναι το dogitizer;

 

Ειναι digitizer και λογικα εχεις θεμα με την οθονη αφης της συσκευης σου...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω όλο ερωτήσεις είμαι αλλά έλειπα χρόνια από το android.Είναι φυσιολογικό με 18 εφαρμογές που έχω κατεβάσει να έχω ελεύθερο το 1,5GB RAM ; δεν είμαι ρουτ οπως το αγόρασα είμαι απο σκρουτζ με το λογότυπο της Vodafon και 5.1.1 λολιποπ .Καλημέρα σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω όλο ερωτήσεις είμαι αλλά έλειπα χρόνια από το android.Είναι φυσιολογικό με 18 εφαρμογές που έχω κατεβάσει να έχω ελεύθερο το 1,5GB RAM ; δεν είμαι ρουτ οπως το αγόρασα είμαι απο σκρουτζ με το λογότυπο της Vodafon και 5.1.1 λολιποπ .Καλημέρα σε όλους!

 

Η μνημη ram δειχνει ποσες ενεργες εφαρμογες ειναι σε διεργασια(αν αυτο εννοεις),οχι την αποθηκευση.Εννοεις οτι τις εχεις και τις 18 και τρεχουν ταυτοχρονα?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο κάνουν τα άλλαξα για να δω.Το είναι το dogitizer;

 

εχει θεμα η οθόνη σου πίσω για εγγύησή

 

Ξέρω όλο ερωτήσεις είμαι αλλά έλειπα χρόνια από το android.Είναι φυσιολογικό με 18 εφαρμογές που έχω κατεβάσει να έχω ελεύθερο το 1,5GB RAM ; δεν είμαι ρουτ οπως το αγόρασα είμαι απο σκρουτζ με το λογότυπο της Vodafon και 5.1.1 λολιποπ .Καλημέρα σε όλους!

 

απο θεμα ram εισαι καλα... τωρα το οτι ειναι της vodafone πιθανον να μην παρεις ποτε κάποιο update

Link to comment
Share on other sites

εχει θεμα η οθόνη σου πίσω για εγγύησή

 

 

 

απο θεμα ram εισαι καλα... τωρα το οτι ειναι της vodafone πιθανον να μην παρεις ποτε κάποιο update

 

Με το που το άνοιξα μου βρήκε ενημέρωση και πήγα στην 5.1.1 εσείς σε ποιά είστε; ποιά είναι η τελευταία βασικά για το τηλέφωνο μας; Δεν νομίζω πως έχει θέμα η οθόνη.Μόνο εκεί που είπα ότι το πληκτρολόγιο ανεβοκατεβαίνει ασταμάτητα.πουθενά άλλο δεν έχω συναντήσει πρόβλημα.

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς 5.0.1? Η 5.1.1 δεν έχει βγει ακόμα επίσημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς 5.0.1? Η 5.1.1 δεν έχει βγει ακόμα επίσημα.

Έκδοση android 5.1.1 λέει.πως γίνεται να κλείσω τους εφαρμογές που τρέχουν πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς 5.0.1? Η 5.1.1 δεν έχει βγει ακόμα επίσημα.

 

5,1,1 εχει η vodafone (είναι καθαρά custum δικό της με μπόλικες δικές της υπηρεσίες κρυφές) επίσημα από την huawei η 5,1,1 είναι final beta (Αν και λογικά δεν θα δοθεί καθώς η 6 είναι προ πυλών)

η τελευταία επίσημη stable είναι πάντως B200

 

στην 6 όμως είδα οτι υπάρχει ένα τεραστιο μειονέκτημα.. ακόμη και με unlocked bootloader δεν μπορείς να περάσεις custum recovery γιατί έχουν βάλει να περνάνε ΜΟΝΟ images με υπογραφή της huawei

 

edit: και το force update βλέπω έχουν βγάλει (με τρία κουμπάκια στην εκκίνηση και το local updates από ρυθμίσεις δεν υπάρχει πλέον )

αν δεν κάνω λάθος ούτε downgrade πλέον μπορείς να κάνεις ούτε rom να αλλάξεις ούτε τπτ μα τπτ μόνο ota... (μα με διαφωτίσει κάποιος που έχει περάσει την 6 μήπως κάνω λάθος)

 

για μένα προσωπικά είναι σοβαρότατος λόγος να μείνω στην 5 και αργότερα να πουλήσω την συσκευη καθώς χωρίς root δεν νοείται android (μόνο το adblock να αναφέρω αρκεί)

 

αν έχουν κάνει τέτοια χαζομάρα και δεν είναι κάποιο bug της beta από μένα αντίο σε αυτή την εταιρεία (Ειχα p6/7/mate 7 και τωρα p8 αλα αν το έκανε και δεν είναι καποιο bug έφυγα για άλλα χωράφια)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!παλι εγώ!!!χαχαχαχχα.μια ρωτήσει ακόμα ρε παιδιά.το ΤΗΛ διαβάζει USB otg; και εάν Ναι με ποιον τρόπο; κατέβασα ένα USB reader αλλά δεν έβρισκε τίποτα.....και γενικά δεν έβρισκα καν που μπορεί να πηγαίνει τα αρχεία; Αλήθεια που τα πηγαίνει; Σας έχω ζαλίσει το ξέρω αλλά είναι μέχρι να μπω στο νόημα του αντρόιντ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...