Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, κάντε τον κόπο να δείτε λίγο με την κατανάλωση τι γίνεται στην Β370.

Αν υπάρχει κάποια βελτίωση που να δικαιολογεί την ταλαιπωρία του σβήσε / ξαναβάλε!

Αλήθεια, τι change log έχει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση.με την θηκη αυτη μπορείς να απαντήσεις απο το παραθυρακι σε κάποια κληση;.ενω βλεοω ποιος παιρνει βκεοω τ κουμπια κοκκινο πρασινο να απαντησω η να ακυρωσω δεν δουλεύει το touch.εχει καποια ρυθμιση;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

μετα την τελευταια αναβαθμιση, εχετε συναντηση προβλημα οπως, ενω εχετε σημα να μην μπορειτε να τηλεφωνησετε γιατι εμφανιζει ειδοποιηση οτι το τηλεφωνο δεν εχει σημα, οποτε αναγκαζεσαι να το κανεις επανακκινηση και... ολα καλα μετα;

 

το προβλημα αυτο εχει εμφανιστει τρεις φορες απο τοτε που εκανα αναβαθμιση.

κανεις;

Ναι έχει συμβεί και σε εμένα περίπου 3 φορές κατόπιν της τελευταιας αναβάθμισης. Αλλά πλέον έχει ήδη περισσότερο απο εβδομάδα που δεν το έχει ξανακάνει. Είναι μαλλον Bug που σχετίζεται με το radio interface sub-module... Με δεδομένο ότι η τελευταια έκδοση εχει σαφώς κατώτερο battery drain σε υπηρεσίες google και επίσης πολύ smoother scrolling σε σχέση με την προηγούμενη τους το συγχωρώ...

 

PS: Δεν έλεγε ακριβώς ότι δεν έχει σήμα, αλλά ότι δεν υπάρχουν πόροι στο δίκτυο ή κάτι ανάλογο (δεν θυμαμαι) πάντως όχι ότι δεν έχει radio coverage (σήμα).

Edited by blue_coupe
Link to comment
Share on other sites

B370

περιοχη σχηματαρι, χαλκιδα, ψαχνα.

 

οσο για το σημα εαν το ξανακανει θα δω ακριβως τι λεει...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.με την θηκη αυτη μπορείς να απαντήσεις απο το παραθυρακι σε κάποια κληση;.ενω βλεοω ποιος παιρνει βκεοω τ κουμπια κοκκινο πρασινο να απαντησω η να ακυρωσω δεν δουλεύει το touch.εχει καποια ρυθμιση;

 

Έχει μία ρύθμιση να απενεργοποιεί την αφή (για να μην πατιούνται διάφορα) όταν το έχεις σε τσέπη. μήπως την έχεις ενεργή?

Έχεις ενεργή την επιλογή για θήκη s-view?

 

B370

περιοχη σχηματαρι, χαλκιδα, ψαχνα.

 

οσο για το σημα εαν το ξανακανει θα δω ακριβως τι λεει...

 

Ωχ! Β370, ε? Με Β321 δεν έχει κάνει τίποτα τέτοιο. Not good! Not good!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα λειτουργίας με β370 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στο θέμα μπαταρίας. Επίσης το πρόβλημα με το viber δεν υπάρχει πλέον. Λοιπόν έχουμε και λέμε, το κινητό σε Mode επιδόσεις, φωτεινότητα τέρμα και αυτόματο, μονιμα δεδομένα ανοιχτά και κάποιες ώρες WiFi, λίγο παιχνίδι, αρκετή πλοηγηση ίντερνετ, κατά κύριο λόγο messenger-fb-instagram-viber-tapatalk και αρκετά τηλέφωνα μου έδωσαν τα εξής νούμερα. 12:30 ώρες λειτουργίας με 3:15 οθόνη και είχα ακόμα 15%.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις έκανα αναβάθμιση στην 4.0 παρατήρησα ότι μου βγάζει συνεχώς Αναζήτηση για gps και ιδιαίτερα στον καιρό Και στο play store, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει την τρέχουσα τοποθεσία. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει μία ρύθμιση να απενεργοποιεί την αφή (για να μην πατιούνται διάφορα) όταν το έχεις σε τσέπη. μήπως την έχεις ενεργή?

Έχεις ενεργή την επιλογή για θήκη s-view?

 

 

 

Ωχ! Β370, ε? Με Β321 δεν έχει κάνει τίποτα τέτοιο. Not good! Not good!

Ειχα ενεργοποιημενο το κλειδωμα touch,στην τσεπη.θα το παρατηρησω αν εφταιγε αυτο.

Επισης εχω ενεργοποιηση την εξυπνη θήκη με παραθυρο,αλλωστε τα βλεπω στο παραθυρο κανονικα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενεργοποιημενο το κλειδωμα touch,στην τσεπη.θα το παρατηρησω αν εφταιγε αυτο.

Επισης εχω ενεργοποιηση την εξυπνη θήκη με παραθυρο,αλλωστε τα βλεπω στο παραθυρο κανονικα.

 

Καλημέρα!

Αυτό έφταιγε! Don't worry! ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κρύβεται η μπάρα Κάτω; εννοώ ο κύκλος το τετράγωνο και το τρίγωνο.Και να βγαίνει όταν Θέλω εγώ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κρύβεται η μπάρα Κάτω; εννοώ ο κύκλος το τετράγωνο και το τρίγωνο.Και να βγαίνει όταν Θέλω εγώ; Ευχαριστώ

Ναι απλά πρέπει να κάνεις 2-3 ρυθμίσεις πρώτα!:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά πρέπει να κάνεις 2-3 ρυθμίσεις πρώτα!:)

 

Ωωωωωωω τέλεια! Σε ευχαριστώ πολύ.κάτσε να το παλέψω Τώρα Γιατί το είδα μια φορά και το έχασα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αυτό έφταιγε! Don't worry! ;)

 

Eνταξει το σενιαρα.Ηθελε ενεργοποιηση και η λειτουργια glove.

Ευχαριστω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει το σενιαρα.Ηθελε ενεργοποιηση και η λειτουργια glove.

Ευχαριστω.

 

Περίεργο! :confused:

Το original case δεν έχεις? Αυτό δεν έχει γυαλί στο σημείο εκείνο, είναι τρύπα. Έτσι δεν είναι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο! :confused:

Το original case δεν έχεις? Αυτό δεν έχει γυαλί στο σημείο εκείνο, είναι τρύπα. Έτσι δεν είναι?

 

Οχι το original.Αυτο της nillkin που μου ειχες προτεινει.Εχει παραθυρο με διαφανη ζελατινα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ααααα!!!! Πες το μου ντε!!!! Λέω και εγώ!

Ναι, αυτή χρειάζεται την ρύθμιση για τα γάντια.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πως φαίνεται η οθόνη του κινητού στο φώς ημέρας?

 

Μια χαρά φίλε μου. Κανένα πρόβλημα. Έχει και το πολυφορεμένο (πια) overboost στην φωτεινότητα για direct sunlight. Πάντα το είχε δηλαδή, απλά τώρα τελευταία το ανακαλήψανε και άλλοι και πιστεύουν ότι έκαναν reinvent κάτι!:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φίλε μου. Κανένα πρόβλημα. Έχει και το πολυφορεμένο (πια) overboost στην φωτεινότητα για direct sunlight. Πάντα το είχε δηλαδή, απλά τώρα τελευταία το ανακαλήψανε και άλλοι και πιστεύουν ότι έκαναν reinvent κάτι!:p

 

Που το έχει αυτό;

Στις ρυθμίσεις που πρέπει να πάω να πειράξω;

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,τελευταια ή μπαταρια τελειώνει πολύ γρήγορα και από ότι βλέπω στα στατιστικά την μεγαλύτερη ευθύνη έχει το opera που έχω για βασικό browser και από κει και πέρα υπάρχουν δύο android system με 5-6% έκαστο άρα συνολικά 10-12% και ένα media server με χρήση γυρω στο 7%..τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θέμα που είχε θέσει ο panos4650 σχετικά με την αδυναμία λήψης και πραγματοποίησης κλήσης κάποιες φορές με την b370. Τελευταία συμβαίνει πάνω από μία φορά την ημέρα και έχει αρχίσει να γινεται πολύ ενοχλητικό...Έχω βάσιμες υπόνοιες ότι οφείλεται σε cs fallback failure από το lte στο 3g... Θα το επιβεβαιώσω ( κλειδώνοντας το κινητό στο 3g) και θα επανέλθω.... Πάντως έστειλα ήδη notice στη huawei...Αυτά για την ώρα...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεματάκι, μετα την αναβαθμιση σε 370, που αφορα την εφαρμογη "διαχειρηση εφαρμογης". Μετα τον "καθαρισμο" παραμενει στο 99%. δεν το θεωρω σοβαρο προβλημα, απλα αναρωτιεμαι εαν κι εσεις εχετε το ιδιο...
Link to comment
Share on other sites

Θεματάκι, μετα την αναβαθμιση σε 370, που αφορα την εφαρμογη "διαχειρηση εφαρμογης". Μετα τον "καθαρισμο" παραμενει στο 99%. δεν το θεωρω σοβαρο προβλημα, απλα αναρωτιεμαι εαν κι εσεις εχετε το ιδιο...

 

Μόλις το δοκίμασα και εμένα πάει κανονικά στο 100% .Και εγώ με 370 είμαι.εγώ Έχω άλλο θέμα, όταν δουλεύω το κινητό ειδικά με δεδομένα ανεβάζει θερμοκρασία και μου έχει σβήσει 3 φορές έτσι.την τελευταία μίλαγα με βιντεοκληση μέσω Viber και μετά από 6-7 λεπτά έσβησε Γιατί ζεματουσε.το παθαίνει άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω σοβαρο προβλημα το κινητο μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν μπορει να δεκτει κλεισεις καθολου ουτε και να καλεσω,οταν το γυριζω σε 2g δεν εχει καθολου σημα οταν το βαζω σε 4g κλειδωνει αμεσως αλλα δεν μπορω να καλεσω και οταν με καλουν οι κλησεις ερχονται σε μήνυμα παροχος wind εκανα downgrade σε 5.0.1 και παλι τα ιδια τι ειναι αυτο τωρα απο το πουθενα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω σοβαρο προβλημα το κινητο μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν μπορει να δεκτει κλεισεις καθολου ουτε και να καλεσω,οταν το γυριζω σε 2g δεν εχει καθολου σημα οταν το βαζω σε 4g κλειδωνει αμεσως αλλα δεν μπορω να καλεσω και οταν με καλουν οι κλησεις ερχονται σε μήνυμα παροχος wind εκανα downgrade σε 5.0.1 και παλι τα ιδια τι ειναι αυτο τωρα απο το πουθενα?

Eχεις κανει καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...