Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα γιατι στη φορτιση κανει 2,5+ωρες?

Με τι φορτιστή, εμένα με το μαμά κάνει τόσο όσο είπα 2 με 2:10

Link to comment
Share on other sites

Με τι φορτιστή, εμένα με το μαμά κάνει τόσο όσο είπα 2 με 2:10

 

Με τον μαμα και εγω...Θα δοκιμασω μηπως φταιει η πριζα γιατι παντα ειμαι απο 2,5 ωρες και πανω....

Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμα και εγω...Θα δοκιμασω μηπως φταιει η πριζα γιατι παντα ειμαι απο 2,5 ωρες και πανω....

Θα βάλω χρονόμετρο την επόμενη φορά να δω τι γίνεται έτσι από περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω την νεα 6αρα και εως τωρα ειμαι ικανοποιημενος και λειτουργικα και οπτικα εχει καποιες ωραιες αλλαγες..Η μπαταρια φαινεται καλυτερη..

Πυροβολαει λεμεεε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχω το p8 κάποιους μήνες τώρα (με 321 και αγοραςμενο από κότσο)και δεν έχω δει ποτέ να πιάνει 4g. Να επισημάνω ότι κινούμε σε όλη την Αττική, έχω τις σωςτες Ρυθμίσεις και ο πάροχος μου είναι cosmote. Να έχει πρόβλημα η συσκευή; Πως μπορώ να το ελέγξω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχω το p8 κάποιους μήνες τώρα (με 321 και αγοραςμενο από κότσο)και δεν έχω δει ποτέ να πιάνει 4g. Να επισημάνω ότι κινούμε σε όλη την Αττική, έχω τις σωςτες Ρυθμίσεις και ο πάροχος μου είναι cosmote. Να έχει πρόβλημα η συσκευή; Πως μπορώ να το ελέγξω;

 

Ευχαριστώ

 

1. δες αν ειναι 4g επελεγμενο στης ρυθμίσεις (βλ εικόνα)

http://4.1m.yt/UJddh4p.png

 

2. δοκίμασε άλλη κάρτα (σημαντικό μόνο με κάρτες διετίας μπορείς να έχεις 4g σε αυτό)

 

3. είναι ενεργό το 4g? (στην cosmote θυμάμαι ειχα κάνει μια κλιση η μηνημα για να μου το κανουν enable πριν απο αυτό ηουν 3g only)

(πρώτη φορά ακούω κατι τετοιο πάντως να ξέρεις

 

4. εχεις 4g στην περιοχη?

 

 

και καλου κακου ανεβασε το info σου (βλ εικονα)

http://4.1m.yt/EZsmzPO.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την ενημέρωση.Απο άποψη διάρκειας μπαταρίας πως είναι σε σχέση με την android 5;

 

Πολύ καλύτερη στο δικό μου βγάζει μία μέρα άνετα με κανονική χρήση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχω το p8 κάποιους μήνες τώρα (με 321 και αγοραςμενο από κότσο)και δεν έχω δει ποτέ να πιάνει 4g. Να επισημάνω ότι κινούμε σε όλη την Αττική, έχω τις σωςτες Ρυθμίσεις και ο πάροχος μου είναι cosmote. Να έχει πρόβλημα η συσκευή; Πως μπορώ να το ελέγξω;

 

Ευχαριστώ

Φαντάζομαι το έχεις ενεργοποιήσει στην cosmote έτσι?

Απλά και μόνο επειδή έχει 4g η συσκευή δεν σημαίνει ότι θα πιάνει κιόλας, χωρίς να κάνεις κάτι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το έχεις ενεργοποιήσει στην cosmote έτσι?

Απλά και μόνο επειδή έχει 4g η συσκευή δεν σημαίνει ότι θα πιάνει κιόλας, χωρίς να κάνεις κάτι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Τελικά αυτό είναι το πρόβλημα. Το νούμερο είναι εταιρικό και οι τσιγκούνηδες δεν έχουν ενεργοποιήσεις το 4G :mad:

 

Ευχαριστώ τους φίλους που βοήθησαν

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα βγαινουν τα προβληματα μετα την αναβαθμιση.Τωρα δεν δουλευει το led στα αδιαβατα μηνυματα.Στις αναπαντητες ΟΚ,αλλα στα μνμ ΟΧΙ

 

Στις παλιότερες συσκευές μου εβαζα εξωτερική εφαρμογή για κάτι τέτοιο. Εχω το τηλέφωνο τόσο καιρό και δεν είχα προσέξει αυτή τη δυνατότητα , δεν μου ήταν χρήσιμη ως τώρα. Δεν την βρίσκω , που είναι ακριβώς? την 6 εχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω χρονόμετρο την επόμενη φορά να δω τι γίνεται έτσι από περίεργο

Τελικα πρεπει να εφταιγε η μπριζα το εβαλα 18:50 με 20% και εφτασε το 100% στις 21:05

Τζαμπα το πεδεμα 2 μηνες :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στις παλιότερες συσκευές μου εβαζα εξωτερική εφαρμογή για κάτι τέτοιο. Εχω το τηλέφωνο τόσο καιρό και δεν είχα προσέξει αυτή τη δυνατότητα , δεν μου ήταν χρήσιμη ως τώρα. Δεν την βρίσκω , που είναι ακριβώς? την 6 εχω και εγω

Ρυθμισεις---Προβολη---φωτεινη ενδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις---Προβολη---φωτεινη ενδειξη.

Ηταν ήδη ενεργοποιημένο άλλα δεν έχω καμια led ειδοποίηση. Σε εσάς δηλαδή αναβοσβήνει τι ακριβώς κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ηταν ήδη ενεργοποιημένο άλλα δεν έχω καμια led ειδοποίηση. Σε εσάς δηλαδή αναβοσβήνει τι ακριβώς κάνει;

 

αναβοσβηνει πρασινο σε ειδοποιησεις(αναπαντητες κλησεις ,εισερχομενα μνμ. και email)και κιτρινο οταν φορτιζει...Στο viber δεν δουλευει εχει ρεπο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αφού ήμουν μία βδομάδα χωρίς υπολογιστή, λέω να κάνω το update σήμερα. Μου είχε γράψει ο fanatikos κάποιες σελίδες πίσω, πως η σωστή σειρά είναι:

Το ιδανικό είναι:

Backup only data (έχει άραγε έννοια με τα cloud, google games κλπ)?

Factory reset

Upgrade

Factory reset

Setup as new

Restore data (με ερωτηματικό?)

 

επειδή είμαι εντελώς άμπαλος, λέω τα βήματα που θα κάνω, και αν πω κάτι λάθος, διορθώστε με.

Μέσω του EMUI στον υπολογιστή, δημιουργώ ένα αντίγραφο ασφαλείας. Κατόπιν, κάνω factory reset(να σβήσω την εσωτερική μνήμη που ρωτάει; ), και συνεχίζω με τα υπόλοιπα βήματα. Το restore data, γιατί υπάρχει με ερωτηματικό; Επίσης, στο αντίγραφο ασφαλείας, μου σώζει όλα τα δεδομένα(παιχνίδια κλπ) και όλες τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει, έτσι ώστε να ξαναπεραστούν μόλις το συνδέσω;

 

edit: Την κάρτα sd, να την αφαιρέσω όσο τα κάνω αυτά;

edit 2: Κάπου πήρε οτ μάτι μου ότι μετά την αναβάθμιση, χρειάζεται πάλι 8ωρες φορτίσεις; Ισχύει;

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

την έκανα την αναβάθμιση... Το led δεν ανάβει ούτε σε μένα σε μηνύματα και viber. Στις αναπάντητες ανάβει κανονικά.

edit: Υπάρχει καμμια εξωτερική εφαρμογή γι'αυτό;

Επίσης, δεν ισχύει το παρατεταμένο πάτημα στο τετράγωνο που σε πήγαινε απ'ευθείας στην προηγούμενη εφαρμογή που χρησιμοποιούσες.

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πρεπει να εφταιγε η μπριζα το εβαλα 18:50 με 20% και εφτασε το 100% στις 21:05

Τζαμπα το πεδεμα 2 μηνες :lol::lol:

 

μετρισα και εγω 2 ωρες ακριβος κανει απο 5% μεχρι 100% σε fly mode χωρις fly mode λίγο παραπάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, αφού ήμουν μία βδομάδα χωρίς υπολογιστή, λέω να κάνω το update σήμερα. Μου είχε γράψει ο fanatikos κάποιες σελίδες πίσω, πως η σωστή σειρά είναι:

Το ιδανικό είναι:

Backup only data (έχει άραγε έννοια με τα cloud, google games κλπ)?

Factory reset

Upgrade

Factory reset

Setup as new

Restore data (με ερωτηματικό?)

 

επειδή είμαι εντελώς άμπαλος, λέω τα βήματα που θα κάνω, και αν πω κάτι λάθος, διορθώστε με.

Μέσω του EMUI στον υπολογιστή, δημιουργώ ένα αντίγραφο ασφαλείας. Κατόπιν, κάνω factory reset(να σβήσω την εσωτερική μνήμη που ρωτάει; ), και συνεχίζω με τα υπόλοιπα βήματα. Το restore data, γιατί υπάρχει με ερωτηματικό; Επίσης, στο αντίγραφο ασφαλείας, μου σώζει όλα τα δεδομένα(παιχνίδια κλπ) και όλες τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει, έτσι ώστε να ξαναπεραστούν μόλις το συνδέσω;

 

edit: Την κάρτα sd, να την αφαιρέσω όσο τα κάνω αυτά;

edit 2: Κάπου πήρε οτ μάτι μου ότι μετά την αναβάθμιση, χρειάζεται πάλι 8ωρες φορτίσεις; Ισχύει;

 

restore data θα ελεγα οχι (καλου κακου)

 

βαλε μια αλλη sd καλου κακου

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα και restore data. Μου εχει βγαλει κατι μικροπροβληματα, αλλα ειναξ εκνευρστικα... Κανω αντιγραφη κατι και μετα δεν μιυ βγαζει επιλογη επικολληση... Μου βγαζει καθε λιγο, μη αναμενομενη αφαιρεση καρτας κλπ(την διαβαζει κανονικα ομως), επισης σε messenger κλπ, δεν μου βγαζει τα εικονιδια των emoticon που εχω κατεβασει. Οταν λεω εικονιδια, εννοω στην μπαρα που επιλεγεις ποια ομαδα ημοτικον θες. Επισης καποιες φορες εχω την εντυπωση πως μερικες φορες, θελει να πατσω 2 φορες το τριγωνο για να παει πισω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα και restore data. Μου εχει βγαλει κατι μικροπροβληματα, αλλα ειναξ εκνευρστικα... Κανω αντιγραφη κατι και μετα δεν μιυ βγαζει επιλογη επικολληση... Μου βγαζει καθε λιγο, μη αναμενομενη αφαιρεση καρτας κλπ(την διαβαζει κανονικα ομως), επισης σε messenger κλπ, δεν μου βγαζει τα εικονιδια των emoticon που εχω κατεβασει. Οταν λεω εικονιδια, εννοω στην μπαρα που επιλεγεις ποια ομαδα ημοτικον θες. Επισης καποιες φορες εχω την εντυπωση πως μερικες φορες, θελει να πατσω 2 φορες το τριγωνο για να παει πισω.

Factory restore κάνε και μην περάσεις τα data.. Α ναι είσαι και για καινούργια κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Factory restore κάνε και μην περάσεις τα data.. Α ναι είσαι και για καινούργια κάρτα

 

Θα προσπαθήσω να το κάνω μέσα στην βδομάδα. Θα περάσω αν είναι μονο επαφές, φωτό, βιντεο κλπ(ή ούτε αυτά; ). Το θέμα με την κάρτα είναι πως την επέστρεψα ήδη μία φορά επειδή δεν μου την διάβαζε και μου έδωσαν καινούρια. 2 στα 2;;; Τόσο τυχερός λες να είμαι(καλά το έχω αυτό γενικά...); :(

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Είμαι στην b317 έκδοση και σκεφτόμαι να κάνω την ανάβαθμιση μέσω hicare

Πρέπει να μπω σε διαδικασία factory reset και κλπ ή να συνεχίσω κανονικά την διαδικασία ?

Έχω δει τις παραπάνω τοποθετήσεις πάνω στο θέμα,απλώς θέλω να δω κάτι ως οδηγό για να μην brickαρω το κινητό λογώ ασχετοσύνης

Η συσκευή είναι unbranded.

Επίσης περα απο nillkin temperred glass που στα ελληνικά καταστήματα,γνωρίζετε καποιό που να μη σηκώνετε στις 2 μερες πέρα (forever) που και τα δυο που δοκίμασα μετά από τις 5 μέρες είχαν φουσκάλες πάνω αριστερά

ευχαριστώ

Edited by stefda
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να το κάνω μέσα στην βδομάδα. Θα περάσω αν είναι μονο επαφές, φωτό, βιντεο κλπ(ή ούτε αυτά; ). Το θέμα με την κάρτα είναι πως την επέστρεψα ήδη μία φορά επειδή δεν μου την διάβαζε και μου έδωσαν καινούρια. 2 στα 2;;; Τόσο τυχερός λες να είμαι(καλά το έχω αυτό γενικά...); :(

 

foto video με copy paste περνα και επαφες....

 

οσο για την καρτα μην μου πεις καμια kingston ειναι?

Link to comment
Share on other sites

foto video με copy paste περνα και επαφες....

 

οσο για την καρτα μην μου πεις καμια kingston ειναι?

 

Ναι, 64gb... Όπου διάβασα, έλεγαν πολύ καλά λόγια... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...