Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε αυτό που λέει στο ποστ #1008 και γραψε τι έγινε.

Πάντως αν σου ήρθε ΟΤΑ η Β200 λογικά είσαι οκ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Μπαίνει κανονικά στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Αλλά τι σχέση έχει αυτό;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν είχε γίνει σωστό debranding, όπως γράφει και στο ποστ, αν μπεις με Ελληνικά "μπιπ" το σύμπαν.

Εφόσον λοιπόν μπαίνει κανονικά με Ελληνικά, σου ήρθε και με ΟΤΑ η Β200, δεν εχεις κάποιο θέμα.

Το πρόβλημα όμως δεν έχω καταλάβει ποιο είναι. Σου κάνει κάτι σε κάποιο σημείο?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχε γίνει σωστό debranding, όπως γράφει και στο ποστ, αν μπεις με Ελληνικά "μπιπ" το σύμπαν.

Εφόσον λοιπόν μπαίνει κανονικά με Ελληνικά, σου ήρθε και με ΟΤΑ η Β200, δεν εχεις κάποιο θέμα.

Το πρόβλημα όμως δεν έχω καταλάβει ποιο είναι. Σου κάνει κάτι σε κάποιο σημείο?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό. Δουλεύει άψογα.

Απλά βλέπω τους περισσότερους εδώ μέσα να αναφέρουν πως πήραν με ΟΤΑ την αναβάθμιση σε 6 κ σε μένα τπτ ακόμα. Οπότε λέω μήπως δεν είχε γίνει σωστά το debrand και γι'αυτό δεν μου εμφανίζει την ενημέρωση.

Όσο για την Β200 όπως ανέφερα και πιο πρίν, δεν θυμάμαι αν είχε έρθει με ΟΤΑ ή όχι.

 

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την βοήθεια. Αν δώ ότι περνάει ο καιρός και εξακολουθώ να μην έχω ειδοποίηση για αναβάθμιση, θα κάνω την διαδικασία για το clean debrand που αναφέρεις, περνώντας ξανα την Β200 την Ελληνική αυτή τη φορά και ελπίζω να έρθει μετά η αναβάθμιση.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό. Δουλεύει άψογα.

Απλά βλέπω τους περισσότερους εδώ μέσα να αναφέρουν πως πήραν με ΟΤΑ την αναβάθμιση σε 6 κ σε μένα τπτ ακόμα. Οπότε λέω μήπως δεν είχε γίνει σωστά το debrand και γι'αυτό δεν μου εμφανίζει την ενημέρωση.

Όσο για την Β200 όπως ανέφερα και πιο πρίν, δεν θυμάμαι αν είχε έρθει με ΟΤΑ ή όχι.

 

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την βοήθεια. Αν δώ ότι περνάει ο καιρός και εξακολουθώ να μην έχω ειδοποίηση για αναβάθμιση, θα κάνω την διαδικασία για το clean debrand που αναφέρεις, περνώντας ξανα την Β200 την Ελληνική αυτή τη φορά και ελπίζω να έρθει μετά η αναβάθμιση.

 

Κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή hicare από το plastore

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό. Δουλεύει άψογα.

Απλά βλέπω τους περισσότερους εδώ μέσα να αναφέρουν πως πήραν με ΟΤΑ την αναβάθμιση σε 6 κ σε μένα τπτ ακόμα. Οπότε λέω μήπως δεν είχε γίνει σωστά το debrand και γι'αυτό δεν μου εμφανίζει την ενημέρωση.

Όσο για την Β200 όπως ανέφερα και πιο πρίν, δεν θυμάμαι αν είχε έρθει με ΟΤΑ ή όχι.

 

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την βοήθεια. Αν δώ ότι περνάει ο καιρός και εξακολουθώ να μην έχω ειδοποίηση για αναβάθμιση, θα κάνω την διαδικασία για το clean debrand που αναφέρεις, περνώντας ξανα την Β200 την Ελληνική αυτή τη φορά και ελπίζω να έρθει μετά η αναβάθμιση.

 

Κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή hicare από το plastore

 

@lambis Ναι, αυτό το πρόγραμμα το έχεις περασμένο? Σε μένα προ-υπήρχε στο κινητό. (είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας αγορασμένο με επιδότηση από Cosmote, οπότε το hicare ήταν ήδη εγκατεστημένο).

Αν δεν το έχεις πέρνα το και δες μετά από μέσα αν θα σου βγάλει για αναβάθμιση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

@lambis Ναι, αυτό το πρόγραμμα το έχεις περασμένο? Σε μένα προ-υπήρχε στο κινητό. (είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας αγορασμένο με επιδότηση από Cosmote, οπότε το hicare ήταν ήδη εγκατεστημένο).

Αν δεν το έχεις πέρνα το και δες μετά από μέσα αν θα σου βγάλει για αναβάθμιση.

 

Το είχα προεγκατεστημένο αλλα δεν εμφανίζει αναβάθμιση. Μπήκα Play Store , το ψάχνω και λέει μου βγάζει πως δεν το έχω εγκατεστημένο! :blink::blink: Το ξαναβάζω, (οπότε τώρα το έχω δύο φορές) αλλα πάλι δεν εμφανίζει ειδοποίηση για ενημέρωση.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το είχα προεγκατεστημένο αλλα δεν εμφανίζει αναβάθμιση. Μπήκα Play Store , το ψάχνω και λέει μου βγάζει πως δεν το έχω εγκατεστημένο! :blink::blink: Το ξαναβάζω, (οπότε τώρα το έχω δύο φορές) αλλα πάλι δεν εμφανίζει ειδοποίηση για ενημέρωση.

 

περίεργο αυτό...

το δικό μου είχε πάροχο, τελικά έγινε debrand, δεν μου ερχόταν ενημέρωση της 6 μέσω ΟΤΑ, ώσπου εγκατέστησα το hicare και μου την εμφάνισε!

 

ακόμα δεν την πέρασα, θέλω να δω που θα το πάνε το θέμα με την κατανάλωση, αν τελικά κάνουν κάποια διόρθωση με επιπλέον ενημέρωση...

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

To hicare δεν την εμφανιζει αυτοματα.μπαινεις μεσα και ελεγχεις για ενημερωσεις.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,προσφατα κάτοχος του κινητο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με εξαίρεση ίσως την μπαταρία του.. παρατήρησα ότι τόσο ο στοκ browser όσο και ο chrome καταναλώνουν την πλειοψηφία της μπαταρίας..έχετε μήπως να προτείνετε κανένα λιγότερο ενεργοβορο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,προσφατα κάτοχος του κινητο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με εξαίρεση ίσως την μπαταρία του.. παρατήρησα ότι τόσο ο στοκ browser όσο και ο chrome καταναλώνουν την πλειοψηφία της μπαταρίας..έχετε μήπως να προτείνετε κανένα λιγότερο ενεργοβορο;

 

Τον Opera χρησιμοποιω εγω αρκετα κιολας λογο fb και μου φαινεται ειναι ο πιο light σε θεμα καταναλωσης!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πέρασα χθες την 6 και έχει εξαφανιστεί το εικονίδιο του stock browser από κάτω δεξιά. Έχει κανένας καμιά ιδέα πως το επαναφέρω? Η έχει αφαιρεθεί εντελώς από την 6? Όχι ότι χρησιμοποιούσα τον stock browser, αλλά από συνήθεια να βλέπω εκεί το εικονίδιο.

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πέρασα χθες την 6 και έχει εξαφανιστεί το εικονίδιο του stock browser από κάτω δεξιά. Έχει κανένας καμιά ιδέα πως το επαναφέρω? Η έχει αφαιρεθεί εντελώς από την 6? Όχι ότι χρησιμοποιούσα τον stock browser, αλλά από συνήθεια να βλέπω εκεί το εικονίδιο.

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

 

Στην 6.0 δεν υπάρχει ο Huawei Browser αλλά μόνο ο Chrome

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

71% μπαταρια στις 3 τα ξημερωματα. Βαζω ultra μπαταρια, και πριν 10 λεπτα που το ξαναπιασα στα χερια μου, επεσε στο 50%... Κατι παιζει μαλλον....
Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0 δεν υπάρχει ο Huawei Browser αλλά μόνο ο Chrome

Οκ then. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα είδα ότι ήρθε ή αναβάθμιση για android 6..ας μου πει κάποιος που τις έχει χρησιμοποιήσει και τις δύο συνοπτικά τα υπέρ και τα κατά τις κάθε μιας(κυρίως μπαταρία,καμερα και κολλήματα με ενδιαφέρουν) και αν ρουταρονται εύκολα και οι δύο εκδοσεις
Link to comment
Share on other sites

σήμερα είδα ότι ήρθε ή αναβάθμιση για android 6..ας μου πει κάποιος που τις έχει χρησιμοποιήσει και τις δύο συνοπτικά τα υπέρ και τα κατά τις κάθε μιας(κυρίως μπαταρία,καμερα και κολλήματα με ενδιαφέρουν) και αν ρουταρονται εύκολα και οι δύο εκδοσεις

 

Καλησπέρα,ειμαι πλέον κάτοχος της 6 εδώ και 6 μέρες έως τώρα τα πάει μία χαρά δεν μου έχει εμφανίσει κανένα κόλλημα ή κάτι παρόμοιο ,είμαι υπέρ ευχαριστημένος δεν την έχω ρουταρει ακόμα ,εάν σκέφτεστε να την εγκαταστάσεις θα σου πρότεινα να χρησιμοποιούσες μία αδια κάρτα micro sd και να κάνεις hard reset πρώτου το αναβαθμίσεις ,να εγκαταστάσεις το hicare και να κάνεις sign in στο google play ,να κάνεις λήψη και εγκατάσταση της ενημέρωσης και τέλος να ξανακάνεις hard reset

* Αναφέρομαι στήν αναβάθμιση από το hicare

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ειμαι πλέον κάτοχος της 6 εδώ και 6 μέρες έως τώρα τα πάει μία χαρά δεν μου έχει εμφανίσει κανένα κόλλημα ή κάτι παρόμοιο ,είμαι υπέρ ευχαριστημένος δεν την έχω ρουταρει ακόμα ,εάν σκέφτεστε να την εγκαταστάσεις θα σου πρότεινα να χρησιμοποιούσες μία αδια κάρτα micro sd και να κάνεις hard reset πρώτου το αναβαθμίσεις ,να εγκαταστάσεις το hicare και να κάνεις sign in στο google play ,να κάνεις λήψη και εγκατάσταση της ενημέρωσης και τέλος να ξανακάνεις hard reset

* Αναφέρομαι στήν αναβάθμιση από το hicare

 

Ευχαριστώ φίλε για την ενημέρωση.Απο άποψη διάρκειας μπαταρίας πως είναι σε σχέση με την android 5;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ΟΤΑ αναβαθμιση δεν βρισκω πουθενα τη συναθροιση φορεων.

 

Τι είναι η συνάθροιση φορέων;

Ελληνιστί carrier aggrigation.

Δεν χρειάζεται. Είναι πλέον μόνιμα ενεργό. Τρέξε ενα speedtest και θα δεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα βγαινουν τα προβληματα μετα την αναβαθμιση.Τωρα δεν δουλευει το led στα αδιαβατα μηνυματα.Στις αναπαντητες ΟΚ,αλλα στα μνμ ΟΧΙ
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα βγαινουν τα προβληματα μετα την αναβαθμιση.Τωρα δεν δουλευει το led στα αδιαβατα μηνυματα.Στις αναπαντητες ΟΚ,αλλα στα μνμ ΟΧΙ

 

Σε εμένα μια χαρά δουλεύει το Led

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Απο 20%-100% ποση ωρα σας κανει να φορτισει?

 

2 ωρες περιπου (10 - 100)

 

Μετα απο ΟΤΑ αναβαθμιση δεν βρισκω πουθενα τη συναθροιση φορεων.

ενεργό by default αν το υποστηρίζει σωστά το δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ απο περιέργεια καθαρά μέσω hicare και από ότι κατάλαβα είναι κάτι σαν beta testing program και έχει περιορισμένα slots για testing.Εγώ ήμουν νούμερο 1227/3000 μάλλον δεν έχει ζήτηση..

Τώρα τι θα κάνει η hua who knows αφού δεν μιλάνε και επιπλέον στο site τους μιλάνε για emui 4.1,will see.

Edited by original21paul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...