Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το δουλεύω απο το καλοκαίρι και δεν έχω πρόβλημα.Βέβαια το χρησιμοποιώ μόνο όταν έχω κάποια καινούρια επαφή που θέλω να συγχρονίσω και όχι συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως βρήκα άκρη με της εγγύησης κλπ συσκευών στην Ελλάδα καθώς όλοι εκτός από την LG έχουν την αρβατο (δλδ επιλογή δεν έχουμε εκτός και αν θέλουμε να γίνουμε φιλαράκι και μόνιμοι κάτοικοι με το service της lg)

Πάω Βουλγαρία όπου με εξυπηρετούν άψογα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βρήκα άκρη με της εγγύησης κλπ συσκευών στην Ελλάδα καθώς όλοι εκτός από την LG έχουν την αρβατο (δλδ επιλογή δεν έχουμε εκτός και αν θέλουμε να γίνουμε φιλαράκι και μόνιμοι κάτοικοι με το service της lg)

Πάω Βουλγαρία όπου με εξυπηρετούν άψογα

 

 

Στο επίσημο της Huawei εκεί?

Για δώσε info...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο της Huawei εκεί?

Για δώσε info...

Στην Σόφια είναι, Huawei Bulgaria, δεν είναι καν αντιπροσωπία, το επίσημο τμήμα της Huawei είναι. Και προφανώς καμία σχέση με την ανακατομαστη

Link to comment
Share on other sites

Στην Σόφια είναι, Huawei Bulgaria, δεν είναι καν αντιπροσωπία, το επίσημο τμήμα της Huawei είναι. Και προφανώς καμία σχέση με την ανακατομαστη

 

Ενδιαφέρον. Έχω φίλο που σπουδάζει η κόρη του Σόφια. Οπότε για τα επόμενα 2-3 χρόνια δεν το σκέφτομαι...έχω πρόσβαση :lol:

Σε ευχαριστώ. Αλλάζουν μερικά δεδομένα ;)

Edited by ironbum2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Έχω φίλο που σπουδάζει η κόρη του Σόφια. Οπότε για τα επόμενα 2-3 χρόνια δεν το σκέφτομαι...έχω πρόσβαση :lol:

Σε ευχαριστώ. Αλλάζουν μερικά δεδομένα ;)

 

ο ναι στην Ελλάδα πλέον μόνο lg δυστυχώς... και lg με τόσα προβλήματα που βγάζει δορο άδωρο... θα τους πιάσεις κολλιταρια στο service με τόσες φορές που πας

Link to comment
Share on other sites

ο ναι στην Ελλάδα πλέον μόνο lg δυστυχώς... και lg με τόσα προβλήματα που βγάζει δορο άδωρο... θα τους πιάσεις κολλιταρια στο service με τόσες φορές που πας

μην το λες.ειχα και εγω lg.

το πας μια δυο ,μετα βαριεσαι και ζεις με αυτο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με την B321a με hard reset πριν και μετά αλλά εξακολουθεί η μεγάλη κατανάλωση σε αδράνεια... Με όλα κλειστά σε 1,5ωρα μου έφαγε 2% δεν είναι πολύ; Κάτι άλλο με αναπαραγωγή βίντεο με όλα τα άλλα κλειστά πόσες ώρες πρεπει να βγάζει; Υπολόγισα χοντρικά ότι ξεπέρασε τις 5+..
Link to comment
Share on other sites

κατανάλωση έστρωσε σε μένα στα επίπεδα της 5.0 δλδ σε όλη την νύχτα τρώει 2 3% η κυψελη και τέλος....

 

η sd όμως κάνει party άγριο... και δυστυχώς το να γυρίσω στην 5,0 δεν λύνει το θέμα :cry:

 

ο φίλος μου έκανε την μ....α και το στείλε στην αρβατο (δεύτερα η τρίτη θα έχουμε νέα... αν και ξέρω από τώρα ποια )

 

εγώ μετά το πασχα βουλγαρια κατεβαίνω θα το δώσω εκεί... όπου service είναι service και οχι καραγιοζιλικη του κερατα

 

μην το λες.ειχα και εγω lg.

το πας μια δυο ,μετα βαριεσαι και ζεις με αυτο.

 

καλά αυτο είναι μια αλήθεια.. άλλα δεν παύει να έχουν καλο service.. κατα τα αλλα ναι και το g2 εχω πάει 4 φορες και το g3 3 φορές και το g4 2 φορές και το έδωσα κατευθείαν και πιρα το edge το οποιο μεν προβλήματα δεν εχει... αλλά αυτονομία του ειναι διο φορές χειρότερη από το p8

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα κι εγω κάτοχος του κοσμήματος..ξεκινάω διάβασμα για να μη σας ζαλίζω με ερωτήσεις που εχουν απαντηθεί. Ειμαι στη Β200 τώρα και ρολάρει απροβλημάτιστα
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να συγχρονίσεις επαφές με το fb κατέβασε το Synch.ME . Συγχρονίζει τις επαφές και αυτές που έχουν άλλο όνομα μπορείς να τις ορίσεις εσύ manual.

 

Φίλε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

To εγκατέστησα και δουλεύει μια χαρά με το facebook και μόνο με αυτό.

Μόλις διαπίστωσα ότι δεν συγχρονίζει και τις φωτογραφίες από viber και whatsapp. Είναι πρόβλημα των συγκεκριμένων apps (facebook, viber, whatsapp, messenger) ή υπάρχει πρόβλημα με το contacts app της Huawei;

 

ThuHu

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με την B321a με hard reset πριν και μετά αλλά εξακολουθεί η μεγάλη κατανάλωση σε αδράνεια... Με όλα κλειστά σε 1,5ωρα μου έφαγε 2% δεν είναι πολύ; Κάτι άλλο με αναπαραγωγή βίντεο με όλα τα άλλα κλειστά πόσες ώρες πρεπει να βγάζει; Υπολόγισα χοντρικά ότι ξεπέρασε τις 5+..

Δώσε της χρόνο φίλε. Θέλει να γράψει κάποιους κύκλους η μπαταρία, ξανά.

Απ' οτι φαίνεται το ρ8 θέλει λίγους παραπανω απο οτι συνήθως.

Βέβαια να ξέρεις οτι η εν χρήση κατανάλωση θα είναι αυξημένη σε σχέση με την β200.

Προσωπικά εμένα αυτό δεν με πείραξε και τόσο. Ως ανταμοιβή είχα μια πολύ καλύτερα σχεδιαστικά Ρομ, πιο προσεγμένη στην λεπτομέρεια. Και μ' αρέσει η λεπτομέρεια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω και μνήμη τραβάει πολύ περισσότερο με 4-5 εφαρμογές ανοιχτές μένουν 1,20-1,30gb διαθέσιμα...Εσάς πόσα μένουν; Γενικά πάντως απόλυτα ικανοποιημενος από το κινητό.. Είχα κάποιες σκέψεις να πάω σε G4 να δοκιμάσω αλλά εκεί έχω βαρεθεί όλη μέρα να διαβάζω για το bootloop οπότε δεν..
Link to comment
Share on other sites

Παντως, μιας και αναφερεται η Arvato, ο Γερμανος δεν γνωρίζω αν το έστειλε σε αυτούς για service, αλλά η αλλαγή οθόνης έγινε σε μιαμιση βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για να δουλέψει το led στο viber ρε παιδιά; Δοκίμασα το Light Manager αλλά τζίφος..

 

edit: οκ δούλεψε με το light flow

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω και μνήμη τραβάει πολύ περισσότερο με 4-5 εφαρμογές ανοιχτές μένουν 1,20-1,30gb διαθέσιμα...Εσάς πόσα μένουν; Γενικά πάντως απόλυτα ικανοποιημενος από το κινητό.. Είχα κάποιες σκέψεις να πάω σε G4 να δοκιμάσω αλλά εκεί έχω βαρεθεί όλη μέρα να διαβάζω για το bootloop οπότε δεν..

 

Κι εγώ με mm είμαι και έχω έχω 1.30 με 1.5 gb διαθέσιμη μνήμη με 5 προστατευμενες εφαρμογές.

Δεν νομίζω ότι πρέπει να σας απασχολεί πόση μνήμη μένει ελεύθερη, η μνήμη είναι για να χρησιμοποιείται.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6680560

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6683065

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παντως, μιας και αναφερεται η Arvato, ο Γερμανος δεν γνωρίζω αν το έστειλε σε αυτούς για service, αλλά η αλλαγή οθόνης έγινε σε μιαμιση βδομάδα.

Δεν είπαμε ότι κάνουν κακή δουλειά, απλά βγάζουν εκτός εγγύησης 9 στης 10 συσκευές χωρίς λόγο.... Αν είναι να τους δώσεις λεφτά και σε μια μέρα το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε Β321 σήμερα..όλα καλά, αλλά γιατί αφαίρεσαν τον στοκ browser της εταιρείας; Με το ζόρι να χρησιμοποιησουμε τον chrome δηλαδή ή να κατεβάσουμε άλλον. Επίσης ειναι εξαφανισμένο και το εικονίδιο με το λουκετάκι που το πατάς και κλειδώνει η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το floating button σε συνδιασμό με το touchplus.

Το floating button έχει το λουκετακι, plus fast optimization και σε συνδιασμό με το touchplus σου δείνει την δυνατότητα για hide/unhide του nav bar.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το floating button σε συνδιασμό με το touchplus.

Το floating button έχει το λουκετακι, plus fast optimization και σε συνδιασμό με το touchplus σου δείνει την δυνατότητα για hide/unhide του nav bar.

 

Σ ευχαριστώ, αλλά για κάποιο λόγο δε μου αρέσει αισθητικά το αιωρούμενο κουμπί.. έβαλα την εφαρμογή power toggles τελικά και προσθεσα εκει ενα toggle για κλειδωμα

Link to comment
Share on other sites

Χθες παντως κατα περιεργο τροπο ειδα υπερβολικη καταναλωση σε κατασταση αδρανειας...Το αφηνω κατα τις 17:30 με 78% μπαταρια και στις 21:20 ειχε φτασει 63% με καμια εφαρμογη στο παρασκηνιο και ολα κλειστα...Ομοιως το πρωι κατα τις 6:00 ειχε 14% και στις 8 ειχε παει 7%...Τι μπορει να φταιει; Δεν εχω προσθεσει καμια εφαρμογη και μονο 4 αν θυμαμαι καλα τρεχουν σαν προστατευμενες(μια εξ αυτων το Viber το οποιο και απενεργοποιησα)
Link to comment
Share on other sites

Χθες παντως κατα περιεργο τροπο ειδα υπερβολικη καταναλωση σε κατασταση αδρανειας...Το αφηνω κατα τις 17:30 με 78% μπαταρια και στις 21:20 ειχε φτασει 63% με καμια εφαρμογη στο παρασκηνιο και ολα κλειστα...Ομοιως το πρωι κατα τις 6:00 ειχε 14% και στις 8 ειχε παει 7%...Τι μπορει να φταιει; Δεν εχω προσθεσει καμια εφαρμογη και μονο 4 αν θυμαμαι καλα τρεχουν σαν προστατευμενες(μια εξ αυτων το Viber το οποιο και απενεργοποιησα)

Εσένα δεν σε αγαπάει το κινητό η μοναδική εφαρμογή που μου έκανε αυτά ήταν fb και το messenger της και στο p8 και στο edge

Link to comment
Share on other sites

Καμια απο τις 2 δεν εχω μεσα αυτη τη στιγμη

 

Δεν κάνεις κάτι λάθος.. το κινητό έχει μέτρια μπαταρία δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...