Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλεια

Ολοκληρώθηκε η εγκατασταση.

Χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο;

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθειά σας και για τον χρόνο που διαθέσατε.

 

κανε και το update που ζιταει (οταν μπεις wifi) και μετα απο το update κανε και ενα factory reset να εισαι κομπλε (καλου κακου) και τελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Μπράβο βρε παιδιά! Άψογοι! Επανήλθε το τηλέφωνο! Ευτυχώς που τελικά δεν έπαθε ζημιά το imei.dat! Ευτυχώς εδώ δεν ίσχυσε ο νόμος του Μέρφι! :lol:

 

Το συμπέρασμα βέβαια είναι ότι πρέπει όταν μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες να έχουμε υπομονή και να ψάχνουμε καλά στο νήμα μας να βρούμε οδηγίες. Υπάρχουν πραγματικά τα πάντα και εφόσον τις ακολουθήσουμε σωστά και δεν κάνουμε βεβιασμένες και ανυπόμονες κινήσεις όλα πάνε καλά και κάνουμε την δουλειά μας.

 

Υπομονή λοιπόν, καλό διάβασμα και πιστή εφαρμογή των οδηγιών και όλα θα πάνε καλά!

 

PS:

Να πούμε όμως και κάτι ακόμη. Όπως αποδείχθηκε για άλλη μια φορά, το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ αξιόπιστο! Αν ήταν Samsung πιστεύω ότι θα είχε γίνει ασημάζευτο μπάχαλο το /efs από την πρώτη στιγμή! ;)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά υποστηρίζει cat 6??sto speedtest μέχρι 70 mbps μου έχει πάει και με g3 έπιανα κάτι 100.Εταιρία Cosmote έχω 5 giga πρόγραμμα οπότε το χρησιμοποιώ το 4g.το κινητό είναι λογικά από Ολλανδία διαβάζοντας το κουτί και φοράει την έκδοση GRA-L09C432B200.Στα δίκτυα έχω επιλεγμένο το 4g.Δεν μου δείχνει κάποιο 4g+.Sorry για το off topic θέμα άμα γνωρίζει κάποιος μου λέει.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά υποστηρίζει cat 6??sto speedtest μέχρι 70 mbps μου έχει πάει και με g3 έπιανα κάτι 100.Εταιρία Cosmote έχω 5 giga πρόγραμμα οπότε το χρησιμοποιώ το 4g.το κινητό είναι λογικά από Ολλανδία διαβάζοντας το κουτί και φοράει την έκδοση GRA-L09C432B200.Στα δίκτυα έχω επιλεγμένο το 4g.Δεν μου δείχνει κάποιο 4g+.Sorry για το off topic θέμα άμα γνωρίζει κάποιος μου λέει.

Τώρα, Παιανία.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160307/fedbe232ea38b2961630938c0e1a2a6f.jpg

 

Καλά είναι νομίζω! :lol:

 

4g+ δεν υποστηρίζει!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ping έχεις... :p

 

:lol:

:superman:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

rename συνέχιζες κλπ (κατα 99% θα πάνε ολα καλα..) μετά αφου τελειώσεις θα σου πει οτι υπαρχει update (θέλει wifi)) κανε και αυτο κανε και ενα factory reset να ει σαι κυρίως μετα το update και για την ωρα κατσε μεχρι να βγει ota η 6

 

παω νανι τωρα αύριο δουλειά (τα Iphonia περιμενουν :lol:)

 

αν με άκουγες απο την αρχι και δεν βιαζόσουν θα γλίτωνες την ταλαιπωρία :D

 

Θέλω και πάλι να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο που διέθεσες και εσένα και τον fanaticos επίσης.

Όσο για αυτό που λές οτι δεν σε άκουσα,την στιγμή που μου το είπες αυτό δεν είχα καν τηλέφωνο και δεν λειτουργούσαν καν τα 3 κουμπιά ,τα οποία επανήλθαν κατά περίεργο τρόπο μόλις ξεκλείδωσα το bootloader και επανήλθε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και πάλι να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο που διέθεσες και εσένα και τον fanaticos επίσης.

Όσο για αυτό που λές οτι δεν σε άκουσα,την στιγμή που μου το είπες αυτό δεν είχα καν τηλέφωνο και δεν λειτουργούσαν καν τα 3 κουμπιά ,τα οποία επανήλθαν κατά περίεργο τρόπο μόλις ξεκλείδωσα το bootloader και επανήλθε το κινητό.

 

με το αρχείο που ειχα δώσει θα έπιαναν τα 3 πλικτρα (θέλουν δεν θέλουν) καθώς το firmware περιεχέι rollback force starter

Link to comment
Share on other sites

ωχχχ το τερμάτισες...αυτά είναι.ωραίος φίλε να σαι καλά.:)

Κοίτα στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, κάτω κάτω, έχει το "συνάθροιση φορέων" . Αυτό πρέπει να το εχεις ενεργό. Αν δεν το έχεις και το ενεργοποιήσεις, θα σου ζητήσει restart.

Δες εδώ τι είναι το συνάθροιση φορέων, κατα κόσμον "carrier aggregation".

 

https://www.qualcomm.com/invention/technologies/lte/lte-carrier-aggregation

 

Θέλω και πάλι να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο που διέθεσες και εσένα και τον fanaticos επίσης.

Όσο για αυτό που λές οτι δεν σε άκουσα,την στιγμή που μου το είπες αυτό δεν είχα καν τηλέφωνο και δεν λειτουργούσαν καν τα 3 κουμπιά ,τα οποία επανήλθαν κατά περίεργο τρόπο μόλις ξεκλείδωσα το bootloader και επανήλθε το κινητό.

Παρακαλώ φίλε μου αλλά εγώ δεν έκανα τίποτα. Μια - δυο παρατηρήσεις έκανα.

Τα εύσημα στον Ντέμη που ηταν εκεί μέχρι τις 2 το πρωί!

 

 

 

Έχει βάλει κανείς το touch plus; Γνώμες;

 

Πριν λιγα ποστ τα έγραψα! Κάνε ενα search στο νήμα!

Θα βρεις πληροφορίες! Έχει συζητηθεί και έχουν γραφεί απόψεις! Μπορείς να στείλεις και πμ στον/στους φίλους που το έχουν βάλει και να σου πουν κατευθείαν!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθούσα όλη την εξέλιξη της διαδικασίας με το πρόβλημα του geosaintoufis, το μόνο που έχω να πω στον φίλο geosaintoufis είναι ότι... έχεις μπλέξει με τους καλύτερους Ντέμης (egodemis) και Χρήστος (fanatikos) εγγύηση, ποια arvato...? ;)

αυτό πρέπει να κάνουμε όλοι, είναι να διαβάζουμε καλά το forum και αν έχουμε απορίες τότε εδώ είμαστε όλοι να βοηθήσουμε!

 

 

άσχετο... μια ερώτηση γιατί εδώ που είμαι δεν έχει 4g και ήθελα να ρωτήσω κάτι... όταν πιάνει 4g βγάζει ένδειξη 4g δίπλα στην ένταση σήματος?

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

άσχετο... μια ερώτηση γιατί εδώ που είμαι δεν έχει 4g και ήθελα να ρωτήσω κάτι... όταν πιάνει 4g βγάζει ένδειξη 4g δίπλα στην ένταση σήματος?

 

μόνο αν έχεις ενεργά τα data σου το βγαζει (δεν ειναι σαν το iphone που το βγάζει πάντα), για να δεις σε τι δίκτυο είσαι χωρίς να βάλεις μπρος τα data πας settings->about this device->status και εκεί μέσα λέει type of network status

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγα ποστ τα έγραψα! Κάνε ενα search στο νήμα!

Θα βρεις πληροφορίες! Έχει συζητηθεί και έχουν γραφεί απόψεις! Μπορείς να στείλεις και πμ στον/στους φίλους που το έχουν βάλει και να σου πουν κατευθείαν!

 

Έκατσα και διάβαζα από την 80 σελίδα και μετά και δεν είδα κάτι. Εκτός αν το πέρασα, επειδή το έβλεπα γρήγορα.

 

άσχετο... μια ερώτηση γιατί εδώ που είμαι δεν έχει 4g και ήθελα να ρωτήσω κάτι... όταν πιάνει 4g βγάζει ένδειξη 4g δίπλα στην ένταση σήματος?

 

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα. Κι εγώ δεν το ήξερα. Και παίρνω στην Cosmote και μου λένε δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στο πακέτο σας(25). Πρέπει να έχετε από 35 και πάνω. Λίγο κουλό μου φάνηκε...

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και διάβαζα από την 80 σελίδα και μετά και δεν είδα κάτι. Εκτός αν το πέρασα, επειδή το έβλεπα γρήγορα.

 

search στο νήμα με κλειδί "touchplus"

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=11127122

 

Θα βρεις και τους φίλους που το τοποθέτησαν. Είναι ακριβούτσικο όμως. Ακόμη και η "φθηνή" έκδοση έχει νομίζω 20 ευρώ περίπου.

Δες και αυτό που λέω με το hide του nav bar. Εμένα με έχει βολέψει πολύ μαζί με το flawting button"

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

search στο νήμα με κλειδί "touchplus"

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=11127122

 

Θα βρεις και τους φίλους που το τοποθέτησαν. Είναι ακριβούτσικο όμως. Ακόμη και η "φθηνή" έκδοση έχει νομίζω 20 ευρώ περίπου.

Δες και αυτό που λέω με το hide του nav bar. Εμένα με έχει βολέψει πολύ μαζί με το flawting button"

 

Ευχαριστώ! Είμαι τόσο άσχετος, που δεν έβρισκα πως να κάνω search στο νήμα. :lol::lol:

Το είδα αυτό που έγραψες για το nav bar. Εμένα πάντως δεν μου έχει επιλογή να το κρύβω.

 

Edit: Έχω την έκδοση λογισμικού 5.0.1. Δεν θα έπρεπε να μου έχει έρθει αναβάθμιση;(άσχετο)

Επίσης, έχω κατεβάσει το cinema fv-5(από torrent) και δεν βρίσκω το πως να αλλάξω το που θα αποθηκεύει τα βίντεο για να τα στέλνω στην sd. Μου έχει κάποιες επιλογές, αλλά καμμία δεν είναι αυτή που θέλω(dcim, dcim/fv-5, προσαρμοσμένη τοποθεσία(στην οποία δεν έχω κάποια επιλογή αφού την επιλέξω)

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Είμαι τόσο άσχετος, που δεν έβρισκα πως να κάνω search στο νήμα. :lol::lol:

Το είδα αυτό που έγραψες για το nav bar. Εμένα πάντως δεν μου έχει επιλογή να το κρύβω.

 

Κάνεις αυτά που κάνει αυτός εδώ και δεν έχει επιλογή?

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Δεν γίνεται disable παρά μονον με factory reset! Κάνε το μόνον αν πραγματικά το θέλεις!

 

Edit: Έχω την έκδοση λογισμικού 5.0.1. Δεν θα έπρεπε να μου έχει έρθει αναβάθμιση;(άσχετο)

 

Όλοι αυτήν έχουμε, πλην των Branded που είναι σε 5.1. Περιμένουμε την 6.0

 

Επίσης, έχω κατεβάσει το cinema fv-5(από torrent) και δεν βρίσκω το πως να αλλάξω το που θα αποθηκεύει τα βίντεο για να τα στέλνω στην sd. Μου έχει κάποιες επιλογές, αλλά καμμία δεν είναι αυτή που θέλω(dcim, dcim/fv-5, προσαρμοσμένη τοποθεσία(στην οποία δεν έχω κάποια επιλογή αφού την επιλέξω)

 

Πήγαινε στο γραναζάκι (επάνω αριστερά), κλικ στον προσαρμοσμένο φάκελο και στην οθόνη που θα σου ανοίξει πάτα το τριγωνάκι στο navigation bar. Μετά νομίζω ότι θα βγάλεις άκρη! ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αυτά που κάνει αυτός εδώ και δεν έχει επιλογή?

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Δεν γίνεται disable παρά μονον με factory reset! Κάνε το μόνον αν πραγματικά το θέλεις!

 

 

 

Όλοι αυτήν έχουμε, πλην των Branded που είναι σε 5.1. Περιμένουμε την 6.0

 

 

 

Πήγαινε στο γραναζάκι (επάνω αριστερά), κλικ στον προσαρμοσμένο φάκελο και στην οθόνη που θα σου ανοίξει πάτα το τριγωνάκι στο navigation bar. Μετά νομίζω ότι θα βγάλεις άκρη! ;)

 

Όσον αφορά το πρώτο μέρος, οκ. Το έκανα και εμφανίστηκε μια χαρά. Βέβαια μετά είδα ότι το βγάζεις μόνο με factory reset, αλλά μου φαίνεται πολύ πρακτικό και χρήσιμο.

 

Για το cinema fv-5, πάλι δεν μου βγάζει επιλογή...

edit: οκ, νομίζω έβγαλα άκρη. Ευχαριστώ

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

μόνο αν έχεις ενεργά τα data σου το βγαζει (δεν ειναι σαν το iphone που το βγάζει πάντα), για να δεις σε τι δίκτυο είσαι χωρίς να βάλεις μπρος τα data πας settings->about this device->status και εκεί μέσα λέει type of network status

 

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα. Κι εγώ δεν το ήξερα. Και παίρνω στην Cosmote και μου λένε δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στο πακέτο σας(25). Πρέπει να έχετε από 35 και πάνω. Λίγο κουλό μου φάνηκε...

 

το ξέρω ότι μόνο με data γίνεται, απλά δεν ήξερα αν εμφανίζει το σύμβολο "4g"

εντωμεταξύ στο Η+ είμαι όταν σερφάρω με cosmote!

σας ευχαριστώ για την διευκρίνιση! ;)

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθούσα όλη την εξέλιξη της διαδικασίας με το πρόβλημα του geosaintoufis, το μόνο που έχω να πω στον φίλο geosaintoufis είναι ότι... έχεις μπλέξει με τους καλύτερους Ντέμης (egodemis) και Χρήστος (fanatikos) εγγύηση, ποια arvato...? ;)

αυτό πρέπει να κάνουμε όλοι, είναι να διαβάζουμε καλά το forum και αν έχουμε απορίες τότε εδώ είμαστε όλοι να βοηθήσουμε!

 

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο και ότι και να πω για τα παιδιά θα είναι πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.Εγώ Που είχα της Vodafone την 5.1.1 και πέρασα από το xda την 5.0.1 .τώρα θα μου έρθει η αναβάθμιση μόνη της για την 6 ή θα πρέπει να την περάσω πάλι χειροκίνητα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.Εγώ Που είχα της Vodafone την 5.1.1 και πέρασα από το xda την 5.0.1 .τώρα θα μου έρθει η αναβάθμιση μόνη της για την 6 ή θα πρέπει να την περάσω πάλι χειροκίνητα; Ευχαριστώ

 

αν έκανες clean debranding ναι ολα θα λειτουργούν κανονικά και ota και όλα.. αν έκανες όμως σκέτο χύμα εγκατάσταση (Χωρίς την διαδικασία του debranding) κινδυνεύεις για τα καλά να μην ανοίξει μια μερα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

αν έκανες clean debranding ναι ολα θα λειτουργούν κανονικά και ota και όλα.. αν έκανες όμως σκέτο χύμα εγκατάσταση (Χωρίς την διαδικασία του debranding) κινδυνεύεις για τα καλά να μην ανοίξει μια μερα το κινητό

 

Όχι αν θυμάσαι με είχες βοηθήσει Και το είχα κάνει clean debranding.Όλα καλά μέχρι τώρα Κανένα πρόβλημα.το μόνο πρόβλημα που Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει αυτό είναι ότι στο Google earth με πετάει συνέχεια έξω ενώ πριν πήγαινε μπάλα με της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα δεν γινεται τιποτα... :)

 

εξακολουθω να εχω προβληματα με τα notifications στο viber. και στην 5 τα ειχα και στην 6. και δεν ειναι οτι δεν ερχονται παντα. απλως καπου καπου τραβαει σκαλωμα και δεν... και αν ανοιξω την εφαρμογη μου ερχονται κανονικα...

 

κανενας αλλος???

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Όχι αν θυμάσαι με είχες βοηθήσει Και το είχα κάνει clean debranding.Όλα καλά μέχρι τώρα Κανένα πρόβλημα.το μόνο πρόβλημα που Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει αυτό είναι ότι στο Google earth με πετάει συνέχεια έξω ενώ πριν πήγαινε μπάλα με της Vodafone.

Τότε είσαι super, το google earth και στα δύο μου κινιτα δεν τρέχει ομαλά, ίσος είναι κάποια ασυμβατότητα με την 5.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...