Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποβάθμιση σε ποιότητα οθόνης, επεξεργαστή και ποιότητας κατασκευής.

Θα αναβαθμιστείς μόνο στη GPU και στο EMUI.

Αυτά μου έρχονται πρώτα πρώτα. Την είχα τη συσκευή μια εβδομάδα μαζί με το P8 όπου και το κράτησα κιόλας.

 

Εάν κατάλαβα καλά, εννοείς ότι το p9 lite είναι κατώτερο του p9 ως προς αυτά που έγραψες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν κατάλαβα καλά, εννοείς ότι το p9 lite είναι κατώτερο του p9 ως προς αυτά που έγραψες;

 

 

 

Για P8 vs P9 lite ρώτησε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

p8 vs p9 lite 3gb ρωτησα.Λοιπον απο χθες που το παρελαβα εχω να πω τα εξης. Η μεγαλύτερη διαφορα ειναι στην μπαταρία οπου δεν υπάρχει σύγκριση. Και για την οθονη που ειπε ο φιλος νομίζω ειναι πιο φωτεινη στο p9 lite.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7006&idPhone2=7983

 

Αν δεν σε ενοχλεί η "πλαστικούρα" είναι σαφής βελτίωση το Ρ9lite σε σχέση με το Ρ8. Όχι η "ουάου" βέβαια αλλά είναι βελτίωση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7006&idPhone2=7983

 

Αν δεν σε ενοχλεί η "πλαστικούρα" είναι σαφής βελτίωση το Ρ9lite σε σχέση με το Ρ8. Όχι η "ουάου" βέβαια αλλά είναι βελτίωση.

Ακριβώς οπως τα λες το βλεπω και εγω. Και όντως δεν συγκρίνεται με το αλουμινιο του p8. Αλλα με τη θηκη δεν το καταλαβαίνεις καν αυτο.Οποτε θα κρατησω το p9 lite.Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομιλιτο! Απροβλιματιστο θα είναι ούτως ή αλλως! ;)

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομιλιτο! Απροβλιματιστο θα είναι ούτως ή αλλως! ;)

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

Ευχαριστώ πολυ! Εσύ βλεπω απο p8 σε p9 και τωρα p10;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Προς στιγμήν είμαι ακόμη σε Ρ9. Το 10αρι είναι under test, αλλά με βλέπω να υποικυπτω .

Αν και αρχικά δεν μου είχε αρέσει (αισθητικά και μόνο), τώρα όσο το δουλεύω τόσο με κερδιζει.

Αλλιώς, την Hua δεν την αλλαζω. Είναι βράχος αξιοπιστίας και εμένα τουλάχιστον μου έχουν κάτσει πολύ καλά τα τηλέφωνά της σε καθημερινή χρήση.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ! Εσύ βλεπω απο p8 σε p9 και τωρα p10;;;;;;

 

Τελικά ναι! Υπέκυψα!! Το παραδέχομαι! Πόσο ν' αντέξω πια!:p

Περάσαμε και στο 10άρι!

Ρ8 > Ρ9 > Ρ10 Σόι το βασίλειο!!! :lol:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι! Υπέκυψα!! Το παραδέχομαι! Πόσο ν' αντέξω πια!:p

Περάσαμε και στο 10άρι!

Ρ8 > Ρ9 > Ρ10 Σόι το βασίλειο!!! :lol:

Ε μα ναι. Αντε με το 11αρι τωρα! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει να βγάζει τέτοιες συσκευές, σίγουρα!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση.γίνεται να ξαναγυρίσω στο κινητό μου τον browser της Huawei; Χωρίς να γυρίσω βέβαια πίσω λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

να γυρισεις πισω τι εννοεις;υποθετω οτι εχεις επιλεξει αλλον browser σαν αρχικη εφαρμογη και δεν τον εχεις διαγραψει.

πας ρυθμισεις εφαρμογες και βρισκεις τις εφαρμογες που θες (browsers) και κανεις καθαρισμο data και cash.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, εδώ και μερικές ημέρες έχω περάσει κι εγώ την τελευταία έκδοση του λειτουργικού την Β398. Όλα καλά εκτός απο την μπαταρία. Το battery drain πλέον έχει φτάσει στον Θεό. Μέρα δεν βγάζω για κανένα λόγο! Ελπίζω να βγεί σύντομα νέα αναβάθμιση που θα διορθώσει το συγκεκριμένο πρόβλημα, αλλιώς με βλέπω απο το φθινόπωρο να αλλάζω σε Ρ10

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα σου έλεγα ν' αλλάξεις μιας και το 10άρι είναι εξαιρετικό τηλέφωνο, δοκίμασε να κάνεις ένα clear cache αρχικά για να δεις τι γίνεται.

Και πόσο καιρό το έχεις το τηλέφωνο? Εμένα στους 14-15 μήνες μου ζήτησε μπαταρία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω αμα το σκαλιζω δεν βγαζει ουτε μέχρι το απογευμα.αμα δεν ασχοληθω εχει κρατησει δυο μερες με την δευτερη το βραδυ να το βαζω φορτιση με 30% υπολοιπο
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

να γυρισεις πισω τι εννοεις;υποθετω οτι εχεις επιλεξει αλλον browser σαν αρχικη εφαρμογη και δεν τον εχεις διαγραψει.

πας ρυθμισεις εφαρμογες και βρισκεις τις εφαρμογες που θες (browsers) και κανεις καθαρισμο data και cash.

 

Γιατί σε εσάς έχει ακόμα τον browser της Huawei; Εγώ με το που αναβάθμισα σε marshmallow Δεν υπήρχε πια στο κινητό μου μέσα ο δικός της browser.μόνο τον chrome που τον σιχαίνομαι κιόλας.Να μην γυρίσω πίσω εννοώ σε lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τον έχει.

Δοκιμάστε το μοζιλα, εχω ακούσει καλά πράγματα και εχει και συγχρονισμο με τις αλλες συσκευες σου.

 

Πάντως με τις τελευταίες αναβαθμίσεις νομίζω οτι και ο crome έχει πάρει πολύ επάνω του.

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα σου έλεγα ν' αλλάξεις μιας και το 10άρι είναι εξαιρετικό τηλέφωνο, δοκίμασε να κάνεις ένα clear cache αρχικά για να δεις τι γίνεται.

Και πόσο καιρό το έχεις το τηλέφωνο? Εμένα στους 14-15 μήνες μου ζήτησε μπαταρία.

 

Το τηλέφωνο το έχω σχεδόν 2 χρόνια, οπότε είχε την λογική φθορά η μπαταρία, μια απώλεια της τάξης του 30% χονδρικά. Δλδ ενώ όταν ήταν καινούργια έβγαζα 1,5 μέρα, πριν την τελευταία αναβάθμιση έβγαζα 1 μέρα. Αλλά μετα την αν αβάθμιση σε Β398 δεν βγάζω μέρα ούτε για αστείο.

 

Θυμάσαι την διαδικασία για clear cache? Θα χάσω data εάν το κάνω? (Με το συγκεκριμένο κινητο, τόσο καλό που είναι όλα αυτα που τραβούσαμε παλιά με την παλιοsamsung τα έχω ξεχάσει... :D )

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε εσάς έχει ακόμα τον browser της Huawei; Εγώ με το που αναβάθμισα σε marshmallow Δεν υπήρχε πια στο κινητό μου μέσα ο δικός της browser.μόνο τον chrome που τον σιχαίνομαι κιόλας.Να μην γυρίσω πίσω εννοώ σε lollipop.

 

δες εδω https://www.huaweiblog.de/software/huawei-stock-original-browser-apk-download/

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω σχεδόν 2 χρόνια, οπότε είχε την λογική φθορά η μπαταρία, μια απώλεια της τάξης του 30% χονδρικά. Δλδ ενώ όταν ήταν καινούργια έβγαζα 1,5 μέρα, πριν την τελευταία αναβάθμιση έβγαζα 1 μέρα. Αλλά μετα την αν αβάθμιση σε Β398 δεν βγάζω μέρα ούτε για αστείο.

 

Θυμάσαι την διαδικασία για clear cache? Θα χάσω data εάν το κάνω? (Με το συγκεκριμένο κινητο, τόσο καλό που είναι όλα αυτα που τραβούσαμε παλιά με την παλιοsamsung τα έχω ξεχάσει... :D )

Λίγο λες για δυο χρόνια μπαταρία. Και εγώ τόσο το έχω και την έχω αλλάξει πριν κάμποσους μήνες. Και εμένα στα τελευταια της ήθελε 2 φορτίσεις τουλάχιστον για να βγάλει την μέρα.

 

Για το cache clear, με κλειστό το κινητό, πατάς ταυτόχρονα vol up + power button μέχρι ν' ανοίξει και τα αφήνεις. Βγάζει ενα υποτυπώδες μενού με μπάρα που την ανεβο-κατεβαζεις με τα volume keys και επιλέγει με το power.

Με το clear cache δεν χάνεις τίποτα. Στην πρωτη επανεκινηση θα κάνει κάμποσο χρόνο ν' ανοίξει. Μετά κανονικά.

 

Προσοχή στην άλλη επιλογή για factory reset. Εκεί χάνεις τα πάντα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Εντάξει! Απλά αρχηγός!!! Με έφτιαξες τώρα.σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

&^%$*$%^& την αναβαθμιση τους μεσα.Το δραμα ειναι οτι σε βαζουν να την κανεις υποχρεωτικα.

Το σερβις και η εξυπερετηση τους κομματακι τραγικα και μονοτονοι στο παραγοντα συζητησης.ρομποτ.

Να ρωτησω λοιπον,επιδει η μπαταρια σe αναμονη το βραδυ κατεβαινει 7-8-9%(εγω κοιμαμαι,το τηλεφωνο σε 2g,μονο το wifi ανοιχτο)

Το τηλεφωνο ειναι εντος εγγυησης.Αν περασω σε custom rom μπας και εχω σοβαροτερη μπαταρια,επανερχεται 100% σε εργοστασιακη μορφη αν χρειαστει?????

Αν ναι,μπορειτε να προτεινεται μια ρομ 6.01????

ασχετο, βαζω το lg nexus 5x στον υπολογιστη και ανοιγει η εφαρμογη της........huawei οπου αναγνωριζει κανονικα το 5x και ανοιγει και τα αρχεια του!!!!!!

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση....Μου έπεσε το κινητό κάτω (ευτυχώς είχα θήκη και κρύσταλλο) αλλάξα και το κρύσταλλο γιατί το παλιό είχε σπάσει και τώρα που έβαλα το νέο παρατηρώ ένα μικρό σημείο όπου όταν μαυρίζει η οθόνη πχ στην αναμονή μιας εφαρμογής εκεί δεν είναι μαύρο αλλά ελαφρώς πράσινο....τι να κάνω ; Που να απευθυνθώ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση....Μου έπεσε το κινητό κάτω (ευτυχώς είχα θήκη και κρύσταλλο) αλλάξα και το κρύσταλλο γιατί το παλιό είχε σπάσει και τώρα που έβαλα το νέο παρατηρώ ένα μικρό σημείο όπου όταν μαυρίζει η οθόνη πχ στην αναμονή μιας εφαρμογής εκεί δεν είναι μαύρο αλλά ελαφρώς πράσινο....τι να κάνω ; Που να απευθυνθώ;

 

θα εξαπλωθεί

με λιγα λογια θα τα σκάσεις για οθονη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...