Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αγορασα το kawasaki zx 130.πολυ καλο σε ποιοτητα,γκαζακι(αν και το στρωνω και επισης ειχα χρονια μηχανες ανω των 600cc οποτε μαλλον σαν παιχνιδι μου φενεται..) αλλα εχω μια απορια.ακομα και τωρα που εχει ζεστες ειναι απαραιτητο να βαζω το τσοκ στο ξεκινημα???ειχα παντα injection δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει τσοκ!!μου κανει εντυπωση που σβηνει αν δεν το ζεστανω ακομα και μερα μεσημερι που εχει ζεστες!!

αυτα.κατα τα αλλα μια χαρα ειναι,πιανει τα 70(μεχρι εκει παω) σε χρονο μηδεν!και δεν καιει και τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

stef212000:Καλοριζικο και καλοταξιδο.Τσοκ χρησιμοποιουμε οταν κανει κρυο για να ζεσταθει πιο γρηγορα.Οποτε τωρα που εχει ζεστες αφηνε το να ζεσταθει κανονικα λιγα λεπτα και μετα ξεκινα.Ωστοσο το σβησιμο που αναφερεις μου ακουγετε φυσιολογικο εφοσον δεν το εχεις κανει ενα ολιγολεπτο ζεσταμα;).

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα το kawasaki zx 130.πολυ καλο σε ποιοτητα,γκαζακι(αν και το στρωνω και επισης ειχα χρονια μηχανες ανω των 600cc οποτε μαλλον σαν παιχνιδι μου φενεται..) αλλα εχω μια απορια.ακομα και τωρα που εχει ζεστες ειναι απαραιτητο να βαζω το τσοκ στο ξεκινημα???ειχα παντα injection δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει τσοκ!!μου κανει εντυπωση που σβηνει αν δεν το ζεστανω ακομα και μερα μεσημερι που εχει ζεστες!!

αυτα.κατα τα αλλα μια χαρα ειναι,πιανει τα 70(μεχρι εκει παω) σε χρονο μηδεν!και δεν καιει και τιποτα!!

 

Καλοριζικο το μηχανακι.Οπως ειπε και ο φιλος solitary μονο στα κρυα χρησιμοποιουμε το τσοκ.Απλα να ζεσταινεις την μηχανη παντα οταν το αναβεις και δινε γκαζι δεν θα παθει τιποτα αν το ζεσταινεις καλα.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο τωρα! τι μοτερ μπορουμε να βρουμε με καμια 300ευρο που να κραταει? Ακομη και οχι καινουριο αλλα να το φτιαξουμε οπως κανενα παλιο glx που εχω παρατιμενο? Μπορει να βοηθησει κανεις και να μας πει και την γνωμη του?
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο τωρα! τι μοτερ μπορουμε να βρουμε με καμια 300ευρο που να κραταει? Ακομη και οχι καινουριο αλλα να το φτιαξουμε οπως κανενα παλιο glx που εχω παρατιμενο? Μπορει να βοηθησει κανεις και να μας πει και την γνωμη του?

 

i den ktlvenis i mas grafis olous xristo file mOU! kita epidi nomizis oti molis kanis kati 8a einai ok gia pada 8a sto pw kai edw MIA FORA

 

 

KINEZIKO BORIS NA PARIS 8A EISAI PADA DEKSIA AN TO STRWSIS KALA 8A EXEI DIARKIA 3-4 XRONIA AN TOU G..............S 8A EXEI DIARKIA 1-2-3 XRONIA ME PROVLIMATA! auta gia LIFAN 110 to epidi se vlepw oti nomizis pws o 125 G..... KAI DERNI kai emis oli leme mlkies trava vale ton 125- i ftiakse to honda glx moter sou pou einai gia to P..... apo oti mas eipes pes moy sougnorisw enan mixaniko pou xrwstaei kati dosis sto kawasaki z750 na tis ksexrewsi auta :)

 

 

me oso poio eugeniko tropo borousa sto pa :)

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

me oso poio eugeniko tropo borousa sto pa :)

 

και επειδή δεν τα είπες και πολύ ευγενικά...

α) την επόμενη φορά θα εξαφανιστεί όλο το ποστ...

β) μην κάνεις συνεχόμενα ποστς....υπάρχει και το κουμπάκι ''τροποποίηση'', όπου και μπορείς να προσθέσεις ό,τι θες...

γ) είναι κόπος να γράφεις ελληνικά για να μη στραβωνόμαστε και να καταλαβαίνουμε τι θες να πεις..??

 

ευχαριστώ...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια ....θα ηθελα να ακουσω προτασεις για "παπι" που σκοπευω να παρω μετα τις εξετασεις...125cc..ακομα αν μπορειται πεστε μου τα μειωνεκτηματα κ τα πλεωνεκτηματα του καθενος...ευχαριστω εκ των πρωτερων..:happy:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ....θα ηθελα να ακουσω προτασεις για "παπι" που σκοπευω να παρω μετα τις εξετασεις...125cc..ακομα αν μπορειται πεστε μου τα μειωνεκτηματα κ τα πλεωνεκτηματα του καθενος...ευχαριστω εκ των πρωτερων..:happy:

 

Μεχρι ποσα χρηματα διαθετεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα με τα χρηματα...αλλα να τονισω κατι πριν πεις οτιδηποτε δεν παιζει crypton x και kawasaki 130cc...μεχρι 125cc βασικα για να καταλαβεις τι περιπου θελω:ενα μηχανακι για μες την πολη..παπι..να σηκωνει καποια πειραγματα κ εξωτερικα κ εσωτερικα...:happy::happy: ελπιζω να μην ζηταω πολλα...
Link to comment
Share on other sites

σε βλεπω για κρυπτον χ με εξατμιση και γραναζι,και καποια κάρμπον κομματια...:)

 

εγω σκεφτομουν για crypton r....αλλα δεν ξερω αν πωλειται ακομα...μηπως αποσυρθηκε??:X

Link to comment
Share on other sites

εχω R αλλα δεν το πουλαω:lol: ναι δεν βγαινει στην παραγωγη κ τα χριστουγεννα που μας περασαν εψαχνα για στοκ κ δεν υπηρχε ουτε 1 θεσ/νικη..:wacko: μονο μεταχειρισμενο..αλλα ποτε δεν ξερεις. Αν συμφωνα με το νικνειμ σου εισαι 15 χρονων,τοτε θα σ προτεινα ενα 50αρακι
Link to comment
Share on other sites

εχω R αλλα δεν το πουλαω:lol: ναι δεν βγαινει στην παραγωγη κ τα χριστουγεννα που μας περασαν εψαχνα για στοκ κ δεν υπηρχε ουτε 1 θεσ/νικη..:wacko: μονο μεταχειρισμενο..αλλα ποτε δεν ξερεις. Αν συμφωνα με το νικνειμ σου εισαι 15 χρονων,τοτε θα σ προτεινα ενα 50αρακι

 

δεν ψηνομαι για 50ακι γιατι απο 50cc μονο τα scooter αξιζουν κ δεν θελω κατι τετοιο...για κινεζικα δεν το συζητω...ειδα το suzuki address καλο ομορφο αλλα απ'οτι ξερω δεν σηκωνει φτιαξιματα..επειδη ειναι injection..οποτε ελεγα για modenas kriss...τι λετε? ολες οι προτασεις δεκτες...:happy::happy::)

Link to comment
Share on other sites

για 50αρι,ελεγα ρανερ,οχι νταγιανγκ κ τετοια,αν ειναι για modenas kriss καλυτερα απο μενα να παρεις adress η καλυτερα για φτιαξιμο ΖΧ 130..
Link to comment
Share on other sites

για 50αρι,ελεγα ρανερ,οχι νταγιανγκ κ τετοια,αν ειναι για modenas kriss καλυτερα απο μενα να παρεις adress η καλυτερα για φτιαξιμο ΖΧ 130..

 

οπως ειπα κ πριν μονο 125...θα μου πεις στην ιδια κατηγορια ανηκουν κ αυτα...αλλα δεν μπορω να παρω κατι τετοιο θεμα γονειων..οποτε εχουμε κ λεμε...crypton r(αν βρω),modenas kriss,suzuki address...αν εχετε να μου προτεινετε και κατι αλλο ειμαι ολος αυτια:p..παντα μιλαμε για παπι 125 ετσι...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα κ πριν μονο 125...θα μου πεις στην ιδια κατηγορια ανηκουν κ αυτα...αλλα δεν μπορω να παρω κατι τετοιο θεμα γονειων..οποτε εχουμε κ λεμε...crypton r(αν βρω),modenas kriss,suzuki address...αν εχετε να μου προτεινετε και κατι αλλο ειμαι ολος αυτια:p..παντα μιλαμε για παπι 125 ετσι...

 

Παρε το Χ.Ειναι 135 κυβικα αλλα αν σε πιασουν μ αυτο η με το 125 κυβικα παπι ειναι ακριβως το ιδιο.Το διπλωμα που βγαζεις στα 18 δεν σου καλυβει κυβικα αλλα δυναμη του μοτερ.Για παραδειγμα: σου επιτρεπει να οδηγεις και WR 250.Πολυ απλα γιατι δεν περναει ενα ορισμενο οριο δυναμης ο κινητηρας.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα διπλωματος....απλα εχω προβλημα με τους γονεις μου..με αφηνουν μεχρι 125cc..ουτε ενα παραπανω...μετα απο πολλα που διαβασα εκλεισα λιγο προς το modenas kriss 125cc...θα ηθελα να μου πει καποιος που ξερει η εχει τετοιο μηχανακι επιδοσεις,φτιαξηματα(εξωτερικα,εσωτερικα)....:happy:
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα διπλωματος....απλα εχω προβλημα με τους γονεις μου..με αφηνουν μεχρι 125cc..ουτε ενα παραπανω...μετα απο πολλα που διαβασα εκλεισα λιγο προς το modenas kriss 125cc...θα ηθελα να μου πει καποιος που ξερει η εχει τετοιο μηχανακι επιδοσεις,φτιαξηματα(εξωτερικα,εσωτερικα)....:happy:

 

για εσωτερικη βελτιωση του μοτερ εχει βγαλει η takegawa ενα κιτακι εχει ομως και αλλα βελτιωτικα πραγματα αλλα δεν εχει τοσα οσα υπαρχουν για τα παπια της honda:D

Link to comment
Share on other sites

ε αφου σηκωνει καποια φτιαξηματα νομιζω πως κατεληξα..:):):happy::O σας ευχαριστω πολυ ολους οταν με το καλο το παρω θα επιστρεψω στο φορουμ με τις εντυπωσεις μου;)
Link to comment
Share on other sites

ε αφου σηκωνει καποια φτιαξηματα νομιζω πως κατεληξα..:):):happy::O σας ευχαριστω πολυ ολους οταν με το καλο το παρω θα επιστρεψω στο φορουμ με τις εντυπωσεις μου;)

 

οσο για το κιτ της τακε να ξερεις οτι ειναι αρκετααα τσιμπημενη η τιμη;);)

Link to comment
Share on other sites

αν τα βαλεις τακεκαβα,εχει φτασει για αρχη,στο 600αρι χωρις περαστικα..ειναι πολλα τα λεφτα (αρη?!):lol:
Link to comment
Share on other sites

αν τα βαλεις τακεκαβα,εχει φτασει για αρχη,στο 600αρι χωρις περαστικα..ειναι πολλα τα λεφτα (αρη?!):lol:

 

χαχα αρη:lol:...ενταξει ειναι πολλα αλλα μαζευονται σιγα σιγα...ε και ενταξει θα το παρω,θα το στρωσω,και μετα μπορει...να βαλω τακεκαβα..οποτε νομιζω πως εχω κλεισει πλεον στο kriss..:happy::p

Link to comment
Share on other sites

χαχα αρη:lol:...ενταξει ειναι πολλα αλλα μαζευονται σιγα σιγα...ε και ενταξει θα το παρω,θα το στρωσω,και μετα μπορει...να βαλω τακεκαβα..οποτε νομιζω πως εχω κλεισει πλεον στο kriss..:happy::p

 

http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_25&products_id=416&osCsid=b58dcc56876585612397d3cfda65b156 πρεπει να βγαζει και η αασα κυλ/νο για το κριςς αλλα δεν ξερω 100%;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...