Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eimai etoimos.tha to parw.to x einai polu akrivo kai den pisteuw oti exei kati polu parapanw apo zx..to mono pou mepeirakse sto zx einai ta autokollita...tha mou peis koitazw ton gaidaro sta dontia alla parathsrhsa oti ta aytokllita den einai polu piotika..kata ta alla mia xara einai to mhxanaki.deytera-trith to polu tha to parw.!!!!!!prospathw na vrw thn kaluterh prosfora me epitokia,dwra klp.an exete na proteinete kati dekton!!!

 

file egw ta koitaxa ta autokollhta mia xara einai!!se prasino tha to pareis?egw s mauro!k tha kanw ta exhs..tha bgalw kathreftes.to nikel apo thn exatmish k allh lastixa 2.50 pisw 2.25 mprosta!!dn einai oute poli mikra oute poli megala!!ena kalo strwsimo apo to patera m vsk epeidh dn exw k xrono egw k epeidh einai mhxanikos k xerei na strwnei apsoga..auta!!k met amia xara!!k gw dn mporw na kratithw gamwto:P!!mexri na bei to 2009 alla ypomonh

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

GIA SAS PAIDIA DEN EIMAI AUTOS POU EXEI TO ACOYNT ALLA THELW NA MOU PITE MERIKA PRAGMATA

EXW ENA "STAURO" KAI VASI SELAS KAI SIDERA PANO KATO ENAN SKELETO MIXANAKIOU TELOS PADON!! KENOURGIOS EINAI OLOS NIKELOMENOS KATOPIN PARAGELIAS ME VASIS GIA MIXANI PANO KARBARATER KAI TALIPA, MOU KOSTISE 500 EURO O SKELETOS MONO

 

EKANA TIS PARAKATO KINISIS EINAI KALES?

 

1 PIRA ENA TEPOZITO VENZINIS POU EFARMOZI APO FX 125 100 EURO

2 PIRA EXATMISI TAKEGAWA 250 EURO

3 PIRA KINITIRA APO FX 200CC KAI TOU EVALA MERIKA PRAGMATA APO TAKEGAWA 1700 EURO

4 PIRA KONTER KAI MASKA APO FX MASKA ME FOTA KTLP 80 EURO

5 EVALA KARBIRATER 30 180 EURO

6 EVALA FILTROXOANI I KALITERI STIN AGORA 27 EURO

7 ENNSOMATOSA STO PISW MEROS FTERO APO FX ME FANARI ASPRO PISW TO FTERO XRYSO XRWMA OPWS KAI I MASKA 230 EURO (GNISIO SUZUKI FTERO)

8 VELTIOSA TIN MIXANI STA 235 KIVIKA 260 EURO

9 ALAKSA KAI EVALA KALITERES VASIS ME ENISXIMENO NIKEL 120 EURO

10 KALODIA SOLINES KTLP ILEKTRONIKA TIS TAKEGAWA 200 EURO

11 BROS DIPLA DUSKOFRENA MARGARITA ME TA OLA TOU 200 EURO MAZI ME OLIKI EGATASTASI GIATI TA PIROUNIA DEN EIXAN TPT PANO

12 PISW DUSKOFRENO 90 EURO

13 GRANAZIA 86 EURO

14 FWTA PANO STOUS SOLINES KAKKINO POU FOTIZI TIN MIXANI 50 EURO

15 PIROUNI NIKELOMENO ME KALES ANARTISIS KTKLP 230 EURO

16 AMORTISER TAKEGAWA 160 EURO

17 SELA APO FX 100 EURO MAZI ME STIRIGMATA KAI KATI EXTRA 150 EURO

18 LASTIXA ZANTES KALIS PIOTITAS MICHELIN KAI ZANTES MANISIES FX 200 EURO

 

SUNOLIKO POSO: 4.580 EURO MAZI ME MIXANIKA E3ODA

 

TELIKI:197CC TSAIRI RODOS OPOIOS KSERI. KAPOU STA 600 METRA SXEDON

EXEI POLLU KALA KRATIMATA KAI NIW8O KALA PANO T. FWTA EXEI TA PADA EINAI AGRIEMENO ARKETA

 

PROVLIMATA:

1 TREMI PARA POLLU KAI MOUDIAZOUNE TA XERIA MOU

2 TROEI VENZINI KAI LADI PARAPOLLU!!

3 ANIGI POLLU GRIGORA KAI KODEVO NA KARFO8W SE KANA AUTOKINITO

4 ASFALIA PWS 8A TOU KANW? 8EWRITE SAN ANIPARKTO MONTELO.. WS TI 8A TO DILOSW?

5 EXW DIPLOMA GIA 50CC :S

6 AMA ME PIASI BATSOS 8A MOU TO KATASXESOUNE :( ? KAI EXW AKOUSI PWS PERNOUN KAI TON KINITIRA :/

Link to comment
Share on other sites

GIA SAS PAIDIA DEN EIMAI AUTOS POU EXEI TO ACOYNT ALLA THELW NA MOU PITE MERIKA PRAGMATA

EXW ENA "STAURO" KAI VASI SELAS KAI SIDERA PANO KATO ENAN SKELETO MIXANAKIOU TELOS PADON!! KENOURGIOS EINAI OLOS NIKELOMENOS KATOPIN PARAGELIAS ME VASIS GIA MIXANI PANO KARBARATER KAI TALIPA, MOU KOSTISE 500 EURO O SKELETOS MONO

 

EKANA TIS PARAKATO KINISIS EINAI KALES?

 

1 PIRA ENA TEPOZITO VENZINIS POU EFARMOZI APO FX 125 100 EURO

2 PIRA EXATMISI TAKEGAWA 250 EURO

3 PIRA KINITIRA APO FX 200CC KAI TOU EVALA MERIKA PRAGMATA APO TAKEGAWA 1700 EURO

4 PIRA KONTER KAI MASKA APO FX MASKA ME FOTA KTLP 80 EURO

5 EVALA KARBIRATER 30 180 EURO

6 EVALA FILTROXOANI I KALITERI STIN AGORA 27 EURO

7 ENNSOMATOSA STO PISW MEROS FTERO APO FX ME FANARI ASPRO PISW TO FTERO XRYSO XRWMA OPWS KAI I MASKA 230 EURO (GNISIO SUZUKI FTERO)

8 VELTIOSA TIN MIXANI STA 235 KIVIKA 260 EURO

9 ALAKSA KAI EVALA KALITERES VASIS ME ENISXIMENO NIKEL 120 EURO

10 KALODIA SOLINES KTLP ILEKTRONIKA TIS TAKEGAWA 200 EURO

11 BROS DIPLA DUSKOFRENA MARGARITA ME TA OLA TOU 200 EURO MAZI ME OLIKI EGATASTASI GIATI TA PIROUNIA DEN EIXAN TPT PANO

12 PISW DUSKOFRENO 90 EURO

13 GRANAZIA 86 EURO

14 FWTA PANO STOUS SOLINES KAKKINO POU FOTIZI TIN MIXANI 50 EURO

15 PIROUNI NIKELOMENO ME KALES ANARTISIS KTKLP 230 EURO

16 AMORTISER TAKEGAWA 160 EURO

17 SELA APO FX 100 EURO MAZI ME STIRIGMATA KAI KATI EXTRA 150 EURO

18 LASTIXA ZANTES KALIS PIOTITAS MICHELIN KAI ZANTES MANISIES FX 200 EURO

 

SUNOLIKO POSO: 4.580 EURO MAZI ME MIXANIKA E3ODA

 

TELIKI:197CC TSAIRI RODOS OPOIOS KSERI. KAPOU STA 600 METRA SXEDON

EXEI POLLU KALA KRATIMATA KAI NIW8O KALA PANO T. FWTA EXEI TA PADA EINAI AGRIEMENO ARKETA

 

PROVLIMATA:

1 TREMI PARA POLLU KAI MOUDIAZOUNE TA XERIA MOU

2 TROEI VENZINI KAI LADI PARAPOLLU!!

3 ANIGI POLLU GRIGORA KAI KODEVO NA KARFO8W SE KANA AUTOKINITO

4 ASFALIA PWS 8A TOU KANW? 8EWRITE SAN ANIPARKTO MONTELO.. WS TI 8A TO DILOSW?

5 EXW DIPLOMA GIA 50CC :S

6 AMA ME PIASI BATSOS 8A MOU TO KATASXESOUNE :( ? KAI EXW AKOUSI PWS PERNOUN KAI TON KINITIRA :/

 

ειναι παρανομο και δεν γινετε τιποτα απλος μπορει να στο παρουν για παντα αν πεσεις σε στριμενο...πηγαινε σε εναν καλιμπρα να δει τι φταιει αλλα αποκλειτε να στο φτιαξει με λιγα λεφτα...τσαμπα τα λεφτα που εδωσες...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κατι ειπωθηκε για τα τέλη..

Πως γινεται να μην ερχετε ειδοποιητήριο καθόλου σπίτι;

Γιατι αν το δει η μάνα μου μπορει να την χασουμε

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κατι ειπωθηκε για τα τέλη..

Πως γινεται να μην ερχετε ειδοποιητήριο καθόλου σπίτι;

Γιατι αν το δει η μάνα μου μπορει να την χασουμε

 

Δηλωνεις αλλη οδο που μενεις(ενος φιλου σου) και εισαι ενταξει..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κατι ειπωθηκε για τα τέλη..

Πως γινεται να μην ερχετε ειδοποιητήριο καθόλου σπίτι;

Γιατι αν το δει η μάνα μου μπορει να την χασουμε

ρε φιλε να πας στην εφορια της περιοχης σου και να πεις οτι θελεις το σημα κυκλοφοριας.

Θα δωσεις αριθμο κυκλοφοριας και θα παρεις το σημα.

ειδοποιητηριο θα ερθει,εκει που εχεις δηλωσει μονιμη κατοικια.δεν μπορεις να το αποφυγεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι παρανομο και δεν γινετε τιποτα απλος μπορει να στο παρουν για παντα αν πεσεις σε στριμενο...πηγαινε σε εναν καλιμπρα να δει τι φταιει αλλα αποκλειτε να στο φτιαξει με λιγα λεφτα...τσαμπα τα λεφτα που εδωσες...

 

gt na tin xasete?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Σπερα μαγκες!!!

 

Θελω ρε σις να παρω ενα 4χρονο μηχανακι παπι η σκουτερ δε με πολυνοιαζει αυτο.Αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι στυλατο και με νευρο!(πχ ΟΧΙ το yamaha το crypton το καινουργιο που ειναι ενα σιχαμα απο εμφανιση)/

Ειναι το πρωτο μου μηχανακι και σκοπευω να δωσω μεχρι 2500 ευρω.Τωρα παλι ειχα στο μυαλο μου το gilera to 4χρονο το 200αρι η το modenas το X-cite.Πειτε γνωμες παρακαλω!!!!

 

αα ναι και κατι τελευταιο.Ειμαι τιγκα ασχετος απο μηχανακια γενικοτερα και με εχουν πει να μη παρω Injection,και δε ξερω το λογο :D

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χρονων εισαι φιλε?Αφου θες 4χρονο και αποκλειεις το Χ τοτε παρε Fx.Για μενα το καλυτερο 4Τ παπι που εχει βγει.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατα την γνωμη μου παρε το runner,πολυ καλο μηχανακι και δεν εχει και προβληματα,περα οτι ειναι και ομορφο και πολυ ανετο σε σχεση με ενα παπακι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου εχει το Runner to 125,και του πε ο μηχανικος οτι δεν ειναι Injection κι ολας αλλα δε ξερω κι εγω απο αυτα.

 

Τεσπα μη ξεφευγουμε απο το θεμα προτεινεται παρακαλω :)

Link to comment
Share on other sites

OutRuN:Σε ενδιαφερει 4χρονο με στυλ ,νευρο και χωρις injection;)Με μια πρωτη ματια Kymco Nexxon --> στυλατο!! - νευρικο - 4χρονο - με καρμπιρατερ - 125cc.Το Κymco Straight --> ασχημουτσικο στυλ - πολυ νευρο!! - 4χρονο - με καρμπυρατερ - 5 ταχυτητων σασμαν - 125cc και στα 150cc!!:cool:

Το kawasaki zx130 --> ωραιο στυλ! - νευρικο - 4χρονο - με καρμπιρατερ - 130cc.

Απεκλεισα το kymco Jetix επειδη μοιαζει με το Crypton X;)

Το Kymco Nexxon (κατοχος) και το Kymco Straight το οποιο το εχω οδηγησει στα 150cc εχω μια αναλυτικη εμπειρια απο αυτο,αν σε ενδιαφερει κατι απο αυτα μπες στο thread του Kymco για περισοτερες πληροφοριες:)

Το Κawasaki zx 130 οτι εχω διαβασει σε review και εχω δει το αναφερα παραπανω.

Καλη επιτυχια στην επιλογη σου:cool:

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

μην βιαζεσαι βγαινουν συνεχεια καινουρια μοντελα περιμενε λιγο καιρο και θα βρεις

αυτο που πραγματικα σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

OutRuN:Σε ενδιαφερει 4χρονο με στυλ ,νευρο και χωρις injection;)Με μια πρωτη ματια Kymco Nexxon --> στυλατο!! - νευρικο - 4χρονο - με καρμπιρατερ - 125cc.Το Κymco Straight --> ασχημουτσικο στυλ - πολυ νευρο!! - 4χρονο - με καρμπυρατερ - 5 ταχυτητων σασμαν - 125cc και στα 150cc!!:cool:

Το kawasaki zx130 --> ωραιο στυλ! - νευρικο - 4χρονο - με καρμπιρατερ - 130cc.

Απεκλεισα το kymco Jetix επειδη μοιαζει με το Crypton X;)

Το Kymco Nexxon (κατοχος) και το Kymco Straight το οποιο το εχω οδηγησει στα 150cc εχω μια αναλυτικη εμπειρια απο αυτο,αν σε ενδιαφερει κατι απο αυτα μπες στο thread του Kymco για περισοτερες πληροφοριες:)

Το Κawasaki zx 130 οτι εχω διαβασει σε review και εχω δει το αναφερα παραπανω.

Καλη επιτυχια στην επιλογη σου:cool:

 

που εισαι ρε φιλε sol??? τι εγινε πως παει το εργαλειο? δε μου λες τι τελικες εχεις για να το συγκρινω με το 125? προχθες επλινα το δικο μου το εκανα τζιτζι και σημερα με τη βροχη παλι παπι εγινε! αστα

Link to comment
Share on other sites

offtopic: grigoriso καλυτερα να μιλησουμε στο thread του kymco,μπες εκει offtopic

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Σπερα μαγκες!!!

 

Θελω ρε σις να παρω ενα 4χρονο μηχανακι παπι η σκουτερ δε με πολυνοιαζει αυτο.Αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι στυλατο και με νευρο!(πχ ΟΧΙ το yamaha το crypton το καινουργιο που ειναι ενα σιχαμα απο εμφανιση)/

Ειναι το πρωτο μου μηχανακι και σκοπευω να δωσω μεχρι 2500 ευρω.Τωρα παλι ειχα στο μυαλο μου το gilera to 4χρονο το 200αρι η το modenas το X-cite.Πειτε γνωμες παρακαλω!!!!

 

αα ναι και κατι τελευταιο.Ειμαι τιγκα ασχετος απο μηχανακια γενικοτερα και με εχουν πει να μη παρω Injection,και δε ξερω το λογο :D

ασχημο το νεο χ 135 ειδικα το σπεσιαλ?????και σου αρεσει το modenas το X-cite????????αυτη η βουβαλα????τα χει πεξει ο κοσμος λογο της κρισης:blink:
Link to comment
Share on other sites

Απεκλεισα το kymco Jetix επειδη μοιαζει με το Crypton X;)

:

Πραγματικα ιδιο ειναι:lol: ρε τους π............

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελανετε?Νευρικο το X-cite?Φιλε το Fx ειναι της Suzuki.125 κυβικα αεροψυκτο και με ψυγειο λαδιου απο την μανα του.Ειναι και με καρμπυρατερ.
Link to comment
Share on other sites

egw pantws sou proteinw na mhn pareis scooter gt ta scooter einai kati varia mikrotroxa asxhma 2kukla.ara koita gia papi.kawasaki zx130 aristo neurikotato me carb k oikonomiko,suzuki address 125 dn vazei fwtia sthn asfalto alla paei ikanopoihtika einai polu omorfo kai oikonomiko.egw s proteinw to kawasaki se 8ema moter se 8ema omorfias sigoura to address(afou to kawasaki einai san agelada)twra esu epilegeis.an 8es scooter pare scooter alla to papi einai allh fash...exei suspens...
Link to comment
Share on other sites

a kai epishs 8a s eipan na mhn pareis injection giati den pernoun polles metatropes...
Link to comment
Share on other sites

εεε αυτο το FX εχει και συμπλεκτη οπως μου ειπαν??Ετσι που το ειδα δε ξερω....εχει δυνατοτητες να γινει και πιο γρηγορο? και με τι πραμα πανω του (απο φραγκα και ανταλλακτικα).

 

Επισης αν μπορει να μου πει καποιος αν βγαινει κανενα καλο αυτο το καιρο γτ σε ενα δυο μηνες λεω να παω να παρω ενα και αν ειναι να μη βιαστω.

 

Οσο για τα Kymco με καμια παναγια.

Link to comment
Share on other sites

εεε αυτο το FX εχει και συμπλεκτη οπως μου ειπαν??Ετσι που το ειδα δε ξερω....εχει δυνατοτητες να γινει και πιο γρηγορο? και με τι πραμα πανω του (απο φραγκα και ανταλλακτικα).

 

Επισης αν μπορει να μου πει καποιος αν βγαινει κανενα καλο αυτο το καιρο γτ σε ενα δυο μηνες λεω να παω να παρω ενα και αν ειναι να μη βιαστω.

 

file apo mono tou to FX einai grhgoro k ennoeite pws boreis na to kaneis pio grhgoro alla den nomizw na vreis to fx se kalh katastash giati ena tetoio mhxanaki se para polu katastash den nomizw kapoios na h8ele na to poulhsei...tespa an eisai tuxeros trexa na pareis to fx xwris deuterh skepsh.oso gia ena kalo papi k kainourio(ta pio kainouria dld)ektos apo to crypton x pou les oti den s aresei(an kai einai to kalutero papi pou kukloforei)honda innova 125i,suzuki address 125,kawasaki zx 130,modenas xcite(idio me to kawasaki to zx einai)an hmoun sthn 8esh s kai hmoun anamesa sto kawasaki k to modenas 8a eperna to kawasaki giati einai kawasaki poiothta japan...to modenas to xcite to mono kalutero pou exei apo to kawa einai to pisw diskofreno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...