Jump to content

Cubot X10


mik_tech
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχει προπαραγγειλει κανεις απο gearbest?δωσανε παραταση στο presale period Edited by koukloukou

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[/color]

 

φίλε ανάμεσα σε αυτα τα 2 και cubot x11 ποιο να προτιμησω ; έχεις να προτείνεις κάτι με περίπου αυτα τα λεφτά καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Το έχει ένας συναδελφος μου. Πολύ καλό τηλέφωνο. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, δε κολλάει καθόλου, πολύ καλή αυτονομία. Η φωτογραφική του είναι λίγο μέτρια. Σίγουρα όχι 13αρα

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!εχω το τηλ εδω και 20 μερες περιπου..σημερα ενω εκανα κληση εσβησε και αρχισε να δονητε...παταω το power button και δεν ανοιγει ουτε σταματαει..καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

εγω απο minideal to πηρα...Τελικα εμενα ξανα δουλεψε...μολις τελειωσε η μπαταρια και σταματησε να δονητε το εβαλα για φορτισμα και ολα καλα... Edited by KOSTASS13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να το αγοράσω κι εγώ αλλά δεν μπορώ λόγο του προβλήματος με τις τράπεζες καμία ιδέα?

 

Σας ευχαριστώ

Μη μένεις θεατής γίνε εθελοντής
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα στο forum ειμαι καινούριος στο forum κ κάτοχοςcubot x10 εδώ και 1εβδομάδα το κινητό σε γενικές γραμμές είναι καλό τα μόνα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει είναι ότι χάνει το σήμα gps κ θα ήθελα να βρούμε κάποια λύση επίσης έχει χαμηλή ακρόαση ακουστικού .ευχαριστώ εκ τών προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στο forum ειμαι καινούριος στο forum κ κάτοχοςcubot x10 εδώ και 1εβδομάδα το κινητό σε γενικές γραμμές είναι καλό τα μόνα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει είναι ότι χάνει το σήμα gps κ θα ήθελα να βρούμε κάποια λύση επίσης έχει χαμηλή ακρόαση ακουστικού .ευχαριστώ εκ τών προτέρων

 

Για το GPS δες εδώ και για το ακουστικό εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ακουστικό λύθηκε αλλά με το gps παραμένει ακόμα κλειδωνω ποιο γρήγορα δορυφόρους αλλά έχει μια καθυστέρηση στην πλοήγηση δλδ έχω σταματήσει με το αυτοκίνητο και μου δείχνει ότι κινουμε ακόμα...

 

Μόνο εγώ αντιμετωπιζω αυτό το προβλήματα με το gps σε εσάς λειτουργεί κανονικά;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και πλέον μπορώ να πω ότι αν έκανα επιλογή κινητού τώρα, δεν θα αγόραζα ΠΟΤΕ το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Να πω εδώ βέβαια ότι πρώτη φορά αγοράζω κινητό από Κίνα.

Εκτός από τις λειτουργίες που αφορούν το σερφαρισμα στο ίντερνετ που δουλεύει άψογα, έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα με το ακουστικό και κυρίως το GPS.

Έκανα τις ρυθμίσεις του ακουστικού που γράφει ο φίλος παραπάνω αλλά η διαφορά είναι μηδενική.

Όσο για το GPS, τραγικό!

Ποτέ δεν εντοπίζει την ακριβή μου θέση και όταν ξεκινάω το αγαπημένο του ringtone είναι το "χάθηκε το σήμα GPS"...

Προσπάθησα να κάνω και εδώ τις ρυθμίσεις για το GPS αλλά στην καρτέλα EPO υπάρχει μόνο η επιλογή EPO(Download) που είναι γκριζαρισμενη και δεν μπορώ να την τσεκάρω και η επιλογή STRESS TEST(OFF). Τίποτα άλλο...

Και δεν ξέρω τί στην ευχή έχω πατήσει και μου εμφανίζει διαρκώς στην οθόνη μια ένδειξη "[83] SI request received for UP Session".

Καμία βοήθεια του τί μπορώ να κάνω...???

Ευχαριστώ!

Kserei kaneis pou Moorw na vrw rom k na to kanw root?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και πλέον μπορώ να πω ότι αν έκανα επιλογή κινητού τώρα, δεν θα αγόραζα ΠΟΤΕ το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Να πω εδώ βέβαια ότι πρώτη φορά αγοράζω κινητό από Κίνα.

Εκτός από τις λειτουργίες που αφορούν το σερφαρισμα στο ίντερνετ που δουλεύει άψογα, έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα με το ακουστικό και κυρίως το GPS.

Έκανα τις ρυθμίσεις του ακουστικού που γράφει ο φίλος παραπάνω αλλά η διαφορά είναι μηδενική.

Όσο για το GPS, τραγικό!

Ποτέ δεν εντοπίζει την ακριβή μου θέση και όταν ξεκινάω το αγαπημένο του ringtone είναι το "χάθηκε το σήμα GPS"...

Προσπάθησα να κάνω και εδώ τις ρυθμίσεις για το GPS αλλά στην καρτέλα EPO υπάρχει μόνο η επιλογή EPO(Download) που είναι γκριζαρισμενη και δεν μπορώ να την τσεκάρω και η επιλογή STRESS TEST(OFF). Τίποτα άλλο...

Και δεν ξέρω τί στην ευχή έχω πατήσει και μου εμφανίζει διαρκώς στην οθόνη μια ένδειξη "[83] SI request received for UP Session".

Καμία βοήθεια του τί μπορώ να κάνω...???

Ευχαριστώ!

 

 

Χθες το βράδυ μιλώντας στο τηλέφωνο, ξαφνικά έκλεισε και δεν μπορώ να το ανοίξω με τίποτα!

Ούτε με παρατεταμένο πάτημα του "power" ούτε με παρατεταμένο πάτημα "power+vol".

Το άφησα να φορτίσει μπας και αλλά τίποτα! Δεν ανάβει καν το κόκκινο led που δείχνει οτι φορτίζει! Το σύνδεσα και σε usb απο λαπτοπ και διαρκώς ακούγεται απο το λάπτοπ ο ήχος σαν να συνδέω και ξεσυνδέω την συσκευή κάθε 2 δευτερόλεπτα!

Κάποιος να βοηθήσει αν μπορεί......

 

 

Με τα πολλά, το κινητό ανοιξε και πάλι μόνο του, μετά απο 875 φορές που εβαλα και εβγαλα τον φορτιστή...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος φιλέ στο Τσακ την έχει γλιτώσει να φύγει απ το παράθυρο... Έχω στείλει mail στην cubot κ άκρη δεν βγαίνει για το θέμα του gps. Θέλω να δοκιμασω άλλη rom μήπως και λυθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σκεφτομαι να το παρω κ εγω το χ10 . ξερετε αν υπαρχουν custom rom για το cubot x10 ?

 

http://www.needrom.com/download/mdsteam-cubot-x10-performed/

 

Αν και για μένα η καλύτερη κίνηση είναι root και μετά φέρνεις τη συσκευή στα μέτρα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χ15 η χ10 προτεινετε ; αν καταληξω στο χ10 κ του κανω ροοτ μετα υπαρχει τροπος να κανω hide root ωστε να μπορω να βλεπω otetv go ? οι εφαρμογες που υπαρχουν στο play store δεν βοηθησαν σε αλλο κινητο (νοτε4)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περασα πάλι rom και έχασα τα Imei και δεν μπορώ να τα περάσω με τίποτα γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ;

 

Δοκίμασε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...