Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από μια εφαρμογή δεν μου επέτρεψε να διαγράψω άλλη. Επιπλέον το YouTube είναι κατεβασμενο σε μια παλιά έκδοση και δεν με αφήνει ούτε να το διαγράψω ούτε να το κάνω αναβάθμιση. Δηλαδή τα κινέζικα που έχει σε κάποιες εφαρμογές (πχ στην εφαρμογή των κλήσεων έχει καρτέλα yellow pages και είναι όλη στα κινέζικα) δεν παίζει να φύγουν ακόμα και αν αλλάξω rom;

 

εχουμε λυση για ολα....:

http://onhax.net/system-app-remover-pro/

 

Φυσικα στις ρυθμισεις του πρεπει να κλικαρεις το : show system apps για να δεις τις εφαρμογες συστηματος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ μόλις την πέρασα. Πάει πολύ γρήγορα. Αλλά τι φάση με την κάρτα sd? Το λειτουργικό και τα πάντα έχουν αποθηκευτεί εκεί.

Όπως ή nexus, για αυτό δεν την βάζω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι είναι κακό αυτό;;;

Γιατί δεν ξέρω δεν με βολεβει. Έχω συνηθίσει να γεμιζω την internal με apps και files συστήματος και την sd με mediam Επίσης αν χρειαστεί να βγάλω την sd δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

εχουμε λυση για ολα....:

http://onhax.net/system-app-remover-pro/

 

Φυσικα στις ρυθμισεις του πρεπει να κλικαρεις το : show system apps για να δεις τις εφαρμογες συστηματος

 

Εξαιρετικά, ευχαριστώ πολύ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ξέρω δεν με βολεβει. Έχω συνηθίσει να γεμιζω την internal με apps και files συστήματος και την sd με mediam Επίσης αν χρειαστεί να βγάλω την sd δεν γίνεται

Αυτό είναι bug ή την έκανε συνειδητά έτσι την ρομ ο developer? Πραγματικά τέλειες και η nexus και η carbon αλλά αυτό το θέμα με το λειτουργικό στην sd τα χαλάει όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα τον contact editor pro και είναι γαμάτος.

Παίζει και το True contacts που είναι η stock ICS εφαρμογή για επεξεργασία επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Στην 1532 ltt lemonade , βρήκα 2 κολπάκια που δεν ξερω αν εχουν αναφερθεί εδώ μέσα ή αν υπάρχουν στο youtube. Τα ανακάλυψα κατα τυχη.

1) Κάνοντας στην αρχική οθόνη swipe up ή down με 2 δαχτυλα , τακτοποιεί τα εικονίδια στην οθόνη προς τα πάνω ή κάτω.

2) Κάνοντας πάλι στην αρχική οθόνη pinch out (όπως δηλ ζουμαρουμε στις φωτο), βγαζει μνμ να βαλουμε εναν δικό μας κωδικό και αφου τον βαλουμε βγαζει 1 φακελο στον οποίο μπορουμε να "κρυψουμε" εφαρμογές και να μην φαίνονται στην οθόνη.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο εδω

http://www.everbuying.net/product895278.html

 

θα εχει Ελληνικα και Playstore? Ειναι για καποιο φιλο και δεν θελω να ασχοληθω καθολου με root κλπ. To καταστημα θεωρειται αξιοπιστο?

Νομιζω έχει την καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι bug ή την έκανε συνειδητά έτσι την ρομ ο developer? Πραγματικά τέλειες και η nexus και η carbon αλλά αυτό το θέμα με το λειτουργικό στην sd τα χαλάει όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει και το True contacts που είναι η stock ICS εφαρμογή για επεξεργασία επαφών.

Και οι 2 βασίζονται στην ίδια Ρομ και τους έχει μεινει αυτό το στίγμα. Φανταζομαι είναι επίτηδες. Σε φάση αν έχεις μια 64GB sd να έχεις και τόσο internal για να μην ξεμενεις από χώρο για εφαρμογές με μεγάλο data.

 

Προσωπικά δεν μου αρέσει όμως, με μπερδεύει

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια παω να φλασαρω την ινδικη ρομ και δεν δουλευει το usb driver ξερετε κανενα που να δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Και οι 2 βασίζονται στην ίδια Ρομ και τους έχει μεινει αυτό το στίγμα. Φανταζομαι είναι επίτηδες. Σε φάση αν έχεις μια 64GB sd να έχεις και τόσο internal για να μην ξεμενεις από χώρο για εφαρμογές με μεγάλο data.

 

Προσωπικά δεν μου αρέσει όμως, με μπερδεύει

Αν γινει ομως φλασαρισμα χωρις sd με την ρομ περασμενη στην εσωτερικη?Με nexus το εκανα ετσι και την περασε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει ομως φλασαρισμα χωρις sd με την ρομ περασμενη στην εσωτερικη?Με nexus το εκανα ετσι και την περασε κανονικα.

Μετά όταν ξαναεβαλες την sd όμως τι έγινε; Παρέμειναν όλα οκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια βοηθεια ρε παιδια παω να φλασαρω την ινδικη ρομ και δεν δουλευει το usb driver ξερετε κανενα που να δουλευει?

Έκανες restart το pc μετά την εγκατάσταση του driver?

Link to comment
Share on other sites

#Καλησπέρα. Το έχω πάρει από vickmall και έχει εγκατασταθεί από το μαγαζί η 1520 multilanguage rom kai superSU . είναι ρουταρισμενο.

Τα μόνα προβληματακια που βλέπω είναι ότι

Πετάει που και που άσχετο link στο mozilla μάλλον διαφημιστικό κινέζικο

Κάποιες φορές κολλάει το προεγκατεστημενο YouTube και

Πετάει συχνά κάτι το syncit.

Το superSU ζητάει αναβάθμιση.

Επειδή το νήμα είναι πολύ μεγάλο υπάρχει κάπου η λύση για αυτά τα προβλήματα ή απλά δεν λύνονται?

Κάποια αγορασμενη εφαρμογή από playstore μπορεί να κάνει κάτι?

Δεν θέλω να μπλεξω με αλλαγές rom γιατί μου φαίνεται βουνό απλά αν σε αυτή την ρομ γίνεται να φτιάξουν αυτά τα προβλήματακια. Δεν είμαι high-end user αλλά νομίζω ότι το κινητό πεταει. Μόνο αυτά αν μπορούσαν να λυθούν

Edited by thlanaras
Link to comment
Share on other sites

Αν γινει ομως φλασαρισμα χωρις sd με την ρομ περασμενη στην εσωτερικη?Με nexus το εκανα ετσι και την περασε κανονικα.

Ναι αλλά όταν κάνεις τα 3 wipes δεν σβήνεται το αρχείο με την rom?

 

#Καλησπέρα. Το έχω πάρει από vickmall και έχει εγκατασταθεί από το μαγαζί η 1520 multilanguage rom kai superSU . είναι ρουταρισμενο.

Τα μόνα προβληματακια που βλέπω είναι ότι

Πετάει που και που άσχετο link στο mozilla μάλλον διαφημιστικό κινέζικο

Κάποιες φορές κολλάει το προεγκατεστημενο YouTube και

Πετάει συχνά κάτι το syncit.

Το superSU ζητάει αναβάθμιση.

Επειδή το νήμα είναι πολύ μεγάλο υπάρχει κάπου η λύση για αυτά τα προβλήματα ή απλά δεν λύνονται?

Κάποια αγορασμενη εφαρμογή από playstore μπορεί να κάνει κάτι?

Δεν θέλω να μπλεξω με αλλαγές rom γιατί μου φαίνεται βουνό απλά αν σε αυτή την ρομ γίνεται να φτιάξουν αυτά τα προβλήματακια. Δεν είμαι high-end user αλλά νομίζω ότι το κινητό πεταει. Μόνο αυτά αν μπορούσαν να λυθούν

 

Για τα διαφημιστικά στο Mozilla βάλε το adfree για να μην φορτώνουν τα σάιτ με τις διαφημίσεις. Στο superSU κάνε την αναβάθμιση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μετά όταν ξαναεβαλες την sd όμως τι έγινε; Παρέμειναν όλα οκ;

 

Δεν εβαλα καθολου sd στην διαρκεια της δοκιμης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αλλά όταν κάνεις τα 3 wipes δεν σβήνεται το αρχείο με την rom?

 

 

 

Για τα διαφημιστικά στο Mozilla βάλε το adfree για να μην φορτώνουν τα σάιτ με τις διαφημίσεις. Στο superSU κάνε την αναβάθμιση κανονικά.

Εδω εχεις δικιο αλλα δεν θυμαμαι πως εγινε.Αφου περαστηκε παντως δεν υπηρχε zip πουθενα.Θελει δοκιμη παλι γιατι την κρατησα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια παω να φλασαρω την ινδικη ρομ και δεν δουλευει το usb driver ξερετε κανενα που να δουλευει?

 

Αν έχεις 64-μπιτα win πρέπει να κάνεις disable driver signature αλλιώς οι drivers δεν εγκαθίστανται σωστά

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αναλυτικές εντυπώσεις φίλε

 

Ok αλλά οι μόνες μου εμπειρίες είναι με τη στοκ ρομ η οποία μέχρι τώρα δεν μου έβγαλε κανα ιδιαίτερο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την rom που διαβάζω πως εγκαθίσταται στην sd, αυτό δεν κάνει πιο αργό το κινητό?

Γιατί και καρτα class 10 να έχεις η ταχύτητα της εσωτερικής μνήμης δεν συγκρίνεται με της sd υποθέτω.

Επίσης δεν φθείρεις την κάρτα με τα συνεχή read?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την rom που διαβάζω πως εγκαθίσταται στην sd, αυτό δεν κάνει πιο αργό το κινητό?

Γιατί και καρτα class 10 να έχεις η ταχύτητα της εσωτερικής μνήμης δεν συγκρίνεται με της sd υποθέτω.

Επίσης δεν φθείρεις την κάρτα με τα συνεχή read?

Αν σκεφτείς ότι αυτές οι 2 rom (nexus και carbon) είναι οι πιο γρήγορες δεν νομίζω να ισχύει αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν χρησιμοποιώ sd card, μπορώ να περάσω την nexus ή την carbon στην εσωτερική μνήμη του κινητού και να κάνω από εκεί εγκατάσταση ώστε να περαστεί η ρομ στη μνήμη της συσκευής και όχι στην εξωτερική? Ο φίλος bathas στην προηγούμενη σελίδα είπε ότι το έκανε αλλά δεν θυμάται πως έγινε. Μήπως για να γίνει αυτό ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε τα 3 wipes? Θα γίνει σωστά όμως έτσι η εγκατάσταση? Ή κάνουμε κανονικά τα wipes και με κάποιο τρόπο το αρχείο zip με την ρομ δεν σβήνεται?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν χρησιμοποιώ sd card, μπορώ να περάσω την nexus ή την carbon στην εσωτερική μνήμη του κινητού και να κάνω από εκεί εγκατάσταση ώστε να περαστεί η ρομ στη μνήμη της συσκευής και όχι στην εξωτερική? Ο φίλος bathas στην προηγούμενη σελίδα είπε ότι το έκανε αλλά δεν θυμάται πως έγινε. Μήπως για να γίνει αυτό ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε τα 3 wipes? Θα γίνει σωστά όμως έτσι η εγκατάσταση? Ή κάνουμε κανονικά τα wipes και με κάποιο τρόπο το αρχείο zip με την ρομ δεν σβήνεται?

 

Μα και εγω δεν χρησιμοποιώ sd card. στην εσωτερική τα βάζω. ΒΕΒΑΙΩΣ και γίνεται. Κα΄ντο όπως το βιντεο του κινέζου. Δημιούργησε φακελο στην εσωτερική μνήμη και βάλτα όλα μεσα και ακολούθησε τις οδηγίες του με τα 3 wipes.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...