Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Είμαι κάτοχος ενός LG l90 άλλα Θέλω να αγοράσω το Lenovo k3 note (τι λέτε αξίζει?) ! Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο στο σκρουτζ το βρήκα στα 239 ευρώ.. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο αξιόπιστο ξένο site για να το πάρω από έξω? Ευχαριστώ!!!!

 

 

Κοιτα στο Gearbest εγώ εκεί το πήρα 150 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις συναντησει κανενα αλλο bug? Ξ καμερα παλευεται; Throttling και θερμοκρασιες τι παιζει; Μπαταρια; Antutu score? Ταχυτητα; Freezαρισματα;

 

Προς το παρών τίποτα, η κάμερα μια χαρά με όλες τις λειτουργίες κανονικά(iso-panorama-timer-manual-gradient-beautify-scene mode) στο video:timelapse-slowmotion κράσαρε.

Antutu λιγο παραπάνω απο 45000

Μπαταρία 83% με 7μιση ώρες ανοιχτό(απο τις οποίες 1μιση το δούλεψα αρκετά)

Θερμοκρασίες δέν παρατήρησα καποια σημαντική αλλαγή που να με ανησυχεί

επίσης δέν βλέπω να λειτουργεί το notification LED παρα μόνο οταν φορτίζει

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών τίποτα, η κάμερα μια χαρά με όλες τις λειτουργίες κανονικά(iso-panorama-timer-manual-gradient-beautify-scene mode) στο video:timelapse-slowmotion κράσαρε.

Antutu λιγο παραπάνω απο 45000

Μπαταρία 83% με 7μιση ώρες ανοιχτό(απο τις οποίες 1μιση το δούλεψα αρκετά)

Θερμοκρασίες δέν παρατήρησα καποια σημαντική αλλαγή που να με ανησυχεί

επίσης δέν βλέπω να λειτουργεί το notification LED παρα μόνο οταν φορτίζει

Δεν μου απαντησες στο πιο σημαντικο. Πως τα παει απο ταχυτητα; Κανει freezes και τετοια; Διαθεσιμη ram στο boot?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δες στο αρχείο excel τι δουλεύει και τι όχι. (ελπίζω να φιλοτιμηθεί να γράψει και κανείς άλλο εκτός από τα 2-3 άτομα που έχουμε γράψει)

 

Προσωπικά μου φάνηκε άθλια.

 

καλό το αρχειο αλλά αν έλεγε και πιλες έχουν ελληνικά

Η 1532 lemonade και η ινδική S121 μπορεί να μας πεί κάποιος που τις έχει άν έχουν ελληνικά?

Ή τέλος πάντων ποιά έχει ελληνικά γιατί και αυτή που αναφέρεται στο 1ο ποστ οτι έχει ελληνικά δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

καλό το αρχειο αλλά αν έλεγε και πιλες έχουν ελληνικά

Η 1532 lemonade και η ινδική S121 μπορεί να μας πεί κάποιος που τις έχει άν έχουν ελληνικά?

Ή τέλος πάντων ποιά έχει ελληνικά γιατί και αυτή που αναφέρεται στο 1ο ποστ οτι έχει ελληνικά δεν έχει

 

Έχουν απαντηθεί άπειρες φορές αυτό με ελληνικά γι΄αυτό. H Ινδική έχει ελληνικά ΠΑΝΤΟΥ όπως ακριβώς θα αγόραζες τη συσκευή από εδώ. Τη λένε μεν Ινδική αλλά είναι ROW δηλαδή με όλες τις γλώσσες. Η 1532 lemonade βασίζεται πάνω στην official κινέζικη που δεν έχει καθόλου Ελληνικά όμως της έχουν περάσει μερική μετάφραση. Πχ το μενού των ρυθμίσεων είναι σχεδόν μεταφρασμένο, σε πολλά σημεία και stock εφαρμογές αγγλικά και κάποια κινέζικα ευτυχώς ελάχιστα όμως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 1 βδομαδα εχω θεμα μετα απο κανα τεταρτακι αμα παιζω ανεβαζει θερμοκρασια αρκετα το κανει σε ολους η εχω θεμα

 

Με τα παιχνιδια εχει ενα θεματακι... Κανει και throttling και μετα αρχιζει και ψιλοκολαει... Ωστωσο δεν συμβαινει σε ολα τα παιχνιδια νομιζω... Παντως με τις νεες ρομ εχει στρωσει παρα πολυ σε σχεση με την αρχη κυριως οταν το δουλευεις απλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντησες στο πιο σημαντικο. Πως τα παει απο ταχυτητα; Κανει freezes και τετοια; Διαθεσιμη ram στο boot?

Δεν παρατήρησα να είναι ούτε πιο αργό ούτε πιο γρήγορο απο πρίν(ινδική ρόμ του είχα πριν), κανένα λαγγαρισμα μεχρι στιγμής, διαθέσιμη RAM 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα να είναι ούτε πιο αργό ούτε πιο γρήγορο απο πρίν(ινδική ρόμ του είχα πριν), κανένα λαγγαρισμα μεχρι στιγμής, διαθέσιμη RAM 1GB.

Αρα δεν την λες και ιδιαιτερα γρηγορη ( Η ινδικη ειναι απο τις πιο αργες)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Προχθες περασα στο δικο μου την 1536, gapps και ολα τα σχετικα. Σημερα μου εφερε ενα φιλαρακι το δικο του. Να περναω την ιδια rom και τα ιδια gapps και να μην εχει το play store.. Τρελα πραγματα :blink: Το κατεβασα σαν apk αλλα μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα οτι η εφαρμογη σταματησε. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Έχουν απαντηθεί άπειρες φορές αυτό με ελληνικά γι΄αυτό. H Ινδική έχει ελληνικά ΠΑΝΤΟΥ όπως ακριβώς θα αγόραζες τη συσκευή από εδώ. Τη λένε μεν Ινδική αλλά είναι ROW δηλαδή με όλες τις γλώσσες. Η 1532 lemonade βασίζεται πάνω στην official κινέζικη που δεν έχει καθόλου Ελληνικά όμως της έχουν περάσει μερική μετάφραση. Πχ το μενού των ρυθμίσεων είναι σχεδόν μεταφρασμένο, σε πολλά σημεία και stock εφαρμογές αγγλικά και κάποια κινέζικα ευτυχώς ελάχιστα όμως

 

Ευχαριστώ πολύύύύύύύ

Αν βάζατε και το λινγ με την ινδική εδώ δυο φορές ευχαριστώ

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανενας σας το glonass fix?

το βαζω παντα οταν φλασαρω καινουρια rom.κλειδωνει περισσοτερους δορυφορους περιπου 18 μου δειχνει.χωρις αυτο κλειδωνει περιπου 12 αν και δεν ειναι σταθερα αυτα.

παντως προβλημα με το gps δεν ειχα ποτέ με αυτο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκαμε στο GPS να αναφέρω την χθεσινή μου εμπειρία.

 

Βγήκα για περπάτημα και είπα να δοκιμασω το GPS.

Το GPS δεν κλείδωνε με τίποτα ενώ περπατούσα και μετά από 10-15 λεπτά προσπαθειών σκέφτηκα να μείνω ακίνητος για λίγο μήπως και κλειδώσει. Πράγματι σε λίγα δευτερόλεπτα κλείδωσε.

Το πρόβλημα με το κλείδωμα εν κινήσει είναι γενικότερο και συμβαίνει στα GPS ή έχει πρόβλημα το δικό μου?

 

(Έχω το GPS fix και είμαι με την LLT Lemonade)

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

το βαζω παντα οταν φλασαρω καινουρια rom.κλειδωνει περισσοτερους δορυφορους περιπου 18 μου δειχνει.χωρις αυτο κλειδωνει περιπου 12 αν και δεν ειναι σταθερα αυτα.

παντως προβλημα με το gps δεν ειχα ποτέ με αυτο το κινητο.

Το GPS σπερνει οπως εχει αλλα αφου υποστηριζει glonass λεω γιατι οχι. Εχω την 1535 κινεζικη, λες να εχω θεμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και αναφερθήκαμε στο GPS να αναφέρω την χθεσινή μου εμπειρία.

 

Βγήκα για περπάτημα και είπα να δοκιμασω το GPS.

Το GPS δεν κλείδωνε με τίποτα ενώ περπατούσα και μετά από 10-15 λεπτά προσπαθειών σκέφτηκα να μείνω ακίνητος για λίγο μήπως και κλειδώσει. Πράγματι σε λίγα δευτερόλεπτα κλείδωσε.

Το πρόβλημα με το κλείδωμα εν κινήσει είναι γενικότερο και συμβαίνει στα GPS ή έχει πρόβλημα το δικό μου?

 

(Έχω το GPS fix και είμαι με την LLT Lemonade)

Ελπιζω καθως προχωρουσες να ειχες ανοιχτο το app και ξεκλειδωτο το τηλεφωνο. Καθε φορα που το app που ψαχνει GPS ειναι στο παρασκηνιο ειναι σαν να μην λειτουργει. Λογικα για εξοικονομιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέμα με το gps δεν υπάρχει στο κ3.είχα και lemonade και sensation και limonchelo.με καμιά δεν είχα θέμα. Απλά το glonass fix κλειδώνει περισσότερος και είναι καλό να το φλασαρουμε όλοι.

stelios-85-07 πρεπει να εγκαταστησεις το gps test για να δεις αν κλειδωνει.

το gps fix ειναι άλλη εφαρμογή που βοηθαει κινητα με προβληματικες κεραιες gps.στο κ3 δεν χρειαζεται.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω την carbon rom

Μου φενεται παει μπαλα !!!

 

Το notification led και το douple tap to lock δουλευουν? Αυτα ηταν ο λογος που αφησα την nexus rom αν και μου αρεσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω νοβα launcher οππτε το διπλο πατημα το εχω ορισει να δουλευει την εφαρμογη screen off λαι ειμαι οκ

Το led δεν ξερω ακομα δεν ειχα κατι ππυ να υο χρειαστει

Πιθανον παντος να μξν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία σας σε πόση ώρα φορτίζει?

εμενα κανει 8 ώρες για να φορτίσει εντελώς.. στο 100%

έχει καποιο προβλημα? εχετε καποια εφαρμογή ανοιχτή όταν φορτίζει?

Link to comment
Share on other sites

http://s13.postimg.org/p7ofe9w9v/Screenshot_2015_09_08_16_21_42_708.jpg

 

Με την vibe 1535... το κινητό πάει σφαίρα...

 

Το fix για το glonass πού το βρίσκουμε; να ψάξω προηγούμενα posts;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η μπαταρία σας σε πόση ώρα φορτίζει?

εμενα κανει 8 ώρες για να φορτίσει εντελώς.. στο 100%

έχει καποιο προβλημα? εχετε καποια εφαρμογή ανοιχτή όταν φορτίζει?

 

Δοκίμασες άλλον φορτιστή;

Με τον δικό του φορτιστή που στην έξοδο δίνει 2Α, θέλει περίπου 1,5 ώρα, αν είναι άδειο.

Εγώ που το φορτίζω με φορτιστή 700ma θέλω περίπου 4 ώρες...

Όχι, δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτή κάποια εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TR3hPckF2SXBILTA/view?pli=1

 

αυτό είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

http://s13.postimg.org/p7ofe9w9v/Screenshot_2015_09_08_16_21_42_708.jpg

 

Με την vibe 1535... το κινητό πάει σφαίρα...

 

Το fix για το glonass πού το βρίσκουμε; να ψάξω προηγούμενα posts;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασες άλλον φορτιστή;

Με τον δικό του φορτιστή που στην έξοδο δίνει 2Α, θέλει περίπου 1,5 ώρα, αν είναι άδειο.

Εγώ που το φορτίζω με φορτιστή 700ma θέλω περίπου 4 ώρες...

Όχι, δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτή κάποια εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TR3hPckF2SXBILTA/view?pli=1

 

αυτό είναι;;;

Αυτό το antutu score το εβγαλες με την 1535? Γιατί ενώ η 1535 εμένα τρέχει όντως σφαίρα το antutu μου βγάζει μόνο 30000. Φαίνεται να ρίχνει πολυ τα fps στο 3D benchmark ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

..... vibe 1535 .....

πως μπορώ να δω τι εκδoση θα είναι το δικό μου όταν και αν έρθει?

 

επιβεβαιώνω τους χρόνους φόρτισης. το ίδιο έπαθα και εγώ. είχα πρόχειρο ένα φόρτιση 0,55Α και όταν το σύνδεσε δεν έγραψε τίποτα. με 1Α πάει καλά , αλλά με 2Α 1,5 ώρες.

με απλά μαθηματικά ηλεκτρολογίας , για να βρεις τον χρόνο φόρτισης μιας μπαταρίας 3000mA το διαιρείς με τα Αμπέρ ( Α ) του φόρτιση σου και έχει το αποτέλεσμα όταν η συσκευή είναι κλειστή και δεν καταναλώνει ενέργεια. με ανοιχτή ο χρόνος ανεβαίνει ανάλογα με το φορτίο.

δηλαδή 500mA μπαταρία / 2A φόρτιση = 25 λεπτά αλλά εδώ μιλάμε για ταχυφορτηση και θέλεις αλλού τύπου μπαταρία , 3000mA μπαταρία / 2A φόρτιση = 1,5 ώρες και ανάλογα.

Edited by texnikos
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω καθως προχωρουσες να ειχες ανοιχτο το app και ξεκλειδωτο το τηλεφωνο. Καθε φορα που το app που ψαχνει GPS ειναι στο παρασκηνιο ειναι σαν να μην λειτουργει. Λογικα για εξοικονομιση.

 

Προχωρούσα με το κινητό ξεκλείδωτο και το GPS Test ανοιχτό να ψάχνει δορυφόρους.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το antutu score το εβγαλες με την 1535? Γιατί ενώ η 1535 εμένα τρέχει όντως σφαίρα το antutu μου βγάζει μόνο 30000. Φαίνεται να ρίχνει πολυ τα fps στο 3D benchmark ξέρει κανείς τι παίζει;
οι επιδοσεις στο antutu δεν ειναι σταθερες...για να βγαλει την πιο υψηλη βαθμολογια θα πρεπει να εχεις κανει kill ολες τις εφαρμογες που τρεχουν στο background,να ειναι κρύο το τηλεφωνο,και πριν κανεις το τεστ να εχεις ανοιχτο το wifi και να κανεις επανεκκινηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...