Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@AZ67 Προσωπικά δεν τα έχω συναντήσει ούτε στο Κ3 ούτε σε καμιά άλλη συσκευή.

Τι rom φοράς;

 

Το πιθανότερο είναι να χρειάζεσαι άλλη rom πάντως, όπως το βλέπω.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@AZ67 Προσωπικά δεν τα έχω συναντήσει ούτε στο Κ3 ούτε σε καμιά άλλη συσκευή.

Τι rom φοράς;

 

Το πιθανότερο είναι να χρειάζεσαι άλλη rom πάντως, όπως το βλέπω.

 

 

Αριθμός Μοντέλου: LENOVO K50-t5

Εκδοση Android: 5.0

Αριθμός έκδοσης: VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5

Επεξεργαστής: 8Cores 1.7GHz

RAM: 2GB

Phone memory: 16GB

Link to comment
Share on other sites

θα κάνεις κλικ εδώ

θα δοκιμάσεις μια rom με 4,5 αστεράκια και αν δεν κάνει στο κινητό σου ή δεν σου αρέσει, δοκίμασε την επόμενη, έχει πολλές.

θα φας ώρες αλλά θα βρεις μια που να σου ταιριάζει

 

αν επιλέξεις Resurrection Remix ακολούθα το λινκ που έβαλα πιο πάνω στο xda για να βάλεις την τελευταία

Edited by necrokiller
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σε resurrection remix.Η aex μοιάζει γρηγορότερη,αλλά έχει πρόβλημα το wifi.Φτιαχνει με ultimate kernel αλλά με αυτό η οθόνη παραμένει ενεργή σε κλήσεις,αν και σβήνει..

 

Μέχρι τώρα το ενοχλητικό που βλέπω είναι ότι φορτίζει πολύ αργά,γύρω στο τρίωρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Βγάζοντας το καπάκι βλέπουμε δίπλα από το 2ο μικρόφωνο 5 μεταλλικές επαφές-ακίδες. Ξέρει κάποιος αν είναι για να κουμπώνει θήκη και να ενεργοποιείται το sleep/awake? Έχει βρει κάποιος τέτοια θήκη; Ψάχνω στο ebay & amazon, αλλά τπτ. Υπάρχει κάποιο link?

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....είμαι εδώ και μισό χρόνο με την τελευταία έκδοση του ιταλού και ξαφνικά σήμερα κόλλησε κάποια στιγμή.... βγάζω μπαταρία και με το που κάνω εκκίνηση μένει αναμμένη η συσκευή στο λογότυπο της Lenovo....Δοκίμασα να μπω και με vol.+power αλλά δεν μπαίνει σε tprw.. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....είμαι εδώ και μισό χρόνο με την τελευταία έκδοση του ιταλού και ξαφνικά σήμερα κόλλησε κάποια στιγμή.... βγάζω μπαταρία και με το που κάνω εκκίνηση μένει αναμμένη η συσκευή στο λογότυπο της Lenovo....Δοκίμασα να μπω και με vol.+power αλλά δεν μπαίνει σε tprw.. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του; Ευχαριστώ

Δοκίμασες να φλασάρεις row από flash tool;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να φλασάρεις row από flash tool;

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μπω ουτε σε recovery για να φλασαρω άλλη ρομ...

.Αν εννοείς να φλασαρω μεσω υπολογιστή όχι γιατί δεν το εχω κάνει και δεν ξέρω

Edited by bleck69
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μπω ουτε σε recovery για να φλασαρω άλλη ρομ...

.Αν εννοείς να φλασαρω μεσω υπολογιστή όχι γιατί δεν το εχω κάνει και δεν ξέρω

 

Νομιζω για recovery mode στο Lenovo K3 Note ειναι Volume Up + Volume Down + Power Button μαζι. Εκτος αν εχεις ηδη περασμενο το twrp αλλα δοκιμασε το, αν δεν παει τοτε πρεπει να κανεις flash stock rom.

 

Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω για recovery mode στο Lenovo K3 Note ειναι Volume Up + Volume Down + Power Button μαζι. Εκτος αν εχεις ηδη περασμενο το twrp αλλα δοκιμασε το, αν δεν παει τοτε πρεπει να κανεις flash stock rom.

 

Είναι όπως τα λες με τα πλήκτρα όμως το εχω δοκιμάσει πολλές φορές αλλά δεν μπαίνω σε recovery....Αν το επαναφέρω όπως λες σε stock Rom μπορώ να ξαναπάω σε custom ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που να πάω το κινητό μου για αντικατάσταση οθόνης; Εχω στείλει στο Dikarto.gr και περιμένω απάντηση.

 

Επεσα και σε περίοδο διακοπών δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολλους.εχω παραγγειλει μια καινουργια οθονη απο κινα και μου ηρθε χωρις την ταινια δυπλης οψεως που μπαινει αναμεσα στο πλαισιο και την οθονη.Που μπορω να βρω τετοια ταινια?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

παίδες πείτε καμία custom rom λειτουργική και σχετικά γρήγορη διότι το κινητό σέρνεται με την Row s433. Ευχαριστώ!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

παίδες πείτε καμία custom rom λειτουργική και σχετικά γρήγορη διότι το κινητό σέρνεται με την Row s433. Ευχαριστώ!!!

Βάλε την τελευταία vibesavon να σωθείς. Δεν έχει ελληνικά αλλά ψιλολύνεται με το more local. Έως δοκιμάσει πάρα πολλές και μόνο αυτή με άφησε ικανοποιημένο!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση για αλλαγή σπασμένης οθόνης;

Επίσης θα ήθελα κάποια πρόταση για την καλύτερη bug-free rom με τη καλύτερη αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος πλήρης οδηγός στα ελληνικά για το πως να κάνω root το κινητό και να φλασάρω το twrp ώστε να μπορέσω να περάσω καινούργια ρομ , διότι είμαι αρχάριος και φοβάμαι μήπως το κολλήσω?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος πλήρης οδηγός στα ελληνικά για το πως να κάνω root το κινητό και να φλασάρω το twrp ώστε να μπορέσω να περάσω καινούργια ρομ , διότι είμαι αρχάριος και φοβάμαι μήπως το κολλήσω?

 

Τελικά τα κατάφερα αλλά δεν εχω playstore.

Κατέβασα μια έκδοση, έκανα εγκατάσταση αλλά δεν ανοίγει.

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα αλλά δεν εχω playstore.

Κατέβασα μια έκδοση, έκανα εγκατάσταση αλλά δεν ανοίγει.

Τι να κάνω?

 

Απο που την κατεβασες την εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

http://opengapps.org/

Αυτο το site ειναι για τα GApps και google services.Διαλεγεις arm64 που ειναι για τον ΜΤ6752 του κινητου και για android 7.0 ή 7.1 αναλογα την ρομ που εχεις.

Εχει τα πακετα τα οποια φλασαρεις μεσω custom recovery twrp ή cwm(αναλογα τι εχεις περασμενο) αν δεν εχεις custom recovery τοτε πρεπει να κατευασεις Gplay και Gservices απο καποια αλλη ιστοσελιδα οπως https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-8-1-73-release/#downloads και https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-5-30-release/#downloads

και κατευαζεις το arm64 + arm Android 6.0+ 480dpi για τα google services και το 8.1.73 για google play.

 

 

Ελπιζω να μην "κοπώ στην λογοκρισία" λογο apkmirror,δεν ειναι παρανομο site

 

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

http://opengapps.org/

Αυτο το site ειναι για τα GApps και google services.Διαλεγεις arm64 που ειναι για τον Snap820 του κινητου και για android 7.0 ή 7.1 αναλογα την ρομ που εχεις.

Εχει τα πακετα τα οποια φλασαρεις μεσω custom recovery twrp ή cwm(αναλογα τι εχεις περασμενο) αν δεν εχεις custom recovery τοτε πρεπει να κατευασεις Gplay και Gservices απο καποια αλλη ιστοσελιδα οπως https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-8-1-73-release/#downloads και https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-5-30-release/#downloads

και κατευαζεις το arm64 + arm Android 6.0+ 480dpi για τα google services και το 8.1.73 για google play.

 

 

Ελπιζω να μην "κοπώ στην λογοκρισία" λογο apkmirror,δεν ειναι παρανομο site

 

το κάνω αλλα μου βγάζει page no found οταν επιλέγω το download

Link to comment
Share on other sites

το κάνω αλλα μου βγάζει page no found οταν επιλέγω το download

 

εκανα εγκατασταση καποια gaps που βρηκα αλλά μου βγάζουν προβλήματα, δεν συγχρονίζεται ο λογαριασμός σωστά .

Μου λεει οτι η υπηρεσία google services αντιμετωπίζει πρόβλημα. Τι να κάνω?

Υπάρχει κάποια καλή ρομ που να έχει play store?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...