Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλή Χρονιά σε όλους, με υγεία και περισσότερα χαμόγελα.

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποιά η διαφορά ανάμεσα στις rom s433 s427 κ.τ.λ. με τις 1625 1629 κ.τ.λ.΄

και γιατί "προωθούνται περισσότερο οι s4..?

Ρωτάω γιατι το κινητό μου λέει μεσα στην μπαταρία οτι είναι κ50-τ5. Δλαδή αν βάλω την ς433 που λέγεται οτι είναι για το κ50α40, θα έχω κάποιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανενα θεμα. Οι s4.. ειναι πραγματικες row και εχουν κανονικα Ελληνικα απο την εταιρια ενω οι αλλες ειναι Κινεζικες με δευτερη γλωσσα Αγγλικα και τιποτα αλλο. Ειχαν περισσοτερη εξελιξη οταν το τηλεφωνο ηταν στην αγορα και εβγαιναν καθε εβδομαδα dev και ανα διαστηματα stable. Υπαρχουν custom που βαζουν και αλλες γλωσσες στα μενου και Ελληνικα αλλα οχι πληρως. Ουτως η αλλως δεν υπαρχει προβλημα στη χρηση Ελληνικων ακομα και αν βαλεις την Αγγλοκινεζικη. Μονο τα μενου επιρρεαζονται. Εγω με μια τετοια και μαλιστα παλια του Ιταλου ειμαι (την 1604 st με android 5.1) και δοκιμαζοντας καμια δεκαρια ακομα, εκει ξαναγυρναω. Σταθερη, ανθεκτικη και πιο γρηγορη απο τις row κατα την αποψη μου. Για android 6 δεν τρελαινομαι κιολας αν δεν διαπιστωσω κατι που θελω να κανω και δεν μπορω με το 5.

Παντως και η s433 ειναι πολυ καλη. Καμια σχεση με τις παλιες row που μας ειχαν ταλαιπωρησει.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν γνωριζει καποιος γτ βγαινει μια φωνη στις κλησεις και στα μηνυματα και μου τα κανει spelling στα αγγλικα γραμμα γραμμα???
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν γνωριζει καποιος γτ βγαινει μια φωνη στις κλησεις και στα μηνυματα και μου τα κανει spelling στα αγγλικα γραμμα γραμμα???

 

Ποιά ROM έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 3 μέρες το Viber μου πετάει ένα μύνημα πάνω που λέει ''Εχετε ένα νέο μήνυμα'' αλλα οταν πατάω πάνω δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση. Μετά απο λίγο πάλι το εμφανίζει και έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα... έχει συμβεί σε κανέναν; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 3 μέρες το Viber μου πετάει ένα μύνημα πάνω που λέει ''Εχετε ένα νέο μήνυμα'' αλλα οταν πατάω πάνω δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση. Μετά απο λίγο πάλι το εμφανίζει και έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα... έχει συμβεί σε κανέναν; :wacko:

 

μαλλον τον εχεις κανει block καποιον χρηστη και δεν στο εμφανιζει...το ιδιο ειχα παθει και εγω μεχρι που τον ξεμπλοκαρα τα ειδα και εφυγαν οι ενοχλητικοι αριθμοι...ελπιζω να βοηθησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιά ROM έχεις?

 

καποιος να μας βοηθησει ρε παιδιαααααααααα...........

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τον εχεις κανει block καποιον χρηστη και δεν στο εμφανιζει...το ιδιο ειχα παθει και εγω μεχρι που τον ξεμπλοκαρα τα ειδα και εφυγαν οι ενοχλητικοι αριθμοι...ελπιζω να βοηθησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λάθος φίλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

s433 row....

 

κάποιος να μας βοηθήσει ρε παιδιαααααααααα...........

Λοιπόν φίλε έψαξα λίγο τη rom αλλά δε βρήκα κάτι . 2 περιπτώσεις υπάρχουν.

1 Στις ρυθμίσεις > Προσβασιμότητα έχει κάτι τέτοια. Μπορείς να ψάξεις εκεί.

2 έχεις κατεβάσει κάποιον τηλεφωνητή (dialer) που σου δίνει τη δυνατότητα αυτή

και μια 3η. αφού έχεις σιγουρευτεί ότι τίποτα ΑΠΌ τα παραπάνω δεν ισχύουν , τότε επικοινωνείς με αυτόν που ανέβασε τη rom και του αναφέρεις το θέμα σου.

Αυτό πάντως μου θυμίζει ΝΟΚΙΑ και κάτι SAMSUNG...

Edited by conectoras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ΕΠΕΙΓΟΝ!!!! Πήγα να περάσω μέσω Airdroid μια φωτογραφία απο το κινητό στον υπολογιστή ( το εχω ξανακάνει) και όταν μπαίνω απο το κινητό στις φωτογραφίες μου δεν υπάρχουν αυτές που έχω τραβήξει! Είναι πάρα πολλές φωτογραφίες οι οποίες εντελώς ξαφνικά σβήστηκαν! Ξέρει κάποιος τι γίνεται;;; δεν μπορώ να το χωνέψω
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και δεν υπάρχουν. Μέχρι και την μπαταρία έβγαλα και πάλι τα ίδια.... κοντεύω να τρελαθώ.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια περίπτωση με του πατέρα το Lenovo P1. Ευτυχώς υπήρχε προεπιλεγμενο το αυτόματο back up στo Google photos. Ρίξε μία ματιά, πότε δε ξερεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανενα θεμα. Οι s4.. ειναι πραγματικες row και εχουν κανονικα Ελληνικα απο την εταιρια ενω οι αλλες ειναι Κινεζικες με δευτερη γλωσσα Αγγλικα και τιποτα αλλο. Ειχαν περισσοτερη εξελιξη οταν το τηλεφωνο ηταν στην αγορα και εβγαιναν καθε εβδομαδα dev και ανα διαστηματα stable. Υπαρχουν custom που βαζουν και αλλες γλωσσες στα μενου και Ελληνικα αλλα οχι πληρως. Ουτως η αλλως δεν υπαρχει προβλημα στη χρηση Ελληνικων ακομα και αν βαλεις την Αγγλοκινεζικη. Μονο τα μενου επιρρεαζονται. Εγω με μια τετοια και μαλιστα παλια του Ιταλου ειμαι (την 1604 st με android 5.1) και δοκιμαζοντας καμια δεκαρια ακομα, εκει ξαναγυρναω. Σταθερη, ανθεκτικη και πιο γρηγορη απο τις row κατα την αποψη μου. Για android 6 δεν τρελαινομαι κιολας αν δεν διαπιστωσω κατι που θελω να κανω και δεν μπορω με το 5.

Παντως και η s433 ειναι πολυ καλη. Καμια σχεση με τις παλιες row που μας ειχαν ταλαιπωρησει.

Σε ευχαριστώ!Μετά από δοκιμές Έχω βάλει την 433 official απλά και μόνο γιατί είχα back up της ROM πριν το στείλω για επισκευή.(είχε χαλάσει η θύρα USB). Δε ξέρω αλλά μου κάτσε καλύτερα από τις 16...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα. Απλά μου έσβησε φωτογραφίες με το έτσι θέλω. Μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να τις επαναφέρεις με κάποιο πρόγραμμα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Γνωρίζεις αν γίνεται; Ξερεις κάποιο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Το κινητό το έχω από τέλη Αυγούστου.

 

Κάποια σχόλια κι από μένα:

Φοράει την S205 (Official Lollipop) και μου έχει βγάλει OTA για S433.

Δεν έχω μπορέσει με τίποτα να εγκαταστήσω:

Chrome (Error code: -506. Μ’ αφήνει να το κατεβάσω, αλλά όχι να το εγκαταστήσω). Αυτή τη στιγμή λειτουργώ με Chrome beta.

Viber (Error code: -504 Μ’ αφήνει να το κατεβάσω, αλλά όχι να το εγκαταστήσω). Γι’ αυτό δεν βρήκα λύση.

Για Chrome & Viber εννοείται πως έχω δοκιμάσει τους τρόπους επίλυσης που προτείνει η γκουγκλ μέσα στο play. Nothing.

ΈΧΩ 4G ΚΑΝΟΝΙΚΆ (ήταν θέμα ενεργοποίησης από την Cosmote). Έστειλα χθες το βράδυ sms στην Cosmote "4G" στο 1333 για ενεργοποίηση, βάση οδηγιών του site της. Έχω πακέτο με 3GB, είμαι οκ απ’ αυτό.

Το wifi αποσυνδέεται μερικές φορές.

Δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές στην μπάρα.

Αφαίρεσα το Twitter, που υπήρχε σαν εφαρμογή στη rom. Πέρασα αυτό που είχα backup απ’ το titanium.

Όταν ανοίγω την κάμερα, ΣΕΡΝΕΤΑΙ το σύμπαν!!

Τα MP της κάμερας δεν μειώνονται, με αποτέλεσμα πάρα πολύς χώρος της SD να καταλαμβάνεται χωρίς λόγο!

Δεν μπορώ με τίποτα να βάλω τόνο στο 1ο γράμμα οποιασδήποτε λέξης στην αρχή της πρότασης (native πληκτρολόγιο ή και kii keyboard).

Μου αλλάζει (zoomάρει) αυθόρμητα το wallpaper...

Δεν με ειδοποιεί για νέα mails στον 2ο λογαριασμό του gmail και στο yahoo.

Το 3G «παίζει», αυξομειώνεται πάρα πολύ (χωρίς λογική) ή και το χάνει και πέφτει σε 2G κατά περίπτωση.

 

Η μπαταρία κρατάει πάνω από μέρα με normal χρήση. Επειδή του πίνω το αίμα κάθε μέρα, είναι ικανοποιητική η διάρκεια πάντως.

 

Ερώτηση: Έχω TWRP. Θέλω να δοκιμάσω την S433 OTA (Θα χρειαστεί να φλασάρω το stock recovery, απ’ ό,τι διάβασα χθες εδώ μέσα;) ή του Cuoco) ή και την CM13 του Blitzrom. Και ίσως και τις Nougat αργότερα.

 

Τι προτείνετε;

 

Πρέπει να εγκαταστήσω Official S433 OTA αρχικά ή flashάρω κανονικά ό,τι θέλω;

 

Επίσης, όσον το αφορά το τζάμι, διάβασα στο gsmarena ότι έχει Dragontrail. Ισχύει; (Για OGS, πάντως που αναφέρθηκε σε post, δεν είδα πουθενά κάτι).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Vassilis_u8800

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Με TWRP βάλε τοι Cuoco είναι καλή. Εγώ τώρα έχω μια nougat "pixlemblitz aosp 7.1.1" η οποία είναι καλή εκτός από το ράδιο που δεν παίζει. Για το τζάμι δεν θυμάμαι του έχω τζαμάκι από τότε που το πήρα.

 

Στάλθηκε από το iQ8125 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με TWRP βάλε τοι Cuoco είναι καλή. Εγώ τώρα έχω μια nougat "pixlemblitz aosp 7.1.1" η οποία είναι καλή εκτός από το ράδιο που δεν παίζει. Για το τζάμι δεν θυμάμαι του έχω τζαμάκι από τότε που το πήρα.

Σ' ευχαριστώ.

 

Άρα, ό,τι rom επιλέξω τη flashάρω κανονικά και «παίζει»;

 

Επίσης στην εκκίνηση μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Ποιός ξέρει τι είναι;

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε έψαξα λίγο τη rom αλλά δε βρήκα κάτι . 2 περιπτώσεις υπάρχουν.

1 Στις ρυθμίσεις > Προσβασιμότητα έχει κάτι τέτοια. Μπορείς να ψάξεις εκεί.

2 έχεις κατεβάσει κάποιον τηλεφωνητή (dialer) που σου δίνει τη δυνατότητα αυτή

και μια 3η. αφού έχεις σιγουρευτεί ότι τίποτα ΑΠΌ τα παραπάνω δεν ισχύουν , τότε επικοινωνείς με αυτόν που ανέβασε τη rom και του αναφέρεις το θέμα σου.

Αυτό πάντως μου θυμίζει ΝΟΚΙΑ και κάτι SAMSUNG...

 

Λοιπόν, σε περίπτωση που δεν το διορθώσεις ακόμα, ενεργοποίησα κατά λάθος το talkback, που βρίσκεται στις ρυθμίσεις,και αριχσε να μιλάει το κινητό. Ακριβώς όπως το ειπες. Κάνει spelling. Ψάξου εκεί. Ρυθμισεις->προσβασιμότητα-> TalkBack.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε android 6 τρώει κολλήματα σε άσχετο χρόνο και δεν μπορεί να ξεκλειδώσει η αρχική οθόνη.

Δοκίμασα να απεγκαταστησω εφαρμογές για να ελευθερώσει μνήμη αλλά τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα οθόνης αφής ? την άλλαξα πρόσφατα αλλά δεν μου γέμισε το μάτι ούτε ο μάστορας που έκανε την αλλαγή ούτε η ποιότητα της.

Αναγκάζομαι να βγάζω συνέχεια την μπαταρία για επανεκκίνηση.

Καμμιά ιδέα?

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB2-X30F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε android 6 τρώει κολλήματα σε άσχετο χρόνο και δεν μπορεί να ξεκλειδώσει η αρχική οθόνη.

Δοκίμασα να απεγκαταστησω εφαρμογές για να ελευθερώσει μνήμη αλλά τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα οθόνης αφής ? την άλλαξα πρόσφατα αλλά δεν μου γέμισε το μάτι ούτε ο μάστορας που έκανε την αλλαγή ούτε η ποιότητα της.

 

Ίσως είναι η οθόνη σου, αλλά αρχικά δοκίμασε να βάλεις μια άλλη 6άρα να δεις αν φταίει η rom.

Εγώ φοράω αυτή εδώ και αρκετούς μήνες και δεν έχω κανένα παράπονο!

 

http://www.needrom.com/download/androium-vui-k3n/

Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιουμε το VPN στην συσκευη μας;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το Snapchat, το ανοίγω με το που πάω να βγάλω φωτογραφία κλείνει, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...