Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το κινητο και εχει την k50a40_s112_150610_row και δεν μπορω να κανω update ουτε μεσω ιντερνετ αλλα και ουτε μεσω Lenovo Smart Assistant .

Root προσπαθησα να κανω αλλα μου κολαει η στο META MODE

Μια βοηθεια

Με οποιο τροπο (kingroot android και windows)και αν προσπαθησα να ρουταρω το κινητο δεν τα καταφερα .

Αν το γυρισω σε εργοστασιακες ρυθμισεις θα εχω καποιο αποτελεσμα??

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κολλησα στην αρχη της διαδικασιας

Πηγαινοντας το κινητο σε meta mode και ενω το συνδεω με το Pc με το usb δεν μου ανοιγει κανενα παραθυρο για να επιλεξω το "εντοπισμος σφαλματων usb".Παραμενει η οθονη που μου λεει οτι αιναι σε meta mode. Τι φταιει?

 

Πρέπει να ξεκιλειδώσει για να έχεις δικαιώματα προγραμματιστή. Το πως γίνεται αυτό να δεις αυτό το video από το διάστημα 4'20'' ως το 5'.

Αλλά και όλο το video θα σε βοηθήσει για παρακάτω.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άποψη για αυτές τις ROM;

Για πείτε ποια χρησιμοποιείται για να βοηθήσετε και το κόσμο που ψάχνεται...

Ευχαριστώ...:D:D

 

K50-T5 - Full ROM - ST

VIBEUI_V2.5_1511_5.444.1_ST_K50-T5_WC7B.zip

VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5_WC29.zip

VIBEUI_V2.5_1516_5.654.1_ST_K50-T5_WC6F.zip

VIBEUI_V2.5_1518_5.744.1_ST_K50-T5_WC9F.zip

VIBEUI_V2.5_1522_5.882.1_ST_K50-T5_WCCD.zip

VIBEUI_V2.5_1524_5.955.1_ST_K50-T5_WCA8.zip

VIBEUI_V2.5_1529_5.1063.1_ST_K50-T5_WCBD.zip

VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5_WC23.zip

VIBEUI_V2.8_1544_5.192.1_ST_K50-T5_WC61.zip or WC66.zip

VIBEUI_V3.0_1604_7.209.1_ST_K50-T5_WC58CB6441.zip or WC7438FA91.zip

VIBEUI_V3.1_1613_5.252.1_ST_K50-T5_WC54694E5B.zip (cr: stone_henge)

VIBEUI_V3.1_1614_5.294.1_ST_K50-T5_WCC8A4F65E.zip (cr: POQDavid)

VIBEUI_V3.1_1622_5.440.1_ST_K50-T5_WC6B265104.zip

 

K50-t3s - Full ROM – ST

VIBEUI_V3.1_1618_5.114.1_ST_K50-t3s_WC83F43C66.zip (cr: mppanos)

 

 

Και πολλές άλλες στην ιστοσελίδα. Πονοκεφάλιασα με τις επιλογές!

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Μολις προχωρησα στην αγορα του ΝΟΤΕ.

Ηταν η πιο γρηγορη αποφαση για αγορα κινητου που εχω κανει μεχρι τωρα.Τις αλλες φορες διαβαζα για μερες τα ποστ απο διαφορα κινητα

και στο τελος κατέληγα καπου.Στο ΝΟΤΕ διαβασα καμια 30 σελιδες απο την αρχη και κανα 5 απο το τελος.

Ευχομαι να ειναι καλη αγορα.

Το σιγουρο ειναι οτι θα εχει διαφορά με το THL t6 που εχω τωρα.

Με το καλο να μας ερθει.:):)

Link to comment
Share on other sites

Μολις προχωρησα στην αγορα του ΝΟΤΕ.

Ηταν η πιο γρηγορη αποφαση για αγορα κινητου που εχω κανει μεχρι τωρα.Τις αλλες φορες διαβαζα για μερες τα ποστ απο διαφορα κινητα

και στο τελος κατέληγα καπου.Στο ΝΟΤΕ διαβασα καμια 30 σελιδες απο την αρχη και κανα 5 απο το τελος.

Ευχομαι να ειναι καλη αγορα.

Το σιγουρο ειναι οτι θα εχει διαφορά με το THL t6 που εχω τωρα.

Με το καλο να μας ερθει.:):)

 

 

Καλορίζιικο φίλε μου.Εκανες πολύ καλά και θα δεις μεγάλη διαφορά απο το THL

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο thl T6s πηγα στο k3 Note και ως τιμή έχω αφήσει την εικόνα στο avatar.Στην αρχή λιγο με μπέρδευε μέχρι να το "φτιάξω" όπως θέλω αλλά τελικά όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Επείγον!! Εχει η κοπελα μου το εν λογω κινητο. Το εχει αγορασει απο vickmall. Το χρησιμοποιει εδω και καιρο με δυο καρτες σιμ, μια cosmote και μια vodafone. Δεν ειχε ποτε καποιο προβλημα με το δικτυο κτλ. Ξαφνικα δεν ενω εχει megabyte δεν λειτουργει το ιντερνετ με mobile data. Ενω εμφανιζεται κανονικα το σημαδακι 4g ή Η+ δεν μπαινει καθολου στο ιντερνετ. Ενω με wifi λειτουργει κανονικά. Τι φταίει ρε παιδια?? Τι πρεπει να κανουμε?? Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο thl T6s πηγα στο k3 Note και ως τιμή έχω αφήσει την εικόνα στο avatar.Στην αρχή λιγο με μπέρδευε μέχρι να το "φτιάξω" όπως θέλω αλλά τελικά όλα καλά.

 

Δηλαδη θα καταλαβω οτι πηρα αλλο κινητο?:)

Παντος μια φορα που δουλεψα για λιγο το iphone ενος φιλου ειχα παθει πλακα.Ανταποκρηση αψογη.

Αλλα και το thl βγηκε πολυ καλο για τα λεφτα που ειχα δωσει.Μακαρι να μου βγει και το ΝΟΤΕ ετσι.

Θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Επείγον!! Εχει η κοπελα μου το εν λογω κινητο. Το εχει αγορασει απο vickmall. Το χρησιμοποιει εδω και καιρο με δυο καρτες σιμ, μια cosmote και μια vodafone. Δεν ειχε ποτε καποιο προβλημα με το δικτυο κτλ. Ξαφνικα δεν ενω εχει megabyte δεν λειτουργει το ιντερνετ με mobile data. Ενω εμφανιζεται κανονικα το σημαδακι 4g ή Η+ δεν μπαινει καθολου στο ιντερνετ. Ενω με wifi λειτουργει κανονικά. Τι φταίει ρε παιδια?? Τι πρεπει να κανουμε?? Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!!

 

εχεις περασει το apn;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω να ρωτησω τη υπαρχει σε ελληνικη ρομ χωρις κινεζιες για αυτο το κινητο.

Εγώ έχω βάλει αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Καμιά κινεζιά τα απολύτως απαραίτητα και όλα Ελληνικά.

http://www.needrom.com/download/slick-s427-row/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Καμιά κινεζιά τα απολύτως απαραίτητα και όλα Ελληνικά.

http://www.needrom.com/download/slick-s427-row/

 

Βλεπω εχει Dolby atmos.Σε ποια εκδωση ειναι βασισμενη?

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκιλειδώσει για να έχεις δικαιώματα προγραμματιστή. Το πως γίνεται αυτό να δεις αυτό το video από το διάστημα 4'20'' ως το 5'.

Αλλά και όλο το video θα σε βοηθήσει για παρακάτω.

 

Ευχαριστω

καταφερα και το ρουταρισα το κινητο του περασα και την s205

Τωρα για να περασω μια αλλη official ή custom πχ του ιταλου με android 6 η ιδια διαδικασια πρεπει να ακολουθηθει /(ολα τα βηματα ?)

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω εχει Dolby atmos.Σε ποια εκδωση ειναι βασισμενη?

 

Fully Based on Official ROM K50a40_S427_160518_ROW

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω

καταφερα και το ρουταρισα το κινητο του περασα και την s205

Τωρα για να περασω μια αλλη official ή custom πχ του ιταλου με android 6 η ιδια διαδικασια πρεπει να ακολουθηθει /(ολα τα βηματα ?)[/QUO

 

Γράφει για την κάθε rom στο needrom.com πως μπορείς να την περάσεις....

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/

Link to comment
Share on other sites

Από πέρυσι τον Ιούνιο που το πήρα είχα του Ιταλού, από τις πρώτες του και ήμουν απόλυτα ικανοποημενος.

Ε μετα από ένα χρόνο είπα να το σενιαρω γιατι το βαρεθηκα έτσι όπως το είχα , έβαλα μια μέρα του Ιταλού την 1621 και την επόμενη περασα την slick s427.. μέχρι στιγμής είναι μια χαρά. Νομίζω μόνο ότι η μπαταρία είναι ένα κλικ πιο κάτω από του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει το apn;

 

Εχουν περαστει απο μονα τους οταν αγορασε το κινητο. Σου λεω δουλευε κανονικα εδω και 2 μηνες, τωρα κατι επαθε ξαφνικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Χρησιμοποιώ από τον Οκρώμβρη την custom του cuoco92 5.1 και λέω να πάω σε marshmallow έτσι για αλλαγή...Έχει βγει κάποια καλή τώρα τελευταία? Γενικά θέλω stable version και LED Notifications
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο γινεται η αναβαθμιση οταν μας βγαζει ενημερωση για αναβαθμιση συστηματος?

Κανουμε την ληψη απο το τλφ και μετα κανει μονο του την αναβαθμιση ?

Edited by skyros
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Κλησλερα, ειμαι με την 1611 του ιταλου και πιο πριν με slick 427. Αντιμετοπιζω 2 προβλήματα και με τις 2 rom.

1) Υπερθερμενεται σε σημειο να καει(εως να ζεματαει) κυριως πανω δεξια στην οθονη και στο πισω μερος οταν το ζοριζω λ(4g,GPS, Bluetooth)

2) Οταν ζεσταίνεται εχω θεμα με την αφη. Δεν ανταποκρινεται σε καποια σημεία η θελει πιο πολυ δυναμη. (ειχα tempered glass και το έβγαλα αλλα συνεχιζει).

 

Καμια ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας παιδιά ,και αν γίνεται γρήγορα πριν φύγω για διακοπές :)

Έχω το κινητό με την έκδοση rom MIUI 6.5.26 Del.. και το έχω με δυο κάρτες whats'up και μία COSMOTE.

Μέχρι σήμερα στην πρώτη θέση είχα την COSMOTE αφού αυτην χρησιμοποιείται για 3g ,κλήσεις κλπ.Την whats'up περισσότερο για να με περνούν.

Τώρα που φεύγω για διακοπές (το πακέτο COSMOTE δυστιχος μόνο 400mb εχω και αυτό μόνο 3g) και λόγου τρέχει κάποια καλά πακέτα internet whats'up θέλω να την εκμεταλλευτο.Αλλαξα της θέσεις από της κάρτες sim και της ρυθμίσεις στο ποιο θα έχει internet και επέλεξα 4g.Κατεβασα μάλιστα το apk της whats'up και όταν πάω να κάνω συγχρονισμός επαφών μου γράφει ότι το μήνυμα δεν εσταλει .Συνεχίσω την εφαρμογή εκεί που γράφει για το υπόλοιπο σε χρήματα - χρόνος ομιλίας mb και μου βγάζει μία εικόνα που αναφέρει ότι αν έχω δικαρτο τηλέφωνο πρέπει να μεταφέρουν την κάρτα whats'up στην θέση 1 ,το οποίο το έχω κάνει.

Αυτό είναι που με καεί περισσότερο αφού θέλω να βλέπω το υπόλοιπο αλλά και να κάνω ανανέωση μέσα από την εφαρμογή και paypal.

Τέλος θέλω να ρωτησω αν γίνεται whats'up και 4g μαζί και τι χρειάζεται για την ενεργοποίηση (θέλω άλλοι κάρτα ;κάποιο μήνυμα)

Σορρυ παίδες για το σεντόνι αλλά με έχει πιάσει πανικός ...

Καλό καλοκαίρι σε όλους μας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις τώρα είδα ότι δεν μπορώ να στείλω κανένα μήνυμα από το whats'up .Μιλάω για τα δωρεάν στο 1333 πχ ΜΜS κλπ

Για τα αλλά δεν γνωρίζω αφού δεν έχω υπόλοιπο μεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πήγαμε να περάσουμε στο κινητό ενός φίλου μου μια άλλη rom (συγκεκριμένα την SLICK s427 ROW). Ενώ έγιναν κανονικά όλα όσα έπρεπε να γίνουν ( driver, πέρασμα με Flash_Tool την TWRP v3.0.0.3 for K3 note) ξεχάσαμε να βάλουμε μέσα στην εσωτερική μνήμη την νέα rom και είχε είδη γίνει το βήμα

1. Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm με αποτέλεσμα να μην μπορούν να γίνουν τα επόμενα

 

2. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

3. Select the "SLICK-S427-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

4. Wait till it completes > Reboot system. Done!

 

Το τηλέφωνο νέκρωσε. Βάλαμε μετά τον φάκελο της SLICK-S427-ROW-SHENGE στον αποθηκευτικό χώρο που εμφανίζεται αλλά όταν μπαίνει στην recovery δεν βρίσκει να διαβάσει τον φάκελο της rom.

 

Υπάρχει λύση να γίνει κάτι ή το χάσαμε το κινητό;;;;; Ευχαριστώ.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πήγαμε να περάσουμε στο κινητό ενός φίλου μου μια άλλη rom (συγκεκριμένα την SLICK s427 ROW). Ενώ έγιναν κανονικά όλα όσα έπρεπε να γίνουν ( driver, πέρασμα με Flash_Tool την TWRP v3.0.0.3 for K3 note) ξεχάσαμε να βάλουμε μέσα στην εσωτερική μνήμη την νέα rom και είχε είδη γίνει το βήμα

1. Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm με αποτέλεσμα να μην μπορούν να γίνουν τα επόμενα

 

2. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

3. Select the "SLICK-S427-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

4. Wait till it completes > Reboot system. Done!

 

Το τηλέφωνο νέκρωσε. Βάλαμε μετά τον φάκελο της SLICK-S427-ROW-SHENGE στον αποθηκευτικό χώρο που εμφανίζεται αλλά όταν μπαίνει στην recovery δεν βρίσκει να διαβάσει τον φάκελο της rom.

 

Υπάρχει λύση να γίνει κάτι ή το χάσαμε το κινητό;;;;; Ευχαριστώ.

 

Κοιταξε αυτο το βιντεο και ακολουθησε τα βηματα κατα γραμμα (παθων και εγω)

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Κλησλερα, ειμαι με την 1611 του ιταλου και πιο πριν με slick 427. Αντιμετοπιζω 2 προβλήματα και με τις 2 rom.

1) Υπερθερμενεται σε σημειο να καει(εως να ζεματαει) κυριως πανω δεξια στην οθονη και στο πισω μερος οταν το ζοριζω λ(4g,GPS, Bluetooth)

2) Οταν ζεσταίνεται εχω θεμα με την αφη. Δεν ανταποκρινεται σε καποια σημεία η θελει πιο πολυ δυναμη. (ειχα tempered glass και το έβγαλα αλλα συνεχιζει).

 

Καμια ιδέα??

 

Kαι νόμιζα το 1 είναι θέμα των ROW roms και έλεγα να μεταβώ σε κάποια κινέζικη. Όπως καταλαβαίνω είναι γενικό πρόβλημα. Το περιεργο είναι όντως ότι καίει πολύ και πάνω η οθόνη όχι απλά πίσω ειδικά αν εχεις gps. Ειδικα αν είσαι και σε ζέστη μου βγαζει πλέον συχνα το μηνυμα οτι εχει υπερθερμανθει και να το απενεργοποιησω. Το 2 καμιά φορά και σε μενα αλλά δε το εχω σχετίσει με υπερθερμανση συνηθως αν το κλειδωσω ξεκλειδωσω επανερχεται

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...