Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις; Αν ρωτας αν εχω ενεργοποιησει απο το κινητο ωστε να παιζει η sim σε 4g, ναι το εχω κανει. 4g δεν εχω δει ποτε. Κεντρο αθηνας της συζυγου πιανει το δικο μου οχι.

 

Αν η καρτα sim σου ειναι παλια μπορει να χρειαζεται αντικατασταση και χρειαζεται να ζητησεις ενεργοποιηση 4g απο την εταιρεια που εισαι (τουλαχιστον εγω ετσι εκανα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Μέχρι πριν 1 μήνα περίπου δούλευα την official stock rom 5.0 και αποφάσισα να περάσω την custom 6.0 από τον Cuoco92 (k50a40_s424_160328_Cuoco92_row, τον Ιταλό όπως αναφέρεται συχνά εδώ). Έκτοτε έχω τρελά θέματα με την διάρκεια της μπαταρίας και ταυτόχρονα έχω παρατηρήσει θεματάκι με την θερμοκρασία της συσκευής...

Μήπως έχει κανείς από εσας εύκαιρο κάποιο link για το stock rom 6.0 με gapps και ήδη ρουταρισμένο που το έχει περάσει και δουλεύει χωρίς θέματα (nvram error στο wifi κλπ).

Από την εμπειρία σας πιο rom γενικά μου προτείνετε που να μην έχει θέμα με την μπαταρία;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Αν ρωτας αν εχω ενεργοποιησει απο το κινητο ωστε να παιζει η sim σε 4g, ναι το εχω κανει. 4g δεν εχω δει ποτε. Κεντρο αθηνας της συζυγου πιανει το δικο μου οχι.

 

Αν η καρτα sim σου ειναι παλια μπορει να χρειαζεται αντικατασταση και χρειαζεται να ζητησεις ενεργοποιηση 4g απο την εταιρεια που εισαι (τουλαχιστον εγω ετσι εκανα).

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα.Τσέκαρε και την sim σου όπως σου είπε ο φίλος μην τυχόν έχει θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Λέω να παραγγείλω από To2c.com και οι επιλογές αποστολής είναι:

 

EU Registered Airmail Free 7 - 20 Days αλλά λέει ότι πρέπει να δηλωθεί σαν κινητό

Singapore Post 10-40 Days

 

και τέλος

Freeshiping

EU Registered Airmail(NL) Free Marked as CellPhone 7 -15 Days.

Λογικά διαλέγουμε το τελευταίο;

Ευχαριστώ!

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μια ερωτηση.Πριν καιρο μου εβγαλε ειδοποιηση για update σε 1622 official android 6.0 .Ειναι καλη η εκδοση 6 σε αυτο το κινητο?? Την εχει δοκιμασει κανεις την official??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Λέω να παραγγείλω από To2c.com και οι επιλογές αποστολής είναι:

 

EU Registered Airmail Free 7 - 20 Days αλλά λέει ότι πρέπει να δηλωθεί σαν κινητό

Singapore Post 10-40 Days

 

και τέλος

Freeshiping

EU Registered Airmail(NL) Free Marked as CellPhone 7 -15 Days.

Λογικά διαλέγουμε το τελευταίο;

Ευχαριστώ!

 

Εγώ από vickmall αλλά και Honorbuy έχω χρησιμοποιήσει το NL Post (Ολλανδικό ταχυδρομείο) και δε χρειάστηκε να πληρώσω τίποτε έξτρα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,ενδιαφερομαι για το κινητο ,εχω διαβασει και τις 638 σελιδες αλλα εχω μπερδευτει δεν εχω βγαλει ακρη,πρεπει απαραιτητα αμα παρω το κινητο να του αλλαξω rom?

Aν το παρω απο το vickmall με την multilanguage rom τι προβληματα θα εχω?

Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις ,λιγα τηλεφωνα,internet για τα μειλ μου,και καμια ειδηση,και αν

γινεται καλη διαχειρηση της μπαταριας απο αυτην την ρομ??Ευχαριστω προκαταβολικα....

 

PS:Μην με κραξετε μεγαλο ανθρωπο αν οι ερωτησεις μου εχουν απαντηθει:):).....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,ενδιαφερομαι για το κινητο ,εχω διαβασει και τις 638 σελιδες αλλα εχω μπερδευτει δεν εχω βγαλει ακρη,πρεπει απαραιτητα αμα παρω το κινητο να του αλλαξω rom?

Aν το παρω απο το vickmall με την multilanguage rom τι προβληματα θα εχω?

Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις ,λιγα τηλεφωνα,internet για τα μειλ μου,και καμια ειδηση,και αν

γινεται καλη διαχειρηση της μπαταριας απο αυτην την ρομ??Ευχαριστω προκαταβολικα....

 

PS:Μην με κραξετε μεγαλο ανθρωπο αν οι ερωτησεις μου εχουν απαντηθει:):).....

 

Δεν ειναι απαρετιτο να αλλαξεις ρομ αλλα αυτη του vickmall εχει πολλες κινεζικες εφαρμογες.Αν δεν σε πηραζει αυτο τοτε go for it.Το θεμα μπαταρια ασ το απαντησει καποιος αλλος γιατι εγω δεν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαρετιτο να αλλαξεις ρομ αλλα αυτη του vickmall εχει πολλες κινεζικες εφαρμογες.Αν δεν σε πηραζει αυτο τοτε go for it.Το θεμα μπαταρια ασ το απαντησει καποιος αλλος γιατι εγω δεν θυμαμαι.

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ,πιστεψε με εχω πιο σοβαροτερα προβληματα απο τις κινεζικες εφαρμογες ,δεν με ενοχλουν καθολου,οπως ειπα για απλη χρηση το θελω.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ,πιστεψε με εχω πιο σοβαροτερα προβληματα απο τις κινεζικες εφαρμογες ,δεν με ενοχλουν καθολου,οπως ειπα για απλη χρηση το θελω.....

 

ok.Τοτε σε καληπτει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα.Τσέκαρε και την sim σου όπως σου είπε ο φίλος μην τυχόν έχει θέμα .

 

 

 

Ειχατε δικιο. Πηρα τηλ την εταιρεια, και μου ενεργοποιησαν το 4g για την sim μου.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ,πιστεψε με εχω πιο σοβαροτερα προβληματα απο τις κινεζικες εφαρμογες ,δεν με ενοχλουν καθολου,οπως ειπα για απλη χρηση το θελω.....

Εγώ που το πήρα πριν 15 μέρες από το vickmail ήρθε χωρίς κινεζιές (το είχα ζητήσει)

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μία ερώτηση.... όταν κάνω reboot γιατί χάνω κάποιες ρυθμίσεις (πχ πληκτρολογίου) ??

Link to comment
Share on other sites

Εχασα ξαφνικά το notification bar.

Δεν κατεβαίνει και παράλληλα δεν βλέπω τη συσκευή μέσω usb.

Μου είχε ξανασυμβεί στο παρελθόν και με restore παλαιότερου full backup επανήλθε.

Τώρα πάπαλα..

Δεν θυμάμαι να έκανα κάτι και να χάλασε.

Αφού φλάσαρα απο TWRP και SP FlashTool διάφορες Vibeui κινεζικές και Row και δεν έστρωνε,

έβαλα την CyanogenMod 12.1 Final http://www.needrom.com/download/cm12-1-final/

και διορθώθηκε..

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εχασα ξαφνικά το notification bar.

Δεν κατεβαίνει και παράλληλα δεν βλέπω τη συσκευή μέσω usb.

Μου είχε ξανασυμβεί στο παρελθόν και με restore παλαιότερου full backup επανήλθε.

Τώρα πάπαλα..

 

Κάτι έκανες.Κάτι πείραξες προφανώς.Ποια rom έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα διαπίστωσα οτι δεν μπορώ να λάβω sms με τίποτα. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα διαπίστωσα οτι δεν μπορώ να λάβω sms με τίποτα. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Check αν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις SMS.

Link to comment
Share on other sites

Check αν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις SMS.

 

Οι ρυθμίσεις sms ειναι σωστές. Τελικά όπως διαπίστωσα μπορώ να στείλω. Δεν λαμβάνω καθόλου όμως.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις sms ειναι σωστές. Τελικά όπως διαπίστωσα μπορώ να στείλω. Δεν λαμβάνω καθόλου όμως.

Άλλαξες εφαρμογή για sms? Βγάλε την και δοκίμασε ξανά..

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σήμερα διαπίστωσα οτι δεν μπορώ να λάβω sms με τίποτα. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Τα δικαιωματα απο το securit τα εκανες allow????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την rom s424 του Ιταλου και μου εβγαλε για αναβαθμηση σε s427! Την κανω κανονικα? Πρεπει να κρατησω back up κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις sms ειναι σωστές. Τελικά όπως διαπίστωσα μπορώ να στείλω. Δεν λαμβάνω καθόλου όμως.

Άλλαξε εφαρμογή και θα φτιάξει. !!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πριν λίγες μέρες είχα γράψει εδώ ζητώντας την γνώμη σας σχετικά με το ποια ROM να βάλω καθώς με την s424 του Ιταλού (Cuoco92) είχα θεματάκια με την μπαταρία και την θερμοκρασία της συσκευής. Τελικά δοκίμασα την official k50a40_s422_ROW (την βρήκα στο needrom), η οποία με ΟΤΑ αναβαθμίστηκε στην s427. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Σε γενικές γραμμές:

1) Έχει λυθεί πλήρως το θέμα με την θερμοκρασία της συσκευής

2) Δεν υπάρχουν κολλήματα και είναι ταχύτερο

3) Η χρήση της μπαταρίας έχει βελτιωθεί (όχι αξιοσημείωτα - πλέον τείνω να πιστέψω ότι η χρήση της μπαταρίας οφείλεται κυρίως στο Android 6.0 που σε σύκριση με το 5.0 είναι εμφανώς μεγαλύτερη)

4) Λύθηκε το θέμα που είχα με την αδυναμία του ποσταρίσματος φωτο στο facebook.

 

Το συγκεκριμένο rom έχει πολλές γλώσσες (ανάμεσά τους και τα ελληνικά), έρχεται μαζί με gapps και δεν είναι rooted (ωστόσο ρουτάρεται εύκολα με το "lenovo k3 note manager"). Η εγκατάσταση γίνεται μέσω SP Flash Tool.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω την rom s424 του Ιταλου και μου εβγαλε για αναβαθμηση σε s427! Την κανω κανονικα? Πρεπει να κρατησω back up κλπ?

Έχεις κολλήματα και θέματα με την θερμοκρασία του κινητού με την 424 του Ιταλού;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...