Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά θυμήστε μου λίγο επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τις ινδικές και παρέλαβε σήμερα το κινητό ένας φίλος από vickmall και του ήρθε ρουταρισμένο με S112 ROW και CWM. Δεν ασχολείται με ρομ κλπ. Σε πρώτη φάση που την είδα η S112 είναι μια χαρά. Του έβγαλε update για S114. Αυτό να το κάνει ή όχι?

Να το πάει μέχρι την 205, αν και με cmw δεν βλέπω να προχωράει το Update

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια χρονια πολλα θελω να αγορασω το τηλεφωνο απο vickmail χωρις αλλαγη ρομ εχει καποιο προβλημα ευχαριστω
Φίλε δες αυτό που έγραψα πριν από εσένα. Από vickmall και του φίλου μου και ήρθε και πετάει. Δεν χρειάζεται τίποτα. Μάλιστα ήρθε σε χρόνο ρεκόρ με Singpost. 21/12 έφυγε, 29/12 το παρέλαβε και μεσολάβησε και ΣΚ και αργίες Χριστουγέννων. Ούτε 5 εργάσιμες δεν πέρασαν.

 

Να το πάει μέχρι την 205, αν και με cmw δεν βλέπω να προχωράει το Update
Nαι, αυτό νομίζω κι εγώ ότι λόγω custom recovery θα υπάρξε πρόβλημα. Ή δεν θα προχωρήσει ή θα χάσει την cwm και θα εγκατασταθεί η στοκ? Δεν είμαι σίγουρος τι από τα δύο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 5.12.4

Δε θυμαμαι ποιος την ειχε βγαλει αυτην που εχω.

Αυτη πχ φαινεται καλη

http://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-miui7-v5-11-19-with-otas/

 

πρεπει να γινουν ολα τα ota update με τη σειρα; ή μπορουμε απευθειας στο τελευταιο;

(OTA-Lenovo_K3_Note_miui7_v5.12.10-v5.12.17.zip)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 5.12.4

Δε θυμαμαι ποιος την ειχε βγαλει αυτην που εχω.

Αυτη πχ φαινεται καλη

http://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-miui7-v5-11-19-with-otas/

 

Πρέπει να τα κάνεις όλα με τη σειρά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δες αυτό που έγραψα πριν από εσένα. Από vickmall και του φίλου μου και ήρθε και πετάει. Δεν χρειάζεται τίποτα. Μάλιστα ήρθε σε χρόνο ρεκόρ με Singpost. 21/12 έφυγε, 29/12 το παρέλαβε και μεσολάβησε και ΣΚ και αργίες Χριστουγέννων. Ούτε 5 εργάσιμες δεν πέρασαν.

 

Nαι, αυτό νομίζω κι εγώ ότι λόγω custom recovery θα υπάρξε πρόβλημα. Ή δεν θα προχωρήσει ή θα χάσει την cwm και θα εγκατασταθεί η στοκ? Δεν είμαι σίγουρος τι από τα δύο.

Δεν θα γίνει εγκατάσταση, για να πάρει ota, πρέπει να έχεις την recovery της lenovo και να μην είσαι ροοτ, πάντως και εγώ σου προτείνω miui, έχω περάσει από τις υπόλοιπες και η ρομ φυσάει

Link to comment
Share on other sites

Η S205 είναι μεν πλήρης και μαμά ρομ αλλά είναι φουλ στο bloatware, ...gοogleware, παιχνίδια και ότι άλλο. Στο δικό μου ψιλολαγκαριζε ακόμα και μετά από καθάρισμα όλων των εφαρμογών που μπορούσαν να βγούν συν ότι μου φάνηκε να πίνει λίγο μπαταρία παραπάνω. Όχι ότι το τηλέφωνο δεν είναι χρηστικό (τουλάχιστον για την αρχή αφού την κράτησα μόνο δυό μέρες) αλλά δεν ανέχομαι, τουλάχιστον εγώ, να έχεις τηλέφωνο 8core με ισχύ που θα ζήλευαν πολλά από τα pc που χρησιμοποιούμε καθημερινά και να καταφέρνεις να το λαγκάρεις με το τίποτα και με το καλημέρα χωρίς να κάνεις τίποτα. Ή φταίει ο κώδικας ή του έχεις βάλει επάνω ένα κάρο άσχετα πράγματα να τρέχει από πίσω οπότε για μένα δεν.

Τρέχω τώρα δύο μέρες την 1552 του greeshan

http://www.needrom.com/download/vibeui-1545-dev/

και αν εξαιρέσεις την προχειροδουλειά στο launcher που έχει πετάξει τις εφαρμογές χύμα δεξιά και αριστερά (αυτό σίγουρα δεν είναι πρόβλημα γιατί το φτιάχνεις σε 5 λεπτά) κατά τα λοιπά είναι και γρήγορη και χωρίς lug και αφήνει και μνήμη 1.1gb μετά από το κοινό ομαδικό κλείσιμο των εφαρμογών.

Πάντως η miui γενικά όπως σου λένε και τα παιδιά παραπάνω αν δεν σε ενδιαφέρει και το double tap to wake είναι και κουκλιά και γρήγορες, απλά έτσι όπως έγινε το θέμα με αυτές υπάρχουν εκνευριστικά πολλές και αρκετές από αυτές για τις οποίες γίνεται λόγος από τους υπόλοιπους εδώ, έχουν εξαφανιστεί από το needrom και δεν μπορούμε να τις βρούμε για να πιάσουμε λίρα 100 με τη μία. Μπορεί να χρειαστεί ενα δύο δοκιμές.

 

Να κάνω και μία ερώτηση γιατί το ψάχνω και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

Προσπαθώ στην 1552 (φαντάζομαι ότι και στις παλαιότερες vibe το ίδιο είναι) δεν μπορώ να κάνω default sms εφαρμογή διαφορετική σπό αυτή που είναι ενσωματωμένη στο ρημαδό dialer-επαφές-sms. Κάθε φορά που ανοίγω τις κλήσεις για να πάρω τηλέφωνο ξανακάνει default τη μαμά εφαρμογή sms χωρίς καν ερώτηση. Υπάρχει τρόπος;

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

φοραω την LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.0_S205_ROW_1.14_CUOC κ μου ηρθε update σε 1.15 σε μορφη zip.μηπως γνωριζει καποιος ακριβως την διαδικασια που κανουμε μεσω twrp????????
Link to comment
Share on other sites

Η S205 είναι μεν πλήρης και μαμά ρομ αλλά είναι φουλ στο bloatware,

Τρέχω τώρα δύο μέρες την 1552 του greeshan

Να κάνω και μία ερώτηση γιατί το ψάχνω και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

Προσπαθώ στην 1552 (φαντάζομαι ότι και στις παλαιότερες vibe το ίδιο είναι) δεν μπορώ να κάνω default sms εφαρμογή διαφορετική σπό αυτή που είναι ενσωματωμένη στο ρημαδό dialer-επαφές-sms. Κάθε φορά που ανοίγω τις κλήσεις για να πάρω τηλέφωνο ξανακάνει default τη μαμά εφαρμογή sms χωρίς καν ερώτηση. Υπάρχει τρόπος;

 

Για την s205 σωστά τα λες θα μπορούσε να είναι η τέλεια rom αλλά δυστυχώς είναι αργή πολύ και αυτό φαίνεται μετά από μέρες χρήσης, οι κινέζικες πετάνε.

Αυτό με το sms είναι θέμα όλων των κινέζικων από την 1544 και μετά οπότε σε όσες έχω παίξει το κάνει δυστυχώς. Και είναι πρόβλημα της μαμάς ρομ πάνω στις οποίες βασίζονται όλες. Ίσως για τους κινέζους δεν είναι πρόβλημα γι΄αυτό και δεν έχει διορθωθεί.

Και εγώ την 1552 του greeshan τρέχω εδώ και δυο μέρες και καμιά βδομάδα είχα την 1547 όλα μια χαρά. Εμένα το μόνο πρόβλημα που έχω που δεν είχα με του Ιταλού είναι το led που δεν ανάβει ούτε σε viber ούτε σε whatsapp. Με του Ιταλού ήταν κομπλέ το led. Έχεις βρει κάποιο τρόπο να παίζει; Είναι ο μόνος λόγος που σκέφτομαι να γυρίσω στου ιταλού τη ρομ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο είναι ακόμα στα ...δοκιμαστικά.

Του έχω περάσει καμιά δεκαριά rom μέχρι να διαλέξω για να πάρω άποψη και να την μονιμοποιήσω. Δεν έχει επάνω ούτε sim ακόμα.

Θα ενεργοποιήσω το viber και θα σου πω.

Whatsapp δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Ποιά είχες βάλει του Ιταλού; Ήσουν ικανοποιημένος γενικά από ταχύτητα - κατανάλωση μπαταρίας.

Αν βάλω τη 1540 του Ιταλού από sms μπορώ να βάλω άλλη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο είναι ακόμα στα ...δοκιμαστικά.

Του έχω περάσει καμιά δεκαριά rom μέχρι να διαλέξω για να πάρω άποψη και να την μονιμοποιήσω. Δεν έχει επάνω ούτε sim ακόμα.

Θα ενεργοποιήσω το viber και θα σου πω.

Whatsapp δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Ποιά είχες βάλει του Ιταλού; Ήσουν ικανοποιημένος γενικά από ταχύτητα - κατανάλωση μπαταρίας.

Αν βάλω τη 1540 του Ιταλού από sms μπορώ να βάλω άλλη εφαρμογή;

 

Του Ιταλού καλή ήταν και νομίζω δεν είχε το θέμα με τα SMS αυτό ξεκίνησε από την 1544 και μετά (απλά το λέω με μια μικρή επιφύλαξη γιατί έπαιξα με πολλές roms). Η κάμερα είχε σίγουρα μικρά θεματακια. Από ταχύτητα όπως όλες οι κινεζικές ήταν άψογη καμια σχέση με row. Αλλά οι νεότερες rom σίγουρα είναι κι ένα κλικ πιο γρήγορες. Από μπαταρία έτσι κι έτσι το καλό είναι ότι είχε ειδοποίησεις για τα πάντα. Νομίζω είχε θέμα με το messenger του fb δεν έβγαζε ειδοποίησεις και κρασαρε η εφαρμογή. Γενικώς οι νεότερες μια χαρά είναι αλλά όπως βλέπω δε λειτουργεί το led ειδοποίησεων για άλλα πλην κλήσεων

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είδα, στο notification έχει 6 συγκεκριμένα πράγματα (Missed calls, unread messages, Wechat, QQ, Weibo kai Unread emails).

Αν θυμάμαι καλά σε άλλες παλαιότερες που δοκίμαζα είχε 2-3 βασικά και μετά ένα γενικό που προφανώς επέτρεπε το trigger του led από λοιπές εφαρμογές.

Μάλλον την πατήσαμε πάλι με το led σε γενικές εφαρμογές.

Τι να πω; Δεν πρόκειτε να βρούμε άκρη ποτέ με τους κινέζους σε αυτό το τηλέφωνο. Όταν φτιάχνουμε κάτι πρέπει να χαλάσουμε κάτι άλλο.

Και μιλάμε για μικροπραγματάκια έτσι για σπάσιμο γιατί κατά τα λοιπά πετάει το μηχάνημα. Και από hardware κορυφή.

Για γούρι το έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είδα, στο notification έχει 6 συγκεκριμένα πράγματα (Missed calls, unread messages, Wechat, QQ, Weibo kai Unread emails).

Αν θυμάμαι καλά σε άλλες παλαιότερες που δοκίμαζα είχε 2-3 βασικά και μετά ένα γενικό που προφανώς επέτρεπε το trigger του led από λοιπές εφαρμογές.

Μάλλον την πατήσαμε πάλι με το led σε γενικές εφαρμογές.

Τι να πω; Δεν πρόκειτε να βρούμε άκρη ποτέ με τους κινέζους σε αυτό το τηλέφωνο. Όταν φτιάχνουμε κάτι πρέπει να χαλάσουμε κάτι άλλο.

Και μιλάμε για μικροπραγματάκια έτσι για σπάσιμο γιατί κατά τα λοιπά πετάει το μηχάνημα. Και από hardware κορυφή.

Για γούρι το έχουν;

Νομίζω ο Ιταλός αυτό είχε αναφέρει και δεν ανέβηκε μετά την 1540 ότι δε μπορούσε να κάνει τα led να λειτουργούν σε άλλες εφαρμογές.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στης xiaomi τη ρομ παντως δουλευει το led παντου.

Εννοω και viber.

Messenger δεν εχω,δεν ξερω.

Αλλα εχει και αυτη θεμα με τα σμσ και τους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Στης xiaomi τη ρομ παντως δουλευει το led παντου.

Εννοω και viber.

Messenger δεν εχω,δεν ξερω.

Αλλα εχει και αυτη θεμα με τα σμσ και τους χαρακτηρες.

 

εμενα δουλευει και βαιπερ και μεσατζερ το λεδ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

ένα Antutu μπορεί να τρέξει κάποιος με την XIAOMI?

 

Εχω με την τελευταια OTA εβγαλε 47000 μοναδες.Φυσικα ηταν λιγω ωρων που εβαλα την rom.

Τωρα ξανατρεχω το Antutu για να δω τι θα βγαλει.

Η αληθεια ειναι οτι βλεπω ποιο γρηγορη την rom του Ιταλου (ασχετα αν βγαλει το antutu 45000)σε καθε περιπτωση.Πας να δεις της φωτογραφιες που εχεις τραβηξει και λαγκαρει αρκετα (καρε καρε ανοιγουν).Τρεχουν 3,4 εφαρμογες πχ (facebook,viper,ο καιρος) πατας να μπεις στο μενου και βγαζει εναν κυκλο που τρεχει (φορτωνει μαλλον)

 

 

Βγηκε το αποτελεσμα πριν απο 1 λεπτο .... 46508

 

Ασχετο αλλα εχει καταφερει κανενας στα sms να γινεται αναγνωρίζει.Δηλαδη να βγαζει το ονομα της επαφης που σου στελνει το μηνυμα και οχι ενα τηλ....

Link to comment
Share on other sites

ένα Antutu μπορεί να τρέξει κάποιος με την XIAOMI?

 

εμενα εβγαλε αυτο http://prntscr.com/9k8f66

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Στη 1552dev του ρώσου έβγαλε 49300 που το έκανα χθες (antutu ver.6)

Σε miui που είχα βάλει σε elephone p6000 πάλι δεν παίρνει άλλη sms app εκτός από μαμά οπότε δεν πάω προς τα εκεί γι αυτό το λόγο.

 

edit:

Νεότερη μέτρηση 49179 με καμιά 40αριά εφαρμογές που του φόρτωσα σήμερα.

 

Κρίμα να μην παίρνουν λίγο overclocking οι mtk να έβλεπα το 50άρικο.

Όχι ότι όλα αυτά παίζουν ρόλο στην καθημερινή χρήση ή στην πραγματική απόδοση των συσκευών αλλά έτσι για την πλάκα.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Εχω με την τελευταια OTA εβγαλε 47000 μοναδες.Φυσικα ηταν λιγω ωρων που εβαλα την rom.

Τωρα ξανατρεχω το Antutu για να δω τι θα βγαλει.

Η αληθεια ειναι οτι βλεπω ποιο γρηγορη την rom του Ιταλου (ασχετα αν βγαλει το antutu 45000)σε καθε περιπτωση.Πας να δεις της φωτογραφιες που εχεις τραβηξει και λαγκαρει αρκετα (καρε καρε ανοιγουν).Τρεχουν 3,4 εφαρμογες πχ (facebook,viper,ο καιρος) πατας να μπεις στο μενου και βγαζει εναν κυκλο που τρεχει (φορτωνει μαλλον)

 

 

Βγηκε το αποτελεσμα πριν απο 1 λεπτο .... 46508

 

Ασχετο αλλα εχει καταφερει κανενας στα sms να γινεται αναγνωρίζει.Δηλαδη να βγαζει το ονομα της επαφης που σου στελνει το μηνυμα και οχι ενα τηλ....

Κατι δεν εχεις κανει καλα.

Εχω καμια 45αρια εφαρμογες μεσα.

Τρεχει πολυ γρηγορα,μηδενικη καθυστερηση παντου.

Antutu ειχε βγαλει 46800.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!

 

Είχα μελετήσει αρκετά τις οδηγίες μέχρι να εγκαταστήσω (επιτυχώς) κάποια rom, και συγκεκριμένα τη 1522 του ιταλού. Βλέπω ότι ο αριθμός των σελίδων έχει αυξηθεί πολύ από τότε! :) Οπότε συγχωρέστε με αν αυτό που ρωτάω έχει απαντηθεί ήδη...

 

Παρόλο που είχα χρησιμοποιήσει twrp recovery για την εγκατάσταση της rom, δεν έχω πάρει κάποιο update από το app του cuoco. Τα updates από το app της συσκευής έρχονται κανονικά. Η έκδοση της rom είναι VIBEUI_V2.5_1522_7.162.1_DEV_K50-T5_cuoco92. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι κάνω λάθος και να με καθοδηγήσει ώστε να πάρω τα updates;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

50162 είναι με την τελευταία ST

 

εχτές έπιασα στα χέρια μου ένα Redmi Note 2 για ένα φίλο που παράγγειλα και μου άρεσε αρκετά το περιβάλλον για αυτό σκέφτομαι τη XIAOMI έκδοση

 

http://i.imgur.com/bvul36U.jpg

http://i.imgur.com/WJsDYTM.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βρω ανταλλακτικά στην Ευρώπη ?

Άλλαξα την οθόνη που είχε σπάσει και κατά λάθος έκοψα την καλωδιοταινία των κουμπιών έντασης και ανοίγματος της συσκευής, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να ανοίξω τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει πριν λίγο καιρό κάποιες εντυπώσεις και antutu σχεδον από όλες τις ρομ, λοιπόν η Row s205 (η οποία Μάρτιο 2016 θα πάρει android 6) την οποία σχεδόν όλοι κατηγορείτε άδικα για μένα διότι κατά τη γνώμη μου είναι η πληρέστερη, λειτουργικότερη ρομ για το συγκεκριμένο κινητό χωρίς να κάνεις κάποια ιδιαίτερη ενέργεια με φουλ Ελληνική γλώσσα, έβγαλε antutu 48179 με 120 τρίτες εφαρμογές οι κινέζικες ρομ 49000 ίσως και λίγο παραπάνω και η ''πολυδιαφημιζόμενη'' Miui περίπου 45000 επαναλαμβάνω με 120 τρίτες εφαρμογές. Η Miui φαίνεται στο μάτι γρήγορη ιδιαίτερα στο scrolling αλλά στην πραγματικότητα ΔΕΝ είναι, δοκιμάστε να μπείτε στην ''Συλλογή'' με αρκετές φωτογραφίες και βίντεο και θα δείτε το lag της ζωής σας, οκ καλή ρομ με όμορφο περιβάλλον άλλα μέχρι να διορθωθούν κάποια σημαντικά πράγματα είναι πίσω από τις άλλες και ιδιαίτερα σε κάποιες σημαντικές λειτουργίες όπως και η μη υποστήριξη πολλών τρίτων εφαρμογών όπως π.χ. Tasker.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βρω ανταλλακτικά στην Ευρώπη ?

Άλλαξα την οθόνη που είχε σπάσει και κατά λάθος έκοψα την καλωδιοταινία των κουμπιών έντασης και ανοίγματος της συσκευής, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να ανοίξω τη συσκευή.

εχει σπασει και η δικια μου οθονη ποσο την πηρες και απο που ??

Link to comment
Share on other sites

Με 750 φωτο και βιντεο μπαινω συλλογη και πεταει.

Τη πρωτη φορα που μπαινεις κανει ωρα να φορτωσει τα thumbnails και μετα παει νερο.

Μηπως τα εχεις περασμενα σε sd που ειναι αργη?

Γιατι η εφαρμογη συλλογη ειναι της lenovo κιολας.

Οσο για το antutu,τι το κοιτατε,δε λεει κατι.Δε σημαινει οτι επειδη εχει 2000 παραπανω παει και πιο γρηγορα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...