Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VIBEUI_V2,5_1512_5.495.1_ST_K50-T5 εχω αυτη την εκδοση-δεν θα επρεπε να υπηρχε επιλογη στις ρυθμισεις για αναζητηση νεου firmware? η¨" βγαινει μονο η επιλογη οταν υπαρχει μονο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου, δεν θα αλλαξω ρομ λοιπον αρχικα. Για root αξιζει στην συγκεκριμενη συσκευη και με ποιο εργαλειο? Βλεπω τωρα καποια εφαρμογη που δεν λεει να φυγει...

root <<επιβάλλεται>> να το κάνεις. ένας τρόπος είναι να το κάνεις περνώντας το recovery με sp flashtool και στη συνέχεια εγκαθιστώντας μέσα από αυτό το supersu. στην πρώτη σελίδα θα τα βρεις όλα

Link to comment
Share on other sites

[/color]παιδιά έχω το θέμα που κάπου προανέφερα με τους λίγους χαρακτήρες στα μηνύματα

ένα παιδί εδώ μου πρότεινε κάποιες εφαρμογές τις δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσαν...

έχουμε καμιά καλή πρόταση?

εγώ έβαλα textra chomp evolve sms....θέλω να έχει 160 χαρακτήρες το μνμ και ναναι για dual sim...

Επίσης κάτι ακόμη, αν επιλέξω αυτήν την εφαρμογή αντί την default θα έχω καποιο θέμα? θα μπορώ να την ξαναεπιλέξω αν χρειαστεί?

 

[/b]Καλή εφαρμογή για sms με 160 χαρακτήρες για dual ειναι : Ηandcent next sms το δουλεύω 3 χρόνια κι ειναι ο,τι καλύτερο! εχει και pop up για τα μνμ οπως το viber, αλλα αν θες το απενεργοποιείς. και γενικα εχει πολλες δυνατότητες[/b]

 

Δε νομίζω ότι το handcent υποστηρίζει τη dual λειτουργία με τη λογική του να μπορείς να επιλέξεις κατά την αποστολή από ποια sim θα φύγει. Στέλνει αυτόματα είτε από τη sim που έχεις επιλέξει μέσα στο μενού του κινητού ή αν έχεις βάλει να σε ρωτάει δε σε ρωτάει αλλά στέλνει κατευθείαν από τη sim 1. Δε ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να σε ρωτάει η να έχει επιλογή όπως η stock εφαρμογή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το handcent υποστηρίζει τη dual λειτουργία με τη λογική του να μπορείς να επιλέξεις κατά την αποστολή από ποια sim θα φύγει. Στέλνει αυτόματα είτε από τη sim που έχεις επιλέξει μέσα στο μενού του κινητού ή αν έχεις βάλει να σε ρωτάει δε σε ρωτάει αλλά στέλνει κατευθείαν από τη sim 1. Δε ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να σε ρωτάει η να έχει επιλογή όπως η stock εφαρμογή

 

δεν χάνω τίποτα να δοκιμάσω και αυτήν και το πολύ πολύ την βγάζω όπως και τις άλλες...ευχαριστω !!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερώτηση για πολοστή φορά για την ινδική επειδή περιμένω να γίνει αναβάθμισή προς το καλύτερο εδώ και καιρό

αυτός που πέρασε κ το τελευταίο update και λέει ότι είναι καταπληκτική να μας πει ποια είναι?

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνω τίποτα να δοκιμάσω και αυτήν και το πολύ πολύ την βγάζω όπως και τις άλλες...ευχαριστω !!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Aπλά αυτή τη χρησιμοποιώ ήδη εδώ και χρόνια σε όλες τις συσκευές μου και ποτέ δεν είχε υποστήριξη για dual και από περιέργεια έψαξα πάλι στις ρυθμίσεις της πριν μήπως και αλλά δεν είδα κάποια προσθήκη σχετική

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καπάκι πίσω Teana με το ηχιακι έχει βρει κανεις που να μπορούμε να το αγοράσουμε?απο Aliexpress το βρήκα αλλά δεν προχωράει η αγορά
Link to comment
Share on other sites

FULL DEV 1546

hxxp://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/VIBEUI_V3.0_1546_7.324.1_DEV_K50-T5_WCF0.zip

 

OTA DEV 1546

hxxp://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/VIBEUI_V3.0_1545_7.315.1_DEV_K50-T5_TO_VIBEUI_V3.0_1546_7.324.1_DEV_K50-T5_WC35.zip

 

multilanguage einai?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..αγορασα ενα lenovo k3 note απο aliexpress αλλα εχω καποιες αμφιβολιες για την αυθεντικοτητα του..αντιμετωπιζω μερικα προβληματακια..1- δεν βλεπω πουθενα επιλογη ενημερωση λογισμικου..το τηλεφωνο φοραει την εκδοση 5.. 2-δεν υπαρχει η επιλογη dolby atmos πουθενα 3-εχει καποια χαρτια σαν εγγυηση στα κινεζικα αλλα βαζοντας το imei στην lenovo.com δεν το αναγνωριζει..που μπορω να βρω αν εχει εγγυηση και αν το imei ειναι αυθεντικο? Το καλο ειναι οτι το antutu βγαζει 47000..οποτε απομακρυνεται το σεναριο οτι το κινητο μπορει να φοραει καποια custom rom που να ξεγελαει το συστημα οσον αναφορα αυτα που φοραει το κινητο..Τα φωτα σας παρακαλω..ευχαριστω

 

Πατα στο google imei check και δοκιμασε στο πρωτο αποτελεσμα που σε βγαζει... Επισης δεν θεωρω πολυ πιθανο να μην ειναι αυθεντικο... αυτα που λες ειναι αποτελεσμα των μαγειρεμενων rom που βαζουν τα μαγαζια... Δοκιμασε εκει που σου λεω παντως... Το δικο μου το εμφανιζει...

Link to comment
Share on other sites

παίδες ένας φίλος το μπρίκαρε και "δεν ξέρει πως" και πλέον του ανοίγει μεχρι το lenovo logo και μενει εκει...

θα πάω προσπαθήσω να του το φτιάξω, αλλά τι κάνουμε εκει; adb;

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το brickαρα περασα μια official με flashtools και ολα οκ.

 

Thanks :D δεν εχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω ποτέ flashtools αλλά θα του ρίξω μια ματιά ;)

Πέρασες δηλαδή κατευθειαν τη rom στο μπρικαρισμενο τηλεφωνο χωρίς να κανεις κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..αγορασα ενα lenovo k3 note απο aliexpress αλλα εχω καποιες αμφιβολιες για την αυθεντικοτητα του..αντιμετωπιζω μερικα προβληματακια..1- δεν βλεπω πουθενα επιλογη ενημερωση λογισμικου..το τηλεφωνο φοραει την εκδοση 5.. 2-δεν υπαρχει η επιλογη dolby atmos πουθενα 3-εχει καποια χαρτια σαν εγγυηση στα κινεζικα αλλα βαζοντας το imei στην lenovo.com δεν το αναγνωριζει..που μπορω να βρω αν εχει εγγυηση και αν το imei ειναι αυθεντικο? Το καλο ειναι οτι το antutu βγαζει 47000..οποτε απομακρυνεται το σεναριο οτι το κινητο μπορει να φοραει καποια custom rom που να ξεγελαει το συστημα οσον αναφορα αυτα που φοραει το κινητο..Τα φωτα σας παρακαλω..ευχαριστω

 

Φιλέ απο alliexpress πως καταφερες κι αγορασες?με τι τροπο?με Πειραιώς visa εμένα βγάζει fail

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω επειδή το άφησα το θέμα ρουτ λόγω κάτι θεμάτων και μετά ξεχάστηκα τελείως..Την συσκευή δεν την έχω πειράξει αλλά είναι ήδη ρουταρισμένη και έχω VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5 και θέλω να μου κάνετε λίγο ένα update για καινούργιες ρομ..Τα δυο βασικά μου ζητήματα είναι τα κινέζικα που έχει μέσα και το LED φωτακι που δεν λειτουργεί για facebook κλπ κλπ παρά μονο για τα κινεζικα sms και call τα κλασσικα δηλαδη για κλησεις και μηνυματα..Τι να βάλω? :) Ο Letom με ειχε βοηθησει πολυ αλλα έχω μείνει λιγο πισω τωρα :P
Link to comment
Share on other sites

Thanks :D δεν εχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω ποτέ flashtools αλλά θα του ρίξω μια ματιά ;)

Πέρασες δηλαδή κατευθειαν τη rom στο μπρικαρισμενο τηλεφωνο χωρίς να κανεις κατι αλλο;

 

Ναι.

Προσοχη.να ειναι official για να εχει scatter.txt

Μετα ανοιγει κανονικα το κινητο και μπορεις να ξεκινησεις απο την αρχη να κανεις οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανένας 64GB κάρτα sd , υποστηρίζει το κινητό?

 

Εγώ έχω μία transcend class 10 64gb και την βλέπει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος ήθελε να αγοράσει το κινητό από ελλάδα και πριν το παραγγείλει πήρε τηλέφωνο στη lenovo για να τους ρωτήσει για σέρβις κλπ.

του απάντησαν ότι δεν υποστηρίζουν το συγκεκριμένο μοντέλο. ξέρει κανένας για ποιο λόγο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινεζικη 64 του εβαλα και την ειδε κανονικα.

πάντως γράφει ότι υποστηρίζει μέχρι 32 gb . θα παραγγείλω και εγώ μια 64αρα

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος ήθελε να αγοράσει το κινητό από ελλάδα και πριν το παραγγείλει πήρε τηλέφωνο στη lenovo για να τους ρωτήσει για σέρβις κλπ.

του απάντησαν ότι δεν υποστηρίζουν το συγκεκριμένο μοντέλο. ξέρει κανένας για ποιο λόγο?

Επειδή το συγκεκριμένο μοντέλο δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια μετα απο αναβαθμισηαπο 1535 σε 1544 δεν ανοιγουν τα δεδομενα μονο με data roaming

 

Ξαναβάλε πάλι την 1535..Εχουνε κάνει ******* στην 1544...

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα το κινητο απο gearbest eu warehouse και τα μεταφορικα εγραφε 5-7 εργασιμες μερες οτι θα διαρκεσουν αλλα ειναι ηδη παραπανω (με flat rate 6$). Το εχει παραγγειλει κανεις με τα ιδια χαρακτηριστικα να μου πει ποσο διηρκησαν τα μεταφορικα; Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...