Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες υπαρχει προβλημα. Το κινητο εiχε προεγκατεστημενη μια εκδοση του VIBEUI_V2.0 πολυ παλια. Ειχε προβληματα με επανεκκινησεις και δεν εμπαινε με τιποτα στο recovery. Προσπαθησα να βαλω cwm recovery χωρις επιτυχια και στην συνεχεια μεσω SPFT εβαλα αυτην: K50-T5_USR_ST1511_5.444.1_1503111505 απο τοτε μου βγαζει καθετες λευκες γραμμες και δεν μπορω να το επαναφερω με τιποτα! εχω δοκιμασει ολες τις ρομ, official και μη, με sp flash tool και παλι τιποτα...

 

 

 

καμια ιδεα;

 

 

Καλά μπήκες στη διαδικασία να φλασαρεις το κινητό και πηγές και έβαλες μια από τις παλαιότερες που μπορούσες να βρεις;βάλε κάποια καινούργια ( πιστεύω οποιαδήποτε που θα βρεις θα είναι πολύ πιο καινούργια)πχ την ROW και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο needrom ελεγαν οτι κανει updates OTA γι αυτο επελεξα αυτην.

Δοκιμασα και με ROW το προβλημα παραμενει

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, έχω βάλει 1544 lemonade και μου κρασαρει το root explorer όταν πατάω preferences. Κάποιος να τσεκαρει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην 1544 ltt απο μπαταρια πως πατε... Ιατι σε εμενα δεν παει ιδιαιτερα καλα και μου δειχνει πως ο επεξεργαστης λειτουργει συνεχως ενω το κινητο το εχω σε stand by...

1,5 μερα και ειμαι στο 58%.

Με μετρια χρηση αλλα αρκετο wifi.

Μια ερωτηση η LOLLIPOP_5.1_R1540D_ROW_v15.40_CUOCO92 μπορει να περαστεί με cwm recovery ή περνιέται μόνο με twrp 2.8.7.0?

 

TWRP.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

θελω ν παραγγειλω τ συγκεκριμενο κινητο απο vickmall και το μονο π μ ενδιαφερει ειναι ν μην εχει τις κινεζικες εφαρμογες κ ν εχει ελληνικα και google playstore

 

δεν προκειται ποτε ν ασχοληθω με ρουταρισματα κλπ γτ δν εχω ιδεα

 

θα με βοηθουσατε πλ αν μ πειτε ειναι τι να τους ζητησω ν κανουν στ κινητο ωστε ν εχω αυτα π ανεφερα πιο πανω

 

(ειναι ηδη πειραγμενο? να τους πω εγω ν τ πειραξουν κ αν ναι τι ν κανουν? η ν τος ζητησω ν μη τ ανοιξουν?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κανείς να προτείνει οθόνη και

τζάμι για αγορά από Ελλάδα κυρίως;

 

Αν καταλαβα καλα μιλας για οθονη αλλα και tempered glass... Για οθονη δεν ξερω αλλα tempered glass αν ψαξεις στο skroutz βρισκεις της nillkin αλλα ψιλοακριβο...

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει τη ROM του Ιταλού με cwm recovery. Μπορώ να αλλάξω σε twrp;
Πανεύκολα. Πέρνα το αρχείο .img της TWRP στο κινητό, κατέβασε την εφαρμογή Flashify, άνοιξέ την, πάτα flash recovery, επίλεξε το αρχείο της TWRP και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/phoenix-rom-update-1/

https://userscloud.com/cctjysyfe399

Base ROM is the Jiayu S3 5.1.1 (RC1) ROM developed by superdragonpt and DerTeufel1980 of the XDA Forums and Jiayu.de forums.

Major changes:

- Full support for themes (via Layers: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovejoy777.rroandlayersmanager )

- Revision of storage management

- Support of exFAT formatted SD card added

- Added outsource to SD card option Applications

- Some corrections storage paths

- Advanced Restart menu

- Power menu can be configured (screenshot and On-the-go mode can be added)

- Google Apps Improved

- Many translations added

- reused the original "Launcher3" with some new options

- Experimental features:

* Internet via LAN cable (by OTG and to network USB Adapter)

* Support from external cameras

 

παίδες την δοκίμασε κανείς αυτήν;

Link to comment
Share on other sites

Καί που θα βρω το .img? Ευχαριστώ!!!

 

TWRP 2.8.7.0 by cheshkin & SevenMaxs:

http://lenovo-forums.ru/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=38939

 

Κατέβασε το ζιπ, άνοιξέ το και μέσα έχει το .img

 

παίδες την δοκίμασε κανείς αυτήν;

Είχα την προηγούμενη έκδοση και ήταν άψογη σε όλα. Δεν βρήκα ούτε μισό bug.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Ο Miyer έβγαλε πρακτικά update της Carbon 2.5

 

http://www.needrom.com/download/phoenix-basic/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα την προηγούμενη έκδοση και ήταν άψογη σε όλα. Δεν βρήκα ούτε μισό bug.

 

Ωραιος! Σ'ευχαριστώ, θα δοκιμάσω αυτήν και τη basic :happy:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα που δεν το χω ξανασυναντησει σε ανδροιδ. Εχω εγκατεστημενεες τις εφαρμογες στην εξωτερικη SD, τις εχω περασει με το link2SD. Καθε φορα που κανω update απο το play, μου τις μεταφερεις ξανα στην εσωτερικη. Η ρυθμιση που εχω ειναι στην εξωτερικη να εγκαθιστανται οι νεες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το ...αναθεματισμένο το syncit πώς φεύγει κι αυτό και οι ειδοποιήσεις του; Δοκίμασα να το παγώσω, αλλά τζίφος... Είμαι με την 1520 από vickmall. Αν αλλάξω ROM θα φύγει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το ...αναθεματισμένο το syncit πώς φεύγει κι αυτό και οι ειδοποιήσεις του; Δοκίμασα να το παγώσω, αλλά τζίφος... Είμαι με την 1520 από vickmall. Αν αλλάξω ROM θα φύγει;

 

Την ίδια έχω κι εγώ αλλά δεν με έχει ενοχλήσει ποτέ ως τώρα το syncit.

 

Από την άλλη πάλι με την 1520 με δυο δοκιμασμένες σιμ σε άλλες συσκευές, δεν έχω δει ποτέ 4G.

Εσύ βλέπεις;;; Είναι θέμα ρομ τελικά ή φταίει κάτι άλλο ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος οδηγός τοποθέτισης της rom του Ιταλού?

 

Σελιδα 131 σ αυτο το φορουμ φιλε… Αν εισαι ροοτ και εχεις twrp δε χρειαζεται το πρωτο σκελος… Απλα φλασαρεις τη ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιω 2 μερες τωρα τη Lemonade. Πολυ καλη παει σφαιρα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. 2 θεματα εχει. Το winbank και το fifa 15 κρασαρανε μολις πηγα να ανοιξω τις εφαρμογες. Επισης η μπαταρια στεκει αρκετα καλα εκτος απο τις πρωτες 1-2 ωρες που την ειχα βαλει και απο 60 τη πηγε στο 4 για πλακα μεχρι να κατεβασω εφαρμογες και να κανω ρυθμισεις… Οπως και η πρωτη φορτιση ηταν αρκετα βασανιστικη κρατησε περιπου 4 ωρες και… Αλλα τωρα εχει στρωσει. Μονο το θεμα με τις εφαρμογες που κρασαρουν ειναι το θεμα.

 

Υγ. Αν καποιος εχει κατι να μου πει αν ξερει πως φτιαχνεται αυτο τον ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχω κι εγώ αλλά δεν με έχει ενοχλήσει ποτέ ως τώρα το syncit.

 

Από την άλλη πάλι με την 1520 με δυο δοκιμασμένες σιμ σε άλλες συσκευές, δεν έχω δει ποτέ 4G.

Εσύ βλέπεις;;; Είναι θέμα ρομ τελικά ή φταίει κάτι άλλο ;;;

 

4g έχω δει με SIM Wind στο 1ο slot. Aν έχεις Cosmote κοίτα αν είναι ενεργοποιημένη από τον πάροχο γιατί είναι μόνο στα πιο ακριβά plans τους...

Link to comment
Share on other sites

4g έχω δει με SIM Wind στο 1ο slot. Aν έχεις Cosmote κοίτα αν είναι ενεργοποιημένη από τον πάροχο γιατί είναι μόνο στα πιο ακριβά plans τους...

 

Όχι δεν έχω Cosmote.

Voda & Q έχω και όπως είπα πριν σε άλλη συσκευή μου δείχνουν 4G.

Στην Κ3 με τίποτα ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...