Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχασα κάτι, αλλά πέθανε η carbon τελείως;

https://miyerb.wordpress.com/

 

Ειχε αναφερει οτι λογω ανεργιας κτλ δεν μπορει να ασχοληθει καθως δεν εχει ουτε το ιντερνετ να πληρωσει.

οποτε μαλλον ναι.

 

 

 

Απο vickmall παρτε το,ειναι το πιο αξιοπιστο και δινει και αρκετα καλα δωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχε αναφερει οτι λογω ανεργιας κτλ δεν μπορει να ασχοληθει καθως δεν εχει ουτε το ιντερνετ να πληρωσει.

οποτε μαλλον ναι.

 

 

 

Απο vickmall παρτε το,ειναι το πιο αξιοπιστο και δινει και αρκετα καλα δωρα.

 

Οκ ευχαριστω πολυ απο κει θα το παρω λαμβανοντας υποψη και τη συμετοχη του στο φορουμ μας

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχασα κάτι, αλλά πέθανε η carbon τελείως;

https://miyerb.wordpress.com/

 

Ειχε αναφερει οτι λογω ανεργιας κτλ δεν μπορει να ασχοληθει καθως δεν εχει ουτε το ιντερνετ να πληρωσει.

οποτε μαλλον ναι.

Τελικά αποδείχτηκε ότι ο τύπος ήταν λαμόγιο. Η carbon ήταν port μιας ρομ για το jiayu s3 την οποία πήρε ο τύπος και την πλάσαρε ως δική του και στο τέλος ζητούσε και donations. Το πήραν χαμπάρι οι developers των ρομ του jiayu και τον ξεμπρόστιασαν στο xda και ο τύπος έγινε καπνός.

Link to comment
Share on other sites

Αρα το κλαμα για την ανεργια κτλ αρκετα πιθανο να το εκανε για να τσιμπησει οτι donation προλαβαινε.

 

 

ΥΓ.

καποιος που εχει δουλεψει την androium να μου πει εαν εχει κινεζιες,gapps,glonass.

Ειναι χωρις vibeui?

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Τελικά με το sar του κινητού τι παίζει; Έχει 1,59 ή 0,29; Διάβασα το εδώ τοπικό αλλά και διάφορα άλλα googleάροντας, αλλά συμπέρασμα δεν έβγαλα. Γνωρίζει κάποιος κάτοχος να μου απαντήσει; Θα το θεωρούσατε αποτρεπτικό παράγοντα αγοράς του;:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει αγοράσει από Vickmall, από ποια αποθήκη παρήγγειλε (ευρωπαική ή κινέζικη); πόσο χρόνο έκανε να φτάσει το πακέτο του; πλήρωσε τελωνείο;

Για ποιότητα και εξυπηρέτηση δε ρωτάω γιατί τα έχω διαβάσει!

Link to comment
Share on other sites

Αρα το κλαμα για την ανεργια κτλ αρκετα πιθανο να το εκανε για να τσιμπησει οτι donation προλαβαινε.

 

 

ΥΓ.

καποιος που εχει δουλεψει την androium να μου πει εαν εχει κινεζιες,gapps,glonass.

Ειναι χωρις vibeui?

Προφανώς το έκανε για να μαζέψει ό,τι προλάβει και σίγουρα πρόλαβε και τσίμπησε donations από κάποιους, ελπίζω όχι πολλούς. Αν δεν είχαμε τα cc θα του είχα στείλει κι εγώ 5-10 δολάρια γιατί η carbon με είχε καλύψει απόλυτα. Να και κάτι που μου βγήκαν σε καλό τα cc χαχα!

Και για να περάσω στο αλλο που ρωτάς, μετά το ξενέρωμα με τον miyer παράτησα την carbon και έβαλα την androium. Κινεζιές μηδέν, gnoass νομίζω όχι (έτσι κι αλλιώς δεν βοηθάει απ' ό.τι λένε) και από gapps έχει play store, google calendar kai google keep αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα αυτα που εδειχνε ενα βιντεο στο youtube για να κανω root χωρις υπολογιστη με μια εφαρμογη στο κινητο,kingroot αν θυμαμαι καλα,οταν τελειωσα ενφανιστηκαν 2 κινεζικες εφαρμογες και το superuser me.ΚΑΤΕΒΑΣΑ το superuser οπως εδειχνε προκυμενου να αντικαταστησει αυτες τις εφαρμογες.Οταν ανοιξα το superuser μου ζητησε επανεκκινηση.Πατησα να κανει και μετα τζιφος κολλησε στο λογοτυπο της λενοβο.Περιμενα αρκετα αλλα τιποτα.Ετσι εβγαλα μπαταρια και δοκιμασα να το ξανανοιξω μπα ματαια.Πατησα τα 3 κουμπια μαζι και επελεξα και τις 2 επιλογες,κια εργοστασιακες και φορματ.......αποτελεσμα το κινητο κανει πως ανοιγει και παραμενει με ανοιχτη οθονη ελαφρως μαυρη.....λογικα δεν εχω ουτε ρομ μεσα ουτε τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε ακριβως τις ιδιες κινησεις εκανα και επαθα το ιδιο !!! Ευτυχως με τις οδηγιες της πρωτης σελιδας το ξαναζωντανεψα με τη ρομ του ιταλου. Πρεπει μαλλον πριν εφαρμοσουμε οτι λεει στο youtube ο καθενας να ρωταμε καποιον εμπειρο εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα αυτα που εδειχνε ενα βιντεο στο youtube για να κανω root χωρις υπολογιστη με μια εφαρμογη στο κινητο,kingroot αν θυμαμαι καλα,οταν τελειωσα ενφανιστηκαν 2 κινεζικες εφαρμογες και το superuser me.ΚΑΤΕΒΑΣΑ το superuser οπως εδειχνε προκυμενου να αντικαταστησει αυτες τις εφαρμογες.Οταν ανοιξα το superuser μου ζητησε επανεκκινηση.Πατησα να κανει και μετα τζιφος κολλησε στο λογοτυπο της λενοβο.Περιμενα αρκετα αλλα τιποτα.Ετσι εβγαλα μπαταρια και δοκιμασα να το ξανανοιξω μπα ματαια.Πατησα τα 3 κουμπια μαζι και επελεξα και τις 2 επιλογες,κια εργοστασιακες και φορματ.......αποτελεσμα το κινητο κανει πως ανοιγει και παραμενει με ανοιχτη οθονη ελαφρως μαυρη.....λογικα δεν εχω ουτε ρομ μεσα ουτε τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε ακριβως τις ιδιες κινησεις εκανα και επαθα το ιδιο !!! Ευτυχως με τις οδηγιες της πρωτης σελιδας το ξαναζωντανεψα με τη ρομ του ιταλου. Πρεπει μαλλον πριν εφαρμοσουμε οτι λεει στο youtube ο καθενας να ρωταμε καποιον εμπειρο εδω μεσα

 

Πες μου λιγο λεπτομεριες,εγω θελω να βαλω την androium,στην πρωτη σελιδα λεει μονο για flash tool,εσυ του ιταλου με τι την εβαλες με twrp?βοηθησε με λιγο γιατι εχω λαλισει

Edited by Kotsos83
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό μια εβδομάδα και πέρασα τη ρομ του ιταλού όπως την αποκαλείτε! Δύο ερωτήσεις να σας κάνω. Έχω την 1522 και μου λέει να την αναβαθμίσω στην 1540. Αξίζει; Επίσης παρατήρησα ότι δεν έχει καλό σήμα δικτύου σαν συσκευή, μετά βίας πιάνω 3g (σε μέρη που άλλα κινητά έχουν). Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις, συμβαίνει και σε εσάς; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το έκανε για να μαζέψει ό,τι προλάβει και σίγουρα πρόλαβε και τσίμπησε donations από κάποιους, ελπίζω όχι πολλούς. Αν δεν είχαμε τα cc θα του είχα στείλει κι εγώ 5-10 δολάρια γιατί η carbon με είχε καλύψει απόλυτα. Να και κάτι που μου βγήκαν σε καλό τα cc χαχα!

Και για να περάσω στο αλλο που ρωτάς, μετά το ξενέρωμα με τον miyer παράτησα την carbon και έβαλα την androium. Κινεζιές μηδέν, gnoass νομίζω όχι (έτσι κι αλλιώς δεν βοηθάει απ' ό.τι λένε) και από gapps έχει play store, google calendar kai google keep αν δεν κάνω λάθος.

 

Επειδη και εγω απο carbon θελω να παω σε androium.

Glonass δε θελω να εχει μιας και το κανει χειροτερα το gps.πρωτο κλειδωμα ποση ωρα σου κανει?

ροοτ ειναι,σωστα?

Τι αλλες διαφορες εχει σε σχεση με carbon?

Α,5.1 ειναι σωστα?

Ευχαριστω!

 

 

 

Απο vickmall εμενα το κινητο εκανε 1 βδομαδα και κατι να ερθει.

Τελωνειο δε πληρωσα.απο κινεζικη αποθηκη.

Απο ευρωπαικη ειναι αρκετα ακριβοτερο.

Link to comment
Share on other sites

 

Πες μου λιγο λεπτομεριες,εγω θελω να βαλω την androium,στην πρωτη σελιδα λεει μονο για flash tool,εσυ του ιταλου με τι την εβαλες με twrp?βοηθησε με λιγο γιατι εχω λαλισει

Φίλε για να βρεις μια άκρη, για αρχή ψάξε μόνο για το πως να βάλεις custom recovery (είτε cwm είτε twrp). Μετά εναλλάσεσαι μεταξύ των δύο recoveries με 5 κλικ και βάζεις και όποια ρομ θες επίσης με 5 κλικ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω απο carbon θελω να παω σε androium.

Glonass δε θελω να εχει μιας και το κανει χειροτερα το gps.πρωτο κλειδωμα ποση ωρα σου κανει?

ροοτ ειναι,σωστα?

Τι αλλες διαφορες εχει σε σχεση με carbon?

Α,5.1 ειναι σωστα?

Ευχαριστω!

Ναι είναι ρουτ, είναι 5.1.

Το gps δεν πρόλαβα να τσεκάρω ακόμα, μόλις χτες την έβαλα την ρομ. Σε πρώτη φάση οι σημαντικές διαφορές με carbon είναι ότι η androium παίρνει ota updates μέσω twrp και έχει κουμπάκι clear all στα recent apps. Τώρα σαν ασήμαντες διαφορές, στη γραμμή ειδοποιήσεων το ποσοστό της μπαταρίας το έχει ξεχωριστά ως αριθμό δίπλα από την μπαταρία (κι αν επιλέξεις battery percentage από το μενού σου το εμφανίζει και μέσα στην μπαταρία) και έχει κάτι τελίτσες δίπλα από το σήμα που μάλλον σημαίνουν 2G, 3G κλπ επειδή πότε έχει 2 τελίτσες και πότε τρεις. Λεπτομέρειες δηλαδή. Επίσης έχει σαν default launcher τον nova (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό...) και δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή carousel by dropbox (δεν κατεβαίνει από play store αλλά αν κατεβάσεις το apk από αλλού και το περάσεις στο κινητό εγκαθίσταται κανονικότατα). Πάρε και μία σύνοψη της androium από needrom.com:

 

Androium for Lenovo K3 Note

Base AOSP MTK 5.1 x64 / Zopo 920 (Multilang)

- Compatible Xposed + GBOX

- Dolby Sound

- Miravision

- Applications : MiXplorer; Camera/Gallery/Compass -> Lenovo ;HikiPkayer ; Calculator CM11 (advanced); Chrome ; Keep

- Improved translation French

- Launcher Nova

- Added button "Delete all" in multitasking

- Added speed meter in the status bar

- Fixed flaw Stagefright (ST Lenovo 5.1-1535)

- Kernel / modem / MDBB / drivers / lib will be updated with the Roma Vibe 5.1 UI (not always)

- Kernel Lenovo ST 5.1-1535 (27 August 2015)

- Slight changes of the Android interface (green -> blue …) Settings icons …

- Modification of the interface in the SMS application / MMS

- Added Backup and Restore app Mediatek

- Maintained updated with update custom system (OTA Updater)

- No "tweaks" or in build.prop or other

 

Bugs:

- No LED notifications

 

CWM not compatible with OTA Updater, please use TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall εμενα το κινητο εκανε 1 βδομαδα και κατι να ερθει.

Τελωνειο δε πληρωσα.απο κινεζικη αποθηκη.

Απο ευρωπαικη ειναι αρκετα ακριβοτερο.

 

ευχαριστω για την απαντηση και κατι ακομα, ζητησες EU adapter; και αν ναι σου τον εστειλαν δωρεαν;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω καταληξη να παρω το κινητο αν και κολλαω λιγο με την κινα κλπ οσον αφορα τα ελληνικα που θα βαλουνε μεσα.απ'οτι διαβαζω ειναι εμπιστα αλλα κολλαω λιγο.στην ελλαδα 240,εχει μια διαφορα οσο να ναι σεβαστη! οι ερωτησεις που εχω για το κινητο ειναι οι εξης : 1) αν το παρω απο ελλαδα YOUHOU.gr (δεν κανω διαφημιση) θα εχω θεματα ακομη και απο κει οσον αφορα γλωσσα και μενου σαν να το πηρα απο κινα??? 2) ενδιαφερομουν για το ΤΕΑΝΑ αλλα λογικα η μοναδικη διαφορα που εχει με το απλα ειναι μονο ο ηχος??? αν ναι ειναι μεγαλη η διαφορα στον ηχο? το εχει προσεξει κανεις απο κοντα?και γενικα πως τα παει με τον ηχο? 3) για αξεσουαρ δεν βρηκα και πολλα πραγματα για το K3 NOTE,πιο συγκεκριμενα εψαχνα για την πισω θηκη του ΤΕΑΝΑ αλλα δεν βρηκα κατι! π.χ για το Χ2 υπαρχουν πολλα αξεσουαρ!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση και κατι ακομα, ζητησες EU adapter; και αν ναι σου τον εστειλαν δωρεαν;

Έχω πάρει 2 Κ3 ΝΟΤΕ από vickmall και από κίνα και από ευρωπαϊκή αποθήκη. Από ευρ. αποθήκη έκανε 4-5 μέρες, από κίνα 2 βδομάδες. Όλα αυτά προ cc, τώρα λογικά θα είναι μικρότεροι οι χρόνοι. ΕU adapter δεν ζήτησα, τον έβαλαν από μόνοι τους (βλέπουν από ποια χώρα παραγγέλνεις και πράττουν ανάλογα). Βασικά τίποτα δεν ζήτησα, απλώς τα παρήγγειλα και ήρθαν έτσι όπως πρέπει. Με ρουτ, με multilanguage rom, με αντάπτορες και με διάφορα δωράκια.

 

παιδια καλησπερα εχω καταληξη να παρω το κινητο αν και κολλαω λιγο με την κινα κλπ οσον αφορα τα ελληνικα που θα βαλουνε μεσα.απ'οτι διαβαζω ειναι εμπιστα αλλα κολλαω λιγο.στην ελλαδα 240,εχει μια διαφορα οσο να ναι σεβαστη! οι ερωτησεις που εχω για το κινητο ειναι οι εξης : 1) αν το παρω απο ελλαδα YOUHOU.gr (δεν κανω διαφημιση) θα εχω θεματα ακομη και απο κει οσον αφορα γλωσσα και μενου σαν να το πηρα απο κινα??? !
Δεν κυκλοφορεί επίσημα εδώ το κινητό οπότε και από youhou να το πάρεις το ίδιο είναι. Και αυτοί από Κίνα το παραγγέλνουν, βάζουν και ένα καπέλο και το πουλάνε. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 2 Κ3 ΝΟΤΕ από vickmall και από κίνα και από ευρωπαϊκή αποθήκη. Από ευρ. αποθήκη έκανε 4-5 μέρες, από κίνα 2 βδομάδες. Όλα αυτά προ cc, τώρα λογικά θα είναι μικρότεροι οι χρόνοι. ΕU adapter δεν ζήτησα, τον έβαλαν από μόνοι τους (βλέπουν από ποια χώρα παραγγέλνεις και πράττουν ανάλογα). Βασικά τίποτα δεν ζήτησα, απλώς τα παρήγγειλα και ήρθαν έτσι όπως πρέπει. Με ρουτ, με multilanguage rom, με αντάπτορες και με διάφορα δωράκια.

 

Δεν κυκλοφορεί επίσημα εδώ το κινητό οπότε και από youhou να το πάρεις το ίδιο είναι. Και αυτοί από Κίνα το παραγγέλνουν, βάζουν και ένα καπέλο και το πουλάνε.

 

απο ηχο τι λεει? καμια σελιδα για αξεσουαρ? εχει διαφορες με το ΤΕΑΝΑ??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση και κατι ακομα, ζητησες EU adapter; και αν ναι σου τον εστειλαν δωρεαν;

 

Τα ζητησα ολα αλλα τα βαζουν αυτοι ετσι και αλλιως.

Πραγματικα το vickmall ειναι απο τα πιο εξυπηρετικα καταστηματα που εχω επικοινωνησει ποτε.

Αψογοι με ολη τη σημασια της λεξης.

 

 

letom,1000 ευχαριστω για τις λεπτομερειες θα την περασω μεσα στις επομενες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να βρεις μια άκρη, για αρχή ψάξε μόνο για το πως να βάλεις custom recovery (είτε cwm είτε twrp). Μετά εναλλάσεσαι μεταξύ των δύο recoveries με 5 κλικ και βάζεις και όποια ρομ θες επίσης με 5 κλικ.

 

Θα σου ειμουν υποχρεος αν μου ποσταρες εναν οδηγο η βιντεο,ειμαι λιγο ασχετος,2 μερες διαβαζω και δεν εχω βγαλει ακρη,διαβασε αν θες τα προηγουμενα μου post για να καταλαβεις σε τι φαση ειναι το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 2 Κ3 ΝΟΤΕ από vickmall και από κίνα και από ευρωπαϊκή αποθήκη. Από ευρ. αποθήκη έκανε 4-5 μέρες, από κίνα 2 βδομάδες. Όλα αυτά προ cc, τώρα λογικά θα είναι μικρότεροι οι χρόνοι. ΕU adapter δεν ζήτησα, τον έβαλαν από μόνοι τους (βλέπουν από ποια χώρα παραγγέλνεις και πράττουν ανάλογα). Βασικά τίποτα δεν ζήτησα, απλώς τα παρήγγειλα και ήρθαν έτσι όπως πρέπει. Με ρουτ, με multilanguage rom, με αντάπτορες και με διάφορα δωράκια.

 

Δεν κυκλοφορεί επίσημα εδώ το κινητό οπότε και από youhou να το πάρεις το ίδιο είναι. Και αυτοί από Κίνα το παραγγέλνουν, βάζουν και ένα καπέλο και το πουλάνε.

 

παραγγειλα απο ευρωπαικη αποθηκη του βικμολ///

απο χθες, δεν μου εχουν στειλει τρακινγκ ναμπερ ομως...

Link to comment
Share on other sites

Πώπω έχασα την μπάλα με την περιγραφή σου.

Γενικά, αν περάσεις custom recovery, στην περίπτωση μας το TWRP τότε η εγκατάσταση της ρομ είναι παιχνιδάκι.

Γενικά κοίτα εδώ.

 

Ουσιαστικά κατεβάζεις την ρομ σαν zip, την βάζεις στην sd card και μετά από το recovery κάνεις install. Εϊναι πραγματικά πολύ εύκολο ΕΦΟΣΟΝ έχεις το TWRP. Τώρα για να περάσεις το TWRP υπάρχει μια εφαρμογή στο play store που λέγεται flashify και κάνει εγκατάσταση του recovery μέσα από το λειτουργικό του κινητού. Αν είσαι root, νομίζω θα είναι το πιο εύκολο για σένα.

 

Γενικά αν περάσεις την νέα rom και κάνεις τα σχετικά wipe που αναφέρουν, τότε ότι και να είχες κάνεις πάει περιπάτο. Συνεπώς

  • Αν περάσεις Flashify τότε μετά εύκολα
  • Αν όχι αλλά περάσεις το TWRP τότε πάλι μετά εύκολα

 

Αυτά που σου περιγράφω είναι στάνταρ για όλες τις ρομ που δεν χρειάζονται spflash tools. Εγώ μια φορά χρειάστηκα σύνδεση με τον υπολογιστή και βασικά δεν θέλω να το ξανακάνω. Γιαυτό και αποφεύγω όποια ρομ δεν είναι twrp compatible :).

Γενικά αυτή η ρομ είναι σουπερ πάντως και να ξέρεις είμαι δύσκολος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω μια απορεία sothoms.

Υποθέτω είσαι με την μαμά ρομ δηλαδή την κινέζικη.

Όταν κάνει ota με τα google apps τι κάνεις; Πως τα περνάς; Δεν είναι αυτό modding ανά νέα έκδοση;

Στα λοιπά θα συμφωνήσω αλλά εγώ απλά ξενέρωσα με την κουταμάρα της κινέζικης μαμάς ρομ.

Εγώ θα επιμείνω ότι το κινητό από software γενικά είναι ταλαιπωρία και δεν θα το πρότεινα σε κανένα που δεν θέλει να μάθει και πέντε πράγματα.

Από hardware ναι είναι εξαιρετικό και πολύ ελαφρύ για το μέγεθος του. Μόνη κουταμάρα αυτό με την δεύτερη σιμ και το 2g. Ουσιαστικά το hardware μπορεί αλλά στις ρομ τα έχουν κάνει σκατά. Εγώ θέλω να αλλάξω χώρα και να μην χρειαστεί να ανοίξω το κινητό για να έχω και data.

Αυτό είναι για μένα το 100% του dual experience. Πχ, οδηγώντας από Βέλγιο Ολλανδία (το κάνω συχνά) πατάω ένα κουμπί και συνεχίζω να έχω data από την Ολλανδική sim. Αυτό το έκανα και με THL W200 και είναι κουτό που δεν γίνεται με lenovo.

 

Tην androium 2.1 την κατεβασα και την εβαλα στην καρτα οπως ειναι ζιπαρισμενη.Επισης εχω κατεβασει βλεποντας στην πρωτη σελιδα τον οδηγο τα εξης: τα gapps, το supersu pro, το kwm recovery, τον driver(τον εχω βαλει ηδη τσο pc), το flash tool, το twrp 2.8.7.0 k3 cuoco92, το cwm 6.0.5.1 k3 cuoco92.Επισης εχω κατεβασει και αλλες 2 ρομ την lollipop 1529st και την s112 row.Εχω κολλησει στο πως περναω το twrp........το κινητο δεν ανοιγει υποψειν

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ρουτ, είναι 5.1.

Το gps δεν πρόλαβα να τσεκάρω ακόμα, μόλις χτες την έβαλα την ρομ. Σε πρώτη φάση οι σημαντικές διαφορές με carbon είναι ότι η androium παίρνει ota updates μέσω twrp και έχει κουμπάκι clear all στα recent apps. Τώρα σαν ασήμαντες διαφορές, στη γραμμή ειδοποιήσεων το ποσοστό της μπαταρίας το έχει ξεχωριστά ως αριθμό δίπλα από την μπαταρία (κι αν επιλέξεις battery percentage από το μενού σου το εμφανίζει και μέσα στην μπαταρία) και έχει κάτι τελίτσες δίπλα από το σήμα που μάλλον σημαίνουν 2G, 3G κλπ επειδή πότε έχει 2 τελίτσες και πότε τρεις. Λεπτομέρειες δηλαδή. Επίσης έχει σαν default launcher τον nova (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό...) και δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή carousel by dropbox (δεν κατεβαίνει από play store αλλά αν κατεβάσεις το apk από αλλού και το περάσεις στο κινητό εγκαθίσταται κανονικότατα). Πάρε και μία σύνοψη της androium από needrom.com:

 

Androium for Lenovo K3 Note

Base AOSP MTK 5.1 x64 / Zopo 920 (Multilang)

- Compatible Xposed + GBOX

- Dolby Sound

- Miravision

- Applications : MiXplorer; Camera/Gallery/Compass -> Lenovo ;HikiPkayer ; Calculator CM11 (advanced); Chrome ; Keep

- Improved translation French

- Launcher Nova

- Added button "Delete all" in multitasking

- Added speed meter in the status bar

- Fixed flaw Stagefright (ST Lenovo 5.1-1535)

- Kernel / modem / MDBB / drivers / lib will be updated with the Roma Vibe 5.1 UI (not always)

- Kernel Lenovo ST 5.1-1535 (27 August 2015)

- Slight changes of the Android interface (green -> blue …) Settings icons …

- Modification of the interface in the SMS application / MMS

- Added Backup and Restore app Mediatek

- Maintained updated with update custom system (OTA Updater)

- No "tweaks" or in build.prop or other

 

Bugs:

- No LED notifications

 

CWM not compatible with OTA Updater, please use TWRP.

Κατι τελευταια αν μπορεις να δεις.

Βιντεο βγαζει σε Mp4?γιατι ειδα κατι για 3gp.

Επισης εχει ως προεπιλεγμενο χωρο αποθηκευσης την sd?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος κατοχος να μας πει το κινητο πως τα παει στον ηχο? οι διαφορες με το ΤΕΑΝΑ? καπου ειχα διαβασει οτι θα παρει android 6.0 ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω καταληξη να παρω το κινητο αν και κολλαω λιγο με την κινα κλπ οσον αφορα τα ελληνικα που θα βαλουνε μεσα.απ'οτι διαβαζω ειναι εμπιστα αλλα κολλαω λιγο.στην ελλαδα 240,εχει μια διαφορα οσο να ναι σεβαστη! οι ερωτησεις που εχω για το κινητο ειναι οι εξης : 1) αν το παρω απο ελλαδα YOUHOU.gr (δεν κανω διαφημιση) θα εχω θεματα ακομη και απο κει οσον αφορα γλωσσα και μενου σαν να το πηρα απο κινα??? 2) ενδιαφερομουν για το ΤΕΑΝΑ αλλα λογικα η μοναδικη διαφορα που εχει με το απλα ειναι μονο ο ηχος??? αν ναι ειναι μεγαλη η διαφορα στον ηχο? το εχει προσεξει κανεις απο κοντα?και γενικα πως τα παει με τον ηχο? 3) για αξεσουαρ δεν βρηκα και πολλα πραγματα για το K3 NOTE,πιο συγκεκριμενα εψαχνα για την πισω θηκη του ΤΕΑΝΑ αλλα δεν βρηκα κατι! π.χ για το Χ2 υπαρχουν πολλα αξεσουαρ!!!

Το απόγευμα το παρέλαβα από το συγκεκριμένο κατάστημα και μέχρι στιγμής δεν έχω δει κανένα κινέζικο γράμμα :D Εξαίρεση βέβαια αποτελούν οι έντυπες οδηγίες που το συνόδευαν. Επίσης, το τηλέφωνο ήταν "καθαρό" από άποψη εφαρμογών. Δεν είχε καμία. Με την ενημέρωση εγκαταστάθηκαν κάποιες που όμως μπορούν να καταργηθούν!

Είχα αγοράσει το ίδιο τηλέφωνο πριν 3 μήνες από Κίνα και αντιμετώπισα όλα αυτά τα προβλήματα που αναφέρονται με άχρηστες εφαρμογές που δεν μπορεί να γίνει απεγκατάσταση, διαφημίσεις και χρήση κινέζικων, αγγλικών και ελληνικών. Επειδή δεν έχω τις γνώσεις για να κάνω root ή οτιδήποτε άλλο χρειάζεται για να γίνει νορμάλ κινητό και δεν έχω κουράγιο να διαβάσω τις 377 σελίδες της συζήτησης, μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχουν κάποιοι ειδικοί πχ. τεχνικοί που μπορούν να το επαναφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...