Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποκειμενικό είναι. Εσύ μπορείς να αντέχεις το stuttering στα recents και τα μικροκολληματακια στο keyboard και στην αλλαγή των apps. Εγώ όχι.

 

αυτα που λες δεν υπαρχουν οποτε, ειναι αντικειμενικοτατο. Μην κρίνεις, εξ ιδίων, τα αλλότρια!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτη τη στιγμη στην ελλαδα οπου υπαρχει 4g δεν ειναι στα 800MHz,ή σχεδον πουθενα αφου το ψηφιακό switch off στην τηλεοραση ειναι κατι σαν ανέκδοτο που δεν γελάει κανείς.οποτε παίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, είμαι νέος στο forum και θα θελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να διαγράφω αρχεία από την κάρτα sd ? Δε μ αφήνει ούτε αντιγραφή να κάνω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. λογικά δε μπορω να το βρω αλλα μηπως καποιος μπορει να βοηθησει πως ταξινομω τις επαφες με επωνυμο πρωτα? ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ κοπο οντας πρωταρης καταφερα και εβαλα CWM και τη ρομ του ιταλου

1. εχει προβλημα το proximity ; η κανω λαθος;

2. εχει εικονιδιο για update που προτρεπει για την VIBUI 1540 το κανω ή τα χανω ολα;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ κοπο οντας πρωταρης καταφερα και εβαλα CWM και τη ρομ του ιταλου

1. εχει προβλημα το proximity ; η κανω λαθος;

2. εχει εικονιδιο για update που προτρεπει για την VIBUI 1540 το κανω ή τα χανω ολα;

Για το ένα δεν έχω ιδέα. Ή 1.1 δούλευε εντάξει.

 

Το update δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Χθες και από το πουθενά παρατήρησα ότι δεν αποθηκεύονται οι φωτογραφίες που τραβώ στο κινητό μου. Ψάχνοντας να δω τι παίζει, διαπίστωσα ότι η εσωτερική μνήμη του κινητού ήταν 0.00Β από 8GB περίπου ελεύθερα που είχα. Από file manager της Carbon 2.5 δεν έβλεπε καθόλου την εσωτερική μνήμη αλλά είχα πρόσβαση από τον ES Explorer. Αποθήκευσα τα πάντα από εκεί και ξαναπέρασα την Carbon μέσω TWRP. Εννοείται έκανα wipe dalvik-data-system και η recovery έβλεπε κανονικά τα περίπου 11GB της εσωτερικής μνήμης. Αφού έβαλα την Carbon κανονικά χωρίς προβλήματα, μπήκα κατευθείαν στα settings=>storage και εκεί είδα πάλι Phone Storage size 0.00B. Όταν το συνδέω στο PC (Media Devica MTP) βλέπω την SD card μου και Phone Storage το οποίο όμως με δεξί κλικ=>properties μου γράφει Capacity Unknown, used και free space unknown. Απ' όσο googlara μάλλον κάτι παίζει με το efs αλλά δεν είμαι σίγουρος. Το θέμα είναι ότι τα custom recoveries δεν λύνουν το θέμα με wipes. Έχει κανείς καμιά ιδέα; :!: :!: :!:

 

PS. Δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από Google Play

Link to comment
Share on other sites

Χθες και από το πουθενά παρατήρησα ότι δεν αποθηκεύονται οι φωτογραφίες που τραβώ στο κινητό μου. Ψάχνοντας να δω τι παίζει, διαπίστωσα ότι η εσωτερική μνήμη του κινητού ήταν 0.00Β από 8GB περίπου ελεύθερα που είχα. Από file manager της Carbon 2.5 δεν έβλεπε καθόλου την εσωτερική μνήμη αλλά είχα πρόσβαση από τον ES Explorer. Αποθήκευσα τα πάντα από εκεί και ξαναπέρασα την Carbon μέσω TWRP. Εννοείται έκανα wipe dalvik-data-system και η recovery έβλεπε κανονικά τα περίπου 11GB της εσωτερικής μνήμης. Αφού έβαλα την Carbon κανονικά χωρίς προβλήματα, μπήκα κατευθείαν στα settings=>storage και εκεί είδα πάλι Phone Storage size 0.00B. Όταν το συνδέω στο PC (Media Devica MTP) βλέπω την SD card μου και Phone Storage το οποίο όμως με δεξί κλικ=>properties μου γράφει Capacity Unknown, used και free space unknown. Απ' όσο googlara μάλλον κάτι παίζει με το efs αλλά δεν είμαι σίγουρος. Το θέμα είναι ότι τα custom recoveries δεν λύνουν το θέμα με wipes. Έχει κανείς καμιά ιδέα; :!: :!: :!:

 

PS. Δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από Google Play

 

Για όσους αντιμετώπισαν ή θα αντιμετωπίσουν το συγκεκριμένο πρόβλημα:

Μετά από ώρες googlαρίσματος επιτέλους βρήκα τη λύση μόνος μου στην ουσία...

Έκανα install το stock Recovery και μετά Fuse Wipe Date και Fuse Format Data και reboot.

Έκανε κανονικά reboot, μπήκε στη Carbon και τσέκαρα τη phone storage. Όλα μια χαρά! :D

 

PS. Οι CWM και TWRP δεν μπόρεσαν σε καμιά περίπτωση να σετάρουν και να επανορθώσουν την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Ούτε η λύση του busybox βοήθησε

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτη.κρατωντας πατημενα τα volume up-down πατησε το power bouton και μολις γραψει recovery αφησε το.

αν εχεις καποιο backup κανε επαναφορα.αλλοιως κανε factory reset.

αν δεν υπαρχει ουτε recovery κατεβασε τα sp flash tools και μια rom και ακολουθησε τις οδηγιες.

 

Ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω.Εκανα factory reset με τα κουμπια αλλα τζιφος δεν ανοιγει.Κατεβασα το flash tools οπως λες καθως και την ρομ androium 2.1.Δεν βρισκω ομως ενα βιντεο οδηγο για το πως θα δουλεψω στο flash tool και γενικα την διαδικασια που πρεπει να κανω.Μπορεις να με βοηθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω δεν πιστεύω πως δεν σας λαγκαρει. Ειδικά το multitasking πήγαινε σερνοντας.

 

οντως καμια φορα λαγγαρει,αργη σε καμια περιπτωση παντως

 

ενα ειναι σιγουρο, με τη row 370 σελιδες δεν θα ηταν το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Της εχω βαλει καμια 60αρια εφαρμογες, δεν εχω αντμετωπισει κανενα λαγκαρισμα ουτε σε πληκτρολογηση, για μενα ειναι η καλυτερη μακραν και δουλευουν ολα

 

Την εχεις καιρό ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την εχω από τον Αυγουστο όπου και πηρα το κινητο, 1,5 μηνα περιπου.

Εχω μεσα 40 εφαρμογες και 2 sim.

Παιζει απροβλημάτιστα όπως εχω πει και πολύ πιο γρηγορο από το galaxy s4 που εχω επισης.

Αυτά που λετε ότι σερφαρετε και αργει να ανοιξει το πληκτρολογιο κλπ δεν τα εχω συναντησει ποτε μου.

Συνηθως ακουω internet radio και παραλληλα διαβαζω τεχνικα forum.

Ανοιγω καμια 10αρια σελιδες στον chrome που με ενδιαφερουν και μετα καθομαι και τις διαβαζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την εχω από τον Αυγουστο όπου και πηρα το κινητο, 1,5 μηνα περιπου.

Εχω μεσα 40 εφαρμογες και 2 sim.

Παιζει απροβλημάτιστα όπως εχω πει και πολύ πιο γρηγορο από το galaxy s4 που εχω επισης.

Αυτά που λετε ότι σερφαρετε και αργει να ανοιξει το πληκτρολογιο κλπ δεν τα εχω συναντησει ποτε μου.

Συνηθως ακουω internet radio και παραλληλα διαβαζω τεχνικα forum.

Ανοιγω καμια 10αρια σελιδες στον chrome που με ενδιαφερουν και μετα καθομαι και τις διαβαζω.

 

Δεν ανργεί να ανοίξει το πληκτρολόγιο...η πληκτρολόγηση λαγκάρει ώρες ώρες και στο ανοιγμα σελίδων καποιες φορές αργεί σαν να κολλάει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Την εχεις καιρό ?

 

καμια 15 αρια μερες απο οταν πηρα το κινητο, τις δοκιμασα ολες και φυσικα ειναι η καλυτερη

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

καμια 15 αρια μερες απο οταν πηρα το κινητο, τις δοκιμασα ολες και φυσικα ειναι η καλυτερη

Με κάτι τέτοια θα με κάνετε να την ξαναβαλω και θα κλαίω

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι τέτοια θα με κάνετε να την ξαναβαλω και θα κλαίω

 

Εχθες το βραδυ δοκιμασα την COOL UI 6 και τρεχωντας πισω στην 121

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι τέτοια θα με κάνετε να την ξαναβαλω και θα κλαίω

 

Να βαλεις οποια σε βολευει.

Αν εχεις συνηθισει αυτην που εχεις, μεινε με αυτην.

Εγω πραγματικα δεν ειδα κατι να μου λειπει στην s121, για αυτο και δεν την εχω αλλαξει

Αλλα, περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να με βοηθήσετε σχετικά με το πρόβλημα με τις τράπεζες λόγω cc. Πήγα σήμερα στην Τράπεζα Πειραιώς -που διαθέτω προπληρωμένη κάρτα- για να μάθω αν μπορώ να βάλω χρήματα και να αγοράσω από το εξωτερικό, και μου είπε ότι δε μπορώ.

Όσοι αγοράσατε τη συσκευή από το εξωτερικό μετά cc, ποια μέθοδο ακολουθήσατε για να μπορέσετε;

Link to comment
Share on other sites

Να βαλεις οποια σε βολευει.

Αν εχεις συνηθισει αυτην που εχεις, μεινε με αυτην.

Εγω πραγματικα δεν ειδα κατι να μου λειπει στην s121, για αυτο και δεν την εχω αλλαξει

Αλλα, περι ορεξεως...

 

Μαζι σου και εγω, λειτουργουν αψογα τα παντα, λεντ, χειρονομιες κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να με βοηθήσετε σχετικά με το πρόβλημα με τις τράπεζες λόγω cc. Πήγα σήμερα στην Τράπεζα Πειραιώς -που διαθέτω προπληρωμένη κάρτα- για να μάθω αν μπορώ να βάλω χρήματα και να αγοράσω από το εξωτερικό, και μου είπε ότι δε μπορώ.

Όσοι αγοράσατε τη συσκευή από το εξωτερικό μετά cc, ποια μέθοδο ακολουθήσατε για να μπορέσετε;

 

εγω εχω κανει αγορα απο vickmall 3 τηλεφωνα, και τα 3 με paypal, το πρωτο εστειλα λεφτα καβα στο paypal και τα αλλα δυο με την κανονικη διαδικασια, εχθες εμαθα απο γνωστο στην πειραιως οτι αν το καταστημα ειναι δηλωμενο οτι πουλαει software, μπορεις να κανεις κανονικα συναλλαγη

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου και εγω, λειτουργουν αψογα τα παντα, λεντ, χειρονομιες κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω εχω κανει αγορα απο vickmall 3 τηλεφωνα, και τα 3 με paypal, το πρωτο εστειλα λεφτα καβα στο paypal και τα αλλα δυο με την κανονικη διαδικασια, εχθες εμαθα απο γνωστο στην πειραιως οτι αν το καταστημα ειναι δηλωμενο οτι πουλαει software, μπορεις να κανεις κανονικα συναλλαγη

 

 

Καταρχάς ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Κατά δεύτερον με συγχωρείς αλλά δε κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς με το software.

Τι θα μου πρότεινες να κάνω γενικότερα;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Κατά δεύτερον με συγχωρείς αλλά δε κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς με το software.

Τι θα μου πρότεινες να κάνω γενικότερα;

 

εχει να κανει με το πως εχουν δηλωμενα τα μαγαζια τους οι κινεζοι, προσπαθησες στο vockmall?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου και εγω, λειτουργουν αψογα τα παντα, λεντ, χειρονομιες κτλ

 

Κι εγώ απόλυτα ικανοποιημένος με την S121, εκτός απο μικρά κολλήματα (lagάρει για 4-5 δευτερόλεπτα) όταν το παρακάνω (switching απο παιχνίδι σε browsing, και παράλληλα fb chat με messenger chatheads).

 

Κατα τα άλλα, για την χρήση που του κάνω, η μπαταρία του αποδίδει πολύ καλά (μου βγάζει 28-30 ώρες, χωρίς να παίξω παιχνίδι.)

Το παρέλαβα την προηγούμενη Δευτέρα (μια βδομάδα ακριβώς), και εκτος του οτι το'χω ξεσκίσει, το λατρεψα σαν συσκευή!

Edited by liogr

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει με το πως εχουν δηλωμενα τα μαγαζια τους οι κινεζοι, προσπαθησες στο vockmall?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ρίσκαρα να βάλω τα χρήματα γιατί την είχα ξαναπατήσει το καλοκαίρι και μετά έψαχνα τρόπους να τα χαλάσω από τη κάρτα για να τα έχω σε μετρητά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...