Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:clap::clap::clap::clap::clap: link απο ποio forum friend?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω παντως μετα απο ιταλου -sensation -λεμονια κ,τ,λ εβαλα αυτη

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1529_ltt_lemonade-17-7-2015.105738/

 

λινκ

http://www.mediafire.com/download/sea0i4u90a7jzq0/VIBEUI_V2.8_1529_LTT_LEMONADE.zip

 

εαν αφαιρεσεις κατι wallpapers live -keyboards και οτι αλλο δεν χρησιμοποιεις εχεις 1,58 gb ελευθερη μνημη.

τα εχει ολα μεχρι στιγμης δεν εχει κολληματα ¨μπαταρια κανικα οπως οπως στις περισσοτερες. λιγο το gps αργει 5-6'' σε σχεση με τις αλλες που εκαναν 3'' να κλειδωσει.

εχει scriptaki για boost ΑΛΛΑ MONO EN/CN. ΠΡΕΠΕΙ να περασεις το Locale apo google play

 

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να την δοκιμάσω κ εγώ και σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ!

- Μια ερώτηση μόνο : έχεις προσέξει κάποιο πρόβλημα ή καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις π.χ. viber , facebook κλπ; Σου έρχονται σε πραγματικό χρόνο ακόμα κ αν έχεις κλειδώσει οθόνη;

 

 

Είμαι με την τελευταία του ιταλού κ έχω κάνει και την αναβάθμιση σε 1.9 και γενικά είμαι ευχαριστημένη αλλά παρατηρώ τελευταία οτι δε μου έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις..(κ δεν έχω πειράξει δεδομένα παρασκηνίου στο safe center ή κάτι άλλο)

Γενικά πάντως η Rom του ιταλού είναι πολύ αξιόλογη, πάει σφαίρα ειδικά μετά από αφαίρεση κάποιων περιττών εφαρμογών, καλή αυτονομία μπαταρίας με αρκετή χρήση κιόλας, δε ζεσταίνεται και έχω συνήθως πάνω από 1000-1100 RAM σε χαλαρές συνθήκες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να την δοκιμάσω κ εγώ και σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ!

- Μια ερώτηση μόνο : έχεις προσέξει κάποιο πρόβλημα ή καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις π.χ. viber , facebook κλπ; Σου έρχονται σε πραγματικό χρόνο ακόμα κ αν έχεις κλειδώσει οθόνη;

 

 

Είμαι με την τελευταία του ιταλού κ έχω κάνει και την αναβάθμιση σε 1.9 και γενικά είμαι ευχαριστημένη αλλά παρατηρώ τελευταία οτι δε μου έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις..(κ δεν έχω πειράξει δεδομένα παρασκηνίου στο safe center ή κάτι άλλο)

Γενικά πάντως η Rom του ιταλού είναι πολύ αξιόλογη, πάει σφαίρα ειδικά μετά από αφαίρεση κάποιων περιττών εφαρμογών, καλή αυτονομία μπαταρίας με αρκετή χρήση κιόλας, δε ζεσταίνεται και έχω συνήθως πάνω από 1000-1100 RAM σε χαλαρές συνθήκες..

 

κοιτα μεχρι στιγμης δεν κολλησε καπου (π.χ whatsapp ολα οκ. - το viber το αποφευγω τρωει πολυ μνημη -) αλλα γενικα απο την εμπειρια μου πιστευω πως παιζει ρολο και πως θα ''πατησει'' η ρομ σε καθε κινητο. οποτε κανε ενα recovery backup δοκιμασε την και βλεπεις...:)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μεχρι στιγμης δεν κολλησε καπου (π.χ whatsapp ολα οκ. - το viber το αποφευγω τρωει πολυ μνημη -) αλλα γενικα απο την εμπειρια μου πιστευω πως παιζει ρολο και πως θα ''πατησει'' η ρομ σε καθε κινητο. οποτε κανε ενα recovery backup δοκιμασε την και βλεπεις...:)

 

:D:D:D

Ωραία! Ευχαριστώ πολύ!

Πάντως έχεις δίκιο και εξαρτάται και πως τον βολεύει και το στήνει κιόλας ο καθένας.

Περιμένω να κατέβει κ ξεκινάω το 'πείραγμα'... (τελικά είναι να μην έχεις την τρέλα...ψάχνεις αφορμές να σκαλίζεις συνέχεια..):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1529-DEV_ROW_v1.7 του Ιταλου και μου ηρθε δευτερη αναβαθμιση...αλλα με βλεπει ρουτ και μου ζηταει να το βγαλω να μην βγει λανθασμενα...πΩς γινεται να απενεργοποιησω προσωρινα το ρουτ και να το βαλω ξανα μετα?...ευχαριστω :) Edited by antonis_51
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

Ωραία! Ευχαριστώ πολύ!

Πάντως έχεις δίκιο και εξαρτάται και πως τον βολεύει και το στήνει κιόλας ο καθένας.

Περιμένω να κατέβει κ ξεκινάω το 'πείραγμα'... (τελικά είναι να μην έχεις την τρέλα...ψάχνεις αφορμές να σκαλίζεις συνέχεια..):rolleyes:

 

παντα!!!!!! ουτε σε χλωρο κλαρι...χαχαχαχ:X

Link to comment
Share on other sites

Το Link για την S117 είναι απο τους Ρώσους.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=4840

AtlonX2 μήνυμα 4845

Μέχρι στιγμής έχοντας δοκιμάσει όλες τια παραλαγές , κινέζους 5.0, 1529 5.1 , Ιταλό 1529 και Ισπανό Lemonade LTT 1529

θα προτιμήσω ROW 5.0. Είμαι με την S114 και θα επιχειρήσω την S117..

Η Παναγιά μαζί μας.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

eχει κανενας το λινκ της ινδικης ρομ ευκαιρο?εψαξα καμια 20αρια σελιδες πισω αλλα δεν μπορεσα να το βρω...
Link to comment
Share on other sites

Το Link για την S117 είναι απο τους Ρώσους.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=4840

AtlonX2 μήνυμα 4845

Μέχρι στιγμής έχοντας δοκιμάσει όλες τια παραλαγές , κινέζους 5.0, 1529 5.1 , Ιταλό 1529 και Ισπανό Lemonade LTT 1529

θα προτιμήσω ROW 5.0. Είμαι με την S114 και θα επιχειρήσω την S117..

Η Παναγιά μαζί μας.

 

thank you....:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια την εβαλα να κατεβει η ταχυτητα ηταν χαλια ελπιω το βραδυ που θα γυρισω να ειναι κομπλε και να ειμαι ετοιμος για καινουρια δοκιμη.Καθε δυο μερες αλαζω ρομ κουραστικα με παιρνει μερα παρα μερα μεχρι τις 4 το πρωι μεχρι να στρωσω εχω την τελευταια του ιταλου καλη χρυση αλλα λιγο με τισ ειδοποιήσεις μου την χαλαει ειδωμεν λοιπον και περιμενω απο τους υπολοιπους τις εμπειρίες απο την s117 μεσω twrp....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε οπως ειπα πριν εχω και εγω καποια μικροπροβληματα με την αφη που ελπιζω να μην γινουν μεγαλυτερα... Ειμαι με την 1.4 του ιταλου και ακομα δεν εχω βρει τι φταιει

 

Ψάχνοντας βρήκα αυτό http://ask.lenovomobile.com/?q-604543.html το link στα κινέζικα.Απο ότι καταλαβαίνω είναι η απάντηση που έδωσε τεχνικός της lenovo σε κινέζο ο οποίος έχει το ίδιο πρόβλημα.Με την μετάφραση κατάλαβα ότι ούτε και οι ίδιοι έχουν κάποια σίγουρη λύση γιατί προτείνουν διάφορα.Εάν θες απάντησε μου ποιες εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει να κάνω μια σύγκριση ποιές έχουμε κοινές μήπως είναι κάποια απο αυτές που δημιουργεί το πρόβλημα σύμφωνα με τις συμβουλές του τεχνικού

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επικοινωνησα με minideal και μου ειπαν ότι πρέπει να στείλω βιντεο για να δουν το πρόβλημα.....μας δουλεύουν μου φαίνεται αφού πλέον το πρόβλημα με την αφή το έχουμε αρκετοί.... Εγώ πλέον δε μπορώ να γράψω αν εχωτο τηλ. Κάθετα μόνο αν το γυρίσω γραφει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φρουμ.Περασα την Ινδικη αλλα δεν ειναι ρουταρισμενη .Με ποιο τροπο μπορω να το ρουταρω;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φρουμ.Περασα την Ινδικη αλλα δεν ειναι ρουταρισμενη .Με ποιο τροπο μπορω να το ρουταρω;

 

που την βρηκες φιλος?στειλε μου ενα λινκ.

δεν νομιζω να ροοταρετε,ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φρουμ.Περασα την Ινδικη αλλα δεν ειναι ρουταρισμενη .Με ποιο τροπο μπορω να το ρουταρω;

 

 

http://www.myphone.gr/foru...06#post6149506 (και στην αρχική σελίδα λέει πως γίνεται) κάνοντας το κατέβασμα της cwm και του king user και ακολουθώντας τα βήματα από την δεύτερη διαδικασία flash και μετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που την βρηκες φιλος?στειλε μου ενα λινκ.

δεν νομιζω να ροοταρετε,ακομα.

 

Στην σελίδα 209 και παράθεση 3130 είναι το site που την κατεβάζεις την ινδική στην s112 μετά κάνει update σε s114 και αργότερα σε s117

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα εγκατάσταση την S117 ROW μέσω TWRP .

Είχα την S114 και έτσι έκανα μόνο Wipe Cache και Wipe Dalvik Cache.

Πρώτον, χάνεις το Root γιαυτό θα πρέπει απο Recovery να ξαναβάλεις SuperSu.

Δεύτερον περνάει καμιά δεκαριά χαζοεφαρμογές που θέλουν σβήσιμο.

Τρίτον ώς ROW το Lenovo Weather widget δείχνει κανονικά Ελλάδα.

Δεν μου διορθώθηκε ένα θέμα που προέκυψε στις τελευταίες αλλαγές ROM.

Πηγαίνοντας Settings , Storage δεν μου βγάζει τις επιλογές της USB Storage.

Συνδέω με usb το τηλέφωνο με το pc και μου δείχνει πλέον μόνο φόρτιση.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο κανει μολις την εβαλα και εγω και το βλεπει κανονικα πηγενε στην εκδοση κανε τα κλικ για να γινεισ προγραμματιστης και μετα επελεξε τον εντοπισμο σφαλματων...Να σε ρωτησω αν τρεξω το suUser μεσα απο το twrp θα το ρουταρει κανονικα?και κατι ακομη αν βαλω το recovery της lenovo θα παιρνω οτα αναβαθμισεισ η πρεπει να περασω μια μη σπασμενη πρωτα και να κανω update?
Link to comment
Share on other sites

Το SAR ποσο ειναι? Τι γραφει το βιβλιαρακι?

Εδώ οι απόψεις διίστανται...

Στο βιβλίο γράφει κοντά στο 0,3

Εάν εγκαταστήσεις όμως την Ινδική ROW τοτε στις ρυθμίσεις αναφέρει το SAR της συσκευής και είναι:

HEAD: 1.59

BODY: 0.69

αν θυμάμαι καλά. Το σύστημα μέτρησης της Ινδίας πρέπει να είναι ίδιο με της Αμερικής.

Ωραία θα ήταν να δούμε όλες τις μετρήσεις για όλες τις συχνότητες που υποστηρίζει το κινητό γιατι πάντα οι τιμές SAR αφορούν τις μέγιστες τιμες που παίρνει το κινητο.

Πχ μπορεί αυτή την τιμή να την παίρνει για μια συχνότητα LTE που δεν υποστηρίζεται καν στην Ελλάδα, και για όλες τις συχνότητες που μας ενδιαφέρουν το SAR να είναι κάτω του 1.

Οπότε αν μπορούμε να βρούμε όλο το τεστ θα ήταν πολύ καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα εγκατάσταση την S117 ROW μέσω TWRP .

Είχα την S114 και έτσι έκανα μόνο Wipe Cache και Wipe Dalvik Cache.

Πρώτον, χάνεις το Root γιαυτό θα πρέπει απο Recovery να ξαναβάλεις SuperSu.

Δεύτερον περνάει καμιά δεκαριά χαζοεφαρμογές που θέλουν σβήσιμο.

Τρίτον ώς ROW το Lenovo Weather widget δείχνει κανονικά Ελλάδα.

Δεν μου διορθώθηκε ένα θέμα που προέκυψε στις τελευταίες αλλαγές ROM.

Πηγαίνοντας Settings , Storage δεν μου βγάζει τις επιλογές της USB Storage.

Συνδέω με usb το τηλέφωνο με το pc και μου δείχνει πλέον μόνο φόρτιση.

 

Φιλέ μου στο δικό μου δουλεύουν όλα τέλεια αλλά εγώ την πέρασα με κανονικό update μέσω ΟΤΑ χωρίς root και custom recovery. Να ξέρεις όμως ότι για κάποιο λόγο το κινητό έστω και μια φορά να το περάσεις custom recovery ακόμα και να ξανάπεράσεις το stock Δεν θα κάνει ΟΤΑ updates. Όσο για τo bloatware διάβασε 1-2 σελίδες πριν το δικό μου ποστ που γράφω τρόπο επίσημο για να το αποφύγεις και ή συσκευή σου να έχει location Ελλάδα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την τελευταία του ιταλού κ έχω κάνει και την αναβάθμιση σε 1.9 και γενικά είμαι ευχαριστημένη αλλά παρατηρώ τελευταία οτι δε μου έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις..(κ δεν έχω πειράξει δεδομένα παρασκηνίου στο safe center ή κάτι άλλο)

Γενικά πάντως η Rom του ιταλού είναι πολύ αξιόλογη, πάει σφαίρα ειδικά μετά από αφαίρεση κάποιων περιττών εφαρμογών, καλή αυτονομία μπαταρίας με αρκετή χρήση κιόλας, δε ζεσταίνεται και έχω συνήθως πάνω από 1000-1100 RAM σε χαλαρές συνθήκες..

 

Ο βασικός λόγος που έφυγα από του Ιταλού είναι αυτός, μπορεί όλα να πηγαίνουν σφαίρα αλλά πολλές φορές η καθυστέρηση στα mail/viber/whatsapp μπορεί να είναι και αρκετές ώρες ή να έρχονται μόνο αν μπεις εσύ τυχαία στις εφαρμογές να στείλεις και έρχονται μαζεμένα μηνύματα ωρών πίσω. Προς το παρόν στην Ινδική δε μου έχει συμβεί αυτό και έτσι παρόλο που υστερεί σημαντικά σε ταχύτητα τη κρατάω. Βέβαια επειδή είναι λίγες μέρες δε ξέρω αν με το φόρτωμα της συσκευής το κάνει κι εδώ το ίδιο. Πάντως στην Ιταλική και σε καθαρή εγκατάσταση μου το έκανε από την αρχή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τις σελίδες που μου πετάει στο chrome και το μήνυμα με το το synchit πως μπορώ να τα αφαιρέσω.

Είμαι στην 1520 και μόνο αυτό με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Καθε που περναει μετανιώνω που εχω αγορασει το κινητο.Μεχρι τωρα εχω περασει δυο rom (του ιταλου) και βρισκομαι στην 1.4.

Απο που να ξεκινησω,την αργη ταχυτητα του στης εφαρμογες (το zopo zp820 -απο τα χειροτερα κινητα που εχουν βγει-) παει σφαιρα μπροστα του,την ανταπόκριση της οθονης (συνεχεια κολημα )νομιζοντας οτι φταει το PH του χεριου μου:wacko:,

συνεχεια χανει την τοποθεσια με αποτελεσμα ειδησεις-καιρος για τα πανηγύρια,για της ειδοποιήσεις απο email - facebook - κλπ μετα απο καμια ωρα ερχονται,για το viper - skype που με βλεπει συνδεμενο αλλα δεν χτυπαει....

Την να την κανω την καλη καμερα (ασε που θελει καμια 4,5 δευτερα για να ανοιξει η εφαργογη για να τραβηξεις ) και καλη ποιοτητα κατασκευης.

Να μην πουμε και για το χαμηλο σε εντασει ηχειο που εχει με αποτελεσμα να χανεις κλησεις..

Τεσπα

Αν μπορουσε καποιος γνωστης (και πειραχτηρη )που εχει δοκιμασει αρκετες rom να μας πει τα θετικα και τα αρνητικα καθε rom ολα μαζι τακτοποιημενα μαζι με τα λιγκ που τα κατεβαζουμε.Εναν πληρες οδηγο γιατι τωρα μεσα σε 220 και σελιδες ειναι αδυνατον να ψαχνεις .

Κανω λιγο υπομονη μηπως και βρεθει καποια rom που πραγματικα φερει το κινητο στα ισα υου.Αλλιως παμε παρακατω.....:(

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η ROW S117 από τη LEMONADE team

http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_s117_visnu_lemonade-22-07-2014.107124/

Τη πέρασα πριν λίγο πάνω από την S114 με απλή wipe dalvin/cashe και μπορώ να πω ότι όλα μια χαρά. Σίγουρα η ταχύτητα βελτιώθηκε και όλα ρολάρουν καλύτερα. Δεν είδα πολλές αλλαγές πέρα από την εφαρμογή της lenovo για ημερολογιο καθώς και ένα σωρό ακόμα google apps

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...