Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το πάρεις απο το vickmall ζήτα τη καινούργια rom και να στο κάνουν root εκείνοι. Αλλά αν δε στο κάνουν δεν είναι δύσκολο.Τα πρώτα δυο τηλέφωνα θα κάψεις και μετά μαθαινες..:lol::lol:(πλακα κάνω!)

 

ετσι ακριβως να το ζητησω; τι διαφορα εχει η καινουρια ρομ ρουταρισμενη; (μη γελατε μαυτα που ρωταω :lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετσι ακριβως να το ζητησω; τι διαφορα εχει η καινουρια ρομ ρουταρισμενη; (μη γελατε μαυτα που ρωταω :lol:)

 

Δε θα χρειαστει να μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία που συζητάμε εμεις τόσο καιρό στο νήμα για να εξαλείψεις τα τυχόν προβλήματα και χωρίς το ρίσκο να το κάνει εσύ....

 

ΥΓ Δεν υπάρχουνς αστείες και σοβαρές ερωτήσεις.Υπάρχουν απλά ερωτήσεις άρα μη νιώθεις άσχημα.Γενικότερο αυτό για τη ζωή!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Δεν υπάρχουν αστείες και σοβαρές ερωτήσεις.Υπάρχουν απλά ερωτήσεις άρα μη νιώθεις άσχημα.Γενικότερο αυτό για τη ζωή!

 

Σωστόόόός:up:;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το κατάστημα με το πόσες μέρες κάνει να έρθει κάτι. Εξαρτάται από τρόπο αποστολής που θα επιλέξεις και από άλλους 100 παράγοντες που προκύπτουν (ή όχι) στην πορεία.
Link to comment
Share on other sites

ο κωδικος για την προσφορα στο minideal ξερει κανενας ποιος ειναι; πριν κανω την παραγγελια να ζητησω την νεα ρομ ρουταρισμενη;

 

σας ευχαριστω πολυ παιδια, νιωθω πελαγομενος χωρις λογο μαλλον. πρωτη φορα θα παρω απο κινα...

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο τηλέφωνο και σου ζητούν εσύ ο πελάτης να κάνεις root δηλαδή να επέμβεις.Κι αν κάτι πάει στραβά τί κάνεις με την εγγύηση; Θα σου πουν εσύ έβαλες χέρι...

Οδηγό δε μου έστελαν πώς να το κάνω όμως......

 

 

 

Δοκίμασα αυτό: ''Contacts''>press settings button(bottom left side)>''More features and settings''>''More display features''>''Number match bits'' and check by 7.

Το Location είναι αδιάφορο αν το έχετε on ή off.

 

 

 

Και κάτι άλλο. Το tempered glass screen protector που πήρα απο αυτόύς το δοκίμασα . Δυστηχώς δεν μπορώ να χειριστώ το τηλέφωνο και η πληκτρολόγιση ειδικά μηνυμάτων δυσχεραίνει. Τό έβγαλα και θα δω αν το ξαναβάλω.

 

 

Κοίτα δεν ειναι ιδιαίτερα δύσκολο ,ειναι αρκετά ευκολο σύμφωνα με τον οδηγό . Δεν υπάρχει πρόβλημα με το root , αφου τα κάνουνε και αυτοί root.

Link to comment
Share on other sites

στο vickmall ειναι η προσφορα μεχρι μεθαυριο η στο Minideal?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@costassp Ωραίος! Ευχαριστούμε. Αν μπορείς πες μας και πώς πάει το gps χωρίς υποβοήθηση δεδομένων. Πόσους δορυφόρους βλέπει και κλειδώνει.

Σήμερα και μέχρι 7/5 στα 170$ από Vickmall με δώρο θήκη, ζελατίνα και tempered glass.

 

ξερει κανεις τον κωδικο;

 

 

υπαρχει καπου αλλου φθηνοτερο η με καλυτερη προσφορα;

Link to comment
Share on other sites

στο vickmall ειναι η προσφορα μεχρι μεθαυριο η στο Minideal?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ξερει κανεις τον κωδικο;

 

 

υπαρχει καπου αλλου φθηνοτερο η με καλυτερη προσφορα;

Δεν χρειαζεται καποιος κωδικος.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να τολμήσω αυριο το root .Αναφορικά με τη νεα ROM, να τη βάλω μέσω του Rom manager ή μέσω του flashtοοl που δίνουν(δε παρέχουν λεπτομερή οδηγό σε αυτό.);

Υπόψιν θα αλλάξω τη sd card σε λίγες ημέρες.

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

K50-T5_USR_ST1511_5.444.…

Εγω παντως τοσο καιρο που παρακολουθω το vickmall την ST1511 βλεπω να δινουν http://www.vickmall.com/media/wysiwyg/lenovo/k3note/k3note-12.jpg.

Εσενα ποια εκδοση γραφει το κινητο σου οτι εχει? Ρυθμισεις/ σχετικα με το τηλεφωνο/ πληροφοριες συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τοσο καιρο που παρακολουθω το vickmall την ST1511 βλεπω να δινουν http://www.vickmall.com/media/wysiwyg/lenovo/k3note/k3note-12.jpg.

Εσενα ποια εκδοση γραφει το κινητο σου οτι εχει? Ρυθμισεις/ σχετικα με το τηλεφωνο/ πληροφοριες συσκευης

κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω και στα βίντεο του καταστήματος αυτή την έκδοση βλέπω να έχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τοσο καιρο που παρακολουθω το vickmall την ST1511 βλεπω να δινουν http://www.vickmall.com/media/wysiwyg/lenovo/k3note/k3note-12.jpg.

Εσενα ποια εκδοση γραφει το κινητο σου οτι εχει? Ρυθμισεις/ σχετικα με το τηλεφωνο/ πληροφοριες συσκευης

 

 

Τώρα που το ανάφερες και πήγα και το είδα την ST1511 έχει το τηλέφωνο μου. Κι απ 'οτι βλέπω είναι και πολύγλωση. Άρα δε μου προσέφεραν νέα ROM να υποθέσω..

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ανάφερες και πήγα και το είδα την ST1511 έχει το τηλέφωνο μου. Κι απ 'οτι βλέπω είναι και πολύγλωση. Άρα δε μου προσέφεραν νέα ROM να υποθέσω..

Ναι η ιδια ειναι. Γραψτους ευχαριστω αλλα δεν ειναι νεα ρομ, η DEV1518 πρεπει να ειναι η τελευταια ρομ. Ρωτησε τους αν γινεται να σου στειλουν την DEV1518 με ελληνικα.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αγόρασα το κινητο απο vickmall και έχει τη πολυγλωσσική rom V2.5_1511_5.444.1_ST_K50-T5 και οι πρώτες εντυπώσεις ειναι γενικά πολύ καλες. Το rootara έβαλα clockworkmod και έβγαλα τα κινέζικα κλπ και την έχω κανει backup τη rom ακολουθώντας τις οδηγίες απο προηγουμενα post και όλα μια χαρά.

 

Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω την official rom VIBEUI_V2.5_1518_7.98.1_DEV_K50-T απο εδώ αφου δεν με ενδιαφέρει πολυ το Ελληνικό μενου, επιπλέον νομίζω οτι ακόμα υπαρχουν θεματάκια και κολλήματα με αυτή τη rom και θα ήθελα να λαμβλανω ota update.

Με αυτό που έχω μπερδευτεί είναι τα εξής:

 

1) αν μπορώ την official rom να την εγκαταστήσω μεσω cwm η πρέπει να χρησιμοποιήσω το flashtool και υπάρχει φόβος να γίνει brick αν τη βάλω καταλάθος με λάθος εργαλειο (πχ με cwm αντι flashtool);

2) Μετά την εγκατάσταση θα επανέλθει το stock recovery; Απο ότι εχω καταλάβει πρεπει να έχεις stock recovery για να κάνει ota update..

3) Για να εγκαταστήσω τα google services θα πρέπει να το έχω κάνει root πριν (αρά να χασω το stock recovery) η μπορώ να τα εγκαταστήσω μεσω stock;

Edited by Sifix
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αγόρασα το κινητο απο vickmall και έχει τη πολυγλωσσική rom V2.5_1511_5.444.1_ST_K50-T5 και οι πρώτες εντυπώσεις ειναι γενικά πολύ καλες. Το rootara έβαλα clockworkmod και έβγαλα τα κινέζικα κλπ και την έχω κανει backup τη rom ακολουθώντας τις οδηγίες απο προηγουμενα post και όλα μια χαρά.

 

Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω την official rom VIBEUI_V2.5_1518_7.98.1_DEV_K50-T απο εδώ αφου δεν με ενδιαφέρει πολυ το Ελληνικό μενου, επιπλέον νομίζω οτι ακόμα υπαρχουν θεματάκια και κολλήματα με αυτή τη rom και θα ήθελα να λαμβλανω ota update.

Με αυτό που έχω μπερδευτεί είναι τα εξής:

 

1) αν μπορώ την official rom να την εγκαταστήσω μεσω cwm η πρέπει να χρησιμοποιήσω το flashtool και υπάρχει φόβος να γίνει brick αν τη βάλω καταλάθος με λάθος εργαλειο (πχ με cwm αντι flashtool);

2) Μετά την εγκατάσταση θα επανέλθει το stock recovery; Απο ότι εχω καταλάβει πρεπει να έχεις stock recovery για να κάνει ota update..

3) Για να εγκαταστήσω τα google services θα πρέπει να το έχω κάνει root πριν (αρά να χασω το stock recovery) η μπορώ να τα εγκαταστήσω μεσω stock;

Καλορίζικο, περιμένω και το δικό μου από Vickmall με NLpost. Τις εκδόσεις των multi-language roms μπορούμε να τις βλέπουμε και κατεβάζουμε από κάπου;

Ευχαριστώ!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, περιμένω και το δικό μου από Vickmall με NLpost. Τις εκδόσεις των multi-language roms μπορούμε να τις βλέπουμε και κατεβάζουμε από κάπου;

Ευχαριστώ!!

Δεν υπάρχουν δυστυχώς multi-language roms για τη συσκευή. Η lenovo βγάζει μόνο με αγγλικά και κινέζικα που μπορείς να βρεις στο needrom.com . Οπότε multi μόνο οι εκδόσεις που είναι πειραγμένες από τα καταστήματα για να μπουν οι υπόλοιπες γλώσσες πριν στείλουν τις συσκευές αλλά δυστυχώς είναι παλιές εκδόσεις.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Available. Released 2015, March

 

Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

GSM / HSPA / LTE

 

DISPLAY IPS capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.5 inches (~71.7% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)

 

- Lenovo Vibe 2.5

Android OS, v5.0 (Lollipop)

 

Chipset Mediatek MT6752

Octa-core 1.7 GHz Cortex-A53

GPU Mali-T760MP2

Internal 16 GB

2 GB RAM

Card slot microSD, up to 32 GB

 

CAMERA 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

Video 1080p@30fps

Secondary 5 MP

 

Dimensions 152.6 x 76.2 x 8 mm (6.01 x 3.00 x 0.31 in)

Weight 150 g (5.29 oz)

 

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP, LE

GPS with A-GPS, GLONASS

Radio FM radio

USB microUSB v2.0

 

FEATURES Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass

- Active noise cancellation with dedicated mic

 

BATTERY Li-Po 3000 mAh

Stand-by Up to 750 h (3G)

Talk time Up to 36 h (3G)

Colors Yellow, White

 

189.99 δολαρια

 

Edit

stantar edition και Teana edition (by crusader-21-)

Φωτογραφιες stantar edition και Teana edition

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τα περισσοτερα στοιχεια και λινκ τα βρηκα στο σχετικο θεμα στο 4pda.ru forum

Lenovo K3 Note - Camera Test HD

Lenovo Lemo K3 Note Unboxing review

 

Αποσυναρμολόγηση

 

Transparent Soft-Brand TPU case

 

http://www.lenovomobile.com

 

Edit1 δειγματα φωτογραφιας και βιντεο

 

Edit2 Xρήση της έκδοσης (πορσελάνη) Teana - MUSIC BOX

 

 

lenovo lemon k3 note recovery:http://cellphonemic.com/lenovo-k3-note-recovery.html

Link to comment
Share on other sites

Μεσω sg post θα ερθει. Απλα κοντευει μηνας σε λιγο και ρωταω ποσο περιπου κανει

 

Καθυστερούν τα ταχυδρομεία. Τώρα τα δικά μας τα δικά τους δεν ξέρω. Κανονικά η Singapore Post έκανε περίπου 2-3 εβδομάδες. Τώρα κάνει μήνα σχεδόν. Έχω*και εγώ ένα δέμα με 2 κινητά από vickmall που εχει φυγει από τις 13/4 από Σιγκαπούρη και ακόμη δεν έχει μπει Ελλάδα.. Υπομονή.. Υπολογίζω κάνα μήνα και βάλε θα κάνει να έρθει το Lenovo k3 Note... Σήμερα μου είπαν θα το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερούν τα ταχυδρομεία. Τώρα τα δικά μας τα δικά τους δεν ξέρω. Κανονικά η Singapore Post έκανε περίπου 2-3 εβδομάδες. Τώρα κάνει μήνα σχεδόν. Έχω*και εγώ ένα δέμα με 2 κινητά από vickmall που εχει φυγει από τις 13/4 από Σιγκαπούρη και ακόμη δεν έχει μπει Ελλάδα.. Υπομονή.. Υπολογίζω κάνα μήνα και βάλε θα κάνει να έρθει το Lenovo k3 Note... Σήμερα μου είπαν θα το στείλουν.

 

Σήμερα έφυγε και μένα με singapore post, δε ξέρω αν έκανα σωστά και δεν επέλεξα την εναλλακτική μέσω Ολλανδίας απλά είπα να συνεχίσω τη καθιερωμένη μέσω Σιγκαπούρης διαδρομή μιας. Τώρα αν θα περιμένουμε 1,5 μήνα κι εμείς απλά τη πατήσαμε :lol:

Ρε παλικάρια όσοι πλέον το χρησιμοποιείται για πείτε όσον αφορά μπαταρία κυρίως μετά από λίγους κύκλους φόρτισης και από κανένα άλλο θέμα που έχει βγάλει η συσκευή. Από σήμα και 4G και wifi σε σχέση με άλλες συσκευές τα πάει καλά τι έχετε παρατηρήσει μετά από τόση χρήση;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...