Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασα την aosp 6.0 και ολα καλα ,ολα δουλευουν καλα, μπορω να πω πως ειναι ποιο smooth και γρηγορο απο την cm12.1

link: https://drive.google.com/file/d/0BzygkfkwTgZ-VVl4SEVHMkE5MGM/view

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περασα την aosp 6.0 και ολα καλα ,ολα δουλευουν καλα, μπορω να πω πως ειναι ποιο smooth και γρηγορο απο την cm12.1

link: https://drive.google.com/file/d/0BzygkfkwTgZ-VVl4SEVHMkE5MGM/view

 

σε μπελαδες μας βαζεις παλι... :D

η εγκατασταση γινεται οπως της CM; δηλαδη εγκαθστουμε την ROM και αμεσως μετα τις gapps;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην ROM εχει και gapps και κανει και root ειναι all in one,

το μονο που θα χρειαστεις ισως ειναι να κανεις update απο το google τα google play service και play store γιατι μπορει να σου βγαλει σφαλμα συνδεσης

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην ROM εχει και gapps και κανει και root ειναι all in one,

το μονο που θα χρειαστεις ισως ειναι να κανεις update απο το google τα google play service και play store γιατι μπορει να σου βγαλει σφαλμα συνδεσης

 

η AOSP εχει ραδιοφωνο; γιατι στην CM αν και υπαρχει σαν εφαρμογη, δεν δουλευει...

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για να rootαρω το s424;; Δεν εχω και πολυ χρονο για να ψαξω, συγγνωμη αν εχει αναφερθει

 

http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/

Δοκιμασμένο και πανεύκολο!

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/

Δοκιμασμένο και πανεύκολο!

 

εξαιρετική ROM και το wifi δεν τραβάει μπαταρία τελικά.

κι η Cuoco καλή είναι αλλά είχε κάποια bugs παραπάνω. Στη SLICK δε βρήκα ακόμα ελάττωμα. Ίσως το ότι δεν υπερχρονίζει η cpu

Αν γίνουνε τα κινητά εμφυτεύματα πως θα τα αλλάζουμε κάθε χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

Το ότι μερικές φορές κολλάει το κινητό και δεν μπορείς να κάνεις τπτ αλλά λύνεται με σβήσιμο της οθόνης και άναμα της πάλι που οφείλεται? Στην ρομ?

 

Του ιταλού 6αρι android και slick s424 το κάνει αρκετά συχνά και είναι ενοχλητικό. Cm 12.1 που δοκίμασα το κάνει σπάνια αλλά δεν μου άρεσε η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μερικές φορές κολλάει το κινητό και δεν μπορείς να κάνεις τπτ αλλά λύνεται με σβήσιμο της οθόνης και άναμα της πάλι που οφείλεται? Στην ρομ?

 

Του ιταλού 6αρι android και slick s424 το κάνει αρκετά συχνά και είναι ενοχλητικό. Cm 12.1 που δοκίμασα το κάνει σπάνια αλλά δεν μου άρεσε η ρομ.

Ναι είναι θέμα της ρομ..Δεν κάνει καλή διαχείριση της ραμ με αποτέλεσμα να κολλάει..

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να πει αν το κάνει και η official?

Το περίεργο είναι πως δεν έχω βρει αναφορές και από άλλους για να πεις ότι είναι γενικό το πρόβλημα...

 

Ναι είναι θέμα της ρομ..Δεν κάνει καλή διαχείριση της ραμ με αποτέλεσμα να κολλάει..

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα κατα λαθος το download manager της Lenovo και πλεον το google play store δε μπορει να κατεβασει τιποτα.. Μπορει καποιος να μοιραστει το apk του download manager απο την original s424?
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θέμα της ρομ..Δεν κάνει καλή διαχείριση της ραμ με αποτέλεσμα να κολλάει..

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

Εμενα το εκανε πολυ συχνα στην cm12.1 και στην slick 424. Δεν αντεξα αλλο και γυρισα στη 1611.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπήκα και εγω στην παρέα σας για να ρωτήσω κάτι.

Εχω το Leagοο Elite 2 αλλα μου έχει βγάλει αρκετά προβλήματα και έτσι σκέφτομαι να το σουτάρω...

Σαν επιλογη έχω το K3 Note ...

Ομως διαβάζω διάφορα και έχω μπερδευτεί...

Τελικά αξίζει ή όχι;;

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην ROM εχει και gapps και κανει και root ειναι all in one,

το μονο που θα χρειαστεις ισως ειναι να κανεις update απο το google τα google play service και play store γιατι μπορει να σου βγαλει σφαλμα συνδεσης

 

την περασα, αλλα δεν καταφερα να δουλεψει το google play.

τι ακριβως πρεπει να κανω; πως γινεται το update;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπήκα και εγω στην παρέα σας για να ρωτήσω κάτι.

Εχω το Leagοο Elite 2 αλλα μου έχει βγάλει αρκετά προβλήματα και έτσι σκέφτομαι να το σουτάρω...

Σαν επιλογη έχω το K3 Note ...

Ομως διαβάζω διάφορα και έχω μπερδευτεί...

Τελικά αξίζει ή όχι;;

 

 

Αξίζειιιιι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον που έχει τη συσκευή στα χέρια του.

Θέλω να εξηγήσω σε φίλο που είναι μακριά πως θα κάνει εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπορεί να το βρει.

Αν μπορούσε κάποιος να μας γράψει τα βήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με βοηθησει με το Google play store? Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα και παλι ουτε ενημερωνει τις εφαρμογες ουτε μπορω να κατεβασω καινουργιες... Κολλαει παντα στο "Ληψη..." και δε κανει τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον που έχει τη συσκευή στα χέρια του.

Θέλω να εξηγήσω σε φίλο που είναι μακριά πως θα κάνει εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπορεί να το βρει.

Αν μπορούσε κάποιος να μας γράψει τα βήματα.

 

Στις ρυθμίσεις θα πάει εκεί που λέει back up and reset και τελευταία κάτω επιλογή είναι αυτή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μερικές φορές κολλάει το κινητό και δεν μπορείς να κάνεις τπτ αλλά λύνεται με σβήσιμο της οθόνης και άναμα της πάλι που οφείλεται? Στην ρομ?

 

Του ιταλού 6αρι android και slick s424 το κάνει αρκετά συχνά και είναι ενοχλητικό. Cm 12.1 που δοκίμασα το κάνει σπάνια αλλά δεν μου άρεσε η ρομ.

Κι έλεγα ότι έτυχε γιατί μου το έχει κάνει 2-3 φορες αυτό. Δε το συσχέτισα. Είναι γνωστό bug που υπήρχε στις πρώτες πρώτες κινεζικές εκδόσεις. Είχε εξαλειφθεί σχεδόν στις κινεζικές που βγήκαν πάνω από 6μήνες τώρα και εμφανίστηκε πάλι στην Ινδική. Αν το συνεχίσει θα τη πετάξω μου φαίνεται για θα πάω σε κινέζικη και πάλι

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει ένα αξιόπιστο φορτιστή αυτοκινήτου για το Κ3 Note;
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζειιιιι!!!!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Εχουν λυθεί τα προβλήματα που είχε δηλαδή;;

Είχα διαβάσει οτι κολλάει η κάμερα,οτι η αφή δεν λειτουργεί σωστά μερικές φορές,οτι υπάρχει πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσεων και μηνυμάτων....

Διορθώθηκαν όλα;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Εχουν λυθεί τα προβλήματα που είχε δηλαδή;;

Είχα διαβάσει οτι κολλάει η κάμερα,οτι η αφή δεν λειτουργεί σωστά μερικές φορές,οτι υπάρχει πρόβλημα στην αναγνώριση κλήσεων και μηνυμάτων....

Διορθώθηκαν όλα;;

Ακου...έχω το κινητό κοντά στον χρόνο... Εμένα δεν είχε ποτέ πρόβλημα με την κάμερα ποτέ με τα μυνήματα και ποτέ με την αναγνώριση...τωρα για την αφή μου κάνει ένα προβληματακι μερικές φορές όμως κοντά στο γράμμα Ε ... Αλλά δεν είναι σε όλα τα κινητά... Έχω αλλάξει πάρα πολλές ρομ για να δω που θα καταληξω... Τελικά εμένα αν δεν έκανε το κολληματακι νομίζω ότι αξίζει να το πάρεις...είναι παρά πολύ καλό κινητό...

 

τον νου σου και να πίνεις το νουνου σου!!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ακου...έχω το κινητό κοντά στον χρόνο... Εμένα δεν είχε ποτέ πρόβλημα με την κάμερα ποτέ με τα μυνήματα και ποτέ με την αναγνώριση...τωρα για την αφή μου κάνει ένα προβληματακι μερικές φορές όμως κοντά στο γράμμα Ε ... Αλλά δεν είναι σε όλα τα κινητά... Έχω αλλάξει πάρα πολλές ρομ για να δω που θα καταληξω... Τελικά εμένα αν δεν έκανε το κολληματακι νομίζω ότι αξίζει να το πάρεις...είναι παρά πολύ καλό κινητό...

 

τον νου σου και να πίνεις το νουνου σου!!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Εχω τώρα to Elite 2 και εχω τρομερο πρόβλημα με την αφή...

Εχει "νεκρωθεί" ένα σημείο πάνω ψηλά στην οθόνη και 3να στη μέση.

Απο τη μια ακρη του κινητού στην άλλη...

Πολυ σπαστικό...

Μου ειπαν απο την εταιρεια να κάνω hard reset αλλα δεν έγινε τίποτα....(μόνο έχασα τα πάντα!!!!):mad::mad::mad:

 

Ελπίζω να μην εχει και αυτό την ίδια τύχη γιατι θα σε κυνηγάω....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν εχω θεμα με την αφη. Μια χαρα ειναι και απο ρομ επειδη βαριομουν να αλλαζω συνεχεια εχω κρατησει την 1605 Lemonade με την οποια ειμαι ικανοποιημενος. Θεματα με την αφη εχουν αναφερθει αλλα προσωπικα δεν εχω το παραμικρο
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν εχω θεμα με την αφη. Μια χαρα ειναι και απο ρομ επειδη βαριομουν να αλλαζω συνεχεια εχω κρατησει την 1605 Lemonade με την οποια ειμαι ικανοποιημενος. Θεματα με την αφη εχουν αναφερθει αλλα προσωπικα δεν εχω το παραμικρο

 

Και απο κάμερες τι λέει;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...