Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πραγματικα δεν βρισκω ενα λογο να φυγω απτην 1540 του ιταλου που πεταει,βλεποντας τα προβληματα των νεων ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Ειναι πληρης rom με ελληνικα?

Ευχαριστω.

http://www.needrom.com/download/k3-note_1615dev_rus_v2-1-1_vdtmultil/

Αυτή η παραλαγή της 1615 στο Needrom λέει ότι είναι Multi-language.

Υποψιάζομαι οτι δεν θα είναι όλα μεταφρασμένα.

Εγω έχω βάλει την αρχική 1615 VDT απο τους Ρώσους που έχει μόνο ENG.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Όντως του Ιταλού τρώει γερά κολλήματα αρκετές φορές και μάλλον είναι θέμα διαχείρισης ρομ..Αυτη πως πάει?? Κολλάει καθόλου?? Πχ αν έχεις αρκετές εφαρμογές ανοικτές ταυτόχρονα.

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

 

κατα εναν περιεργο τροπο παει σφαιρα και δεν κολαει καθολου, κατι που παρατηρησα ειναι οτι αλαζει τα ιμει, τα εκανα επαναφορα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα ρομ?

 

υποθετω πως ναι

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/k3-note_1615dev_rus_v2-1-1_vdtmultil/

Αυτή η παραλαγή της 1615 στο Needrom λέει ότι είναι Multi-language.

Υποψιάζομαι οτι δεν θα είναι όλα μεταφρασμένα.

Εγω έχω βάλει την αρχική 1615 VDT απο τους Ρώσους που έχει μόνο ENG.

 

Για να καταλαβω κατι παρομοιο με τις rom του CUOCO92 Multi-language που ηταν το 80% περιπου?

Παντως αξιζει σαν rom απο τι διαβαζω?

Ευχαριστω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διαβάζω για τοσα θέματα με διάφορες rom και η απορία μου είναι γιατί δεν βάζετε την official multi s422 που κανει κανονικά ολα τα update και εγω δεν έχω δει κάποιο θέμα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν βρισκω ενα λογο να φυγω απτην 1540 του ιταλου που πεταει,βλεποντας τα προβληματα των νεων ρομ

 

φιλε μου επειδη την ψαχνω καιρο τωρα...κ το λινκ που υπηρχε εδω δεν λειτουργει πλεον...μηπως εχεις καποιο αλλο

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διαβάζω για τοσα θέματα με διάφορες rom και η απορία μου είναι γιατί δεν βάζετε την official multi s422 που κανει κανονικά ολα τα update και εγω δεν έχω δει κάποιο θέμα ακόμα.

Εγώ που την είχα στην αρχή ηταν όλα καλά και μετά από λίγο καιρο γονάτισε όπως όλες της άλλες οφισιαλ.....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο την s205 στην s422 official row δεν εχω κανενα θεμα, απορω γιατι παιζετε με τις κινεζικες και με του ιταλου......

 

Καλησπέρα,

 

Διαβάζω για τοσα θέματα με διάφορες rom και η απορία μου είναι γιατί δεν βάζετε την official multi s422 που κανει κανονικά ολα τα update και εγω δεν έχω δει κάποιο θέμα ακόμα.

 

Εγώ που την είχα στην αρχή ηταν όλα καλά και μετά από λίγο καιρο γονάτισε όπως όλες της άλλες οφισιαλ.....

 

 

Εμένα η γυναίκα μου είναι με την official row s205.

Θέλει κάτι καλύτερό άλλα φοβάται να κάνει τις αναβαθμίσεις.

Αξίζει να τις κάνει θα δει διαφορά τι λέτε?

Οι γνώμες διίστανται.

 

Μετά την official s422 δεν ήρθε και άλλη αναβάθμιση?

Edited by danorfias
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γυναίκα μου είναι με την official row s205.

Θέλει κάτι καλύτερό άλλα φοβάται να κάνει τις αναβαθμίσεις.

Αξίζει να τις κάνει θα δει διαφορά τι λέτε?

Οι γνώμες διίστανται.

 

Μετά την official s422 δεν ήρθε και άλλη αναβάθμιση?

 

εγώ δεν είδα κανένα πρόβλημα πάντως. Ίσως επειδή δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις (τηλέφωνα, καμια φωτογραφία και internet). Αν δεν κάνω λάθος είανι πλέον στην 424.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Παρακολουθώ το νήμα αρκετό καιρό γιατί θέλω να παραγγείλω το το τηλέφωνο αλλά μάλλον μπερδεύομαι παρά ξεκαθαρίζω την άποψή μου. Το προηγούμενο τηλέφωνό μου (Α850+) το είχα πάρει το το 2toc και μέχρι τώρα λειτουργεί μιά χαρά χωρίς να του έχω αλλάξει ρομ από τη μέρα που το πήρα (εχει την S118). Για να μπορέσω να καταλήξω θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι αναγκαία η αλλαγή rom και αν ναι ποια είναι η καλύτερη κι αν μπορώ να το ζητήσω απ' ευθείας από το site. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ποιά η διαφορά στο TD-LTE & FDD-LTE που έχει το K50-T5 με το TD-LTE που έχει το T3S; Μια ακόμα διευκρίνηση σχετικά με το μέγεθος, το Α850+ που έχω είναι 5,5 ίντσες όπως και το K3 Note αλλά σε βίντεο που το είδα μου φάνηκε αρκετά μεγαλύτερο. Υπάρχει όντως διαφορά ή ήταν η λήψη του βίντεο?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γυναίκα μου είναι με την official row s205.

Θέλει κάτι καλύτερό άλλα φοβάται να κάνει τις αναβαθμίσεις.

Αξίζει να τις κάνει θα δει διαφορά τι λέτε?

Οι γνώμες διίστανται.

 

Μετά την official s422 δεν ήρθε και άλλη αναβάθμιση?

Να της κάνει. Ή 424 είναι η καλύτερη από όλες της οφισιαλ. Για γυναίκα που δεν πολυασχολητε είναι μία χαρά νομίζω....

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς η ROW δείχνει ξανά ότι βαραίνει πολύ γρήγορα.

ξαναγυρνάω στην κινέζικη ST και ελπίζω στο μελλοντικά να στρώσει.

 

δυστυχώς είναι μονο για τα πολύ βασικά. λίγα tab στον chrome κάνα facebook και κάνα youtube και το κινητό σέρνεται

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς η ROW δείχνει ξανά ότι βαραίνει πολύ γρήγορα.

ξαναγυρνάω στην κινέζικη ST και ελπίζω στο μελλοντικά να στρώσει.

 

δυστυχώς είναι μονο για τα πολύ βασικά. λίγα tab στον chrome κάνα facebook και κάνα youtube και το κινητό σέρνεται

Δυστυχώς αν και είναι μια εξαιρετική rom σε όλα της έχει ήδη βαρύνει αρκετά και με βλέπω να τη πετάω και εγώ. Πολύ κρίμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς οθόνη και digitizer μόνος του? Αν ναι ποια video ακολούθησε? Δεν την παλεύει το touch screen και εμένα τα νεύρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Αφού είδα και απόειδα με την ρομ του ιταλου 6αρι android...κατέβασα και έβαλα την 1604 του Ιταλού και πάλι στην δεύτερη sim δεν πάει πάνω από 2G. Τι στο καλό γίνεται ξέρει κανείς?

 

Δεν θυμάμαι και ποια είχα πριν που δούλευαν κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια για root και φλασάρισμα twrp σε έναν φίλο ακολούθησε brick και το επανέφερα με official firmware μέσω flashtools.Το πρόβλημα είναι πως με τη 1511 που φλάσαρα είναι νεκρό το σήμα.Σαν να μην επικοινωνεί με το δίκτυο.

Κατέβασα κάποιες μεταγενέστερες αλλα όλες έχουν αρχείο "scatter.txt" και όχι "MT6752_Android_scatter.txt" με αποτέλεσμα όταν πάω να το φορτώσω να μου πετάει error.Πρέπει να κάνω rename?

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα ελεγξε αν εχεις IMEI numbers , γραψε *#06# στον dialer

Προφανως δεν θα εχεις για αυτο και δεν μπορεις να καλεσεις...

Αυτο μαλλον εγινε επειδη στο SPFlashTools επελεξες Format + download! Οντως διαλεξες αυτο?? Επρεπε απλα download.

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να επαναφερεις τα IMEI , τα γραφει το κουτι απεξω οποτε τα εχεις!!

Ψαξε για RESTORE IMEI εδω μεσα και λογικα θα το φτιαξεις.

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς οθόνη και digitizer μόνος του? Αν ναι ποια video ακολούθησε? Δεν την παλεύει το touch screen και εμένα τα νεύρα μου.

 

Φίλε μου ξεχνά να αλλάξεις μόνο το digitizer γιατί η οθόνη είναι ogs που σημαίνει ότι είναι σάντουιτς το digitizer με το LCD. Εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα αλλαξα οθόνη με digitizer και με το frame όλα μαζί μόνος μου χωρίς προβλήματα και δυσκολίες. Απλά μετέφερα όλα τα πράγματα από την παλιά οθόνη στην καινούργια και όλα κομπλε. Αν πάρεις μαζί με frame δεν είναι δύσκολο να την αλλάξεις μόνος σου γιατί δεν θέλει μπιστολακι για να ξεκολλήσεις το digitizer+LCD από το frame ( το πλαστικό γύρω γύρω από την οθόνη). Απλά πρόσεξε γιατί κυκλοφορεί πολύ σαβουρα στο internet.η οθόνη κοστίζει γύρω στα 25-30 ευρώ μαζί με το frame στο aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες στο Facebook. Τι μπορεί να φταίει; έκανα εκκαθάριση δεδομένων έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/cuoco92-s424-modi-fied-namo/

Πάντως αυτή παιδιά δεν εχει δείγματα λαγκαρισματος μετά από λίγες μέρες χρήση.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/cuoco92-s424-modi-fied-namo/

Πάντως αυτή παιδιά δεν εχει δείγματα λαγκαρισματος μετά από λίγες μέρες χρήση.

Στην 2η σιμ μπορείς να βάλεις 4G?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα προχτες άλλο ένα K3 Note μιας και η οθόνη του παλιού άρχισε να βγάζει κιτρινίλες.

Προσπάθησα να φορτώσω μέσω recovery backup του προηγούμενου κινητου (rom cuoco92 1540D) αλλά συνάντησα τις εξής δυσκολίες:

1) το κινητό ήρθε unrooted.

2)η κινέζικη recovery δεν είχε πουθενά επιλογή για αγγλικά

 

Άρα προσπάθησα να περάσω recovery μεσω flashtools και μετά να κάνω root. Το κινητό όμως είχε κλειδωμένο bootloader που το παλιό δεν είχε.

Μετά από πολλές αποτυχίες εγκατέστησα twrp και έκανα restore το παλιο backup. Mετά το τελευταίο restart όμως δεν ξανάναψε ποτέ!

Το κινητό ούτε φορτίζει ούτε το διαβάζει το pc. Καμιά ιδέα τι έχει γίνει; :!: :blink:

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...