Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μου ήρθε χθές από Κίνα το K3 Note και θέλοντας να βγάλω τις κινεζιές από επάνω έβαλα το CWM έκανα wipe data / cache κτλ , αλλά ξέχασα να κάνω αρχικά root και τώρα δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία ROM οfficial ή unofficial...έχω φάει όλη την ημέρα να βρώ λύση αλλά χωρίς αποτέλεσμα...:(Παρακαλώ καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα ειδα την διαφορα! ουτως η αλλος TDD δεν εχουμε στην Ελλαδα?

 

επίσης ειδα οτι για να installαρουν (δικια μου λεξη :p ) το Google Play και Gοogle apps και να αφαιρέσουν τις κινεζιες, πρεπει να rootαρουν το κινητο, αν γινει αυτο χάνεται κατευθείαν η εγγύηση?

 

 

Με το root ναι χανεται η εγγυηση αλλα αν στο κανει το μαγαζι απο το οποιο το πηρες τοτε λογικα δεν εχεις θεμα.Εχεις εγγυηση απο το μαγαζι και αν λεμε χρειαστει κατι παραπανω λογικα το μαγαζι θα μεσολαβησει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μου ήρθε χθές από Κίνα το K3 Note και θέλοντας να βγάλω τις κινεζιές από επάνω έβαλα το CWM έκανα wipe data / cache κτλ , αλλά ξέχασα να κάνω αρχικά root και τώρα δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία ROM οfficial ή unofficial...έχω φάει όλη την ημέρα να βρώ λύση αλλά χωρίς αποτέλεσμα...:(Παρακαλώ καμία πρόταση;

 

 

Δοκιμασες να flashαρεις ROM με SPflashtool??

Link to comment
Share on other sites

εγω έγραψα πριν απο μερικές μέρες πως το τ3ς φαίνεται ποιο φθηνό σαν κινητό και είναι έτσι. Αν τα βάλετε δίπλα διπλά απο την πλευρά της μπαταρίας και αφαιρέσετε την μπαταρία φαίνεται πως το τ3ς έχει ποιο "φθηνά" πλαστικά. Μου θήμησε η ποιότητα κατασκευής από UMI. Όσο αφορά της rom έβαλα την official K50a40_S422_160315_ROW και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με τις συσκευές.

 

Είμαι ήδη κάτοχος του k50-t5. Χθές παρέλαβα το k50-t3s.

Γι'αυτούς που ρώτησαν αν υπάρχουν ποιοτικές διαφορές μεταξύ τους, σας λέω κατηγορηματικά, ότι είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ!

Το αγόρασα από vickmall και έχει περασμένη την s205 row unrooted χωρίς κινεζιές. Μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση από s205 σε s422 και από s422 σε s424 τις οποίες και έκανα και δουλεύει ρολόι.

Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες ή φωτογραφίες ας μου πει να ανεβάσω...

 

Ποιο απο τα δυο ισχυει ρε παιδια ??????

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0ByrtZo2PyvRYb3Qya2VzZnJoZE0&usp=sharing#list

Για όσους θέλουν link για την S424.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μου εβγαλε αναβαθμηση στο system update για official stable 1614 android 6.0 να το κανω η οχι?? Θα εχει αγγλικα?? Θα πρεπεθ λογικα να περασω ξανα τα gapps?? Θα μπορω να περασω καποια apps στην καρτα μνημης(κατι ακουσα οτι στο 6.0 δεν περνανε στην καρτα ισχυει??) Γενικα αξιζει να το παω σε android 6.0 η θα εχω προβληματα??
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Σαν χτες ξεκινησε αυτο το πολυ χρησιμο νημα.Στο θεμα μας ομως.Εχω να κανω μια ερωτηση:στο es explorer στον αποθηκευτικο χωρο του κινητου(SD 0) μου βγαζει εναν φακελο clockdown mod τον οποιο οσες φορες και αν διεγραψα τον ξανα δημιουργει στο επομενο boot.Δεν εχει κατι μεσα αλλα αναρωτιεμαι τι να ειναι.Ξερει κανεις??

Ειναι φακελος που τον δημιουργει το recovery....Μη τον πειραζεις....Οσες φορες και να το σβήσεις, αυτο εκει θα ειναι.....Σε περιπτωση που παρεις backup του κινητου σου μεσω recovery, το backup σου θα το βρεις εκει μεσα.....

Link to comment
Share on other sites

Με το root ναι χανεται η εγγυηση αλλα αν στο κανει το μαγαζι απο το οποιο το πηρες τοτε λογικα δεν εχεις θεμα.Εχεις εγγυηση απο το μαγαζι και αν λεμε χρειαστει κατι παραπανω λογικα το μαγαζι θα μεσολαβησει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δοκιμασες να flashαρεις ROM με SPflashtool??

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν γνωρίζω την διαδικασία. Μου βγάζει error από το TWRP " No MD5 File found" . Βρήκα αυτό το λινκ για την διαδικασία και λέω να το δοκιμάσω. (http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/tutorial-how-to-flash-stock-roms-t2240614)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω το ιδιο πρόβλημα σε 2 rom που έχω βάλει.... Και στου ιταλου αλλά και στην VibeUI ROW του greeshan.... Όποιος έχει βρεί την λυση ας μας το πει και σε μας..... (αν υπάρχει λύση)

 

Καλημέρα και καλή Κυριακή

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τη S424 του Ιταλού

Η λύση που βρήκα....εγκατέστησα το Facebook Lite από εκεί ανεβαίνουν κανονικά

Άρα είναι πρόβλημα της τελευταίας αναβάθμισης. Πιστεύω ότι θα το φτιάξουν σύντομα μέχρι τότε κάντε εγκατάσταση και της έκδοσης FB Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τη S424 του Ιταλού

Η λύση που βρήκα....εγκατέστησα το Facebook Lite από εκεί ανεβαίνουν κανονικά

Άρα είναι πρόβλημα της τελευταίας αναβάθμισης. Πιστεύω ότι θα το φτιάξουν σύντομα μέχρι τότε κάντε εγκατάσταση και της έκδοσης FB Lite

 

Καλησπέρα φίλε μου. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με νεότερα! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :D

 

 

Μόλις το δοκίμασα και επιβεβαιώνω ότι απο το facebook lite ανεβαίνουν οι φώτο.... Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε μου!!!

Edited by Eddie7
Επιβεβαίωση!!!
Eddie7
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν γνωρίζω την διαδικασία. Μου βγάζει error από το TWRP " No MD5 File found" . Βρήκα αυτό το λινκ για την διαδικασία και λέω να το δοκιμάσω. (http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/tutorial-how-to-flash-stock-roms-t2240614)

 

Δοκιμασε τον οδηγο της πρωτης σελιδας.Ειναι στα ελληνικα και πολυ κατατοπιστικος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά "λύγισα" :lol: και το παράγγειλα από vickmall για 117 δολ.

Μίλησα στο chat με Selina και μου άφησε την nillkin hard case για 5 δολ!!

Πέμπτη έγινε η αγορά και από Παρασκευή έχω πάρει tracking number :)

Link to comment
Share on other sites

Στην official dev εχετε λάβει ποτέ κανενα ota update?

Όσες είχα δοκιμάσει πιο παλιά δεν λαμβανανε κάτι? Για την 1615 έχετε κάποιο link στην καθαρή official (όχι restore κάποιου backup)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω μια microsd για το κινητό. Βρήκα μια sandisk class 10 48MB/S και επίσης sandisk class 10 95MB/S.

 

Στην πράξη και μόνο σε αυτό το κινητό θα δω διαφορά αν πάρω την γρηγορότερη ή δεν αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά?

 

Όποιος θέλει να γράψει τι κάρτα έχει και αν είναι ικανοποιημένος θα βοηθούσε πολύ.

 

Κάποιος να απαντήσει να πάρω και εγώ μια κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να απαντήσει να πάρω και εγώ μια κάρτα μνήμης?

 

Αυτό δεν λέει τίποτα που λες. Πες μας ακριβώς τα μοντέλα. Εγώ έχω αυτή εδώ και είναι μια χαρά

 

http://www.skroutz.gr/s/2066801/Sandisk-Ultra-microSDHC-32GB-Android.html

 

Υπάρχουν και πιο γρήγορες από αυτή βέβαια και μπορείς να πας και σε Samsung

 

http://www.skroutz.gr/s/6823290/Samsung-Evo-microSDHC-32GB-U1-with-Adapter.html

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να απαντήσει να πάρω και εγώ μια κάρτα μνήμης?

 

Εγώ έχω πάρει απο ebay την παρακάτω καρτούλα απο τον συγκεκριμένο πωλητή:

 

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Micro-SDHC-EVO-Card-32GB-TF-Flash-Memory-Card-With-Adapter-Class10-U1C10-/191484977231?hash=item2c9564e04f

 

Είναι αξιόπιστη και γρήγορη. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος στο φόρουμ το οποίο όμως το παρακολουθώ αρκετά σαν επισκέπτης.

Είμαι έμπειρος χρήστης και κατέχω εύκολα και τα τεχνικά. Έχω όμως την εξής απορία, παρήγγειλα το Κ50-Τ3S από Minideal, έχω κάνει και άλλες αγορές απο εκεί και έμεινα ευχαριστημένος.

Το κινητό αν όλα πάνε καλά θα το έχω σε 7-10 μέρες. Λογικά η ROM του θα είναι Κινέζικη πειραγμένη για να είναι multilanguage. Έχω σκοπό να το αναβαθμίσω αμέσως μόλις το πάρω και θέλω να ρωτήσω το εξής, αν του κάνω update με τον OTA τρόπο και έρθει η marsmallow, μετά το κινητό θα βλέπει ευρωπαικό δίκτυο κινητής και 4g??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος στο φόρουμ το οποίο όμως το παρακολουθώ αρκετά σαν επισκέπτης.

Είμαι έμπειρος χρήστης και κατέχω εύκολα και τα τεχνικά. Έχω όμως την εξής απορία, παρήγγειλα το Κ50-Τ3S από Minideal, έχω κάνει και άλλες αγορές απο εκεί και έμεινα ευχαριστημένος.

Το κινητό αν όλα πάνε καλά θα το έχω σε 7-10 μέρες. Λογικά η ROM του θα είναι Κινέζικη πειραγμένη για να είναι multilanguage. Έχω σκοπό να το αναβαθμίσω αμέσως μόλις το πάρω και θέλω να ρωτήσω το εξής, αν του κάνω update με τον OTA τρόπο και έρθει η marsmallow, μετά το κινητό θα βλέπει ευρωπαικό δίκτυο κινητής και 4g??

 

Θα βάλεις την s422 multi, από εκεί με ota θα σου έρθει και 424, 4g θα έχεις κανονικα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Αυτή η ROM http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/ και μετά OTA θα ειμαι καλυμμενος;

Η απευθείας αυτή η ROM http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/ ;;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλες τις ΡΟΜ η καλύτερη είναι με διαφορά η MUI . Αυτό με κάνει να αισθάνομαι λίγο άσχημα γιατί ένα τόσο καλό κινητό δεν μπορεί να έχει και ένα αντίστοιχα καλό λειτουργικό δικό του από τη μαμά του και αντ αυτού χρησιμοποιούμε PORT από λειτουργικό άλλης εταιρείας. Τι να κάνεις... MUI και τα μυαλά στα κάγκελα.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλες τις ΡΟΜ η καλύτερη είναι με διαφορά η MUI . Αυτό με κάνει να αισθάνομαι λίγο άσχημα γιατί ένα τόσο καλό κινητό δεν μπορεί να έχει και ένα αντίστοιχα καλό λειτουργικό δικό του από τη μαμά του και αντ αυτού χρησιμοποιούμε PORT από λειτουργικό άλλης εταιρείας. Τι να κάνεις... MUI και τα μυαλά στα κάγκελα.

 

μαζι σου εξου και η υπογραφη μου εδω και καιρο.....!!!!!!!!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/KcxV/hWiAv78hm

 

Fixed installation script;

Sewn Ruth and gappsy;

Fixed file downloader,

video player and radio from ROW firmware;

Added Fonts from the team;

Shareit and Syncit replaced by a version of the Market;

Replaced launcher to the latest version (lock double tapom present);

replaced Browser on AOSP;

Deleted Lenovo OTA;

Fixed AOSP keyboard;

Updated translation

Fixed characters when starting after a wipe;

Countries in dialer in Russian;

Fixed icon launch INDEX,

.Added the WPS of Office is recommended to install a complete wipe

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

το κινητό το έχω 5 μήνες περίπου (παραγγελία από Κίνα) με τα γνωστά προβλήματα με τις κινέζικες εφαρμογές κλπ. Μου το ζητήσανε να το πουλήσω και κατά πάσα πιθανότητα θα το αλλάξω με Xiaomi Redmi Note 3 Pro ή με Meizu MX5. Αυτός που το θέλει δεν καίγεται για Ελληνικά αλλά οπωσδήποτε για Αγγλικά. Έχω ήδη μία αποτυχημένη απόπειρα για root ίσως και λόγω απειρίας σε αυτό το κομμάτι. Θα ήθελα πριν το πουλήσω να ξεφορτωθώ τις κινεζιές. Αν το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις είναι μία καλή επιλογή; (Αριθμός έκδοσης: VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

το κινητό το έχω 5 μήνες περίπου (παραγγελία από Κίνα) με τα γνωστά προβλήματα με τις κινέζικες εφαρμογές κλπ. Μου το ζητήσανε να το πουλήσω και κατά πάσα πιθανότητα θα το αλλάξω με Xiaomi Redmi Note 3 Pro ή με Meizu MX5. Αυτός που το θέλει δεν καίγεται για Ελληνικά αλλά οπωσδήποτε για Αγγλικά. Έχω ήδη μία αποτυχημένη απόπειρα για root ίσως και λόγω απειρίας σε αυτό το κομμάτι. Θα ήθελα πριν το πουλήσω να ξεφορτωθώ τις κινεζιές. Αν το επαναφέρω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις είναι μία καλή επιλογή; (Αριθμός έκδοσης: VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

χαθηκε να βαλεις μια s422-s424 row, δηλαδη multilanguage χωρις κινεζικα προγραματα κλπ.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλες τις ΡΟΜ η καλύτερη είναι με διαφορά η MUI . Αυτό με κάνει να αισθάνομαι λίγο άσχημα γιατί ένα τόσο καλό κινητό δεν μπορεί να έχει και ένα αντίστοιχα καλό λειτουργικό δικό του από τη μαμά του και αντ αυτού χρησιμοποιούμε PORT από λειτουργικό άλλης εταιρείας. Τι να κάνεις... MUI και τα μυαλά στα κάγκελα.

μαζι σου εξου και η υπογραφη μου εδω και καιρο.....!!!!!!!!

Ποιά χαρακτηριστικά της την κάνει τόσο καλύτερη των υπολοίπων;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...