Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα, φτανω μεχρι ενα σημειο που θελει πιστοποιηση οτι δεν ειμαι κομπιουτερ, εκει δεν τα μεταφερει τα ρωσικα το google και κολλαω.

 

μπορεις μιπως να παραθεσεις λινκ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Εβαλα και εγω την Official S422 με το flash_tool, εκανα και την αναβαθμιση σε S424, ολα καλα μεχρι εδω.

Προσπαθω να κανω root αλλα μεχρι τωρα τιποτα. Το καλο ειναι οτι βρηκα οτι χρειαζεται αλλα ειναι στην σελιδα "4pda" και ειναι στα ρωσικα. Το κακο ειναι οτι δεν ξερω ρωσικα για να γραφτω και να μπορω να κατεβασω αυτα που χρειαζεται.

Υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

Ευχαριστω.

Καλο μεσημερι.Την διαδικασια την εχω βαλει παραπανω με τα αντιστοιχα αρχεια.

Συγκεκριμενα ειναι στο #8784

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

μπορεις μιπως να παραθεσεις λινκ??

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=733342

 

Για το root χρειαζεται

1. Απο την τριτη κατηγορια αυτο "SuperSU+Boot S424 от Alexey711"

2. Απο την τεταρτη κατηγορια αυτο "TWRP 3.0.0-3 Flash Tool"

Πως να τα κατεβασω?

 

Καλο μεσημερι.Την διαδικασια την εχω βαλει παραπανω με τα αντιστοιχα αρχεια.

Συγκεκριμενα ειναι στο #8784

 

Το προσπαθησα αλλα χωρις το "TWRP 3.0.0-3 Flash Tool" δεν τα καταφερα και κόλλησε.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=733342

 

Για το root χρειαζεται

1. Απο την τριτη κατηγορια αυτο "SuperSU+Boot S424 от Alexey711"

2. Απο την τεταρτη κατηγορια αυτο "TWRP 3.0.0-3 Flash Tool"

Πως να τα κατεβασω?

 

 

 

Το προσπαθησα αλλα χωρις το "TWRP 3.0.0-3 Flash Tool" δεν τα καταφερα και κόλλησε.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Λοιπον κοιταξε τι θα κανεις.

1)Φλασαρεις την οφφισιαλ ς422.Κανεις επιτοπου το update σε ς424.

2)ανοιγεις το flashTool

 

Τικαρεις το recovery και κανοντας κλικ πανω του,σε παει να βρεις τον φακελο που εχεις βαλει το TWRP ΑΡΧΕΙΟ και εισαι πλεον ετοιμος να το φλασαρεις.Η διαδικασια παιρνει μονο 10''.

3)κατοπιν μπορεις να μπεις με επανεκκινηση σε recovery για να κανεις root το κινητο.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι αλλο.Πως κανω root την official 1604?? Θελω να βγαλω το baidu ime,ειναι συμαντικη εφαρμογη(απο οτι ξερω οχι αλλα ρωταω να ειμαι σιγουρος) θα εχω κανενα προβλημα αν την βγαλω μετα το root??
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είδα στο vickmall την έκδοση t3s μόλις στα 117$ και τρελάθηκα! Την έχει παραγγείλει κανένας σας? Δουλεύει κανονικα το 4g? Τους λέω να την κάνουν root και ξεμπέρδεψα? Το λεω γιατί αν και εχω τρελή όρεξη με αυτά έχω και ενα μωρό 4 μηνών και μηδέν ελεύθερο χρόνο για σκάλισμα κινητού. Μην με κανετε να διαβασω και τις 550 σελίδες του thread για να βρω απάντηση παρακαλώ.

Ευχαριστώ

Υ. Γ. διάβασα την 1η σελίδα

Edited by mambagr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοιταξε τι θα κανεις.

1)Φλασαρεις την οφφισιαλ ς422.Κανεις επιτοπου το update σε ς424.

2)ανοιγεις το flashTool

 

Τικαρεις το recovery και κανοντας κλικ πανω του,σε παει να βρεις τον φακελο που εχεις βαλει το TWRP ΑΡΧΕΙΟ και εισαι πλεον ετοιμος να το φλασαρεις.Η διαδικασια παιρνει μονο 10''.

3)κατοπιν μπορεις να μπεις με επανεκκινηση σε recovery για να κανεις root το κινητο.

 

Ευχαριστώ, αλλά χρειάζομαι τα αρχείο TWRP 3.0.0.3. Απο που μπορώ να το κατέβασω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά χρειάζομαι τα αρχείο TWRP 3.0.0.3. Απο που μπορώ να το κατέβασω?

Ελα παρτο απο εδω

http://www.easybytez.com/pmc4xfb0dmo1

 

http://i1218.photobucket.com/albums/dd404/gkpapad/FlashTool_zpstmmaxlpn.png

Θα κλικαρεις πανω στην γραμμη του recovery για να φορτωσεις το TWRP 3.0.0.3.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 2 κινητά ένα k50-t5 και k50-t3 η κάτι τέτοιο. Το φτηνό τέλος παντων. Κατέβασα από το ρωσικό φόρουμ την official multi s422 για k50-a40 . σήμερα που τα δοκιμασα δεν αντιμετωπισα κάποιο πρόβλημα και στις 2 συσκευές. Για κάποιους που ρώτησαν παλιοτερα το k50-t3 φαίνεται φθηνότερο σαν ποιότητα κατασκευής σαν κινητό . έχει κάποιες διαφορες. Θα δείξει ο χρόνος. Ή ερώτηση μου είναι γιατί κάποιος να παιδευεται με την κάθε ρομ του κάθε ιταλού και να μην έχει την official?

 

Μου ήρθε σήμερα newsletter από tinydeal στα 102 ευρώ!!!!

 

Είναι βέβαια το T3S και από tinedeal. Τι λέτε.... αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα newsletter από tinydeal στα 102 ευρώ!!!!

 

Είναι βέβαια το T3S και από tinedeal. Τι λέτε.... αξίζει?

 

Το tinydeal έχει εγγύηση 6 μήνες αν θυμάμαι καλα ενω το vickmall 1 χρόνο και το έχει στην ίδια τιμή 117$=103€. Εγω μάλλον από εκεί θα το πάρω γιατί είμαι ευχαριστημένος από προηγούμενη συναλλαγή και από οτι κατάλαβα το t3s είναι τα ιδιο με το Τ5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...έχω χάσει βέβαια την μπάλα εδώ με τις rom μετα από 59 σελίδες διάβασμα. Αν κατάλαβα καλά υπάρχουν οι εξής:

1. Κινεζικές (s4**) με Αγγλικά και βάζουμε Ελληνικη κωδικοσελιδα (οχι ελληνικά) με πρόγραμμα. Είναι οι πιο γρήγορες(?) αλλά με κινεζικές βλακείες μεσα

2. Ινδικες με πλήρη πολυγλωσσία.

3. ROW - rest of world με αρκετά παράπονα οχι τόσο γρήγορες

4. Κάποιου Ιταλού

5. Κάποιων Ρώσων

6. Κάτι σε cacao (χωρίς ζάχαρη)

7. Διάφορες άλλες

 

ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΔΙΟΡΘΏΣΤΕ ΜΕ.

 

Τελικά ποια θα μου συστήσετε να πω στο vickmall να περάσει? Μάλλον την κινέζικη που περνάν του Τ5 αφαιρωντας τις κινεζιες και βάζοντας κάποια ελληνικά στο περίπου όπως βλέπω άλλοι από Ελλάδα στα σχόλια ζητάνε?

Edited by mambagr
Link to comment
Share on other sites

Το tinydeal έχει εγγύηση 6 μήνες αν θυμάμαι καλα ενω το vickmall 1 χρόνο και το έχει στην ίδια τιμή 117$=103€. Εγω μάλλον από εκεί θα το πάρω γιατί είμαι ευχαριστημένος από προηγούμενη συναλλαγή και από οτι κατάλαβα το t3s είναι τα ιδιο με το Τ5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...έχω χάσει βέβαια την μπάλα εδώ με τις rom μετα από 59 σελίδες διάβασμα. Αν κατάλαβα καλά υπάρχουν οι εξής:

1. Κινεζικές (s4**) με Αγγλικά και βάζουμε Ελληνικη κωδικοσελιδα (οχι ελληνικά) με πρόγραμμα. Είναι οι πιο γρήγορες(?) αλλά με κινεζικές βλακείες μεσα

2. Ινδικες με πλήρη πολυγλωσσία.

3. ROW - rest of world με αρκετά παράπονα οχι τόσο γρήγορες

4. Κάποιου Ιταλού

5. Κάποιων Ρώσων

6. Κάτι σε cacao (χωρίς ζάχαρη)

7. Διάφορες άλλες

 

ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΔΙΟΡΘΏΣΤΕ ΜΕ.

 

Τελικά ποια θα μου συστήσετε να πω στο vickmall να περάσει? Μάλλον την κινέζικη που περνάν του Τ5 αφαιρωντας τις κινεζιες και βάζοντας κάποια ελληνικά στο περίπου όπως βλέπω άλλοι από Ελλάδα στα σχόλια ζητάνε?

 

Να τους πεις να σου βαλουν 1604 official χωρις κινεζιες.Ειναι official και ειναι η ποιο σιγουρη απο ολες τις αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/#comments

https://docs.google.com/uc?id=0B5JFX1KT2naudW9fZXBtbjVhWnM&export=download

Features:

- Fully Based on Official ROM K50a40_S424_160328_ROW

- Debloated

- Rooted

- GAPPS included, Multilanguage

- RAM & Battery usage optimized

 

Retained features:

- LED Notification works for any notification.

To enable it, go to Settings > Display > LED Notification > Tick "Others"

- Two launcher styles are available by default (VibeUI and Android stock)

To access them, press and hold and empty space on desktop > Preference > Default Launcher

- Pressing and holding the HOME button brings up the "Now on-tap" search, a stock feature of MM

- Dolby Atmos is installed (Not Maxx Audio)

- The default "menu key for Recent Apps" assignment can be changed from settings

- Colorful Settings menu like LP

- Radio, Camera, Gallery, Dialer etc all Tools are "ROW" apk versions.

- Colorful Settings menu like LP

 

 

NOTE:

 

* As the previous SLICK roms, this is also a TWRP backup by v3.0.0-3 (most recent version), so flash TWRP recovery v3.0.0-3 if you don't have it before flashing this rom.

* I have provided the flashable zip file for the TWRP in case you need it. Just install it via your current custom recovery (or via SP Flash Tool).

 

 

Installing Instructions:

 

- Download the rom zip and EXTRACT it

- Copy the folder "TWRP" into INTERNAL MEMORY

- Boot into TWRP Recovery

- Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm

- Go to Restore > Select Storage > Select internal memory > OK

- Select the "SLICK-S424-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

- Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

Μόλις την έβαλα , είναι πολύ καλή και πολύ αποστειρωμένη . Εχει μόλις 15 εφαρμογές τις βασικές.

Δείχνει υποσχόμενη .

Ενα θεματάκι μόνο δεν έκανε update το su και χρειάστηκε να το απεγκαταστήσω και να βάλω απο recovery την 2.46 και μετά κανονικά update.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ελα παρτο απο εδω

http://www.easybytez.com/pmc4xfb0dmo1

 

Σ'ευχαριστω, το εψαχνα και δεν το εβρισκα με τιποτα.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο, εχω ενα θεμα με την εξωτερικη μνημη,

εχει ονομα "1234-5678" και καποιες εφαρμογες δεν την αναγνωριζουν. "πχ. igo"

Yπαρχει καποια λυσει για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Να τους πεις να σου βαλουν 1604 official χωρις κινεζιες.Ειναι official και ειναι η ποιο σιγουρη απο ολες τις αποψεις.

Ευχαριστώ.

Επειδή με βλέπω να ξύνομαι κάτι σε Slick που βλέπω παραπάνω δεν θα γλιτώσω τα πειράματα. Ουστ από εδω πειρασμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω να κανω μια ερωτηση:στο es explorer στον αποθηκευτικο χωρο του κινητου(SD 0) μου βγαζει εναν φακελο clockdown mod τον οποιο οσες φορες και αν διεγραψα τον ξανα δημιουργει στο επομενο boot.Δεν εχει κατι μεσα αλλα αναρωτιεμαι τι να ειναι.Ξερει κανεις??

 

Παιδια κατι αλλο.Πως κανω root την official 1604?? Θελω να βγαλω το baidu ime,ειναι συμαντικη εφαρμογη(απο οτι ξερω οχι αλλα ρωταω να ειμαι σιγουρος) θα εχω κανενα προβλημα αν την βγαλω μετα το root??

 

Παιδια καμια απαντηση εδω??

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις το τελευταίο twrp και θα χρησιμοποιήσεις τον οδηγό στην πρώτη σελίδα. Μετά θα βάλεις το titanium backup να βγάλεις τις κινέζικες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/#comments

https://docs.google.com/uc?id=0B5JFX1KT2naudW9fZXBtbjVhWnM&export=download

Features:

- Fully Based on Official ROM K50a40_S424_160328_ROW

- Debloated

- Rooted

- GAPPS included, Multilanguage

- RAM & Battery usage optimized

 

Retained features:

- LED Notification works for any notification.

To enable it, go to Settings > Display > LED Notification > Tick "Others"

- Two launcher styles are available by default (VibeUI and Android stock)

To access them, press and hold and empty space on desktop > Preference > Default Launcher

- Pressing and holding the HOME button brings up the "Now on-tap" search, a stock feature of MM

- Dolby Atmos is installed (Not Maxx Audio)

- The default "menu key for Recent Apps" assignment can be changed from settings

- Colorful Settings menu like LP

- Radio, Camera, Gallery, Dialer etc all Tools are "ROW" apk versions.

- Colorful Settings menu like LP

 

 

NOTE:

 

* As the previous SLICK roms, this is also a TWRP backup by v3.0.0-3 (most recent version), so flash TWRP recovery v3.0.0-3 if you don't have it before flashing this rom.

* I have provided the flashable zip file for the TWRP in case you need it. Just install it via your current custom recovery (or via SP Flash Tool).

 

 

Installing Instructions:

 

- Download the rom zip and EXTRACT it

- Copy the folder "TWRP" into INTERNAL MEMORY

- Boot into TWRP Recovery

- Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm

- Go to Restore > Select Storage > Select internal memory > OK

- Select the "SLICK-S424-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

- Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

Μόλις την έβαλα , είναι πολύ καλή και πολύ αποστειρωμένη . Εχει μόλις 15 εφαρμογές τις βασικές.

Δείχνει υποσχόμενη .

Ενα θεματάκι μόνο δεν έκανε update το su και χρειάστηκε να το απεγκαταστήσω και να βάλω απο recovery την 2.46 και μετά κανονικά update.

 

Μόλις την πέρασα και εγώ. Είναι πολύ όμορφη και γρήγορη αλλά υπερθερμένεται, κάτι το οποίο είχε μειωθεί πολύ με την 1611 του Cuoco92 που είχα πρίν.

Για το SU μπαίνεις στο playstore κάνεις χειροκινητο update, μετά μπαίνεις στην εφαρμογή και κάνεις install via CWM/TWRP και είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ. Είναι πολύ όμορφη και γρήγορη αλλά υπερθερμένεται, κάτι το οποίο είχε μειωθεί πολύ με την 1611 του Cuoco92 που είχα πρίν.

Για το SU μπαίνεις στο playstore κάνεις χειροκινητο update, μετά μπαίνεις στην εφαρμογή και κάνεις install via CWM/TWRP και είναι έτοιμο.

 

Την ίδια έβαλα, αλλα δεν εχω υπερθέρμανση

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά. έχω γυρίσει όλη την Αττική και ακόμα δεν έχει δείξει 4G το τηλέφωνο(δίκτυο wind).όσο μάπα και ναναι δε θα πρεπε να έχει πιάσει σήμα; η σιμ έχει αλλαχτεί πρόσφατα. Επίσης κάτι άλλο. Όταν γράφω μήνυμα και πατήσω 2-3 φορές γρήγορα τα πλήκτρα κάτι παθαίνει η οθόνη βγάζει ένα πορτοκαλί πλαίσιο γύρω γύρω και μου δείχνει το μήνυμα σε μεγέθυνση:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε και ΙΤαλό να κάνει το αντίστοιχο release

Oι διορθώσεις είναι οι ακόλουθες

1 New firmware of the modem

2 Fixes Boot, Preloader…

3 Fixes WiFi

4 Fixes VR

5 Fixes setting mobile data

6 Fixes system errors and improved stability

 

Βγήκε και από τον Ιταλό το σχετικό update (ένα μεγάλο 500mb με την αναβάθμιση σε s424 και ένα μικρό για τις διορθώσεις αμέσως μετά).

Τα data πλέον δεν ενεργοποιούνται αυτόματα μετά από κάθε ενεργοποίηση ενώ δεν είδα άμεσα κάποια άλλη διαφορά, ούτε και στους χρόνους boot του λειτουργικού που είναι απελπιστικά αργός...

 

να ρωτήσω ρε παιδιά. έχω γυρίσει όλη την Αττική και ακόμα δεν έχει δείξει 4G το τηλέφωνο(δίκτυο wind).όσο μάπα και ναναι δε θα πρεπε να έχει πιάσει σήμα; η σιμ έχει αλλαχτεί πρόσφατα. Επίσης κάτι άλλο. Όταν γράφω μήνυμα και πατήσω 2-3 φορές γρήγορα τα πλήκτρα κάτι παθαίνει η οθόνη βγάζει ένα πορτοκαλί πλαίσιο γύρω γύρω και μου δείχνει το μήνυμα σε μεγέθυνση:wacko:

 

Κάτι παίζει με κάρτα ή δίκτυο σου, εγώ 4G έχω παντού με vodafone αλλά και σε καρτούλα wind που είχα βάλει (κάρτα data) από Πειραιά ώς ψυχικό είχα σε όλη τη διαδρομή για παράδειγμα, αμπελόκηπους, νέα σμύρνη επίσης είχε κανονικά.

Μόνο στα μηνύματα αυτό ή και σε viber πχ όταν γράφεις;; γιατί αν μόνο sms κάτι παίζει με την εφαρμογή τους

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού προσβασιμότητα μήπως έχεις ενεργοποημένη την επιλογή κινήσεις μεγεθυνσης; κοίτα αν έχεις ενεργό το 4g για αυτή την κάρτα σιμ . Και εγώ έχω wind τη μία κάρτα και πιάνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κρατήσω σε ένα χαρτί τα ΙΜΕΙ γιατί ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Απλά παρατήρησα ότι τα ΙΜΕΙ που γράφει στο κινητό στις ρυθμίσεις/πληροφορίες είναι διαφορετικά από αυτά που γράφει στην ετικέτα στο κουτί του. Ποια είναι τα σωστά? Λογικά αυτά που είναι στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ε?
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κρατήσω σε ένα χαρτί τα ΙΜΕΙ γιατί ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Απλά παρατήρησα ότι τα ΙΜΕΙ που γράφει στο κινητό στις ρυθμίσεις/πληροφορίες είναι διαφορετικά από αυτά που γράφει στην ετικέτα στο κουτί του. Ποια είναι τα σωστά? Λογικά αυτά που είναι στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου ε?

 

εχω την εντυπωση οτι πρεπει να ειναι και τα δυο ιδια

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις το τελευταίο twrp και θα χρησιμοποιήσεις τον οδηγό στην πρώτη σελίδα. Μετά θα βάλεις το titanium backup να βγάλεις τις κινέζικες εφαρμογές.

 

Λιγη βοηθεια παραπανω.Δηλαδη τι πρεπει να κανω για να ειμαι root?? Εχω 1604 official αναβαθμηση απο 1520 official.Τι πρεπει να κανω τωρα??

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για την αδερφή μου ένα κινητό και είμαι ανάμεσα στα

Redmi Note 2 στα 135 δολάρια

Lenovo K3 Note στα 117 δολάρια και

ZTE Blade S6 στα 120 δολάρια.

 

Ποια η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...