Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αναβαθμιση σε 5.12.10

 

http://en.miui.com/thread-163464-1-1.html

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τα παραπάνω απλά δεν χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη ρομ, μετά από σύντομη δοκιμή, για τον λόγο ότι ΔΕΝ δουλεύει προς το παρόν η εφαρμογή Tasker. Για μένα προσωπικά είναι μεγάλο ζήτημα διότι έχω παραμετροποιήσει το Tasker τόσο πολύ που ουσιαστικά το κινητό τα κάνει όλα μόνο του δλδ Blacklist, αλλαγή προφίλ ενεργοποίηση-απενεργοποίηση δόνησης, ξυπνητήρι κλπ. Επίσης και το dt to wake είναι θέμα μιας και είναι πολύ χρήσιμο λόγω του μεγέθους του κινητού (αλλά και των κουμπιών στο πλάι που τρίζουν στο πάτημα και καλό είναι να μην πολύ-πατιούνται). Να σημειώσω ότι η νέα ROW s205 απλά είναι άψογη, δεν έχω συναντήσει κάποιο κόλλημα με 137 εξωτερικές εφαρμογές εγκατεστημένες και αρκετά tasks στο background, Ελληνικά ως συνήθως πλήρης παντού με άψογο gps και wifi χωρίς το γνωστό θέμα των DEV της περιαγωγής και το καλύτερο; δίνει σκορ 48.179 στο Antutu 6.0 τσεκαρισμένο 3 φορές πάνω κάτω το ίδιο, με την DEV και τις ίδιες εφαρμογές μου έβγαζε και εκεί γύρω στο 48.000. Από μένα προτείνεται ανεπιφύλακτα, κάποια παιχνίδια και τρίτες εφαρμογές που έχει προεγκατεστημάνα όπως το evernote μπορείτε να τα απεγκαταστήσετε κανονικά από τη διαχείριση εφαρμογών.!!!!!!!!!

 

Σε αυτήν s205 αναφέρεσε? https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/ROW/

Γιατί υπάρχει και αυτή του Ιταλού https://mega.nz/#!bY4QDKia!3M_Ybqi229-fsTrBxEPzjIQjcaxUfA-V74Sk4BiSpe4

Επίσης τη s205 που λες την φλασάρουμε από recovery ή θέλει flash tools?

Edited by danorfias
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια.οταν ανοιγω την περιαγωγη δεδομενων πανω μου γραφει 3g οχι 4g πρεπει με καποιο τροπο να το ενεργοποιησω;στην αθηνα μενω αποκλειεται να μην πιανω 4g.Ποιο ειναι το συμβολο που πρεπει να μου γραφει οταν εχω 4g το Η+?
Link to comment
Share on other sites

Το ποστ σου μπορώ να πω ότι με έψησε αρκετά ώστε να δοκιμάσω την s205 (αν είσαι πωλητής, φαντάζομαι ότι κάνεις χρυσές δουλειές. Αν όχι, να γίνεις άμεσα!). Θες μήπως να δώσεις ένα link της;

EDIT: Την βρήκα στο https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/ROW/ αλλά νομίζω ότι θέλει flash tools για να περαστεί και βαριέμαι...

To Antutu δεν μπορώ να πω ότι το εμπιστεύομαι σαν εφαρμογή καθότι στο παρελθόν το έχουνε hackάρει διάφορες εταιρίες με σκοπό να κάνουν τις συσκευές τους να φαίνονται τούμπανα.

EDIT 2: Με την MIUI το AnTuTu 6.0 βγάζει 46.658 για την ιστορία.

Από εμπειρία χρήσης, πως είναι; Ρολλάρει το ίδιο καλά ή καλύτερα από την MIUI;

Παρόλο που δεν έχω κανένα θέμα με την MIUI, δεν μπορώ να πω ότι είμαι 100% ευχαριστημένος με το γεγονός ότι δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές στην SD (πλεονεξία, I know, αλλά αν μπορείς να έχεις έστω και κάτι έξτρα why not?).

 

Έχω την εντύπωση ότι η Miui είναι ελαφρώς πιο smooth άλλα και αυτή η ρομ είναι αρκετά καλή πολύ καλύτερη της s121.

 

Σε αυτήν s205 αναφέρεσε? https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/ROW/

Γιατί υπάρχει και αυτή του Ιταλού https://mega.nz/#!bY4QDKia!3M_Ybqi229-fsTrBxEPzjIQjcaxUfA-V74Sk4BiSpe4

Επίσης τη s205 που λες την φλασάρουμε από recovery ή θέλει flash tools?

Όχι του Ιταλού την original στο πρώτο λινκ που έχεις, περνάει μόνο με flash tools και χρειάζεται στήσιμο από την αρχή.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η Miui είναι ελαφρώς πιο smooth άλλα και αυτή η ρομ είναι αρκετά καλή πολύ καλύτερη της s121.

 

 

Όχι του Ιταλού την original στο πρώτο λινκ που έχεις, περνάει μόνο με flash tools και χρειάζεται στήσιμο από την αρχή.

 

ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root με το Rootking Δεν πέτυχε, έκλεισα το πρόγραμμα και μετά από δέκα λεπτά έκανε επανεκκίνηση μόνο του και από τότε μένει στην δεύτερη οθόνη του boot στο σήμα του lenovo. Καμία ιδέα για να ανοίξει;; Έχω cmw
angeldust
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια.οταν ανοιγω την περιαγωγη δεδομενων πανω μου γραφει 3g οχι 4g πρεπει με καποιο τροπο να το ενεργοποιησω;στην αθηνα μενω αποκλειεται να μην πιανω 4g.Ποιο ειναι το συμβολο που πρεπει να μου γραφει οταν εχω 4g το Η+?
Το σήμα του 4G είναι 4G. Ναι, πρέπει να το ενεργοποιήσεις στον πάροχό σου. Στην κοσμοτέ ας πούμε στέλνεις ένα sms σε έναν 4ψήφιο ή κάτι τέτοιο και στο ενεργοποιεί.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παραπάνω απλά δεν χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη ρομ, μετά από σύντομη δοκιμή, για τον λόγο ότι ΔΕΝ δουλεύει προς το παρόν η εφαρμογή Tasker. Για μένα προσωπικά είναι μεγάλο ζήτημα διότι έχω παραμετροποιήσει το Tasker τόσο πολύ που ουσιαστικά το κινητό τα κάνει όλα μόνο του δλδ Blacklist, αλλαγή προφίλ ενεργοποίηση-απενεργοποίηση δόνησης, ξυπνητήρι κλπ. Επίσης και το dt to wake είναι θέμα μιας και είναι πολύ χρήσιμο λόγω του μεγέθους του κινητού (αλλά και των κουμπιών στο πλάι που τρίζουν στο πάτημα και καλό είναι να μην πολύ-πατιούνται). Να σημειώσω ότι η νέα ROW s205 απλά είναι άψογη, δεν έχω συναντήσει κάποιο κόλλημα με 137 εξωτερικές εφαρμογές εγκατεστημένες και αρκετά tasks στο background, Ελληνικά ως συνήθως πλήρης παντού με άψογο gps και wifi χωρίς το γνωστό θέμα των DEV της περιαγωγής και το καλύτερο; δίνει σκορ 48.179 στο Antutu 6.0 τσεκαρισμένο 3 φορές πάνω κάτω το ίδιο, με την DEV και τις ίδιες εφαρμογές μου έβγαζε και εκεί γύρω στο 48.000. Από μένα προτείνεται ανεπιφύλακτα, κάποια παιχνίδια και τρίτες εφαρμογές που έχει προεγκατεστημάνα όπως το evernote μπορείτε να τα απεγκαταστήσετε κανονικά από τη διαχείριση εφαρμογών.!!!!!!!!!

 

Η ROW ως OFFICIAL εχει και ΟΤΑ; Εχω βαρεθεί να σετάρω το κινητό αλλα θέλω να είμαι "up to date"

Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/EVns/ZEQmM9mAs

 

Επισης νέα έκδοση TWRP 2.8.7.2 r6 απο VDT ,

με την προηγούμενη είχα θέμα με αυτή ισχυρίζονται οτι λύθηκαν.

https://yadi.sk/d/lbiJDI3Em9dq7

*Fixes the delay while wiping system,cache,and dalvik cache/

*Fixes bootloop after flashing new ROMs

 

 

Την καινουρια εκδοση twrp μπορουμε να την φλασαρουμε μεσα απο το recovery κατευθειαν?

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα του 4G είναι 4G. Ναι, πρέπει να το ενεργοποιήσεις στον πάροχό σου. Στην κοσμοτέ ας πούμε στέλνεις ένα sms σε έναν 4ψήφιο ή κάτι τέτοιο και στο ενεργοποιεί.

Ακομα ψαχνω να βρω πως ενεργοποιειται τεσπα θα το βρω.Κατι αλλο νομιζω οτι απνεργοποιησα το φως στα 3 κουμπια κατω κατω και δεν βρισκω πως ανοιγουν παλι;νομιζω οτι αναβαν δηλαδη στην αρχη μολις το ανοιξα

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Επιτέλους η ROW έγινε αντάξια της Κινέζικης.

 

Mε έχετε προβληματίσει μπορώ να πω γιατί έτσι τη πατησαμε και με τη προηγούμενη ROW που φαινόταν εξαιρετική και γρήγορη στην αρχή αλλά μετά από καμιά εβδομάδα χρήσης γινόταν αστα να πάνε σέρνονταν όλα. Έχουμε δηλαδή δείγματα σοβαρά ότι δε θα γίνει και τώρα το ίδιο σε καμιά βδομάδα;;; :wacko:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Mε έχετε προβληματίσει μπορώ να πω γιατί έτσι τη πατησαμε και με τη προηγούμενη ROW που φαινόταν εξαιρετική και γρήγορη στην αρχή αλλά μετά από καμιά εβδομάδα χρήσης γινόταν αστα να πάνε σέρνονταν όλα. Έχουμε δηλαδή δείγματα σοβαρά ότι δε θα γίνει και τώρα το ίδιο σε καμιά βδομάδα;;; :wacko:

αυτό δεν το γνωρίζουμε ακόμα, θα δείξει......

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η Miui είναι ελαφρώς πιο smooth άλλα και αυτή η ρομ είναι αρκετά καλή πολύ καλύτερη της s121.

 

 

Όχι του Ιταλού την original στο πρώτο λινκ που έχεις, περνάει μόνο με flash tools και χρειάζεται στήσιμο από την αρχή.

Υπάρχει κάποιο twrp που μπορούμε να περάσουμε official?

Kάποιο λίνκ? ή η συγκεκριμένη θέλει μόνο flash tools?

Link to comment
Share on other sites

Την καινουρια εκδοση twrp μπορουμε να την φλασαρουμε μεσα απο το recovery κατευθειαν?

 

ναι, κατευθειαν απο recovery εγκαθιστάς τη νέα recovery.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ κι άλλο κουσουρι της miui..Δεν είχα προσέξει καθόλου ότι δεν φωτίζονται τα hardware πλήκτρα. Και απο τις ρυθμίσεις ενώ έχουν ρυθμιστεί να φωτίζονται, αυτά ΔΕΝ...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ κι άλλο κουσουρι της miui..Δεν είχα προσέξει καθόλου ότι δεν φωτίζονται τα hardware πλήκτρα. Και απο τις ρυθμίσεις ενώ έχουν ρυθμιστεί να φωτίζονται, αυτά ΔΕΝ...

 

τα πληκτρα του lenovo k3 ΝΟΤΕ δεν ειχαν ποτε φως.....!!!!!!!!!!! με καμια ρομ, ειναι κατασκευασμενα χωρις λεντ απο πισω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομα ψαχνω να βρω πως ενεργοποιειται τεσπα θα το βρω.Κατι αλλο νομιζω οτι απνεργοποιησα το φως στα 3 κουμπια κατω κατω και δεν βρισκω πως ανοιγουν παλι;νομιζω οτι αναβαν δηλαδη στην αρχη μολις το ανοιξα

 

ισχυει το ιδιο με την παραπανω απαντηση

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Την κάναμε την αίσθησή μας πάλι...

Ευχαριστώ!

 

χαχαχαα δεν πειραζει

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω προβλημα και θελω τις γνωσεις σας.εχω το lenovo k3 note αγορασμενο απο to2. τον μαη του 2015.τον σεπτεβρη μου εβγαλε προβλημα και το εστειλα πισω στο μαγαζι.ολα καλα μεχρι εδω.μου απαντανε οτι το φτιαξαν και οτι το στελνουν με track number.και εδω ειναι ολο το ρεζουμε.μου εμφανιζει οτι απο 11-11-2015 αντικειμενα σε συσκευασια και 17-11-2015 arrival ελλαδα.το σαιτ των ελτα...κολλημενο απο τοτε στις 11-11 .τι να κανω?μιλαω με ελτα μου λενε δεν εχει ερθει τπτ ελλαδα.μιλαω με το το2 να περιμενετε...αρχιζω και τα παιρνω...καποια βοηθεια?καπου να ρωτησω/?
Link to comment
Share on other sites

Γνωστο θεμα τις τελευταιες μερες. Μιλα με ΕΛΤΑ. Εχει αναφερθει και αλλου κολλημα στις αποθηκες του αεροδρομιου.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα στο αεροδρομιο.

Τα ελτα δε μπορουν να σου πουν κατι εφοσον δεν εχει ανοιχτει ο σακος.

Κανεις υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα 5.12.10 , δεν κατάλαβα καμία διάφορα, παραμένει πολύ καλη βέβαια...

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εγώ με τον dedalos, δεν βλέπω καμία διαφορά, ούτε από 5.11.26 σε 5.12.3, ούτε από 5.12.3 σε 5.12.10. Και δεν λέει και ο dev αν και τι βελτίωσε από version σε version.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...