Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.needrom.com/download/miui-7-5-11-21-ml/#comments

Μετά απο την έκδοση απο XDA ας ξαναπροσπαθήσω με τη νέα απο Needrom.

Προσοχή θέλει keyboard flash.

https://mega.nz/#!55BQWQSQ!GMUF9_IqPtVo6QFnOUh8Q0OnfBoh68Y9Fsip8i5UULQ

 

- Multilanguage (15 language)

- Root Supersu

- Fixed some libraries

- Removed app Chinese

- Integrated mini Gapps

- Theme manager with download theme paid

- Lenovo Camera 5.0 and Lenovo gallery

- MIPop

- Audio DiracHD +Maxx +V4A for an extraordinary sound

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.needrom.com/download/miui-7-5-11-21-ml/#comments

Μετά απο την έκδοση απο XDA ας ξαναπροσπαθήσω με τη νέα απο Needrom.

Προσοχή θέλει keyboard flash.

https://mega.nz/#!55BQWQSQ!GMUF9_IqPtVo6QFnOUh8Q0OnfBoh68Y9Fsip8i5UULQ

 

- Multilanguage (15 language)

- Root Supersu

- Fixed some libraries

- Removed app Chinese

- Integrated mini Gapps

- Theme manager with download theme paid

- Lenovo Camera 5.0 and Lenovo gallery

- MIPop

- Audio DiracHD +Maxx +V4A for an extraordinary sound

Όταν λες keyboard flash?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες keyboard flash?

 

Το απόγευμα η έκδοση που ανέβασε δεν είχε keyboard και έπρεπε να το κάνεις flash απο recovery.

Τώρα έχει ίδη ανεβάσει την κανονική με keyboard.

Είναι πάρα πολύ καλή και την προτείνω για test drive.

Εχω την αίσθηση οτι αναποκρίνεται πιο καλά και απο τις AOSP...

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://cloud.mail.ru/public/8Tp3/1A2sq6Pyn

1549 DEV VIBE Developer Team

1. Russified all that was possible on the basis of developments on the Rusiko A5.1_v1.0.8;

2. Vycheschena kitayschina;

3. Returned launcher with all nastroykmi;

4. The modem is replaced by the version of 1544dev;

5. Chinese browser replaced by a dolphin;

6. Added video player on s121 (because of the fight with Chinese firmware viruses remain without video player, so ...)

7. Added standard topics of ROW;

8. Ruth and preinstalled franca;

9. Chinese FM Radio zavirusovanoe replaced by normal;

10. Added LenovoMusic;

11. Replaced setup menu calls a version of 1535dev to return harvested manufacturer options;

12. Integrated patch blackout throttling of Tehnik_970 (the game will not slow down);

13. Integrated CPU frequency menu for developers from Tehnik_970;

(not the fact that the control of the CPU is completely correct, if you do not know what to do and what it just did not touch it);

14. Added base APN settings for operators;

15. Corrected the name and loksrinov;

16. Substitutions all Chinese fonts in the Fonts from the team;

17. Country dialing now in Russian, it is not necessary to turn off location

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα η έκδοση που ανέβασε δεν είχε keyboard και έπρεπε να το κάνεις flash απο recovery.

Τώρα έχει ίδη ανεβάσει την κανονική με keyboard.

Είναι πάρα πολύ καλή και την προτείνω για test drive.

Εχω την αίσθηση οτι αναποκρίνεται πιο καλά και απο τις AOSP...

 

Ελληνικά έχει; Νομίζω ότι δεν έχει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει; Νομίζω ότι δεν έχει.

Δέν έχει Ελληνικά.

Με την MIUI 7 διαπίστωσα θέμα με το bluetooth .

Χάνει την σύνδεση με το ρολοι Alcatel Onetouch.

Γιαυτό συνεχίζεται ο μαραθώνιος με δοκιμή της ρωσσικής 1549DEV.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

2 θέματα με την κάμερα μετά από 10 ημέρες χρήση. Την πρώτη την άνοιξα και έδειχνε μαύρη οθόνη και τη δεύτερη φορά τράβηξα φώτο και δεν δούλευε η περιστροφή της οθόνης. Και στις 2 περιπτώσεις έκανα επανεκκίνηση τηλεφώνου και δούλεψε κανονικά το σύστημα. Μεμονωμένα περιστατικά ή θέμα της κάμερας; Edited by vatikiotis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες

Σημερα βρηκα λιγο χρονο να ασχοληθω με το κινητο ,και να το αλλαξω ρομ .

Τωρα εχω απο της πρωτες του Ιταλου και θα βαλω MIUI7 5.11.26.

Το κολημα μου ειναιμε τα wipe που δεν γνωριζω την διαδικασια μετα 3w

Αν μπορει καποιος βοηθησει?

Εχω twrp revovery

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω την androium αλλά επειδή αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάμερα. Καθυστερει πολύ δε συγχρονίζεται, ξερεις κανένας καμία άλλη aosp? Λέω να περάσω φινιξ ή cyanogen κάπως έτσι. Αν ξέρει κάποιος το λινκ με οδηγίες για να το κατέβασω ας απαντήσει. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ!!!!Τελικά τα κατάφερα το έκανα root πέρασα twrp recovery και έβαλα την Phoenix Update 1.Πολυ καλή, γρήγορη, απλή, αυτό που έψαχνα.

Το μόνο θέμα (παρά πολύ σημαντικό για μένα) που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd με το link2sd

Όπως επίσης θέλω ότι Φώτο και βίντεο τραβάω να αποθηκεύονται κατευθείαν στην εξωτερική sd

Δοκίμασα Ρυθμίσεις/Misc/Swap storage και Ρυθμίσεις/αποθηκευτικός χώρος / προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής Κάρτα SD αλλά δυστυχώς τίποτα

Υπάρχει λύση ή είναι bug οπότε πάμε για άλλα?

 

Τα αρχεία μπορείς να τα κατεβάσεις από το site των xda-developers .

 

Η τελευταία (μέχρι τώρα) έκδοση είναι η v.75. Συγκεκριμένα για το K3-Note κατεβάζεις:

 

  1. xposed-v75-sdk22-arm64.zip, το οποίο το περνάς με TWRP.
  2. XposedInstaller_3.0_alpha4.apk, το οποίο και κάνεις εγκατάσταση.

 

Το πέρασα πρόσφατα σε Androium 2 και παίζει κανονικά.

:!: ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Πρίν κάνεις εγκατάσταση το Xposed, ΠΑΡΕ BACKUP :!:

 

Με αυτό που αναφέρει εδώ ο φίλος λύνεται το θέμα μου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!θα ηθελα να κανω ρουτ τη συσκευη μου..αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα..θελω να μου πειτε ποια ρομ ειναι καλυτερη..γιανα μη το ξανακανω :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!θα ηθελα να κανω ρουτ τη συσκευη μου..αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα..θελω να μου πειτε ποια ρομ ειναι καλυτερη..γιανα μη το ξανακανω :p

 

Είναι ανάλογα τι ζητάς. Ας πούμε εγώ έχω την MIUI 5.11.26.

Από μπαταρία μου κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση. (η Sense 7 v2 νομίζω είχε καλύτερη μπαταρία)

GPS κλειδώνει γρήγορα. (Στην Sence 7 v2 κλείδωνε αστραπή)

Ο κύριος λόγος που την κρατάω είναι γιατί μου αρέσει πολύ το desing της MIUI,πολύ smooth! και δουλεύει normal το gps (μιας και το χρησιμοποιώ), ! ( H Sense 7 v2 είναι πολύ flat για εμένα)

Led Notification δουλεύει στην MIUI (Στη Sense 7 v2 όχι)

Double tap wake όχι. (Στη Sense 7 v2 όχι)

 

Υ.Γ. Androium δεν έχω δοκιμάσει και απο vibe είχα την vibe v2.8_1540. Είχα θέμα με την υπερθέρμανση κατά τ άλλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τι ζητάς. Ας πούμε εγώ έχω την MIUI 5.11.26.

Από μπαταρία μου κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση. (η Sense 7 v2 νομίζω είχε καλύτερη μπαταρία)

GPS κλειδώνει γρήγορα. (Στην Sence 7 v2 κλείδωνε αστραπή)

Ο κύριος λόγος που την κρατάω είναι γιατί μου αρέσει πολύ το desing της MIUI,πολύ smooth! και δουλεύει normal το gps (μιας και το χρησιμοποιώ), ! ( H Sense 7 v2 είναι πολύ flat για εμένα)

Led Notification δουλεύει στην MIUI (Στη Sense 7 v2 όχι)

Double tap wake όχι. (Στη Sense 7 v2 όχι)

 

Υ.Γ. Androium δεν έχω δοκιμάσει και απο vibe είχα την vibe v2.8_1540. Είχα θέμα με την υπερθέρμανση κατά τ άλλα καλά.

 

Το θέμα μου βασικά είναι οτι εχω την VIBEUI_V2.5_2511 όπως μου ήρθε..δε το είχα ψάξει καθόλου..αλλα έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα..γιαυτό και λέω να την αλλάξω..

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τι ζητάς. Ας πούμε εγώ έχω την MIUI 5.11.26.

Από μπαταρία μου κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση. (η Sense 7 v2 νομίζω είχε καλύτερη μπαταρία)

GPS κλειδώνει γρήγορα. (Στην Sence 7 v2 κλείδωνε αστραπή)

Ο κύριος λόγος που την κρατάω είναι γιατί μου αρέσει πολύ το desing της MIUI,πολύ smooth! και δουλεύει normal το gps (μιας και το χρησιμοποιώ), ! ( H Sense 7 v2 είναι πολύ flat για εμένα)

Led Notification δουλεύει στην MIUI (Στη Sense 7 v2 όχι)

Double tap wake όχι. (Στη Sense 7 v2 όχι)

 

Υ.Γ. Androium δεν έχω δοκιμάσει και απο vibe είχα την vibe v2.8_1540. Είχα θέμα με την υπερθέρμανση κατά τ άλλα καλά.

 

Σημερα εβαλα και εγω την MIUI 5.11.26.

Δεν μπορω να πω οτι εχω ξετρελαθη ,αλλα δεν ειναι και ασχημη.Κοληματα δεν τρωει μεχρι τωρα ,αλλα εκεινο που με εχει σπασει τα νευρα ειναι η δονηση κατα την συνταξη μηνυματος - email. Εχω 2 ωρες τωρα και ξαχνω πως απενεργ .Το ειχα κανει και στου Ιταλου την rom

Επισης φιλε μου αν γνωριζεις που μπορουμε να εχουμε αναγνωρισει στα μηνυματα ,γιατι την ζημια την κανει το +30 (11 ψηφια).Και αυτο με καποιο τροπο αλλαζει.

Την μεγαλυτερη σφαλιαρα την εφαγα απο την καρτα sd που σταματησε να κανει εγγραφες με αποτελεσμα να βγαζω φωτο και να μην της σωνει :mad::mad::mad::mad:.Μεχρι να το παρω χαμπαρι οτι η καρτα ειναι off τρελαθηκα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει όλες τις ρομ με τα λινκς και τις οδηγίες για κάθε μία:

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/

 

Σε ευχαριστώ! Κατέβασα την φοινιξ Ρομ που λεει .. αλλα εχει κι αλλα δυο αρχεια που λεει PUIFixes & PUMfix .. θα τα περάσω κι αυτά; κι αν ξερει καποιος να μου πει, η διαδικασία είναι ίδια όπως στην androium? μου την περασαν με usb καλώδιο δεν χρειάστηκε ουτε sd ουτε τπτ .. :-P

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!θα ηθελα να κανω ρουτ τη συσκευη μου..αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα..θελω να μου πειτε ποια ρομ ειναι καλυτερη..γιανα μη το ξανακανω :p
Μα δεν χρειάζεται να κάνεις ρουτ κάθε φορά που αλλάζεις ρομ. Μία φορά το κάνεις το ρουτ και μετά αλλάζεις όσες ρομ θες.

 

Σε ευχαριστώ! Κατέβασα την φοινιξ Ρομ που λεει .. αλλα εχει κι αλλα δυο αρχεια που λεει PUIFixes & PUMfix .. θα τα περάσω κι αυτά; κι αν ξερει καποιος να μου πει, η διαδικασία είναι ίδια όπως στην androium? μου την περασαν με usb καλώδιο δεν χρειάστηκε ουτε sd ουτε τπτ .. :-P
Ο τρόπος είναι ίδιος όπως με androium. Από τα 2 fixes το ένα (PUIFIXES) πέρασέ το γιατί έχει σημαντικές βελτιώσεις. Το άλλο (PUFMFIX) είναι fix για την εφαρμογή του ραδιοφώνου. Αν τη χρησιμοποιείς πέρνα το, αν όχι δεν χρειάζεται. Τα fixes περνιούνται με τον ίδιο τρόπο που περνιέται και η ρομ. Περνάς το ζιπ στο κινητό και κάνεις εγκατάσταση μέσω recovery.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρειάζεται να κάνεις ρουτ κάθε φορά που αλλάζεις ρομ. Μία φορά το κάνεις το ρουτ και μετά αλλάζεις όσες ρομ θες.

 

Οπως θα καταλαβες ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα root/rom δυστυχως..:p

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου βασικά είναι οτι εχω την VIBEUI_V2.5_2511 όπως μου ήρθε..δε το είχα ψάξει καθόλου..αλλα έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα..γιαυτό και λέω να την αλλάξω..

 

Πιστεύω οτι αν κάνεις την αρχή θα αλλάξεις 2-3 μέχρι να καταλήξεις.

 

Εγώ θα σου έλεγα αυτή (MIUI 5.11.26) είναι ωραία, δεν έχει κινεζιές το gps λειτουργεί.

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία από περισσότερες ROM ας προσθέσει μιας και εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός χρήστης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα εβαλα και εγω την MIUI 5.11.26.

Δεν μπορω να πω οτι εχω ξετρελαθη ,αλλα δεν ειναι και ασχημη.Κοληματα δεν τρωει μεχρι τωρα ,αλλα εκεινο που με εχει σπασει τα νευρα ειναι η δονηση κατα την συνταξη μηνυματος - email. Εχω 2 ωρες τωρα και ξαχνω πως απενεργ .Το ειχα κανει και στου Ιταλου την rom

Επισης φιλε μου αν γνωριζεις που μπορουμε να εχουμε αναγνωρισει στα μηνυματα ,γιατι την ζημια την κανει το +30 (11 ψηφια).Και αυτο με καποιο τροπο αλλαζει.

Την μεγαλυτερη σφαλιαρα την εφαγα απο την καρτα sd που σταματησε να κανει εγγραφες με αποτελεσμα να βγαζω φωτο και να μην της σωνει :mad::mad::mad::mad:.Μεχρι να το παρω χαμπαρι οτι η καρτα ειναι off τρελαθηκα

 

1) Για απενεργοποίηση (text) δόνησης :

Settings > Language & input > Google Keyboard > Preferences > Vibrate keypress (Απενεργοποίηση).

2)Αυτό με τα μηνύματα δεν το ξέρω γιατί δεν έχω πρόβλημα ακόμα και δεν στέλνω μνμτα. Μονο viber και messenger :P free

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα καταλαβες ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα root/rom δυστυχως..:p
Θα τα μάθεις, μην ανησυχείς. Ούτε εγώ έχω κάνει ποτέ ρουτ. Το αγόρασα ρουταρισμένο και μόνο ρομ ξέρω να αλλάζω. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!!Τελικά τα κατάφερα το έκανα root πέρασα twrp recovery και έβαλα την Phoenix Update 1.Πολυ καλή, γρήγορη, απλή, αυτό που έψαχνα.

Το μόνο θέμα (παρά πολύ σημαντικό για μένα) που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd με το link2sd

Όπως επίσης θέλω ότι Φώτο και βίντεο τραβάω να αποθηκεύονται κατευθείαν στην εξωτερική sd

Δοκίμασα Ρυθμίσεις/Misc/Swap storage και Ρυθμίσεις/αποθηκευτικός χώρος / προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής Κάρτα SD αλλά δυστυχώς τίποτα

Υπάρχει λύση ή είναι bug οπότε πάμε για άλλα?

 

Ρε συ letom μιας και έχουμε την ιδία rom μήπως έχεις βρει εσύ λύση?

Edited by danorfias
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ letom μιας και έχουμε την ιδία rom μήπως έχεις βρει εσύ λύση?
Δεν χρησιμοποιώ εξωτερική sd οπότε δυστυχώς δεν έχω ιδεά για το θέμα που αναφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ εξωτερική sd οπότε δυστυχώς δεν έχω ιδεά για το θέμα που αναφέρεις.

 

Ρε τι πάθαμε τώρα!!!!

Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει λύση ή κάποια άλλη σταθερή rom χωρίς bugs που όμως να μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd με το link2sd

Όπως επίσης θέλω ότι Φώτο και βίντεο τραβάω να αποθηκεύονται κατευθείαν στην εξωτερική sd.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι πάθαμε τώρα!!!!

Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει λύση ή κάποια άλλη σταθερή rom χωρίς bugs που όμως να μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd με το link2sd

Όπως επίσης θέλω ότι Φώτο και βίντεο τραβάω να αποθηκεύονται κατευθείαν στην εξωτερική sd.

 

Χρησιμοποιώ την androium5 και μέσω του camera360 αποθηκεύω φωτό στην εξωτερική sd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...