Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο με xposed installer και gravity box φτιάχνει αυτό στο στοκ sms, αλλιώς βάζεις άλλο πρόγραμαμ για τα sms , όπως chompsms,evolvesms και handcent sms. που το υποστηρίζουν σίγουρα για 160 χαρακτήρες

 

Εβαλα xposed και gravity.

Που ειναι η επιλογη για τους 160 χαρακτηρες?

Εχει μπολικες ρυθμισουλες παντως.

Και ακομα δεν εχω δει και τα module ολα.

Εβαλα ενα που μειωνει το jitter στο gyro.

Να δουμε εαν κανει τιποτα στο virtual gyro.περιμενω και v2 cardboard.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αγόρασα αυτό το τζάμι για την οθόνη που μου έσπασε αλλά τελικά δεν το χρησιμοποίησα γιατί δεν μπόρεσα να χωρίσω το τζάμι από την οθόνη και στο τέλος αγόρασα και οθόνη...

 

Το πουλάω 10 ευρώ χωρίς τα εργαλεία. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να μου στείλει pm.

 

Την οθόνη την άλλαξες μόνος σου ή πήγες σε μαγαζί να σου το κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Οι επισημες vibeui(Οι dev σιγουρα για τις stable δεν θυμαμαι) εχουν κινεζικη ιντερνετικη εφαρμογη ραδιοφωνου.Πρεπει να την σβησεις και να εγκαταστησεις αλλη εφαρμογη για κανονικο ραδιο.Την ειχα βρει στο index thread του xda.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο το ένα έχει ράδιο κανονικά αν λες αυτό VIBEUi_V2.5_15_7.50.1_K50_T5 και αυτό που δεν έχει VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1K50_T5

IMG_20151116_213832.jpg: Exceeds forum quota by 329,1 KB.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

?attachmentid=163685&d=1447703030

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!θελω τη βοήθεια σας.έχω το lenovo k3 note το έχω πάρει από την Κίνα και δεν έχει ράδιο ενώ μέσα γράφει ότι έχει.τι μπορώ να κάνω?

 

 

Τσέκαρε στον φάκελο εργαλεία -tools

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα το κινητό και το έκανα root με το Kinroot το οποίο έπαιξε με την τρίτη προσπάθεια.

Μέχρις στιγμής έχω βρει 2 προβλήματα:

1. Δεν μπορώ να βάλω widget με άλλον launcher εκτός από τον μαμίσιο. Δοκίμασα 2-3 και μου έβγαζε error κάθε φορά

2. Έχω βάλει pattern για lock screen και με αναγκάζει να κάνω πρώτα swipe και μετά να βάλω το pattern.

 

Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περιμένατε όσοι το αγοράσατε από vickmall?

Από 5 μέχρι 55 μέρες όπως όλα τα πακέτα από Κίνα. Δεν έχει καμία σχέση το κατάστημα με το πόσο χρόνο κάνει να έρθει μια παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα το κινητό και το έκανα root με το Kinroot το οποίο έπαιξε με την τρίτη προσπάθεια.

Μέχρις στιγμής έχω βρει 2 προβλήματα:

1. Δεν μπορώ να βάλω widget με άλλον launcher εκτός από τον μαμίσιο. Δοκίμασα 2-3 και μου έβγαζε error κάθε φορά

2. Έχω βάλει pattern για lock screen και με αναγκάζει να κάνω πρώτα swipe και μετά να βάλω το pattern.

 

Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

προτρέπει να βάλεις άλλον launcher.Π.Χ .τον hola.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα το κινητό και το έκανα root με το Kinroot το οποίο έπαιξε με την τρίτη προσπάθεια.

Μέχρις στιγμής έχω βρει 2 προβλήματα:

1. Δεν μπορώ να βάλω widget με άλλον launcher εκτός από τον μαμίσιο. Δοκίμασα 2-3 και μου έβγαζε error κάθε φορά

2. Έχω βάλει pattern για lock screen και με αναγκάζει να κάνω πρώτα swipe και μετά να βάλω το pattern.

 

Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

1. πρέπει κατ αρχήν να γίνεις root. στη συνέχεια να πας στο playstore και να κατεβάσεις την εφαρμογη system/app mover και να μετακινήσεις τον launcher που θέλεις στο σύστημα και θα λυθεί το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν μπορώ να βάλω widget με άλλον launcher εκτός από τον μαμίσιο. Δοκίμασα 2-3 και μου έβγαζε error κάθε φορά
Για να βάζεις widget με άλλο launcher πρέπει να κάνεις τον launcher εφαρμογή συστήματος. Γίνεται πανεύκολα με το /system/app mover:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.systemappmover

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Το δοκίμασα αυτό με το link2sd αλλα δεν έπαιξε. Θα το κάνω με το άλλο προγραμματάκι ή manually.

 

Ο Hola launcher συνεχίζει το ίδιο βιολί και δεν βάζει widget. Ο Nova έπαιξε.

Για το pattern καμιά ιδέα?

Edited by mich
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Εχω καποιους προβληματισμους σζετικα με το κινητακι μας και ειπα να ρωτησω μηπως εχει καποιος καμια ιδεα.

Παρελαβα πριν 1 εβδομαδα ακριβως απο vickmall . γενικως δουλευει καλα. Οι αποριες μου ειναι οι εξης:

1. Το προηγουμενο (ακριβως ιδιο απο το ιδιο σαιτ τον αυγουστο) μου ηρθε για καποιο λογο ρουταρισμενο ηδη. Αυτο το καινουργιο δεν ειναι ρουταρισμενο με αποτελεσμα να εχει ενα καρο (κυριολεκτικα) αχρηστες εφαρμογες και απο τα 2gb ram να εχει βαρια 700mb ελευθερα καθε φορα!

2.σημερα καλα του καθουμενου λαγκαρε πανω απο 5 φορες κξ επανεκκινησε μονο του. Καποιες φορες δεν μου ανοιγε τελειως κι εμενε στην οθονη εναρξης με το logo.

 

Θεωρειτε πως και τα 2 θεατα λυνονται με ενα ρουταρισμα; Ειδικα για το 2., υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι αλλο περαν του λογισμικου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Εχω καποιους προβληματισμους σζετικα με το κινητακι μας και ειπα να ρωτησω μηπως εχει καποιος καμια ιδεα.

Παρελαβα πριν 1 εβδομαδα ακριβως απο vickmall . γενικως δουλευει καλα. Οι αποριες μου ειναι οι εξης:

1. Το προηγουμενο (ακριβως ιδιο απο το ιδιο σαιτ τον αυγουστο) μου ηρθε για καποιο λογο ρουταρισμενο ηδη. Αυτο το καινουργιο δεν ειναι ρουταρισμενο με αποτελεσμα να εχει ενα καρο (κυριολεκτικα) αχρηστες εφαρμογες και απο τα 2gb ram να εχει βαρια 700mb ελευθερα καθε φορα!

2.σημερα καλα του καθουμενου λαγκαρε πανω απο 5 φορες κξ επανεκκινησε μονο του. Καποιες φορες δεν μου ανοιγε τελειως κι εμενε στην οθονη εναρξης με το logo.

 

Θεωρειτε πως και τα 2 θεατα λυνονται με ενα ρουταρισμα; Ειδικα για το 2., υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι αλλο περαν του λογισμικου;

εφοσον δεν ειναι ροοτ πρεπει να το κανεις και να αλλαξεις ρομ γιατι δε θα ηρεμισεις! το λογισμικο φταιει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Εχουμε καμια καλη rom κατα νου; μη ψαχνομαι και μ αυτες γιατι θα τα παιξω...

 

με λιγα bugs αλλα πολυ καλη ειναι η phoenix δες στο needrom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω παραγγειλει το κινητακι και οπου να'ναι ερχεται.Απ'οτι εχω καταλαβει ομως πρεπει να το κανω root και να αλλαξω rom που δεν το εχω ξανακανει.Αν ακολουθησω τα βηματα του κινεζου (
) θα απαλαχθω απο τις κινεζιες ή θα πρεπει να το κανω αλλιως πχ με flashtool (εχω κανει μια φορα firmware) αν γινεται κτλ ; Edited by kosrafpar
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω παραγγειλει το κινητακι και οπου να'ναι ερχεται.Απ'οτι εχω καταλαβει ομως πρεπει να το κανω root και να αλλαξω rom που δεν το εχω ξανακανει.Αν ακολουθησω τα βηματα του κινεζου (
) θα απαλαχθω απο τις κινεζιες ή θα πρεπει να το κανω αλλιως πχ με flashtool (εχω κανει μια φορα firmware) αν γινεται κτλ ;

 

flashify βαλε για να φλασαρεις τη recovery TWRP σου προτεινω και μετα κανε τα βηματα που βλεπεις για να περασεις τη ρομ... οτι και να 9ες πες :ninja:

Link to comment
Share on other sites

flashify βαλε για να φλασαρεις τη recovery TWRP σου προτεινω και μετα κανε τα βηματα που βλεπεις για να περασεις τη ρομ... οτι και να 9ες πες :ninja:

που ειναι ακριβως τα βηματα;; :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Το δοκίμασα αυτό με το link2sd αλλα δεν έπαιξε. Θα το κάνω με το άλλο προγραμματάκι ή manually.

 

Ο Hola launcher συνεχίζει το ίδιο βιολί και δεν βάζει widget. Ο Nova έπαιξε.

Για το pattern καμιά ιδέα?

σε ποια έκδοση είσαι? στις τελευταίες vibeui 1540 και μετά το πρόβλημα με τους launchers λύθηκε και δε χρειάζεται να τους μεταφέρεις στο σύστημα.

όσον αφορά το lock screen πρέπει να πας στις ρυθμίσεις>κλείδωμα οθόνης και να ενεργοποιήσεις το show password lockscreen interface

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,στο gravity box η επιλογη για το unicode για να εχει 160 χαρακτηρες που ειναι?

Δε τη βρισκω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...