Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ... Τελικά έβαλα την androium 5 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την ινδική που είχα έχει μεγάλη διάφορα ... Θέλω να ρωτησω τα εξής. Το διπλό χτύπημα που ενεργοποιητε ή οθόνη δεν υπάρχει πια? Θέμα πως μπορώ να αλλάξω? Ευχαριστώ....
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια εχω προβλημα στην sd καρτα,ενω την βλεπει δεν μπορω να περασω τιποτα.Μαλλον δεν ''γραφει'' η καρτα.Μπορει καποιος να βοηθησει;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το titanium backup.καθε φορα που αλλαζω rom παω να κανω restore τις εφαρμογες καιμου τις δειχνει στο titanium ολες με μια οριζοντια γραμμη πανω στο ονομα της καθε εφαρμογης σαν διεγραμμενες,και ενω υποτιθεται ξεκιναει να κανει restore,παραμενει στο 0%....

μονο σε αυτο το κινητο μου συμβαινει και σε ολες τις rom που εχω φλασαρει.

εχει συμβει σε αλλον?ξερει καποιος να βοηθησει?(εχω ξεπατωθει καθε φορα να εφκαθιστω τις εφαρμογες)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το titanium backup.καθε φορα που αλλαζω rom παω να κανω restore τις εφαρμογες καιμου τις δειχνει στο titanium ολες με μια οριζοντια γραμμη πανω στο ονομα της καθε εφαρμογης σαν διεγραμμενες,και ενω υποτιθεται ξεκιναει να κανει restore,παραμενει στο 0%....

μονο σε αυτο το κινητο μου συμβαινει και σε ολες τις rom που εχω φλασαρει.

εχει συμβει σε αλλον?ξερει καποιος να βοηθησει?(εχω ξεπατωθει καθε φορα να εφκαθιστω τις εφαρμογες)

Δεν έχω καταφέρει να κάνω restore με titanium σε αυτο το κινητό. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Μπορώ να κάνω restore μόνο τα data.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια εχω προβλημα στην sd καρτα,ενω την βλεπει δεν μπορω να περασω τιποτα.Μαλλον δεν ''γραφει'' η καρτα.Μπορει καποιος να βοηθησει;

Κατέβασε το KitKat sd fix

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ... Τελικά έβαλα την androium 5 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την ινδική που είχα έχει μεγάλη διάφορα ... Θέλω να ρωτησω τα εξής. Το διπλό χτύπημα που ενεργοποιητε ή οθόνη δεν υπάρχει πια? Θέμα πως μπορώ να αλλάξω? Ευχαριστώ....

Δεν υπάρχει διπλό πατημα. Για το θέμα που λες θες άλλον launcher

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από τόσους μήνες κυκλοφορίας του κινητού και μετά από τόσες ROM που έχουν βγει υπάρχει κάποια που να μην έχει κάποιο ελάττωμα;; Γιατί απ'οτι βλέπω φτιάχνουν κάτι αλλά χαλάει κάτι άλλο. εγώ έχω την sansation με 2 ελαττώματα 1) κολλαει συχνα το ρολάρισμα της οθόνης σε σελίδες όπως του facebook και 2) Κατεβάζει από μόνο του τις γνωστες σπαστικες εφαρμογές. Αν έχετε να προτείνεται κάποια άλλη που να λειτουργεί το 2 tap wake up θα ήμουν υπόχρεος αλλιώς απλά θα περιμένω μερικούς μήνες ακόμη...

Eχω κ εγώ την sensation χωρίς όμως τα θέματα που αναφέρει...Ίσως είναι ελάχιστα αργή αλλά απροβληματιστη στην λειτουργία της κ με καλύπτει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το KitKat sd fix

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα δεν καταφερα τιποτα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

androium VS row s121 ποιος κερδίζει και γιατί?

Νομίζω απόσο έχω διαβάσει η πρώτη είναι μεν πιο γρήγορη αλλά με bugs και η δεύτερη πιο αργή αλλά δουλεύουν όλα

κάποιος παίδες?που να τις έχει δοκιμάσει εννοείται

Link to comment
Share on other sites

κάποιος παίδες?που να τις έχει δοκιμάσει εννοείται

Ή androium είναι κλασικό Android σαν αυτό που έχουν οι συσκευές νεξους. Ή row είναι vibe ui της λενοβο έχει καλουδια αλλά είναι αργη.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση MIUI 5.10.22, την κατεβαζω τωρα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Andronium 2.0.5

Κάπου έχω μπερδευτεί. Αυτή είναι η έκδοση πέντε; update δεν έχει βγάλει..

 

Εμένα στην δεύτερη σιμ αυτή την επιλογή την έχει disabled. Enabled μόνο στην sim1. Όπως ανάφερα αν βάλω την sim1 τότε γίνεται enabled για την sim2 και κατ'επέκταση disabled για την SIM 1

http://1drv.ms/1Nteror

 

ας τα βαλουμε σε μια σειρα.....

 

και στην 2 και στην 5 το ιδιο δουλευει...και λιγο που εβαλα την LTT

 

κατεβαζεις την επανω μπαρα...

πατας εκει που λεει πχ ''wind''....(κατω απο wifi)...

μετα πατας περισοτερες ρυθμισεις ..

θα σου βγαλει 3 καρτελες..

και αναλογα σε πια sim θες δεδομενα το επιλεγεις....

κανει περιπου 20 δευτερολεπτα να αλλαξει τις καρτες..

και εισαι ετοιμος... :D

 

 

ΕΚΤΩΣ.....και αν θες 3g-4g και στης 2 καρτες (ταυτοχρονα)....αυτο δεν το κανει το κινιτο μας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές το βράδυ μετά την εγκατάσταση μιας εφαρμογής assistant το κινητό τα έχει παίξει δηλαδή κάνει συνεχώς επανεκκίνηση ανοίγει βάζω το pin και μόλις ανοίξει και ο launcher κολλάει και ξανακάνει επανεκκίνηση. Αυτό έχει γίνει 50 φορές και σταματάει μόνο αν βγάλω την μπαταρία. Προσπάθησα να μπω σε recovery αλλά δεν με αφήνει και βγάζει ένα μήνυμα ότι είμαι beta mode και πρέπει να ανοίξει το κινητό με τον κανονικό τρόπο. Φαντάζομαι ότι ο μόνος τρόπος για να κάνω κάτι είναι μέσω Flashtool αλλά ποια ROM θα πρέπει να περάσω?? Γίνεται εργοστασιακές μέσω Flashtool?? Για βοηθήστε λίγο γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό.. ξέχασα να πω είχα την Sansation

 

Κάποιος να βοηθήσει ?? Εκτός του κολλήματος που έχει το κινητό Προσπαθώ να κατεβάσω την s112 ROW και απο xda αλλά και από αλλού αλλά κολλάει και δεν κατεβαίνει με τίποτα. Αν έχει κάποιος δικό του link που να κατεβαίνει πιο γρήγορα ας μου το στείλει με ένα pm.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πρόκειται να προχωρήσω σε παραγγελία της συσκευής για έναν φίλο μου και θα ήθελα να ρωτήσω με τη rom που έρχεται από το vickmall μπορεί να λειτουργήσει out of the box χωρίς να επέμβω ? Επίσης θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει φλασάρει cm 12.1 και αν έχει παρατηρήσει κάποιο σοβαρό bug ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση MIUI 5.10.22, την κατεβαζω τωρα

Τι λέει;;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει;;;

 

δεν βλεπω και ιδιαιτερες διαφορες, το μπαγκ με την καμερα δεν διορθωθηκε, σταματαει η συλλογη οταν πας να την ανοιξεις (εβαλα της lenovo) θα προσπαθησω να φλασαρω και την καμερα της lenovo και βλεπουμε

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειχα κανει root το K3 πριν 3-4 μερες και ειχα περασει μια rom που δε βολευε καθολου (limonchelo). Αποφασισα να ξανακανω root σημερα και να περασω τη vibeui τη μανισια δηλαδη. Λογικα κατι εκανα λαθος και εχει κολλησει σε bootloop και στο twrp (που πηγα να κανω flash με .zip κι οχι .img) μου εγραψε no MD5 file found… Το εχω αφησει στο recovery τωρα και προσπαθω μεσω adb και fastboot να περασω .zip αρχειο αλλα μου λεει στο terminal του mac οτι δεν ανιχνευεται καν η συσκευη…

Ειδα ενα προηγουμενο topic που λεει μεσω sp flash tool να φορτωσεις rom αλλα βλεπω οτι δεν υπαρχει αυτη η εφαρμογη για mac υπολογιστη που εχω.

Θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος για το τι να κανω να περασω τη rom και να ανοιξει το κινητο προσπαθω ωρες αλλα τιποτα… Ευχαριστω.!

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω και ιδιαιτερες διαφορες, το μπαγκ με την καμερα δεν διορθωθηκε, σταματαει η συλλογη οταν πας να την ανοιξεις (εβαλα της lenovo) θα προσπαθησω να φλασαρω και την καμερα της lenovo και βλεπουμε

 

οπως εγραψε και ενας ξενος:

Hi Greeshan.

 

I have two bugs:

 

1º Gallery not work, close.

 

2º To record video and play it out a strange strip to the right of the recorded video.

 

Many thanks for the work, rom is amazing.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπως εγραψε και ενας ξενος:

Hi Greeshan.

 

I have two bugs:

 

1º Gallery not work, close.

 

2º To record video and play it out a strange strip to the right of the recorded video.

 

Many thanks for the work, rom is amazing.

 

εβαλα την gallery της lenovo, δουλευει σωστα, η καμερα lenovo δυστηχως τα ιδια και ειναι μαματη ρομ.....βεβαια ελυσα το προβλημα της καμερας με την εφαρμογη horizon

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειχα κανει root το K3 πριν 3-4 μερες και ειχα περασει μια rom που δε βολευε καθολου (limonchelo). Αποφασισα να ξανακανω root σημερα και να περασω τη vibeui τη μανισια δηλαδη. Λογικα κατι εκανα λαθος και εχει κολλησει σε bootloop και στο twrp (που πηγα να κανω flash με .zip κι οχι .img) μου εγραψε no MD5 file found… Το εχω αφησει στο recovery τωρα και προσπαθω μεσω adb και fastboot να περασω .zip αρχειο αλλα μου λεει στο terminal του mac οτι δεν ανιχνευεται καν η συσκευη…

Ειδα ενα προηγουμενο topic που λεει μεσω sp flash tool να φορτωσεις rom αλλα βλεπω οτι δεν υπαρχει αυτη η εφαρμογη για mac υπολογιστη που εχω.

Θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος για το τι να κανω να περασω τη rom και να ανοιξει το κινητο προσπαθω ωρες αλλα τιποτα… Ευχαριστω.!

Στο κινητο λεει : MTP Enabled

Unable to find storage partition to mount to USB

Link to comment
Share on other sites

Για την δική μου περίπτωση με Androium 5.0.6 παρόλο που έχει ενεργοποιημένο GLONASS το GPS κλειδώνει

(με σημερινές καλές καιρικές συνθήκες) πολύ γρήγορα 3-4 sec και με ακρίβεια 3-4m.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Για την δική μου περίπτωση με Androium 5.0.6 παρόλο που έχει ενεργοποιημένο GLONASS το GPS κλειδώνει

(με σημερινές καλές καιρικές συνθήκες) πολύ γρήγορα 3-4 sec και με ακρίβεια 3-4m.

 

3-4 δευτερα ειχα πιασει μονο με του cuoco τις ρομ.

Δε ξερω τι γινεται...

Δοκιμασε και δες ακριβεια μεσα στο αυτοκινητο.Ακινητος εχει καλη αλλα εαν κινηθεις παει περιπατο.

Με 30 μετρα ακριβεια δε δουλευεται το gps.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το KitKat sd fix

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα δεν καταφερα τιποτα.

Αν δεν εισαι root δεν προκειται να δουλεψει καμία απο τις εφαρμογες kit kat sdcard fix, sdfix kit kat, sd kit kat fixer κτλ.

Το γνωριζεις αυτο;

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

ψαχνω καινουργιο κινητο και ειμαι αναμεσα στο κινητο του νηματος και το lenovo A7000

ποιο απο τα δυο μου προτεινετε και απο που με συμφερει να αγορασω? (απο Ελλαδα ή εξωτερικο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Έχοντας διαβάσει πραγματικά όλες τις σελίδες 410+ για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα κάνω λάθος, αποφάσισα να παίξω και εγώ με το κινητό μου. Είναι η πρώτη φορά που φλασάρω κινητό!! Λοιπόν, ήμουν με την 1512, έβαλα την Official αγγλοκινεζικη 1535 Stable . Δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα πάνε ρολόι, έχει πλέον δυνατό ήχο, η μπαταρία του κρατάει περίπου 30% παραπάνω με την ίδια χρήση, δεν αργεί καθόλου όπως πριν, ούτε ζεσταίνεται πλέον, ούτε διαφημίσεις, ούτε ανεπιθύμητες εφαρμογές!! Το ρουταρα με βάση τον οδηγό της πρώτης σελίδας, πέρασα τα Gapps για android 5.1 64bit από opengapps.org (προτίμησα την "pico" έκδοση καθώς το μόνο που ήθελα είναι το PlayStore , ούτε Gmail, ούτε Youtube, ούτε Maps και λοιπά ), εγκατέστησα το morelocal2 και πλέον όλες οι εφαρμογές που εγκατέστησα εγώ είναι στα ελληνικά και αρκετές από τις προεγκατεστημένες !!! Την ρομ την πέρασα και με το Stock Lenovo Recovery και μια δεύτερη φορά, με το CWM Recovery. Την δεύτερη εγκατάσταση ROM την έκανα γιατί έβαλα τα Gapps που υπάρχουν στον οδηγό άλλα ξέχασα ότι είναι για 5.0 android και όχι για 5.1 και τα έκανα όλα μαντάρα!! Δοκίμασα να ενεργοποιήσω το wifi στα 5 Ghz βάση του προγράμματος στο σχόλιο 4612 αλλά καμία επιτυχία. Δεν με καίει κιόλας αλλά όποιος γνωρίζει το οτιδήποτε, θα το εκτιμούσα. Όποιες απορίες έχετε, θα προσπαθήσω να βοηθήσω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

ψαχνω καινουργιο κινητο και ειμαι αναμεσα στο κινητο του νηματος και το lenovo A7000

ποιο απο τα δυο μου προτεινετε και απο που με συμφερει να αγορασω? (απο Ελλαδα ή εξωτερικο)

 

Η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι η αναλυση τις οθονης. Το Α7000 ειναι HD ενω το Κ3 ειναι FHD.

Το Κ3 για τα λεφτα που εχει ειναι παρα πολυ καλο.

Αν μπορεις παρ'το απο εξωτερικο. Τσεκαρισμενα κινεζομαγαζα ειναι τα gearbest.com minideal.net merimobiles.com everbuying.com :cool:

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...