Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον το fix είναι παίδες. Και εμένα δεν κλειδώνει τόσο εύκολα πλέον. Κάτι ήξερε ή λενοβο και δεν το έβαλε μάλλον.

 

Ποιος από εδώ έχει την 1535 να μου πει τι είναι safe να freezαρω; Άψογη rom πάντως.

 

εγω παντως που ξηλωσα αρκετα δεν ειχα freezαρισματα. κατι wallpapers-stk-radio-media player (εβαλα αλλα) κ.τ.λ πηραν δρομο...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξερετικη η carbon για οποιον θελει aosp rom

To led δε δουλευει παντος

 

Εχεις δοκιμασει και την nexus??? Εγω απο την 1.10 που πηγα στην nexus νομιζω πως ειναι καλυτερη... Απλα και παλι δεν εχω xposed led και διπλο χτυπημα για ανοιγμα... Απο αποψη θερμοκρασιων φαινεται πολυ καλη προς το παρων (δεν την δοκιμασα σε παιχνιδια)... Xposed παιρνει η carbon?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει και την nexus??? Εγω απο την 1.10 που πηγα στην nexus νομιζω πως ειναι καλυτερη... Απλα και παλι δεν εχω xposed led και διπλο χτυπημα για ανοιγμα... Απο αποψη θερμοκρασιων φαινεται πολυ καλη προς το παρων (δεν την δοκιμασα σε παιχνιδια)... Xposed παιρνει η carbon?

Πρόσεχε γιατί ή nexus δεν κάνει throttling και ανεβάζει θερμοκρασίες. Για αυτό πάει καλά στα παιχνίδια.

 

Εδώ το led δεν δουλεύει καν στην 1535 για αλλά applications εκτός από κάποια σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 1.10 Ιταλού.... Υπάρχει η δυνατότητα να βγάλω τον dialer που έχει ή να γίνει freeze με titanium και να εγκαταστήσω άλλον;

Και αν ναι ποια ακριβώς η ονομασία της εφαρμογής στο titanium;

Και αν όλα πάνε καλά ποιον καλύτερο dialer θα προτείνατε;

Ο dialer της 1.4 του Ιταλού μ άρεσε αρκετά btw... Full screen φωτο επαφής οταν με καλουσαν, ποιο εύκολο search κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί ή nexus δεν κάνει throttling και ανεβάζει θερμοκρασίες. Για αυτό πάει καλά στα παιχνίδια.

 

Εδώ το led δεν δουλεύει καν στην 1535 για αλλά applications εκτός από κάποια σταθερά.

 

Εάν θέλουμε επιπλέον applications για led notifications βάζουμε LightFlow και τις δηλώνουμε.

Είμαι με 1535 ST και δουλεύει , νομίζω οτι είναι η πιό καλή ROM μέχρι στιγμής.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί ή nexus δεν κάνει throttling και ανεβάζει θερμοκρασίες. Για αυτό πάει καλά στα παιχνίδια.

 

Εδώ το led δεν δουλεύει καν στην 1535 για αλλά applications εκτός από κάποια σταθερά.

 

Ναι το ειχα δει αυτο για το throttling και εγακτεστησα cpu temp... Ωστωσο οι θερμοκρασιες που βλεπω αλλα και νιωθω στην απλη χρηση ειναι πολυ καλες... Απλα αυτο που με παραξενευει ειναι οτι ενω στο cpu temp με την 1,4 του Ιταλου που θυμαμαι η θερμοκρασια ηταν τρομερα ασταθης (αλλαζε ανα ενα δευτερολεπτο) τωρα φαινεται πολυ πιο σταθερη... μηπως δειχνει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καταφερει να ενεργοποιησουμε το miravision σε ρομς?

 

http://www.needrom.com/download/carbon-k3-lite-2-0/ αυτή η Ρομ το έχει

 

Major Changes:

– Xposed Framework is compatible and working. It is not included in the ROM so install manually.

– Miravision is now integrated.

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/carbon-k3-lite-2-0/ αυτή η Ρομ το έχει

 

Major Changes:

– Xposed Framework is compatible and working. It is not included in the ROM so install manually.

– Miravision is now integrated.

 

Ευχαριστω καταρχην.

το εχω δει απλα εχω την 1535st και θελω να το φλασαρω ...εκανα καποιες αποπειρες αλλα τιποτα το αποδοτικο...

 

Σημειωση :

:!::!: Το XPOSED FRAMEWORK στην συγκεκριμενη δουλευει κανονικα και στην 1535. Δοκιμασμενο...:!::!:

Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα δει αυτο για το throttling και εγακτεστησα cpu temp... Ωστωσο οι θερμοκρασιες που βλεπω αλλα και νιωθω στην απλη χρηση ειναι πολυ καλες... Απλα αυτο που με παραξενευει ειναι οτι ενω στο cpu temp με την 1,4 του Ιταλου που θυμαμαι η θερμοκρασια ηταν τρομερα ασταθης (αλλαζε ανα ενα δευτερολεπτο) τωρα φαινεται πολυ πιο σταθερη... μηπως δειχνει λαθος?

 

Το cpu temp εμενα μετα απο το τελευταιο update μου εδειχνε λαθος θερμοκρασιες.

χαρακτηριστικα μου εδειχνε πιο χαμηλες απο τη μπαταρια η και το περιβαλλον.

οποτε και το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καταφερει να ενεργοποιησουμε το miravision σε ρομς?

Υπαρχει μια custom που το έχει. Τι κάνει αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω καταρχην.

το εχω δει απλα εχω την 1535st και θελω να το φλασαρω ...εκανα καποιες αποπειρες αλλα τιποτα το αποδοτικο...

 

Σημειωση :

:!::!: Το XPOSED FRAMEWORK στην συγκεκριμενη δουλευει κανονικα και στην 1535. Δοκιμασμενο...:!::!:

Δουλεύει στην 1535 το xposed? Ποιο και πως;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ των xda και το κανεις απλα φλας με twrp.κανει λιγο χρονο στην αρχη της εγκαταστασης μην αγχωθεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ των xda και το κανεις απλα φλας με twrp.κανει λιγο χρονο στην αρχη της εγκαταστασης μην αγχωθεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

πρεπει να βαλω gapps αλλα και απο που θα τα βρω

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βαλω gapps αλλα και απο που θα τα βρω

 

gapps-5.1-arm64-Techolaty.Net-signed.zip

https://mega.nz/#!vkw03SRL!FmRSxR9V2sM8VfN6lv5LO3MamVlJgIMqI3xeaJWpOoo

Αυτά χρησιμοποίησα εγώ στην 1535 ST.

Απλά στην εγκατάσταση δείξε υπομονή...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 1535 μεσω οτα αλλα δεν δουλευει το play store τι να κανω

Πάντα μετά από update στις κινεζικές χανεις το playstore. Νομίζω θέλει reflash.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το απεγκαταστήσω αυτό το κωλοπρόγραμμα θα έχω πρόβλημα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μια ερωτηση διαβασα τον οδηγο για το flash tool και θα περασω τωρα την ινδικη ρομ οταν κανουμε την διαδικασια μεσο flash tool με κλειστο τηλέφωνο μετα παταμε το volume up και down ταυτοχρονα η πρεπει να πατησω εκτος απο αυτα τα δυο και το power button?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μια ερωτηση διαβασα τον οδηγο για το flash tool και θα περασω τωρα την ινδικη ρομ οταν κανουμε την διαδικασια μεσο flash tool με κλειστο τηλέφωνο μετα παταμε το volume up και down ταυτοχρονα η πρεπει να πατησω εκτος απο αυτα τα δυο και το power button?

 

δεν πατάς κάτι. έχεις ετοιμάσει το FlashTool, πατάς Download και συνδέεις το απενεργοποιημένο σου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

δεν πατάς κάτι. έχεις ετοιμάσει το FlashTool, πατάς Download και συνδέεις το απενεργοποιημένο σου κινητό.

α ευχαριστω γιατι ο οδηγος που εχω βρει ελεγε αλλα, επισης το αρχειο της ρομ το ξεζιπαρω για να βαλω το το scatter text file ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...