Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ ή ινδική του ιταλούhttps://mega.nz/#!ShRFDTjZ!iUjXk1p1mC8tFipfJKVR_tWTd1Db7heFVaVjfYZPTNQ:/

 

 

 

Ή νεξους εδώ. http://www.needrom.com/download/nexus-8/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες το post 4692.

 

ευχαριστω το ειδα αλλα πρεπει να αλλαξω την twrp σε stock recovery πως γινεται αυτο?

Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις official zips με custom recovery, το root το χανεις αλλα σιγα. Το ξαναβαζεις.

Σε ευχαριστώ πολύ psarogen! Official θεωρούνται η ινδική row και οι vibeui STABLE ε?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το ειδα αλλα πρεπει να αλλαξω την twrp σε stock recovery πως γινεται αυτο?

Η φλασαρεις παλι με adb η με flash tools.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ psarogen! Official θεωρούνται η ινδική row και οι vibeui STABLE ε?

Αυτες οι 2 ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει σε καποιο καταστημα στην ελλαδα;

public-κωτσοβολο κατι τετοιο;

 

https://foxosmall.com/lenovo-k3-note.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο ήχος κατά τις κλήσεις σας πως είναι?

Εμένα είναι αρκετά χάλια και δεν ξέρω αν φταίει το σήμα ή το τηλέφωνο.

Σαν να αλλοιώνεται ένα πράμα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο ήχος κατά τις κλήσεις σας πως είναι?

Εμένα είναι αρκετά χάλια και δεν ξέρω αν φταίει το σήμα ή το τηλέφωνο.

Σαν να αλλοιώνεται ένα πράμα.

 

Μιλησα χθες στο τηλέφωνο με ενα κατωχο του κινητου και παρατήρησα κι εγώ το ίδιο, η φωνή ήταν σαν να είχε ενα "ρομποτικο" φίλτρο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο ήχος κατά τις κλήσεις σας πως είναι?

Εμένα είναι αρκετά χάλια και δεν ξέρω αν φταίει το σήμα ή το τηλέφωνο.

Σαν να αλλοιώνεται ένα πράμα.

 

Μιλησα χθες στο τηλέφωνο με ενα κατωχο του κινητου και παρατήρησα κι εγώ το ίδιο, η φωνή ήταν σαν να είχε ενα "ρομποτικο" φίλτρο

ο ηχος συνομιλιών στο δικό μου ειναι πολυ καθαρός.ρομποτικό ήχο δεν είχε ουτε οταν το πρωτοπήρα και η rom ηταν ακομα σε εμβρυακό στάδιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο ηχος συνομιλιών στο δικό μου ειναι πολυ καθαρός.ρομποτικό ήχο δεν είχε ουτε οταν το πρωτοπήρα και η rom ηταν ακομα σε εμβρυακό στάδιο...

 

Λες να έχει να κανει με τη rom;

Link to comment
Share on other sites

Λες να έχει να κανει με τη rom;
μπορει να φταίει η rom.εγω τωρα ειμαι με την τελευταια ιταλική αλλα και με την limonchelo που ειχα ενα διαστημα,ο ηχος δεν με προβληματισε ποτέ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 ώρες διαβάσματος όλου του tread , αγόρασα πριν 10 μέρες από foxosmall. καλό κινητό για τα 225e , 4G ( το speedtest στον περιφερειακό της Θεσσαλονίκης με 4 γραμμές σήμα έβγαλε 52up , 26dl ) . ποιότητα κλήσης πολλή καλή , αν και ψάχνω για το καπάκι με το ηχείο. απόδοση μπαταρίας , 8 ώρες συνεχόμενου game https://play.google.com/store/apps/details?id=com.naturalmotion.csrracing .οθόνη , αν και λέει ~401 ppi ,θα την ήθελα λίγο πιο φωτεινή. κλασικά μια κάρτα 4g και η άλλη 2g. sd έβαλα Kingston microSDHC 32GB UHS 3 , που δεν διάβασε , αλλά ευτυχώς μου την αλλάξανε με Toshiba 32GB microSDHC UHS 1 και όλα καλά. ένταση ήχου και δόνησης αρκετά καλή που το καταλαβαίνεις σχετικά εύκολα αν το έχεις στην τσέπη. το untutu εβγαλε κατι παραπανω απο 46.000 .

 

το κακό μέρος :

το κατάστημα foxosmall δίνουν το Lenovo K3 Note K50-t5 που είναι η κινεζική έκδοση και στο παραδίνουν με λογισμικό 80% ελληνικό , 15% αγγλικό και 5% κινέζικο , δηλαδή το μενού έχει από όλα ανάλογος σε πιο μέρος του μενού είσαι.

 

γενική βαθμολογία 7,5 / 10.

Edited by texnikos
Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 ώρες διαβάσματος όλου του tread , αγόρασα πριν 10 μέρες από foxosmall. καλό κινητό για τα 225e , 4G ( το speedtest στον περιφερειακό της Θεσσαλονίκης με 4 γραμμές σήμα έβγαλε 52up , 26dl ) . ποιότητα κλήσης πολλή καλή , αν και ψάχνω για το καπάκι με το ηχείο. απόδοση μπαταρίας , 8 ώρες συνεχόμενου game https://play.google.com/store/apps/details?id=com.naturalmotion.csrracing .οθόνη , αν και λέει ~401 ppi ,θα την ήθελα λίγο πιο φωτεινή. κλασικά μια κάρτα 4g και η άλλη 2g. sd έβαλα Kingston microSDHC 32GB UHS 3 , που δεν διάβασε , αλλά ευτυχώς μου την αλλάξανε με Toshiba 32GB microSDHC UHS 1 και όλα καλά. ένταση ήχου και δόνησης αρκετά καλή που το καταλαβαίνεις σχετικά εύκολα αν το έχεις στην τσέπη. το untutu εβγαλε κατι παραπανω απο 46.000 .

 

το κακό μέρος :

το κατάστημα foxosmall δίνουν το Lenovo K3 Note K50-t5 που είναι η κινεζική έκδοση και στο παραδίνουν με λογισμικό 80% ελληνικό , 15% αγγλικό και 5% κινέζικο , δηλαδή το μενού έχει από όλα ανάλογος σε πιο μέρος του μενού είσαι.

 

γενική βαθμολογία 7,5 / 10.

 

σφραγισμένο στο πουλήσανε?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ηταν σφραγισμενο. το ανοιγουν για να αλλαξουν την rom και βαζουν δικα τους αυτοκολητα πανω απο τα εργοστασιακα για να φενεται σφραγισμενο. δυστοιχως η rom που βαζουν εχει αρκετα θεματα , spyware που εχω αποδειξεις και μερικα ακομα , και ειναι ο λογος που το εστειλα πισω και περιμενω αντικατασταση rom ή επιστροφη χρηματων.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι δε κανουν τιποτα.

Το παιρνουν απο κανα vickmall βαζουν 2 αυτοκολλητα και στο δινουν.

Αυτοι απλα ζητανε απο vickmall τα δωρα και τι να βαλουν.

Link to comment
Share on other sites

Με την 1535 το stock weather widget δεν έβρισκε την Αθήνα και το κόλπο με το _ROW στο built.prop δεν δούλεψε..... Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος και του δούλεψε ή πάμε σε άλλη εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βάλει άλλη εφαρμογή για sms για να αντικαταστήσω αυτή την stock σαβουροεφαρμογή αλλά όταν έρχεται sms βαράνε και οι 2 εφαρμογές και γίνεται default η stock κάθε φορά αυτόματα.

Έψαξα τρόπο να την κάνω να μην βγάζει ειδοποιήσεις αλλά δεν τα κατάφερα.

Να την παγώσω ή θα έχω προβλήματα? Την αντικατέστησε κανείς?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Με την 1535 το stock weather widget δεν έβρισκε την Αθήνα και το κόλπο με το _ROW στο built.prop δεν δούλεψε..... Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος και του δούλεψε ή πάμε σε άλλη εφαρμογή?

Ποιο είναι το κόλπο αυτό γιατί και με την 1532 δεν μου βρίσκει πόλη.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα , μόλις χθες πέρασα την BETA Miui έκδοση και μπορώ οτι παρα τις εφαρμογές της xiaomi που είναι το 80% στα κινέζικα το κινητό δείχνει να τη δέχεται πλήρως και χωρίς bugs, το μόνο bug που παρατήρησα είναι κρασάρισμα στο KINGROOT αφού πρόλαβα και το ρούταρα φυσικά...

Παρακάτω έκανα και ενα βίντεο με την Miui στο Lenovo μας.

Ρωτήστε ότι θέλετε

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 1 βδομαδα εχω θεμα μετα απο κανα τεταρτακι αμα παιζω ανεβαζει θερμοκρασια αρκετα το κανει σε ολους η εχω θεμα
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το κόλπο αυτό γιατί και με την 1532 δεν μου βρίσκει πόλη.

 

Το κόλπο αναφέρετε στο post 1071 στη σελίδα 72. Στην 1524 μου είχε δουλέψει αλλά μάλλον κάτι άλλαξε με την 1535.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι κάτοχος ενός LG l90 άλλα Θέλω να αγοράσω το Lenovo k3 note (τι λέτε αξίζει?) ! Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο στο σκρουτζ το βρήκα στα 239 ευρώ.. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο αξιόπιστο ξένο site για να το πάρω από έξω? Ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα , μόλις χθες πέρασα την BETA Miui έκδοση και μπορώ οτι παρα τις εφαρμογές της xiaomi που είναι το 80% στα κινέζικα το κινητό δείχνει να τη δέχεται πλήρως και χωρίς bugs, το μόνο bug που παρατήρησα είναι κρασάρισμα στο KINGROOT αφού πρόλαβα και το ρούταρα φυσικά...

Παρακάτω έκανα και ενα βίντεο με την Miui στο Lenovo μας.

Ρωτήστε ότι θέλετε

Εχεις συναντησει κανενα αλλο bug? Ξ καμερα παλευεται; Throttling και θερμοκρασιες τι παιζει; Μπαταρια; Antutu score? Ταχυτητα; Freezαρισματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...