Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1529-DEV_ROW_v1.7_CUOCO92

Antutu Benchmark 64bit: 35363 από 47486 της ROM VibeUI 2.5

 

δεν συνιστώ ακόμα και αν παρέχει 4G και στις δύο SIM

όσες φορές και με όποιες rom έχω κάνει τεστ με το antutu σε αυτό το τηλέφωνο,έχω πάρει διαφορετικό αποτέλεσμα!για να βγάλει 46.000+ θα πρέπει να έχω κλείσει τις εφαρμογές πού τρέχουν στο background, και να έχω κάνει restart. αυτό με όλες τις custom rom.δεν ξέρω αν με τις official βγάζει πάντα την ίδια υψηλή βαθμολογία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να το ξαναδοκιμάσω αλλά φοβάμαι πως θα πάθω τα ίδια.

 

Το ξαναδοκίμασα.

Δεν bootάρει με τίποτα μετά την εγκατάσταση εκτός αν θέλει κανα μισάωρο.

Το ξαναεπανέφερα...

 

Γιατί ρε παιδιά δεν μου μπαίνει το xposed?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα flash roms διάφορες stock and customs, και σε καμια δεν ειχα καλυψη δικτυου (no sim detected, imei etc)

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?:cry::cry::cry::cry:

:ninja:xToNouSou, your friendly neighbor.
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναδοκίμασα.

Δεν bootάρει με τίποτα μετά την εγκατάσταση εκτός αν θέλει κανα μισάωρο.

Το ξαναεπανέφερα...

 

Γιατί ρε παιδιά δεν μου μπαίνει το xposed?

 

Όχι δε παίζει. Και με την ινδική που είχα έπαιζε μερικώς μόνο στη παλαιότερη έκδοση και στη νεώτερη κόλλαγε στο bootάρισμα δυστυχώς.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια , γίνεται να αλλάξει η cmw σε στοκ χωρις flash tools? ειμαι ροοτ και θελω να κανω οτα
κατεβαζεις απο εδω το stock recovery και το μεταφερεις στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης ,και στην καρτα.

εγκαθιστάς την εφαρμογη mobile uncle απο play store.

την ανοιγεις και πας update recovery.κανεις εγκατασταση αυτο που κατεβασες,reboot και τωρα μπορεις να κανεις ota.

 

Πρόσφατα έκανα flash roms διάφορες stock and customs, και σε καμια δεν ειχα καλυψη δικτυου (no sim detected, imei etc)

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?:cry::cry::cry::cry:

κατεβαζεις απο play store την εφαρμογη Chamelephon.

βαζεις το imei σου.πατάς apply,κανεις επανεκκινηση και εισαι ετοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε ρε παιδιά κάνα καλό tempered glass σε φυσιολογική τιμή 3-5 euro, από aliexpress φαντάζομαι γιατί από ebay δεν νομίζω πως μπορούμε να κάνουμε αγορά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε παίζει. Και με την ινδική που είχα έπαιζε μερικώς μόνο στη παλαιότερη έκδοση και στη νεώτερη κόλλαγε στο bootάρισμα δυστυχώς.

 

Τελικά χρειάστηκε 44 λεπτά για να bootάρει και γενικά δημιουργεί προβλήματα.

Πέταμα αναγκαστικά...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο εδω το stock recovery και το μεταφερεις στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης ,και στην καρτα.

εγκαθιστάς την εφαρμογη mobile uncle απο play store.

την ανοιγεις και πας update recovery.κανεις εγκατασταση αυτο που κατεβασες,reboot και τωρα μπορεις να κανεις ota.

 

κατεβαζεις απο play store την εφαρμογη Chamelephon.

βαζεις το imei σου.πατάς apply,κανεις επανεκκινηση και εισαι ετοιμος.

 

 

Τίποτα, εβαλα τα ΙΜΕΙ και παλι τιποτα σε δικτυο, baseband version (unknown), sim status all unavailable.

Να αναφέρω επίσης ότι το κινητό το έχω αγοράσει απο vickmallδεν ξερω αν εχει αυτο σημασια, ειναι το chinese version.

PLEASE HELP!:cry::cry::cry:

Edited by xToNouSou
:ninja:xToNouSou, your friendly neighbor.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σος εχω την ρομ 1515 και περασα το viber δεν μου καμια επαφη στο viber τι πρεπει να κανω

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις τα permissions για το viber. Να αφήσεις να έχει πρόσβαση στις επαφές...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, εβαλα τα ΙΜΕΙ και παλι τιποτα σε δικτυο, baseband version (unknown), sim status all unavailable.

Να αναφέρω επίσης ότι το κινητό το έχω αγοράσει απο vickmallδεν ξερω αν εχει αυτο σημασια, ειναι το chinese version.

PLEASE HELP!:cry::cry::cry:

 

Δοκιμασε αυτο το video απο youtube! How to Restore or unbrick the Lenovo K3 Note with SP flash tool

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω την vibeUI 2.8 1533 dev με flash tools αλλα το scatter αρχείο μου λεέι ότι δεν είναι valid. Τί μπορώ να κάνω ?

Και ενα λινκ για την row 121 παρακαλώ ???

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_s121_visnu_lemonade-18-08-2015.107124/ βγήκε και η lemonade βασισμένη στη Νέα Ινδική s121 είμαι εκτός για να τη δοκιμάσω να δω αν βελτιώθηκε σε σχέση με την s117 που ήταν αργή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_s121_visnu_lemonade-18-08-2015.107124/ βγήκε και η lemonade βασισμένη στη Νέα Ινδική s121 είμαι εκτός για να τη δοκιμάσω να δω αν βελτιώθηκε σε σχέση με την s117 που ήταν αργή

Την κατεβαζω για να την δοκιμάσω αλλα κανει αιώνες για να κατεβεί. Με TWRP την βαζουμε ετσι ?

Και 1 λινκ για την row s121 υπάρχει ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επαναδιατυπώνω τις παρατηρήσεις για την 1.10 του Ιταλού που είχα γράψει εδώ μετά από περισσότερες μέρες δοκιμής.

Τα νέα σχόλια είναι με bold:

 

 

  • Είναι σταθερή και αρκετά γρήγορη, δεν έχω παράπονο για κολήματα ή restarts. [Εκτός αν εγκαταστήσει κανείς το xposed framework με το οποίο η rom γίνεται εντελώς ασταθής]

  • Η μπαταρία πάει πολύ καλά. [Αργεί λίγο στην φόρτιση αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα rom ή φορτιστή]
  • Το GPS είναι normal. Δεν κλειδώνει και πάρα πολύ γρήγορα ούτε δουλεύει εύκολα κοντά σε παράθυρα βέβαια αλλά δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω πως είναι σε άλλες roms.

  • Από τις φωτογραφίες δεν έχω παράπονο.
  • Το call recording με εφαρμογή είναι οκ.

  • Δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις: ούτε το skype, είτε το k9 για τα emails, ούτε το messenger, ούτε το εορτολόγιο, ούτε και άλλα μάλλον, πάλι καλά που δουλεύει το viber και τα sms. -------> Τελικά δουλεύουν αν τις κάνεις allow από το application ασφάλειας της Lenovo.

  • Δεν μου δουλεύει το e-robot. -------> Τελικά δουλεύει αν το κάνεις allow από το application ασφάλειας της Lenovo.
  • Δεν πιάνω 4G. Μόλις το βρίσκει γυρνάει αμέσως σε 3G. Δεν ξέρω τι φταίει. Πάντως η έλλειψη αναλυτικότερων ρυθμίσεων στις επιλογές δικτύων είναι μεγάλο μειονέκτημα της rom. -------> Τελικά πιάνει 4G στιγμίαια όμως ίσως επειδή πουθενά κοντά μου δεν έχει καλό σήμα το γυρνάει αμέσως σε 3G. Όμως εγώ θα ήθελα να συνδέομαι με 4G έστω κι αν είχε χειρότερο σήμα από το 4G σε κάποιες περιπτώσεις. Θα έπρεπε να έχει πιο λεπτομερείς ρυθμίσεις και να υπάρχει η ξεχωριστή επιλογή 4G / 3G / 2G.
  • Δεν λειτουργεί το xposed framework. (Η πρώτη επανεκκίνηση θέλει πολλά λεπτά και μετά η rom γίνεται εξαιρετικά ασταθής με πολλά κολήματα και επανεκκινήσεις. Τα αναφέρω και σε προηγούμενα posts μου ενώ το δοκίμαζα)

 

Ο λόγος που ήθελα να βάλω το xposed framework ήταν μήπως βρω κανένα module που να μου δίνει καλύτερες μενού επιλογών στις ρυθμίσεις δικτύου για να ξεπεράσω το πρόβλημα που έχω με το 4G.

Μιας και δεν πέτυχε, υπάρχει κανένας άλλος τρόπος που μπορείτε να σκεφτείτε?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω για να την δοκιμάσω αλλα κανει αιώνες για να κατεβεί. Με TWRP την βαζουμε ετσι ?

Και 1 λινκ για την row s121 υπάρχει ?

Ναι κανονικά με twrp. H προηγούμενη ήταν μια χαρά από όλα τα θέματα ειδοποιήσεις μετάφρασεις αλλά δυστυχώς πολύ αργή και με περίεργα κολλυματα. Αν αυτά λυθούν η ινδική θα είναι η καλύτερη rom

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με την 1.10 του Ιταλού ενα "πρόβλημα" που βρήκα τώρα είναι ότι δεν φαίνεται η εικόνα αυτού που με καλεί ή όταν καλώ εγώ κάποιον;

Προφανώς και στις ρυθμίσεις στα call settings, το full screen caller photo το έχω στο auto.

Οι ειδοποιήσεις φαίνεται να δουλεύουν στο messenger προς το παρόν και στη lockscreen που έχω την vibe magazine. Απλά σε αυτή τη lockscreen δε φαίνονται οι αναπαντητες παρά μόνο πάνω στη notification bar, το οποίο και δε με απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_s121_visnu_lemonade-18-08-2015.107124/ βγήκε και η lemonade βασισμένη στη Νέα Ινδική s121 είμαι εκτός για να τη δοκιμάσω να δω αν βελτιώθηκε σε σχέση με την s117 που ήταν αργή

 

για να την κατεβάσουμε θα πρέπει να κάνουμε εγγραφή?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά με twrp. H προηγούμενη ήταν μια χαρά από όλα τα θέματα ειδοποιήσεις μετάφρασεις αλλά δυστυχώς πολύ αργή και με περίεργα κολλυματα. Αν αυτά λυθούν η ινδική θα είναι η καλύτερη rom

 

Έχω πρόβλημα. Ενω την πέρασε κανονικά μου βγαζει συνεχως μνμ σφαλματος και δεν μπορω να μπω μεσα στο μενου του κινητού. Πως μπορώ να το κάνω να εμφανιστεί σαν εωτερική μονάδα για να μπορέσω να ξαναπεράσω την ρομ μεσα στο κινητό?

Το ίδιο μου κανει και στην visnu 117 lemonade που ειχα παλιότερα. Αρα τί παίζει ??

Το ξαναπέρασα και παλι τα ίδια " Δυστυχώς η διαδικασια android.process.acore έχει σταματήσει" ΟΚ ή Προσπάθεια Επίλυσης.

Πατάω ΟΚ και πάλι τα ίδια ...συνέχεια δεν σταματαει. Τί μπορώ να κάνω και γιατί προκλήθηκε ξέρει κανείς??

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο το video απο youtube! How to Restore or unbrick the Lenovo K3 Note with SP flash tool

 

Πάλι τίποτα, όταν βάζω το dial τους αριθμούς για να δω το ΙΜΕΙ, μου λέει INVALID.

Εχω κάνει flash 3-4 φορες τίποτα, μέσω EnginnerMode να αλλάξω το ΙΜΕΙ τίποτα...

Δεν παίρνει εντολές, είτε μου λέει κάτι για UserBuild in Engineer Mode ή ΑΤ didnt send...

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?:cry::cry::cry:

:ninja:xToNouSou, your friendly neighbor.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερωτηση λογω capital control δεν μπορω να το αγορασω απο εξω το τηλ στην αττικη το εχει διαθέσιμο e-smartbuy, το εχει παρει κανεις απο το εν λογω καταστημα να ξερω πια ρομ φοραει αν ειναι ροοτ κτλπ. ? ευχαριστω εκ των προτερων Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα. Ενω την πέρασε κανονικά μου βγαζει συνεχως μνμ σφαλματος και δεν μπορω να μπω μεσα στο μενου του κινητού. Πως μπορώ να το κάνω να εμφανιστεί σαν εωτερική μονάδα για να μπορέσω να ξαναπεράσω την ρομ μεσα στο κινητό?

Το ίδιο μου κανει και στην visnu 117 lemonade που ειχα παλιότερα. Αρα τί παίζει ??

Το ξαναπέρασα και παλι τα ίδια " Δυστυχώς η διαδικασια android.process.acore έχει σταματήσει" ΟΚ ή Προσπάθεια Επίλυσης.

Πατάω ΟΚ και πάλι τα ίδια ...συνέχεια δεν σταματαει. Τί μπορώ να κάνω και γιατί προκλήθηκε ξέρει κανείς??

Εμένα δε μου έτυχε ούτε στην s112 ούτε στην s117 που είχα για καιρό κάτι τέτοιο για να βοηθησω.

 

 

 

για να την κατεβάσουμε θα πρέπει να κάνουμε εγγραφή?

 

Πρέπει αλλα κατεβασε από δω κατευθείαν http://www.mediafire.com/?2puob4cf74ha6vi

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τίποτα, όταν βάζω το dial τους αριθμούς για να δω το ΙΜΕΙ, μου λέει INVALID.

Εχω κάνει flash 3-4 φορες τίποτα, μέσω EnginnerMode να αλλάξω το ΙΜΕΙ τίποτα...

Δεν παίρνει εντολές, είτε μου λέει κάτι για UserBuild in Engineer Mode ή ΑΤ didnt send...

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?:cry::cry::cry:

 

δοκιμασε και αυτον τον οδηγο,αλλα προσεξε καπου σε καποιο σημειο λεει για καποιο κενο που πρεπει να αφησεις μεταξυ δυο χαρακτηρων...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...