Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 1.10 εισαι ?? Εγω εχω φλασαρει την 1.10 εδω κανα κανα 2-3 βδομαδες και ειναι πολυ καλυτερη απο την ινδικη που ειχα και σαφως καλυτερη απο την 1.4 του ιταλου που εχω δοκιμασει.... Ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε ολα τα θεματα και απο οτι εχω δοκιμασει εχει αρκετα δυνατο ηχο... Κοληματα δεν εχω το μονο προβλημα πουτ εχω βρει ειναι με το messanger που δεν περνεις μηνυμα αν δεν εχεις ανοιξει τουλαχιστον μια φορα την εφαρμογη αλλα μετα ειναι μια χαρα οποτε δεν εχω θεματακια... Το gps μια χαρα, δεν ζεσταινεται πολυ και γενικα οπως ειπα με εχει ικανοποιησει σε μεγαλο βαθμος....Και η φωτογραφιες πολυ καλες μπορω να πω
εγω εκανα restore την 1,9 και ειμαι με αυτην τωρα...

ενας λογος ειναι που στον hola launcher με την 1,10 δεν ειχα widgets στην επιφανεια εργασιας.

επισης οταν γυριζα αναποδα το κινητο δεν εσβηνε η οθονη.

παντως εχω παρει backup την 1,10 και αν ο ιταλος κανει καλο update,θα την ξαναβαλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην aosp 5.1 lemonade πως ενεργοποιείτε το led notification; Υπάρχει μήπως τρόπος να ξεκλειδώνει η οθόνη με διπλό χτύπημα όπως στου Ιταλού;
Link to comment
Share on other sites

tha mporouse kapios na mou apantisi to parapano erwtima mou??

Αν δεν γράψεις ελληνικά σύμφωνα με τους κανόνες που ισχύουν δεν νομίζω να σου απαντήσει κανένας....

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μάθω από που μπορώ να αγοράσω το τηλεφ χωρίς της κινέζικες εφαρμογές και με ελληνικά όλα (μενυ,πληκτρολόγιο)..Γενικά το τηλ είναι κάλο η θα μου κάνει νερά....??? Edited by JOHNDASK
Link to comment
Share on other sites

Το σεταρεις μεσα απο το gravity ετσι ωστε καθε φορα που πατας το εικονιδιο να κανει οτι το εχεις προγραμματισει να κανει...Οποιαδηποτε ενναλλαγη δικτυου με λιγα λογια...επισης ιντερνετ και στις 2 καρτες ταυτοχρονα ποτε δεν μπορουσες να εχεις σε καμια ρομ οποτε δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις παραπανω..

 

Γιατί όμως εχω μονο 3 επιλογες για δικτυα δηλ 2g/3g/4g ??? Σε εσένα χωρίς να το πειράξεις τα είχε όλα ?? Πως γίνεται αυτό ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μάθω από που μπορώ να αγοράσω το τηλεφ χωρίς της κινέζικες εφαρμογές και με ελληνικά όλα (μενυ,πληκτρολόγιο)..Γενικά το τηλ είναι κάλο η θα μου κάνει νερά....???
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου απαντά κανείς?!

 

παράξενο που δεν σου έχει απαντήσει ακόμα κάποιος.... μήπως πρέπει να ρωτήσεις και τέταρτη φορά? μήπως ξέχασες να πληρώσεις την μηνιαία συνδρομή αλληλοβοήθειας για το forum?

:S

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...είμαι νέος εδώ...κ σαν νέος εχώ δύο θέματα με το k3 note.

τρέχω την 1532 κ δεν μπορώ κ ίσως δεν γνωρίζω πως να κάνω customize την lock screen πέρα από τα themes που παρέχει

το κινητό δηλαδή να βάλω μια ταπετσαρία της επιλογής μου.

κ δεύτερο θέμα που πάλι ισώς δεν γνωρίζω είναι πώς θα ενεργοποιήσω το 4G σε WHATS UP sim.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...είμαι νέος εδώ...κ σαν νέος εχώ δύο θέματα με το k3 note.

τρέχω την 1532 κ δεν μπορώ κ ίσως δεν γνωρίζω πως να κάνω customize την lock screen πέρα από τα themes που παρέχει

το κινητό δηλαδή να βάλω μια ταπετσαρία της επιλογής μου.

κ δεύτερο θέμα που πάλι ισώς δεν γνωρίζω είναι πώς θα ενεργοποιήσω το 4G σε WHATS UP sim.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

για το 4G η μία επιλογή είναι να επικοινωνήσεις με την Cosmote. Αν θυμάμαι καλά, μπορείς να στείλεις και ένα SMS κάπου για να ενεργοποιηθεί αλλά δεν θυμάμαι περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μάθω από που μπορώ να αγοράσω το τηλεφ χωρίς της κινέζικες εφαρμογές και με ελληνικά όλα (μενυ,πληκτρολόγιο)..Γενικά το τηλ είναι κάλο η θα μου κάνει νερά....???
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μάθω από που μπορώ να αγοράσω το τηλεφ χωρίς της κινέζικες εφαρμογές και με ελληνικά όλα (μενυ,πληκτρολόγιο)..Γενικά το τηλ είναι κάλο η θα μου κάνει νερά....???

 

Αυτη την στιγμη δεν μπορεις να το αγορασεις απο κινεζομαγαζα γιατι ισχυει το capital control και δεν μπορουμε να βγαλουμε χρημα εξω. Υπαρχει στο σκρουτζ γυρω στα 250 ευρω αν θελεις. Ειναι πολυ καλο κντ αν δεν κυνηγας την λεπτομερεια οπως πολλοι εδω μεσα. Εγω ετσι οπως το πηρα απο το to2c θα μπορουσα να το κρατησω για παντα αλλα μπηκα στον πειρασμο να αλλαξω ρομ. Ισως καποιο παιδι απο εδω να θελησει να πουλησει το δικο του κ ετσι να μπορεσεις να το αποκτησεις, κανε καμια ερωτηση. Δεν σου απανταει κανεις γιατι οι ερωτησεις σου ειναι πολυ γενικες κ εχουν χιλιοαπαντηθει εδω μεσα, αν εσυ βαριεσαι να διαβασεις μερικες σελιδες για να βγαλεις καποιο γενικο συμπερασμα τι να πει κ καποιος αλλος που απανταει συνεχεια τα ιδια κ τα ιδια στον καθε ενδιαφερομενο;

Εγω παντως δεν θα εδινα βαση σε μια απαντηση ενος ατομου που η κριση του ισως ειναι υποκειμενικη, θα διαβαζα τις τελευταιες 30-40 σελιδες κ θα εβγαζα καποιο συμπερασμα απο τα γραφομενα πολλων.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα restore την 1,9 και ειμαι με αυτην τωρα...

ενας λογος ειναι που στον hola launcher με την 1,10 δεν ειχα widgets στην επιφανεια εργασιας.

επισης οταν γυριζα αναποδα το κινητο δεν εσβηνε η οθονη.

παντως εχω παρει backup την 1,10 και αν ο ιταλος κανει καλο update,θα την ξαναβαλω.

 

Χρησιμοποιω lenovo launcher οποτε δεν εχω προβλημα ... Εχει καμια αλλη διαφορα σε μπαταρια φωτο ή τιποτα αλλο ??

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία του Ιταλού την 1,10 στο φόρουμ που είναι ποσταρισμένη και πάνω από το changelog γράφει κάτι νούμερα .... Τι σημαίνουν? Πρέπει να δώσουμε σημασία?

 

04/08/15

LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.0_1529-STABLE_ROW_v1.10 NEW

 

CRC-32: c33400f0

MD4: 13a6cbb4905cc5135486d663e21e91d2

MD5: 65ca4c8e6066af70efe80cf65129cafd

SHA-1: 53f6ef3b3bb4c7fac204bc3bdcb7cf5fb151a651

Changelog:

 

- Based on the firmware Stable 1529

- Update translations

- Hola Launcher 1.8.4

- Fixed some issues Force close with Ebay and Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία του Ιταλού την 1,10 στο φόρουμ που είναι ποσταρισμένη και πάνω από το changelog γράφει κάτι νούμερα .... Τι σημαίνουν? Πρέπει να δώσουμε σημασία?

 

04/08/15

LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.0_1529-STABLE_ROW_v1.10 NEW

 

CRC-32: c33400f0

MD4: 13a6cbb4905cc5135486d663e21e91d2

MD5: 65ca4c8e6066af70efe80cf65129cafd

SHA-1: 53f6ef3b3bb4c7fac204bc3bdcb7cf5fb151a651

Changelog:

 

- Based on the firmware Stable 1529

- Update translations

- Hola Launcher 1.8.4

- Fixed some issues Force close with Ebay and Facebook.

 

από όσο γνωρίζω αυτά τα νούμερα είναι κάτι σαν το ΑΦΜ του αρχείου. όπως σε κάθε άνθρωπο αντιστοιχεί ένα μοναδικό ΑΦΜ έτσι και σε κάθε αρχείο αντιστοιχεί ένα μοναδικό MD5. το MD5 από όσο γνωρίζω είναι για να επαληθεύεις ότι το αρχείο που έχεις κατεβάσει δεν είναι corrupted συγκρίνοντας το MD5 του με αυτό που έχει αναρτήσει ο uploader. λογικά και τα υπόλοιπα για παρόμοια χρήση θα είναι

Link to comment
Share on other sites

gia sas epidi eimai kainourgio edw....tha hthela na matho apo pou na agoraso to thlefono xwris (vlakies) mesa kai se ellhnika..TO THL einai kalo????H tha mou kanei nera se ola ???

ντεν καταλαβαινω αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω lenovo launcher οποτε δεν εχω προβλημα ... Εχει καμια αλλη διαφορα σε μπαταρια φωτο ή τιποτα αλλο ??
οχι κατα τα αλλα μια χαρα ειναι η 1,10.οσο την κρατησα και εγω με lenovo launcher ημουνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφού διάβασα καμιά 100 σελίδες και μου βγήκαν τα μάτια θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Το κινητό εξακολουθεί να είναι top σε χαρακτηριστικά σε σχέση πάντα με τη τιμή ή έχει κάποιο καλύτερο σε αυτά περίπου (+- 50Ε) τα χρήματα?

To Tempered Glass τι είναι? Φαντάζομαι κάτι περισσότερο από απλή προστασία οθόνης. Επηρεάζει την αφή του κινητού?

χωρίς αυτό χαράσσεται εύκολα η οθόνη?

Στο THL T100s που είχα με θεωρητικά gorilla Glass 3 παρατηρούσα γρατσουνιές που δεν ενοχλούσαν μεν αλλά κοιτώντας το κιν στα πλάγια ήταν εμφανείς.

Αν πάντως εξακολουθεί να είναι value for money θα το παραγγείλω αύριο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αφού διάβασα καμιά 100 σελίδες και μου βγήκαν τα μάτια θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Το κινητό εξακολουθεί να είναι top σε χαρακτηριστικά σε σχέση πάντα με τη τιμή ή έχει κάποιο καλύτερο σε αυτά περίπου (+- 50Ε) τα χρήματα?

To Tempered Glass τι είναι? Φαντάζομαι κάτι περισσότερο από απλή προστασία οθόνης. Επηρεάζει την αφή του κινητού?

χωρίς αυτό χαράσσεται εύκολα η οθόνη?

Στο THL T100s που είχα με θεωρητικά gorilla Glass 3 παρατηρούσα γρατσουνιές που δεν ενοχλούσαν μεν αλλά κοιτώντας το κιν στα πλάγια ήταν εμφανείς.

Αν πάντως εξακολουθεί να είναι value for money θα το παραγγείλω αύριο.

Ευχαριστώ.

Το κινητό εξακολουθεί να είναι vfm ναι!απλά πρέπει να κανείς κάποιες υποχωρήσεις, όπως για παράδειγμα με τις notification του messenger...εμένα για παράδειγμα ποτέ δεν με ενοιαξε το συγκεκριμένο "πρόβλημα"

Το tempered glass είναι στην ουσια ένα κομμάτι γυαλί που αντικαθιστά το screen protector,με πολύ καλύτερη προστασία.ή αίσθηση του δε είναι απόλαυση στο συγκεκριμένο κινητό με tempered glass!

Για εμένα ή αγορά του αξίζει με τα χίλια!σε αυτά τα λεφτά στην Ελλάδα παίρνεις κατά πολύ υποδεεστερα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μια μέρα χρήσης με την aosp 5.1 lemonade θα την αλλάξω λόγω και χειρότερης κάμερας. Οι φώτο είναι υποδυέστερες των προηγούμενων ρομ. Λέω να βάλω την 1.10 του Ιταλού.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις official o messenger λειτουργει??? Δεν μιλω για ειδοποιησεις απλα να λειτοτργει... ςπισης αν γγωριζετε καποια σχετικα καλη custom που να δουλευει θα με σωζατε... Εχω δοκιμασει Ιταλου Lemonade Sensation... Στις δυο πρωτες δεν δουλευει ο messenger και η τριτη μου φανηκε αργη...
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω την VIBEUI_V2.8_1532_7.160.1_DEV_K50-T5 που έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά.

Όλα καλά εκτός από τα gapps. Προφανώς δεν κατέβασα τα σωστά και όταν προσπαθώ να ανοίξω το play store μου βγάζει ότι η υπηρεσία σταμάτησε να λειτουργεί.

ξέρει κανείς ποιο να κατεβάσω για να λειτουργήσει σωστά?

gapps 5.1

 

στο xda λέει να φλασάρω οποιαδήποτε 5.1 από το σύνδεσμο που έχουν δηλώσει πιο πάνω αλλά έχω 0 στα 2 μέχρι στιγμής.

φλάσαρα με twrp

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα και την 1.10 του Ιταλού και αρχίζω με τα αρνητικά (ή με αυτά που ίσως δεν τα κανω σωστα ....μπας και βρω λύση απο σας) .

1) Έχει αγγλικά στο μενού . πώς τα κάνουμε Ελληνικά όλα ?? Εγκατέστησα το more locale 2 αλλα νομίζω δεν εκανε τιποτα. Μήπως πρέπει να κανω καποια ενεργεια ??

2) Πάλι στα δίκτυα υπάρχουν μονο 2 επιλογές ... το 3g/2g και 2g/3g/4g. Μόνο αυτα τα 2 . Σε σας είναι τα ίδια ??

3) Λαγκάρει στο μενου επαφών. Δεν ειναι νεράκι οπως σεΟΛΕΣ τις ομ που εγκατεστησα και σοβαρό για μένα δεν έχει ελληνικά διπλα στην στήλη με τα γράμματα για να βρεις την επαφή που θες. Για κοιτάξτε το λίγο μηπως κανω κατι λαθος.

3) Από ότι είδα μπορείς να βάλεις μόνο στην 1η καρτα 4g 3g και όχι εναλλαγή στην 2η σιμ.

Αυτά προς το παρόν. Μήπως η 1.9 είναι καλύτερη ?

4) Ανοίγει με double tap αλλα δεν κλείνει.. Δεν επρεπε ?(Χωρίς να εγκαταστήσω το onekeylock που μου προτείνει...μεσα στο μενου character settings στις ρυθμισεις έχει ο Ιταλός ρύθμιση για ενεργοποιση /απενεργοποιηση με double tap.)

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...