Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,

Παρηγγειλα το κινητο απο vickmall πριν 3 μερες με πιστωτικη της eurobank και επειδη δεν μου ειχε ερθει καποιο μειλ επιβεβαιωτικο μιλησα σημερα με την vick απ το vickmall και μου ειπε οτι δεν μπορει να ολοκληρωθει η αγορα γιατι η τραπεζα δεν μπορει να πληρωσει.. Ουτε με paypal γινεται? εσεις πως αγοραζετε?? :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α ολοι που το συζητανε ειτε το χουν αγορασει πριν τα capital controls ειτε βρισκονται στο εξωτερικο... καταλαβα.. κριμα και λογω οικονομικων δεν αγοραζω κινητο καθε τρεις και λιγο και ειχα ενθουσιαστει μ αυτο που ειναι και καλο και σε καλη τιμη.. Δεν με ηθελε μαλλον.. Ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα τώρα.Κανεις δεν μπορεί να βγάλει ούτε σεντ στο εξωτερικό.Εκτος κι αν έχεις κάποιον απο το εξωτερικό να σου κάνει την παραγγελία και του τα δίνεις οταν τον δεις.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχω καμια εβδομάδα που έβαλα την sensation (clean install) και από τότε κολαει αρκετά συχνά το κινητό.. Παλιά είχα την 1523. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...Εβαλα την AOSP....Μια απο τις καλυτερες ρομ για εμενα...γρηγορη χωρις ιχνος chinese και lenovo μεσα...βεβαια παντα ειχα μια ιδιαιτερη αδυναμια στο στοκ λογισμικο...ολα δουλευουν μεχρι τωρα κομπλε..Το μονο που δεν καταφερα ειναι στο gravity box οτι ενω απενεργοποιω την google search bar και κανω remove the space και παλι δεν μπορω να βαλω κατι στον χωρο που υποτιθεται οτι υπηρχε η μπαρα..Ξερει κανεις καποιο τροπο για να προσπερασω αυτο το μικρο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...Εβαλα την AOSP....Μια απο τις καλυτερες ρομ για εμενα...γρηγορη χωρις ιχνος chinese και lenovo μεσα...βεβαια παντα ειχα μια ιδιαιτερη αδυναμια στο στοκ λογισμικο...ολα δουλευουν μεχρι τωρα κομπλε..Το μονο που δεν καταφερα ειναι στο gravity box οτι ενω απενεργοποιω την google search bar και κανω remove the space και παλι δεν μπορω να βαλω κατι στον χωρο που υποτιθεται οτι υπηρχε η μπαρα..Ξερει κανεις καποιο τροπο για να προσπερασω αυτο το μικρο προβλημα?

 

Ποα ρομ εννοεις? Εγω πριν ειχα την ινδικη η οποια ηταν ακριβως αυτο που ηθελα αλλα πολυ αργη και κολλουσε παρα πολυ το κινητο. Τωρα εχω την 1.9 του ιταλου αλλα δεν ερχονται ειδοποιησεις, ο ηχος ειναι δυνατος κ δεν κατεβαινει κτλ. Σε σενα ολα αυτα που αναφερω λειτουργουν οκ?

Link to comment
Share on other sites

με το ξυπνητηρι καμια λυση στην αγγλοκινεζικη 1511; σε εφαρμογες αλλες πχ timely η το στοκ ρολοι απο το μαρκετ τς περισσοτερες φορες δε χτυπαει καν το ξυπνητηρι,οχι απο θεμα εντασης αλλα ουτε καν εμφανιζει στην οθονη την ειδοποιηση.ξερει κανεις τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Ποα ρομ εννοεις? Εγω πριν ειχα την ινδικη η οποια ηταν ακριβως αυτο που ηθελα αλλα πολυ αργη και κολλουσε παρα πολυ το κινητο. Τωρα εχω την 1.9 του ιταλου αλλα δεν ερχονται ειδοποιησεις, ο ηχος ειναι δυνατος κ δεν κατεβαινει κτλ. Σε σενα ολα αυτα που αναφερω λειτουργουν οκ?

 

Την AOSP 5,1 που υπαρχει κανα δυο σελιδες πριν..Ναι ολα κομπλε...και γρηγορη και σβελτη...Ειδοποιησεις κομπλε...Ο ηχος νορμαλ..

Link to comment
Share on other sites

Την AOSP 5,1 που υπαρχει κανα δυο σελιδες πριν..Ναι ολα κομπλε...και γρηγορη και σβελτη...Ειδοποιησεις κομπλε...Ο ηχος νορμαλ..

 

Συγνωμη που ρωταω. Αυτη εχει ελληνικα? Ειναι root κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ρωταω. Αυτη εχει ελληνικα? Ειναι root κτλ?

 

Root και ελληνικα κανονικα...Βεβαια οταν ανοιγει νομιζω ειναι ισπανικα οποτε πας μηχανικα εκει που ειναι η γλωσσα και την αλλαζεις...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειχανε θεμα να κανουν tethering με την vodafone ας δοκιμασουν αυτη την εφαρμογη, καπου διαβασα οτι το λυνει! Το εχω κ εγω το προβλημα αλλα για λιγες μερες δεν εχω την σιμ της voda...

https://goo.gl/ciBakU

 

Λοιπον επιβεβαιωνω οτι με αυτην την εφαρμογουλα οσοι ειχατε προβλημα με την voda μπορειτε να δινετε πλεον νετ σε αλλους...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με limonchelo και twrp.

Μπορώ με flashify να περάσω την ROW?

Δεν νομίζω να γίνετε αυτό...

Υπάρχει πάντως αν θέλεις rom row ινδική την οποία φλασαρεις μεσω twrp.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εκανα ψιλοbrick το κινητο εχω το twrp, εσβησα τα data και τωρα δεν εχω λειτουργικο.αμα φλασαρω custom rom θα περαστει; το twrp το εγκτατεστησα μεσω της κινεζικης 1511.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εκανα ψιλοbrick το κινητο εχω το twrp, εσβησα τα data και τωρα δεν εχω λειτουργικο.αμα φλασαρω custom rom θα περαστει; το twrp το εγκτατεστησα μεσω της κινεζικης 1511.

Ναι θα περαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα περαστεί...

 

ok ολα καλα κατταφερα να περασω την 1.10 του ιταλου.αναμεσα σ αυτη και την AOSP 5.1 LEMONADE (09/08/2015) by FeyoMxπου γραφουν πιo πανω ποια προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

ok ολα καλα κατταφερα να περασω την 1.10 του ιταλου.αναμεσα σ αυτη και την AOSP 5.1 LEMONADE (09/08/2015) by FeyoMxπου γραφουν πιo πανω ποια προτεινετε;

Λοιπόν φιλέ μου έχω δοκιμάσει όλες τις custom Rom και όλες μέχρι στιγμής έχουν κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Αυτή που έχω τώρα και δουλεύει "νεράκι" είναι ή επίσημη 1532 Dev όμως να ξέρεις δεν θα έχεις ελληνικά. Μπορείς με το more locale2 από το play να έχεις ελληνικά αλλά μόνο στις εφαρμογές όχι στο μενού. Είναι ή καλύτερη Rom δουλεύουν όλα με απίστευτη ταχύτητα και με όλες τις εφαρμογές μου εγκατεστημένες έχω antutu σκορ 46640.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλέ μου έχω δοκιμάσει όλες τις custom Rom και όλες μέχρι στιγμής έχουν κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Αυτή που έχω τώρα και δουλεύει "νεράκι" είναι ή επίσημη 1532 Dev όμως να ξέρεις δεν θα έχεις ελληνικά. Μπορείς με το more locale2 από το play να έχεις ελληνικά αλλά μόνο στις εφαρμογές όχι στο μενού. Είναι ή καλύτερη Rom δουλεύουν όλα με απίστευτη ταχύτητα και με όλες τις εφαρμογές μου εγκατεστημένες έχω antutu σκορ 46640.

 

ευχαριστω για την απαντηση. στην 1511 το μεγαλυτερο θεμα που ειχα ηταν οτι δε μπορουσα να ακουσω ηχο στις κλησεις στο viber και δε δουλευε το ξυπνητηρι. η 1532 dev μπαινει μεσω twrp η θελει flashtools?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την aosp 5.1 lemonade. Εντάξει το περιβάλλον δεν με ενθουσίασε...πολύ λιτό...δεν έχει χειρονομίες. Είναι γρηγορότερη από όσες έχω δοκιμάσει (limonchelo novamod, sensation, s117 visnu lemonade). Η εφαρμογή της κάμερας δίνει περισσότερες δυνατότητες. 4g μόνο στην 1η κάρτα και μόνο 4g /3g /2g όχι και συνδυασμός αυτών (δηλ αυτόματη). Στην 2 καρτα 2g μόνο. Συνδέθηκα με 4g φάνηκε γρήγορο αλλά είναι νωρίς ακόμα...θα δω την ποιότητα λήψης προσεχως. Κλήσεις ακόμα δεν έκανα, ουτε ήχο δοκίμασα.

Βασικά με ξενέρωσε το περιβάλλον και η ελλειψη double tap και call UI. Αυτά προς το παρόν.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την aosp 5.1 lemonade. Εντάξει το περιβάλλον δεν με ενθουσίασε...πολύ λιτό...δεν έχει χειρονομίες. Είναι γρηγορότερη από όσες έχω δοκιμάσει (limonchelo novamod, sensation, s117 visnu lemonade). Η εφαρμογή της κάμερας δίνει περισσότερες δυνατότητες. 4g μόνο στην 1η κάρτα και μόνο 4g /3g /2g όχι και συνδυασμός αυτών (δηλ αυτόματη). Στην 2 καρτα 2g μόνο. Συνδέθηκα με 4g φάνηκε γρήγορο αλλά είναι νωρίς ακόμα...θα δω την ποιότητα λήψης προσεχως. Κλήσεις ακόμα δεν έκανα, ουτε ήχο δοκίμασα.

Βασικά με ξενέρωσε το περιβάλλον και η ελλειψη double tap και call UI. Αυτά προς το παρόν.

 

Προφανως και τα παραπανω που λειπουν ηταν αναμενομενα...Εξ΄ου και το AOSP...Μπορεις να βρεις πολλες λειτουργιες τετοιου τυπου ομως εαν ενδιαφερεσαι να το ψαξεις στο gravity box...Οσο για τα παρακατω που γραφεις στο δικο μου δεν ισχυουν..Μηπως πρεπει να το σεταρεις? Εγω εχω 4g και στις 2...μπαινω νετ παντα απο την δευτερη και ολα τα αλλα απο την πρωτη...Επισης αντιθετα με ολες τις υπολοιπες εχει απειρες επιλογες στην επιλογη δικτυων σε αντιθεση με αυτο που αναφερεις..Σε εμενα εχει 2g/2g+3g/3g+4g και μετα 2g/3g 2g+3g+4g και κανα 2 ακομα συνδιασμους..απλα οτι επιλεξεις εφαρμοζεται και στις 2 καρτες..Νταξει δεν το θεωρω μεγαλο θεμα...Το μονο για μενα που λατρευω το στοκ ειναι το κενο που περισσευει πανω στην αρχικη οθονη που συνηθως ειναι η google search bar...μηπως βρηκες καποιο τροπο για να το αφαιρεσεις?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και τα παραπανω που λειπουν ηταν αναμενομενα...Εξ΄ου και το AOSP...Μπορεις να βρεις πολλες λειτουργιες τετοιου τυπου ομως εαν ενδιαφερεσαι να το ψαξεις στο gravity box...Οσο για τα παρακατω που γραφεις στο δικο μου δεν ισχυουν..Μηπως πρεπει να το σεταρεις? Εγω εχω 4g και στις 2...μπαινω νετ παντα απο την δευτερη και ολα τα αλλα απο την πρωτη...Επισης αντιθετα με ολες τις υπολοιπες εχει απειρες επιλογες στην επιλογη δικτυων σε αντιθεση με αυτο που αναφερεις..Σε εμενα εχει 2g/2g+3g/3g+4g και μετα 2g/3g 2g+3g+4g και κανα 2 ακομα συνδιασμους..απλα οτι επιλεξεις εφαρμοζεται και στις 2 καρτες..Νταξει δεν το θεωρω μεγαλο θεμα...Το μονο για μενα που λατρευω το στοκ ειναι το κενο που περισσευει πανω στην αρχικη οθονη που συνηθως ειναι η google search bar...μηπως βρηκες καποιο τροπο για να το αφαιρεσεις?

 

Ε ναι..είναι στοκ android. Για το gravity box θα το κοιταξω ..δεν το εχω δουλεψει ποτέ.

Σε μένα δεν εμφανίζονται αυτες οι επιλογές για τα δίκτυα./ Πως γίνεται αυτό ?? Τί εννοείς να το σετάρω ?

Ναι ίσως δεν το έθεσα σωστά. Μπορείς να έχεις και στις 2 κάρτες 4g αλλα όχι ταυτόχρονα.

Μήπως έχεις βρει πιο εύκολο τρόπο να αλλάζω το 2g/3g/4g ? Πρέπει να μπαίνω μεσα στο μενού συνεχεια ??

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

οι rom του ιταλου ειναι εδω

την 1,9 δεν θα την βρεις γιατι γινεται update apo thn 1,7.αλλα θα βρεις την 1,10 που ειναι η τελευταια,και stabile.

ειναι rooted και την φλασαρεις απο recovery.

εγω τις εχω δοκιμασει ολες και ειμαι με αυτην τωρα.

αν βγει κατι καλυτερο θα την αλλαξω,αν και δεν εχω παραπονα ειναι σταθερη και πολυ γρηγορη.

 

 

Με την 1.10 εισαι ?? Εγω εχω φλασαρει την 1.10 εδω κανα κανα 2-3 βδομαδες και ειναι πολυ καλυτερη απο την ινδικη που ειχα και σαφως καλυτερη απο την 1.4 του ιταλου που εχω δοκιμασει.... Ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε ολα τα θεματα και απο οτι εχω δοκιμασει εχει αρκετα δυνατο ηχο... Κοληματα δεν εχω το μονο προβλημα πουτ εχω βρει ειναι με το messanger που δεν περνεις μηνυμα αν δεν εχεις ανοιξει τουλαχιστον μια φορα την εφαρμογη αλλα μετα ειναι μια χαρα οποτε δεν εχω θεματακια... Το gps μια χαρα, δεν ζεσταινεται πολυ και γενικα οπως ειπα με εχει ικανοποιησει σε μεγαλο βαθμος....Και η φωτογραφιες πολυ καλες μπορω να πω

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι..είναι στοκ android. Για το gravity box θα το κοιταξω ..δεν το εχω δουλεψει ποτέ.

Σε μένα δεν εμφανίζονται αυτες οι επιλογές για τα δίκτυα./ Πως γίνεται αυτό ?? Τί εννοείς να το σετάρω ?

Ναι ίσως δεν το έθεσα σωστά. Μπορείς να έχεις και στις 2 κάρτες 4g αλλα όχι ταυτόχρονα.

Μήπως έχεις βρει πιο εύκολο τρόπο να αλλάζω το 2g/3g/4g ? Πρέπει να μπαίνω μεσα στο μενού συνεχεια ??

 

Το σεταρεις μεσα απο το gravity ετσι ωστε καθε φορα που πατας το εικονιδιο να κανει οτι το εχεις προγραμματισει να κανει...Οποιαδηποτε ενναλλαγη δικτυου με λιγα λογια...επισης ιντερνετ και στις 2 καρτες ταυτοχρονα ποτε δεν μπορουσες να εχεις σε καμια ρομ οποτε δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...