Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Morpheus78 ποσό σου κρατάει η μπαταριά; Γιατί εμένα πάει περίπου 1-1,5 μέρα. Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία με την 1522 διάρκεια μπαταρίας μιας και είναι η μονή που δεν έχω δοκιμάσει. Πάντως από θέμα αυτονομίας η 1520 ήταν μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πηγα σε 1.4 αφου απο οτι καταλαβα ειναι μια πιο stable της 1.2 που ειχα και ημουν αρκετα ικανοποιημενος.

Το row τι σημαινει?

Γιατι βλεπω οτι και η 1.4 ειναι row.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ την ινδική ROW που είναι και official. Αυτονομία τουλάχιστον 5 ώρες ενώ με πριν είχα 4-4:30. Αλλά από ότι κατάλαβα όλα είναι προσωπική γνώμη οπότε η περιήγηση σε ρομ και στησιματα είναι μέρος του παιχνιδιού.

Εξάλλου σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός μόνο ε? :-)

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω βάλει την sansation εδώ και 2 ημέρες και βλέπω ότι στο γύρισμα των σελίδων κολλαει πολλές φορές, η ram που χρησημοποιει ειναι περισσώτερη και με προβληματίζει αν θα την κρατήσω για πολύ καιρό ακόμη. Εσείς έχετε τα ίδια προβλήματα με μένα;; Και κάτι άλλο για την ενεργοποιηση της κίνησης δεδομένων με πηγαίνει στις ρυθμίσεις και πρέπει από εκεί να την ενεργοπειω, δεν υπάρχει τρόπος να γίνετε αυτόματα όπως στην 1520;;
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα κολουσε στο γυρισμα των σελιδων και τελικα νομιζω οτι φταιει ο launcher.εγω απεγκατεστησα τον solo και έβαλα τον lenovo, τον έκανα εφορμογη συστηματος και ειναι κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παλι με sensation δεν μου κολλάει καθόλου. Η τελευταία του Ιταλού δεν έχει ελληνικά πλήρως;;; Περνάει όπως οι αλλες;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ολες του ιταλου περνανε με τον ιδιο τροπο.

Ναι δεν ειναι πληρως ελληνικη.

Η 1.4 πχ που εβαλα τωρα,ειναι ολα κομπλε προς το παρον.

Μεχρι να βγει καποια 5.1.1 που να ειναι stable ,θα μεινω σε αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα κολουσε στο γυρισμα των σελιδων και τελικα νομιζω οτι φταιει ο launcher.εγω απεγκατεστησα τον solo και έβαλα τον lenovo, τον έκανα εφορμογη συστηματος και ειναι κομπλε.
μπορεις να μου πεις πως ακριβως κανεις μια εφαρμογη συστηματος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή /system/app mover απο play store.

 

εχεις την καλωσυνη να μου πεις πως γινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Τ αγορασαμε προ δυο μηνων απο mini deal αλλα κολλαει το touch του .στην αρχη μονο στα μηνυματα στις ακρες τωρα τ κανει συχνα κ σ ολη την οθονη.ειναι ελαττωματικο?φταιει η mini deal ?η ειναι θεμα ROM ?του εχει τυχει κανενος κ πως τ ελυσε..υποψη οτι παρολο τ παραγγειλαμε ρουταρισμενο ηρθε αρουταριστο
Link to comment
Share on other sites

Ολες του ιταλου περνανε με τον ιδιο τροπο.

Ναι δεν ειναι πληρως ελληνικη.

Η 1.4 πχ που εβαλα τωρα,ειναι ολα κομπλε προς το παρον.

Μεχρι να βγει καποια 5.1.1 που να ειναι stable ,θα μεινω σε αυτην.

 

Όχι δεν εννοούσα όλες του Ιταλού. Εννούσα περνάει η τελευταία του Ιταλού όπως η limonchelo kai sensation ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Κάτοχος εδώ και 1 εβδομάδα σας διαβάζω και ύστερα από προσπάθειες κατάφερα και το έκανα root και πέρασα την SenSation.

 

Γενικά μου φαίνεται καλή η έκδοση, εκτός από 2-3 θεματάκια και σας ρωτώ μήπως έχετε άποψη...

 

- Κατά την πληκτορλόγηση SMS, δεν έχω εμφάνιση πλήθος χαρακτήρων που απομένουν και δεν ξέρω πόσα SMS στέλνω

- Έχοντας αποθηκευμένα τα τηλέφωνά μου με πρόθεμα +30..., όταν με καλούν δεν έχω αναγνώριση επαφών. (Εδώ να πω ότι στην εργοστασιακή του ROM, αλλάζοντας στις ρυθμίσεις την αναγνώριση των digits από 11 se 7 είχε διορθωθεί, αλλά στη Sensation δε βρίσκω πως να το επιλέξω αυτό - και αν φταίει αυτό)

- Επιλέγοντας ring tones δεν με αφήνει να επιλέξω κάποιο mp3 και μου λέει ότι αρχείο δεν υποστηρίζεται.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Καλημέρα!

Σε συνέχεια των παραπάνω, δεν άντεξα να μείνω σταθερός στη συγκεκριμένη ROM με τα παραπάνω προβλήματα και ύστερα από λίγα reviews έβαλα την MultiLanguage Lollipop 5.1 ROW: VIBEUI_V2.8_1527

 

 

Το τηλέφωνο πετάει χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι η καλύτερη ΡΟΜ από ότι κι αν έχω δοκιμάσει.

Θα μείνω για πολύ καιρό και δεν το ξαναρισκάρω να δοκιμάσω οτιδήποτε άλλο για αρχή γιατί τα νεύρα αρχίσανε να σπάνε χωρίς να έχω ευχαριστηθεί κινητό.

Edited by AOYE
Link to comment
Share on other sites

που θα βρω την MultiLanguage Lollipop 5.1 ROW: VIBEUI_V2.8_1527

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!

Σε συνέχεια των παραπάνω, δεν άντεξα να μείνω σταθερός στη συγκεκριμένη ROM με τα παραπάνω προβλήματα και ύστερα από λίγα reviews έβαλα την MultiLanguage Lollipop 5.1 ROW: VIBEUI_V2.8_1527

 

 

Το τηλέφωνο πετάει χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι η καλύτερη ΡΟΜ από ότι κι αν έχω δοκιμάσει.

Θα μείνω για πολύ καιρό και δεν το ξαναρισκάρω να δοκιμάσω οτιδήποτε άλλο για αρχή γιατί τα νεύρα αρχίσανε να σπάνε χωρίς να έχω ευχαριστηθεί κινητό.

 

που θα βρω την MultiLanguage Lollipop 5.1 ROW: VIBEUI_V2.8_1527

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μπορούμε να πάρουμε την εφαρμογή των μηνυμάτων από τη ROM που έχει 160 χαρακτήρες και να τη περάσουμε σε άλλη, ή αυτό που λέω δεν έχει υπόσταση?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω την MultiLanguage Lollipop 5.1 ROW: VIBEUI_V2.8_1527

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

που θα βρω την MultiLanguage Lollipop 5.1 ROW: VIBEUI_V2.8_1527

 

Προφανώς εννοεί του Ιταλού. Αυτη εδώ είναι.

 

 

 

https://mega.nz/#!G9IRQR7A!LC7n18LqEcJIfs9rUqsabFkU_2ivJNqQT8CyP_GXEXc

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί του Ιταλού. Αυτη εδώ είναι.

 

 

 

https://mega.nz/#!G9IRQR7A!LC7n18LqEcJIfs9rUqsabFkU_2ivJNqQT8CyP_GXEXc

 

 

σε ευχαριστω πολυ. μαλλον αυτη ειναι αν και δεν μου ειπαν ιταλου

Link to comment
Share on other sites

εχεις την καλωσυνη να μου πεις πως γινεται?

Κατεβάζεις την εφαρμογή, την ανοίγεις και σου έχει μια λίστα με ότι εφαρμογή έχεις μέσα στο κινητό... Επιλέγεις το launcher που θες και πατάς να γίνει εφαρμογή συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μπορούμε να πάρουμε την εφαρμογή των μηνυμάτων από τη ROM που έχει 160 χαρακτήρες και να τη περάσουμε σε άλλη, ή αυτό που λέω δεν έχει υπόσταση?

 

Ποια ρομ ειναι με 160 χαρακτηρες?

Γιατι η αληθεια ειναι οτι ειναι προβλημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή, την ανοίγεις και σου έχει μια λίστα με ότι εφαρμογή έχεις μέσα στο κινητό... Επιλέγεις το launcher που θες και πατάς να γίνει εφαρμογή συστήματος.

 

Ναι, αυτή είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μόλις πήρα το κινητό! Μπορείτε να με δώσετε το λινκ από την τελευταία και καλύτερη ρομ που έχετε παρακαλώ?

Και ο τρόπος που την βάζω είναι όπως στην 1η σελίδα έτσι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ ειναι με 160 χαρακτηρες?

Γιατι η αληθεια ειναι οτι ειναι προβλημα αυτο.

 

H lemonade που βασίζετε πάνω στην ROW ινδική έχει κανονικά 160 πάντως οπότε προφανώς η Ευρωπαϊκή έκδοση είναι κομπλέ με ελληνικά και 160 χαρακτήρες. Αλλιώς με ένα handcent κάνετε τη δουλειά σας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο lenovo s650 που είχα πριν είχα λύσει αυτό το πρόβλημα κατεβάζοντας απο το playstore ενα ελληνικο πληκτρολογιο κ επιλέγοντας sms για να γραψω. Σε αυτό δεν έχω ασχοληθει αλλά φαντάζομαι έτσι δεν θα σας βολευει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει την....LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1529-DEV_ROW_v1.7_CUOCO92.zip του Ιταλου, παει σφαιρα και σημερα εκανε και αναβαθμιση μονη της...:D
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...