Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα δει μια αμερικανικη ταινια με ενα μικρο αγορακι που ζουσε στην επαρχια και εκανε μια εφευρεση και πηγε μονο του στην αλλη ακρη της αμερικης για να την πουλησει, χαρακτηριστικα εμενε μεσα σε ενα τροχοσπιτο πανω στο τρενο που το μετεφερε, οταν εφτασε βεβαια εκει για να την πουλησει τον βγαλανε σε ενα καναλι αλλα ηρθε η μητερα του και τον πηρε και φυγανε, ευχαριστω οποιον βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΧΡΗ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΒΑΜΠΙΡ. ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ 2000 ΜΕ 2007. Η ΠΡΩΤΑΓΩΝΗΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΞΑΘΝΙΑ, ΠΑΘΡΕΝΑ, ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΣΘΕΝΙΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΒΑΝ ΧΕΛΣΙΝΚ, ΚΑΙ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΧ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΒΡΙΚΟΛΑΚΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ. ΑΥΤΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΟ ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ. Ο ΚΑΘΓΗΤΗΣ ΤΗΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΠΙΡ.
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΧΡΗ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΒΑΜΠΙΡ. ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ 2000 ΜΕ 2007. Η ΠΡΩΤΑΓΩΝΗΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΞΑΘΝΙΑ, ΠΑΘΡΕΝΑ, ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΣΘΕΝΙΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΒΑΝ ΧΕΛΣΙΝΚ, ΚΑΙ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΧ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΒΡΙΚΟΛΑΚΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ. ΑΥΤΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΟ ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ. Ο ΚΑΘΓΗΤΗΣ ΤΗΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΠΙΡ.
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΧΡΗ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΒΑΜΠΙΡ. ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ 2000 ΜΕ 2007. Η ΠΡΩΤΑΓΩΝΗΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΞΑΘΝΙΑ, ΠΑΘΡΕΝΑ, ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΣΘΕΝΙΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΒΑΝ ΧΕΛΣΙΝΚ, ΚΑΙ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΧ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΒΡΙΚΟΛΑΚΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ. ΑΥΤΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΟ ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ. Ο ΚΑΘΓΗΤΗΣ ΤΗΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΠΙΡ.
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ RODI ΠΑΡΤΑΜΑΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΡΩΤΗΣΑ ΕΣΕΝΑ. ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΣΠΑΜΑΡΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Ο\Η ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ/Η ΤΟΥ/ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ.
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ RODI ΠΑΡΤΑΜΑΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΡΩΤΗΣΑ ΕΣΕΝΑ. ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΣΠΑΜΑΡΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Ο\Η ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ/Η ΤΟΥ/ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ.
Δεν μπορούν να τα ξέρουν όλα, όλοι, οπότε γι' αυτό δεν σου απαντάνε. Παρόλαυτα μπορείς με λέξεις κλειδιά, στα αγγλικά, να ψάξεις στο Google και ίσως να βρεις αυτό που ζητάς.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ειχα δει μια αμερικανικη ταινια με ενα μικρο αγορακι που ζουσε στην επαρχια και εκανε μια εφευρεση και πηγε μονο του στην αλλη ακρη της αμερικης για να την πουλησει, χαρακτηριστικα εμενε μεσα σε ενα τροχοσπιτο πανω στο τρενο που το μετεφερε, οταν εφτασε βεβαια εκει για να την πουλησει τον βγαλανε σε ενα καναλι αλλα ηρθε η μητερα του και τον πηρε και φυγανε, ευχαριστω οποιον βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

 

Δύσκολη ερώτηση γιατί δεν έχω πολλά στοιχεία. Ταινία δεκαετίας 90 νομίζω γυρισμένη σε ζούγκλα με ένα ψυχάκια στρατιώτη. Θυμάμαι σκότωνε άλλους στρατιώτες που τον έψαχναν και είχε άσπρο βαμμένο πρόσωπο (φουμο). Επίσης θυμάμαι ότι κρυβόταν σε ενα κτήριο και τον έψαχνε πέρα από τους στρατιώτες και ένας στρατηγός με τζιπάκι ο οποίος φορούσε μπερέ. Γ' διαλογής αμερικανικής παραγωγής. Σας φώτισα τώρα αλλά ήμουν πολύ μικρός. Τέλος να πω πως μάλλον έπαιζε extra ή alter (χωρίς απόλυτη σιγουριά). Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζει Ράμπο το πρώτο αλλά ήταν σε δάσος

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε Bill. Όχι δεν είναι το ράμπο σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εδώ και πολλά χρόνια ψάχνω μια ταινία που πρέπει να είχε παιχτεί στο star γύρω στο 2007-2009. Δυστυχώς δεν θυμάμαι παρά πολλά από την υπόθεση αλλά είχε να κάνει με μια ξανθιά κοπέλα που είχε μείνει έγκυος και νομίζω οι δικοί της την είχαν διώξει από το σπίτι. Εκείνη είχε πάει να κάνει έκτρωση αλλά δεν το έκανε τελικά και γέννησε ένα κοριτσάκι. Επίσης θυμάμαι ότι νοικιάζει ένα άθλιο δωμάτιο και αυτός που της το νοίκιαζε πήγε να την βιάσει. Και σε κάποια φάση επέστρεψε ο πατέρας της κόρης της και νομίζω ήταν φωτογραφος.

Όλα αυτά πρέπει να διαδραματιζόταν σε μια πιο παλιά εποχή γιατί απ’ ότι θυμάμαι φορούσαν ρούχα εποχής.

Έχω ψάξει την πλοκή στο internet αλλά δεν μπορώ να την βρω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα! Ψάχνω μία ταινία που είχα δει στην τηλεόραση πολύ μικρός, ίσως αρχές της δεκαετίας 90 ή τέλος 80. Δεν θυμάμαι πολλά πράγματα, μόνο ότι ήταν καλοκαίρι, η ταινία ήταν πολύ μεγάλη, ίσως 4 ωρών και ήταν τόσο ωραία που δεν μπορούσα να κλείσω την τηλεόραση να πάω για ύπνο. Ήταν περιπέτεια, διαδραματιζόταν στην Ινδία νομίζω, είχαν σώσει μία γυναίκα και κάτι έπρεπε να γίνει στην έκλειψη του φεγγαριού. Δεν θυμάμαι καλά την υπόθεση...

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω μία ταινία που είχα δει στην τηλεόραση πολύ μικρός, ίσως αρχές της δεκαετίας 90 ή τέλος 80. Δεν θυμάμαι πολλά πράγματα, μόνο ότι ήταν καλοκαίρι, η ταινία ήταν πολύ μεγάλη, ίσως 4 ωρών και ήταν τόσο ωραία που δεν μπορούσα να κλείσω την τηλεόραση να πάω για ύπνο. Ήταν περιπέτεια, διαδραματιζόταν στην Ινδία νομίζω, είχαν σώσει μία γυναίκα και κάτι έπρεπε να γίνει στην έκλειψη του φεγγαριού. Δεν θυμάμαι καλά την υπόθεση...

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Και μετά απο τόσα χρόνια πως την θυμήθηκες να την ψάξεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Gladiator

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

The last samurai!

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να 'ναι. Απλά να μετρηθεί το μήνυμα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα ψάχνω μια ταινία που έχει να κάνει με μια γυναίκα ,αυτή η γυναίκα προπονείται κάνει αυτοάμυνα ,γιατί κάποιος προσπαθεί να την σκοτώσει δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες ,αλλά έχω φάει σκάλωμα θέλω να την βρω και να την δω ,θυμάμαι μόνο μια σκηνή από την προπόνηση της που έχει τεντωμένο ένα σχοινί και κάνει προπόνηση για να γίνει πιο γρήγορη ,αν την βρει κάποιος θα του είμαι ευγνώμων ή αν την ξέρει κάποιος ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω μια ταινία που έχει να κάνει με μια γυναίκα ,αυτή η γυναίκα προπονείται κάνει αυτοάμυνα ,γιατί κάποιος προσπαθεί να την σκοτώσει δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες ,αλλά έχω φάει σκάλωμα θέλω να την βρω και να την δω ,θυμάμαι μόνο μια σκηνή από την προπόνηση της που έχει τεντωμένο ένα σχοινί και κάνει προπόνηση για να γίνει πιο γρήγορη ,αν την βρει κάποιος θα του είμαι ευγνώμων ή αν την ξέρει κάποιος ...
Δε νομίζω να είναι αυτό, αλλά μια προσπάθεια. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Point_of_No_Return_(1993_film)

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω μια ταινία που έχει να κάνει με μια γυναίκα ,αυτή η γυναίκα προπονείται κάνει αυτοάμυνα ,γιατί κάποιος προσπαθεί να την σκοτώσει δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες ,αλλά έχω φάει σκάλωμα θέλω να την βρω και να την δω ,θυμάμαι μόνο μια σκηνή από την προπόνηση της που έχει τεντωμένο ένα σχοινί και κάνει προπόνηση για να γίνει πιο γρήγορη ,αν την βρει κάποιος θα του είμαι ευγνώμων ή αν την ξέρει κάποιος ...

https://www.imdb.com/title/tt0278435/?ref_=fn_al_tt_1 με τη τζει λο:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ψάχνω μια ταινία αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ούτε που την είχαν παίξει ούτε ηθοποιούς.

Η υπόθεση έχει ως εξης: Ένας μικρός σε ηλικία τον χτυπάει αμάξι σοβαρά αλλά έζησε, τον δείχνει μεγάλο μια χαρά αλλά το μόνο που του στερησε ήταν την φωνη του, μετά θυμάμαι έναν γιατρό που ήθελε να πειραματιστει πάνω του με μια δικιά του μέθοδο έτσι ώστε να του ξανα δωσει την φωνη του πίσω

Και στο τέλος δείχνει να παίρνει αυτό με την αδερφή του και να φεύγουν από την πόλη σε αυτόν είχε κάνει αναισθησία αλλά όταν ξυπνάει το καταλαβαίνει και κάπως σταματάει το αμάξι δεν θυμάμαι, ο νεαρός γενικά όταν είδαν ότι δεν μπορεί να μιλήσει το μόνο που προσπαθούσε είναι να μπορει να κραταει την ανασα του στο νερο

Και στο τέλος δείχνει να πιάνονται στο χέρια ο νεαρός με τον γιατρό και να πέφτουν μαζί στη θαλασσα με σκοπό να τον κρατήσει όσο μπορεί να στο νερο να πνίγει αφού αυτός ήταν μαθαιμενος.

Πλζζζζ βοηθήστε με με τον τίτλο σπάω το κεφάλι μου!!!!

Edited by Mard96
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σας. ειχα δει ενα παλιο "θριλερ" ας το πουμε που ειχε διαφορες ιστοριες. μια ηταν με μια λυμνη που αμα εμπενες σε βυθιζε μεσα νομιζω, μετα ηταν με κατι ινδιανους κλπ. ευχαριστω οποιον βοηθησει, ειναι πολυ παλιο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια ταινία αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ούτε που την είχαν παίξει ούτε ηθοποιούς.

Η υπόθεση έχει ως εξης: Ένας μικρός σε ηλικία τον χτυπάει αμάξι σοβαρά αλλά έζησε, τον δείχνει μεγάλο μια χαρά αλλά το μόνο που του στερησε ήταν την φωνη του, μετά θυμάμαι έναν γιατρό που ήθελε να πειραματιστει πάνω του με μια δικιά του μέθοδο έτσι ώστε να του ξανα δωσει την φωνη του πίσω

Και στο τέλος δείχνει να παίρνει αυτό με την αδερφή του και να φεύγουν από την πόλη σε αυτόν είχε κάνει αναισθησία αλλά όταν ξυπνάει το καταλαβαίνει και κάπως σταματάει το αμάξι δεν θυμάμαι, ο νεαρός γενικά όταν είδαν ότι δεν μπορεί να μιλήσει το μόνο που προσπαθούσε είναι να μπορει να κραταει την ανασα του στο νερο

Και στο τέλος δείχνει να πιάνονται στο χέρια ο νεαρός με τον γιατρό και να πέφτουν μαζί στη θαλασσα με σκοπό να τον κρατήσει όσο μπορεί να στο νερο να πνίγει αφού αυτός ήταν μαθαιμενος.

Πλζζζζ βοηθήστε με με τον τίτλο σπάω το κεφάλι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...