Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω μια ταινία δεκαετίας 90 νομίζω,την έχει δείξει στην τηλεόραση παλιά.. η οποία είναι με ένα αεροπλάνο που περνά σε άλλη διάσταση και όσοι επιβάτες δεν κοιμούνται εξαφανίζονται και στην συνέχει προσγειώνεται κάπου και όλα μέσα στο αεροδρόμιο είναι ψεύτικα σαν πλαστικά και στο τέλος τους κυνηγούν κάτι τερατακια και ξανά κοιμούνται για να επιστρέψουν οι χαμένοι επιβάτες

 

Από τις λίγες ταινίες του Stephen King που δεν έχει τύχει να δω, αλλά η υπόθεση είναι πολύ χαρακτηριστική:

The Langoliers (1995)

 

 

EDIT: Με πρόλαβαν :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τις λίγες ταινίες του Stephen King που δεν έχει τύχει να δω, αλλά η υπόθεση είναι πολύ χαρακτηριστική:

The Langoliers (1995)

 

Για κάποιο λόγο μου αρέσει πάρα πολύ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο μου αρέσει πάρα πολύ.

 

Έχοντας διαβάσει τα περισσότερα βιβλία του, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι ταινίες σπάνια μπορούν να φτάσουν το μεγαλείο της φαντασίας και των εικόνων που δημιουργείς όταν το διαβάζεις. Κοινώς, οι περισσότερες με απογοήτευσαν, εκτός από το "The Stand".

Αλλά μιας και το αναφέραμε, θα τη νοικιάσω να τη δω επιτέλους. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας διαβάσει τα περισσότερα βιβλία του, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι ταινίες σπάνια μπορούν να φτάσουν το μεγαλείο της φαντασίας και των εικόνων που δημιουργείς όταν το διαβάζεις. Κοινώς, οι περισσότερες με απογοήτευσαν, εκτός από το "The Stand".

Αλλά μιας και το αναφέραμε, θα τη νοικιάσω να τη δω επιτέλους. :happy:

 

Οκ, τώρα δεν ξέρω πως θα σου φανεί. Είναι από τις ταινίες που αν τις έχεις πρωτοδεί όταν ήσουν παιδάκι σου μένουν αλλιώς στο νου.

Η δική μου περίπτωση δηλαδή.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα να με βοηθήσετε με δύο σειρές...

 

1) Μια σειρά, στο Mega κάπου το 2000 με ένα κρουαζιερόπλοιο. Όχι το πλοίο της αγάπης, κάτι άλλο... Ήταν ο πατέρας ο καπετάνιος και ο γιος κάπου στα 15 που είχε διάφορες περιπέτειες... Μεσημέρια πρέπει να παιζόταν... Ανάλαφρη σειρά!

 

2) Μια άλλη σειρά, πάλι κάπου στα τέλη του 90', στο star, καθημερινή-απόγευμα-αμερικάνικη νομίζω. Ήταν ένας πλούσιος, νέος, ωραίος, μελαχρινός με ένα μεγάλο σπίτι, δίπλα στη θάλασσα, επιχειρηματίας, που η γυναίκα του είχε πεθάνει και την έλεγαν Μαρία και πήγε να εργαστεί μια άλλη κοπέλα, μελαχρινή με κοντό μαλλί (έμοιαζε σαν την Βάλερι του Μπέβερλι Χιλς), που την έλεγαν και αυτή Μαρία. Μετά από αυτή τη σειρά έπαιζε το Days of our lives.

 

Κανείς να βοηθήσει;;

Link to comment
Share on other sites

Για πολυ δυνατούς λύτες , ψαχνω μια τανια ρομαντικη χρονολογια 2000 με 2008 καπου εκει . Το story εχει ως εξης ενας νεαρος εχει μια καντινα καθως και ενα κοριτσι πιο διπλα και ανταγωνιζονται μεταξυ τους ποιος θα κανει τις μεγαλύτερες πωλήσεις , στο τελος καταληγουν ερωτευμενοι . Για να βοηθησω και αλλο θυμαμαι οτι σε μια φαση αυτοι οι 2 ειχαν παει να δουν κινηματογραφο θερινο και επισης οτι την εδειχνε το strar παλια

 

Δυστυχως δεν θυμαμαι κατι αλλο αν την βρειτε θα σας ειμαι ευγνωμων ειναι η αγαπημενη της κοπελας μου :):)

Link to comment
Share on other sites

Για πολυ δυνατούς λύτες , ψαχνω μια τανια ρομαντικη χρονολογια 2000 με 2008 καπου εκει . Το story εχει ως εξης ενας νεαρος εχει μια καντινα καθως και ενα κοριτσι πιο διπλα και ανταγωνιζονται μεταξυ τους ποιος θα κανει τις μεγαλύτερες πωλήσεις , στο τελος καταληγουν ερωτευμενοι . Για να βοηθησω και αλλο θυμαμαι οτι σε μια φαση αυτοι οι 2 ειχαν παει να δουν κινηματογραφο θερινο και επισης οτι την εδειχνε το strar παλια

 

Δυστυχως δεν θυμαμαι κατι αλλο αν την βρειτε θα σας ειμαι ευγνωμων ειναι η αγαπημενη της κοπελας μου :):)

 

Mαλλον λες το What To Expect (When You're Expecting)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι φοβερος φιλε αυτην ελεγα , την τσεκαρα!!

Τελικα την ειχα δει σε dvd και ηταν του 2012

Ευχαριστω πολυ

Edited by babouinos13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω ειχα δει ενα θριλερ που ηταν αληθινη ιστορια.μια παρεα ειχε παει βολτα δεν θυμαμαι και βρεθηκαν στο δασος χαμενοι.Ξαφνικα συναντησαν 2 ατομα μαλλον πατερας και γιος ηταν που σκοτωσαν καποιους.οι υπολοιποι ετρεχαν και βρεθηκαν σε ενα κτηριο πρεπει να ηταν που ειχε κατι βαζα με ματια μεσα και αλλα τετοια παραξενα και ενα δωματιο με ταναλιες νομιζω.Ετσι καταλαβαν ο πατερας και ο γιος του εκαναν βασανηστηρια σε ανθρωπους.2 κοπελες ξεφυγαν ομως πριν τις ειχαν δεσει σε κρεβατια με αλυσιδες.εφυγαν και ανοιξαν μια πελωρια γκαραζοπορτα και ειδαν χιλιαδες αμαξια.απο τους ανθρωπους που ειχαν σκοτωσει ηταν.η μια κοπελα ξεφυγε βγηκε σε εναν αυτοκινητοδρομο και σωθηκε και στο τελος ελεγε οτι η κοπελα νοσηλευτηκε σε νευρολογικη κλινηκη.

Πείτε μου αν το ξέρετε πλζζζ...το ψάχνω χρονια;):)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε "λάθος στροφή" (wrong turn) μου θυμίζει αυτό αλλά δεν ξέρω ποιο από όλα.

 

To πιο πιθανό βέβαια είναι να κάνω λάθος αλλά oh well... : p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Xμμμμ...μια που επεσα πανω στο συγκεκριμενο θεμα..τηλεοπτικη σειρα την δεκαετια του 80...τυπος ταξιδευε στο χρονο παρεα με ενα πιτσιρικα χρησιμοποιωντας ενα ρολοι παλαιου τυπου με αλυσιδα...απλα μου περασε απο το μυαλο και ειπα να δω αν τη θυμαται κανενας...thanks...
Link to comment
Share on other sites

Xμμμμ...μια που επεσα πανω στο συγκεκριμενο θεμα..τηλεοπτικη σειρα την δεκαετια του 80...τυπος ταξιδευε στο χρονο παρεα με ενα πιτσιρικα χρησιμοποιωντας ενα ρολοι παλαιου τυπου με αλυσιδα...απλα μου περασε απο το μυαλο και ειπα να δω αν τη θυμαται κανενας...thanks...

 

Αυτό;

Voyagers!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 season only???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 season only???
αν μιλας για το voyagers ναι ειχε ενα κυκλο μονο δυστηχως και αυτο γιατι ο πρωταγωνιστης ο αντρας οχι το αγορι σκοτωθηκε σε ενα μοιραιο ατυχημα κατα τα γυρισματα μιας ταινιας.και φυσικα δεν μπορουσε να αντικατασταθει γιατι ειχε κανει θραυση η σειρα και δε θα μπορουσαν να δουν σε αυτο το ρολο καπιον αλλον ετσι τη σταματησαν :(
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά... ο πρωταγωνιστής σκοτώθηκε ένα χρόνο μετά την ακύρωση της σειράς.

Από όσο γράφει το Wiki, δεν ανανεώθηκε για δεύτερη σεζόν γιατί έπαιζε "απέναντυ" από πολύ δημοφιλή εκπομπή, δεν κατάφερε να την χτυπήσει στα νούμερα και προτίμησαν να ακυρώσουν το Voyagers! και να βάλουν μια εκπομπή να παίξει στη θέση του (που πάτωσε κιόλας στα νούμερα).

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Voyagers!#Reception

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό;

Voyagers!

 

μπράβο! δεν μπορούσα να θυμηθώ το όνομα αυτής της φοβερής σειράς εδώ και πολλάαα χρόνια

είχα δει μόνο ένα επεισόδιο (με θέμα Τιτανιικό) και μου είχε μείνει από τότε! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αρκετά παλιά ταινία (μάλλον).... την είχε δείξει μερικές φορές στο star.

έχει να κάνει με κάποιους επιζήσαντες σε τροπικό νησί.

(θυμάμαι μια Κινεζούλα που ήταν/ 'η έμεινε έγκυος)

 

είχαν βρει μία σπηλιά με θησαυρό?! με κάτι σπαθιά ενός σαμουράι?!.... κάτι τέτοιο...

 

κ όπως πάντα υπήρχε κ ο κακός της υπόθεσης που ήθελε να σκοτώσει τουλάχιστον τον πρωταγωνιστή αν όχι όλους....

 

δεν ξέρω πόσο βοήθησα.... :\

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν μικρός είχα πετύχει κάτι επιθεωρήσεις θεάτρου στην τηλεόραση σαν αυτές που βγάζει ο Μουστάκας και ο Σεφερλής που παίζουν συνέχεια επανάληψη ακόμη και σήμερα. Ήταν και κάποιες άλλες όχι και τόσο γνωστές που δεν είχαν μεγάλη πέραση. Ήταν της εποχής του 2000 βάλε βγάλε μερικά χρόνια. Εγώ ψάχνω για μία από αυτές που δεν είχαν πέραση, ήταν σχετική με έναν άντρα που κεράτωνε την γυναίκα του με μια ερωμένη. Υπάρχει περίπτωση να βρούμε καμιά πληροφορία; Δυστυχώς δεν θυμάμαι κάτι άλλο. Αν γνωρίζετε κάτι σχετικό και μου δώσετε σχετικό λινκ όπου αναφέρεται ο τίτλος της επιθεώρησης καθώς και ποιοί ηθοποιοί παίζουν, μπορεί αν την θυμηθώ.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

αρκετά παλιά ταινία (μάλλον).... την είχε δείξει μερικές φορές στο star.

έχει να κάνει με κάποιους επιζήσαντες σε τροπικό νησί.

(θυμάμαι μια Κινεζούλα που ήταν/ 'η έμεινε έγκυος)

 

είχαν βρει μία σπηλιά με θησαυρό?! με κάτι σπαθιά ενός σαμουράι?!.... κάτι τέτοιο...

 

κ όπως πάντα υπήρχε κ ο κακός της υπόθεσης που ήθελε να σκοτώσει τουλάχιστον τον πρωταγωνιστή αν όχι όλους....

 

δεν ξέρω πόσο βοήθησα.... :\

The tribe?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδια.

Ψαχνω τον τιτλο μιας σειρας που μετεδιδε το mega νομιζω, μ'εναν τυπο που καθε πρωι εξω απ την πορτα του εβρισκε μια εφημεριδα και εναν γατο εξω απ την εξωπορτα του. η εφημεριδα αυτη εγραφε τα γεγονοτα που θα γινουν εκεινη τη μερα κι εκεινος ετρεχε να τα προλαβει....σας βοηθησα καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...