Jump to content

Qtek 8020


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέος γενικά (και στο forum,και σαν χρήστης του qtek 8020).Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό και με πείσατε να αγοράσω

κάτι που δε θα αγόραζα ποτέ χωρίς τις κριτικές σας.Για να ακριβολογώ αύριο θα το παραλάβω.

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη μπαταρία.Διάβασα ότι όταν το συνδέεις με PC, μέσω USB, ταυτόχρονα φορτίζει.Αυτό όμως, αν ισχύει, δεν είναι πρόβλημα? Ειδικά στις πρώτες φορτίσεις που πρέπει να αδειάσουν τελείως οι μπαταρίες για να το ξαναφορτίσεις?Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η δυνατότητα?

Περισσότερες απορίες απο αύριο που θα βρίσκεται στα χέρια μου.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν ένα μήνα πήρα το 8010. Το τηλέφωνο ήταν καταπληκτικό με λίγα ψεγάδια. Όταν είδα το 8020 μου άρεσε περισσότερο. Ίσως κάποιοι έχουν παρατηρήσει ότι δείχνει λίγο μικρότερο. Έτσι χτες το αγόρασα. Οι πρώτες εντυπώσεις (και διαφορές): Το joystik είναι πιο βολικό στο 8020. Στο 8020 τα Ελληνικά έχουν τόνους ενώ στο 8010 που ήταν από τα πρώτα δεν υπήρχαν τόνοι. Ο φωτισμός στα κουμπιά είναι πολύ καλύτερος στο 8010 (έντονο μπλε) από ότι στο 8020 (ασθενικό λευκό). Και τα δύο μοντέλα έχουν κακή ποιότητα ήχου κλήσης. Πολλά midi δεν παίζουν (τα έχω βάλει φύσικα στον σωστό φάκελο). Για το τελευταίο, η ACE hellas μου είπε ότι την προηγούμενη εβδομάδα θα υπήρχε αναβάθμηση για αυτό το πρόβλημα, αλλά ακόμα δεν έχει βγει κάτι. Ξέρει κανείς πού θα βρώ παιχνίδι 'τάβλι' για το 8020;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού θα βρώ παιχνίδι 'τάβλι' για το 8020;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=45384 και μια ματιά στο briefcase μου ,το λινκ στην υπογραφή μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Mηπως εχετε παρατηρει ενα μικρο σε διαρκεια και σε ενταση "φυσημα" στον ηχο κατα την αναπαραγωγη μουσικης η βιντεο; γινεται καλυτερα αντιληπτο με τη χρηση ακουστικων. Eπισης, συμβαινει σε καποιον απο σας να σβηνει αποτομα η οθονη κατα την πληκτρολογηση; με το επομενο πατημα πληκτρου επανερχεται ο φωτισμος, αλλα δεν παυει να ειναι αρκετα ενοχλητικο...
Link to comment
Share on other sites

συνεχώς διαβάζω για bugs..μήπως το windows mobile θέλει αρκετή βελτίωση;..εκεί που ημούν να έτοιμος να χτυπήσω winmob συσκευή τώρα το ξανασκέφτομαι να παραμείνω σε symbian
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε να μεταφέρω μια εισερχόμενη κλήση κατευθείαν για αποθήκευση; διότι όταν προσπαθώ να το κάνω με μεταφέρει στις ήδη αποθηκευμένες επαφές.

Όταν είχα γράψει ότι μου κράτησε 1,5 μέρα, θα είναι επειδή είχα κάνει αρκετές εγγραφές video, ενώ τώρα αντέχει 2 μέρες & επιπλέον 2 με 3 ώρες.

Έναρξη 9-4 SmartFilter: τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο εκει που ημουν μες την κ@υλ@ με το κινητακι αρχιζετε να λετε αλλα? Το ηχειακι δεν λεγατε οτι ειναι πολυ δυνατο και γαματο?

Ερωτηση: 8010 ή 8020? Αξιζουν μετα απο sx1?

Link to comment
Share on other sites

συνεχώς διαβάζω για bugs..μήπως το windows mobile θέλει αρκετή βελτίωση;..εκεί που ημούν να έτοιμος να χτυπήσω winmob συσκευή τώρα το ξανασκέφτομαι να παραμείνω σε symbian

 

Και εγώ αυτή τη μετάβαση έκανα και δεν έχω μετανιώσει καθόλου. Πιστεύω ότι ο δείκτης απόδοση/τιμή είναι πολύ υψηλός σε σχέση με τα symbian!

 

Bugs όλος και θα υπάρχουν αλλά από όσο γνωρίζω τα nokia, se ktlp πρέπει να τα τρέχει σε support center... ενώ τα qtek τα αναβαθμίζεις μόνος σου στο σπίτι! Χωρίς "περίεργα" καλώδια και λογισμικά αμφιβόλου προέλευσης :cool:

 

Γενικά και σε επίπεδο εφαρμογών όλο και εμπλουτίζεται η συλλογή για τα windows mobile.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε να μεταφέρω μια εισερχόμενη κλήση κατευθείαν για αποθήκευση; διότι όταν προσπαθώ να το κάνω με μεταφέρει στις ήδη αποθηκευμένες επαφές.

Όταν είχα γράψει ότι μου κράτησε 1,5 μέρα, θα είναι επειδή είχα κάνει αρκετές εγγραφές video, ενώ τώρα αντέχει 2 μέρες & επιπλέον 2 με 3 ώρες.

Έναρξη 9-4 SmartFilter: τι είναι αυτό;

 

Όταν σε βγάζει στις επαφές η πρώτη γραμμή δεν γράφει <Νέο>??? Αν την επιλέξεις καταχωρείς νέα επαφή για το τηλέφωνο!

 

Επίσης το smartfilter είναι ένα προγραμματακί που μπορείς να το ρυθμίσεις ώστε ανάλογα σε ποιο προφίλ είναι το κινητό αν σε παίρνουν συγκεκριμένα άτομα να κλείνει αυτόματα την εισερχόμενη κλήση ενώ σε άλλα να χτυπάει κανονικα.. Δες εδώ για λεπτομέρειες. Από ότι ξέρω το έχει αγοράσει η ACE Hellas και το βάζει δωρεάν στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο εκει που ημουν μες την κ@υλ@ με το κινητακι αρχιζετε να λετε αλλα? Το ηχειακι δεν λεγατε οτι ειναι πολυ δυνατο και γαματο?

Ερωτηση: 8010 ή 8020? Αξιζουν μετα απο sx1?

 

εγώ ψηφίζω 8020 λόγω εμφάνισης :D

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη μπαταρία.Διάβασα ότι όταν το συνδέεις με PC, μέσω USB, ταυτόχρονα φορτίζει.Αυτό όμως, αν ισχύει, δεν είναι πρόβλημα? Ειδικά στις πρώτες φορτίσεις που πρέπει να αδειάσουν τελείως οι μπαταρίες για να το ξαναφορτίσεις?Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η δυνατότητα?

Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει?

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει?

 

Δυστυχώς φίλε από όσο γνωρίζω δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις αυτό, δηλαδή δεν σου δείνετε αυτή η επιλογή από το τηλέφωνο γιατί η θύρα του φορτιστή και του καλωδίου είναι κοινές.

 

Δεν γίνετε, αν κάνω λάθος διορθώστε με αν κάνω λάθος, αν και δεν νομίζω!

 

:) :D :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το ηχειο ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυνατο και γι'αυτο μερικες φορες παραγει ασχημο ηχο...δοκιμαστε να κατεβασετε την ενταση του ηχου κλησης...δουλευει τελεια.

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε από όσο γνωρίζω δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις αυτό, δηλαδή δεν σου δείνετε αυτή η επιλογή από το τηλέφωνο γιατί η θύρα του φορτιστή και του καλωδίου είναι κοινές.

 

Δεν γίνετε, αν κάνω λάθος διορθώστε με αν κάνω λάθος, αν και δεν νομίζω!

 

:) :D :o

 

Δίκιο έχεις δεν γίνεται να απενεργοποιήσεις την φόρτιση όταν το συνδέεις στο cradle!

 

Αλλά αν έχει bluetooth adaptor στον υπολογιστή κάνε το συγχρονισμό μέσω BT!!!!! Είναι ακριβώς σαν να το είχες στην βάση απλά δεν φορτίζει :D

Link to comment
Share on other sites

1xUSB Charger

1xUSB Data/Sync Cable

3xInstructions Manual 1xGreek/1x English/1xQuickStart Guide English

1xStereo HandsFree

1xBattery

1xQtek8020

1xBatery/Back Cover

1xMS Outlook w/ActiveSync

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

το ηχειο ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυνατο και γι'αυτο μερικες φορες παραγει ασχημο ηχο...δοκιμαστε να κατεβασετε την ενταση του ηχου κλησης...δουλευει τελεια.

 

Και με το χαμήλωμα συνεχίζεται το βουητό ακόμα ορισμένες μελωδίες δεν τις παίζει για ήχο κλήσης.

Δύο ακόμα προβληματάκια είναι πως στην προσθήκη παραλήπτη στα MMS δεν υπάρχει αναζήτησει οπότε αναγκάζομαι να ψάχνω ένα ένα τα ονόματα και δεν διαγράφονται τα αρχικά παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω επισης σε αυτα που παρατηρησα στο 8020 σε προηγουμενο ποστ μου,

στο 8020 εξακολου8ει να υφισταται το οχι-και-τοσο ωραιο bug/disability του λειτουργικου,

μετα απο ενα αριθμο εγκαταστημενων εφαρμογων να παυει να δειχνει τα installations στο add-remove

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Δύο ακόμα προβληματάκια είναι πως στην προσθήκη παραλήπτη στα SMS δεν υπάρχει αναζήτησει οπότε αναγκάζομαι να ψάχνω ένα ένα τα ονόματα και δεν διαγράφονται τα αρχικά παιχνίδια.

 

Έχεις δοκιμάσει όταν σου βγάζει τις επαφές να πατήσεις τα πλήκτρα ώστε να ψάξεις κάποια επαφή!? Δοκίμασε το!

Link to comment
Share on other sites

Και με το χαμήλωμα συνεχίζεται το βουητό ακόμα ορισμένες μελωδίες δεν τις παίζει για ήχο κλήσης.

Δύο ακόμα προβληματάκια είναι πως στην προσθήκη παραλήπτη στα SMS δεν υπάρχει αναζήτησει οπότε αναγκάζομαι να ψάχνω ένα ένα τα ονόματα και δεν διαγράφονται τα αρχικά παιχνίδια.

?!? Eμένα μια χαρά μου δουλεύει η αναζήτηση όταν γράφω sms.. :)

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω επισης σε αυτα που παρατηρησα στο 8020 σε προηγουμενο ποστ μου,

στο 8020 εξακολου8ει να υφισταται το οχι-και-τοσο ωραιο bug/disability του λειτουργικου,

μετα απο ενα αριθμο εγκαταστημενων εφαρμογων να παυει να δειχνει τα installations στο add-remove

 

Μπράβο σου που άρχισες και γράφεις Ελληνικά συνέχισε την καλή δουλειά!

Παιδιά, απορώ που λέτε ότι το 8020 έχει bugs πραγματικά δεν έχω κανένα απολύτος πρόβλημα με το κινητό και δεν έχω βρει κανένα απολύτος bug και το κινητό πετάει είναι φοβερό!

 

Ακόμα θέλω να σας ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω την διάταξη των γραμμάτων όταν πληκτρολογώ σμς είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να γράψω έτσι όπως είναι!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Τα λέμε!

 

:) :D :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Λοιπον τι μ@λ@κι@ κανω και οταν παω και φορτωνω ενα *.hme αλλαζουν τα χρωματα,τα backrounds αλλα στην αρχικη οθονη δεν μου δειχνει καθολου στοιχεια(ωρα,φορεας κλπ) ? Συγκεκριμενα εφτιαξα ενα με το homescreen designer αλλα τζιφος η δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...