Jump to content

Qtek 8020


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά!!! Πρέπει να βγήκε η αναβάθμιση της I-mate με το Windows media 10

κοιτάξτε εδώ:

 

http://www.modaco.com/WMP10_and_Skins-t204546.html

 

Για κοιτάξτε οι κάτοχοι τον i-mate SP3(i) για αναβάθμιση!

 

Ευχαριστώ!!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε από τον smartexplorer να αλλάξεις τα attributes!!! Επίσης δοκίμασε μήπως μπορείς να το μεταφέρεις μέσα από τον explorer του pc..

 

Ma mesa apo ton smartExplorer phgaina! Dokimaza k delete na kanw, k to attribute na allaxw, alla tzifos...Mesa apo ton explorer tou pc, ta idia...

Telika dokimasa ton enswmatwmeno explorer ths syskeyhs...k katafera na sbhsw to shortcut. Opote twra einai ok :rolleyes:

Telika einai pio dusxrhstos sigoura, alla na pou epitrepei na kaneis k kati parapanw, pou ta alla de s afhnoun.

Thanx anyway!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο chat του forum του Modaco και μου είπε ένα ότι τον έχει στο κινητό

του αλλά δεν μου λέει πως το έβαλε!

 

Καλά θα ξαναμπώ και θα προσπαθήσω να βρω πληροφορίες!

 

Ελπίζω να βρω κάτι!

 

Έτσι και τον βρω θα το μοιραστώ εννοείτε!

 

:) :O :w00t:

 

Υστερόγραφο: Με p.m.!

 

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο chat του forum του Modaco και μου είπε ένα ότι τον έχει στο κινητό

του αλλά δεν μου λέει πως το έβαλε!

 

Καλά θα ξαναμπώ και θα προσπαθήσω να βρω πληροφορίες!

 

Ελπίζω να βρω κάτι!

 

Έτσι και τον βρω θα το μοιραστώ εννοείτε!

 

:) :O :w00t:

 

Υστερόγραφο: Με p.m.!

 

;)

 

 

την αναβάθμιση την έκανα!

αλλα ακόμη την 9 έχει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς σε τι ταχύτητα δουλεύει η Sandisk 512MB Mini-SD? Την έχει το e-shop για 54 ευρώ τελική...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς σε τι ταχύτητα δουλεύει η Sandisk 512MB Mini-SD? Την έχει το e-shop για 54 ευρώ τελική...

ειχα μια απλη mini sd 256 της sandisk και δουλευε και στο παλιο μου qtek 8080 και στο SDA χωρις προβλημα. τωρα εχω μια 512 της ATP 60x. και αυτη φυσικα δουλευει μια χαρα, αλλα δεν μπορω να πω οτι εχω δει καποια βελτιωση στην ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς σε τι ταχύτητα δουλεύει η Sandisk 512MB Mini-SD? Την έχει το e-shop για 54 ευρώ τελική...

 

 

Και βέβαια θα είναι συμβατή τι είμαστε Nokbian!!!

 

Εγώ έχω την ΑΤΡ 512 από το play247.gr γρήγορη είναι δεν έχω παράπονο!

 

Eminem: Όχι και οθονούλα το 8020 μπορεί να είναι μικρή αλλά όλα τα

smartphones της αγοράς (δεν μιλάω για ppc) τέτοια ανάλυση έχουν!

Προσωπικά δεν έχω δει ταινία στο 8020 μου.

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια απλη mini sd 256 της sandisk και δουλευε και στο παλιο μου qtek 8080 και στο SDA χωρις προβλημα. τωρα εχω μια 512 της ATP 60x. και αυτη φυσικα δουλευει μια χαρα, αλλα δεν μπορω να πω οτι εχω δει καποια βελτιωση στην ταχυτητα.

 

Και βέβαια θα είναι συμβατή τι είμαστε Nokbian!!!

 

Εγώ έχω την ΑΤΡ 512 από το play247.gr γρήγορη είναι δεν έχω παράπονο!

 

Μάλιστα... Προφανός και είναι συμβατή, εμένα η ερώτησή μου αφορά την ταχήτητα, επειδή η Sandisk δεν γράφει τίποτα περί του θέματος.

 

Τέσπα, 54 ευρώ είναι θα την χτυπήσω και βλέπουμε. Έχει και 2 χρονάκια εγγύηση.

 

ThanQ both.

 

btw i hate Nokbian και την χαζή πολιτική τους (βλέπε βγάζω καινούργιο μοντέλο κάθε 20 μέρες) :mad: :rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις παιδια...

 

1. Πως θα καταφέρω να βάλω διαφορετικούς ήχους κλήσεις σε διάφορες επαφές?? Έχω δοκιμάσει τα πάντα (νομίζω)... wav, mp3, wma, mid και δε γίνεται τίποτα. Τα έκανα save στην κάρτα και στη συσκευή (my documents, my sounds), μέσα στα windows, αλλά και πάλι τίποτα. Ίσως να μου ξέφυγαν κάποιοι συνδυασμοί... :p Αν έχετε κάνει κάτι πείτε μου πως. Πάντως μου κάνει εντύπωση που μέσα στους ήχους (που δέχεται στις επαφές) βρέθηκε ένα wav της ΤΙΜ χωρίς να το έχω βάλει εγώ.

Θα πρότεινα, αν κάποιος γνωρίζει και έχει και όρεξη, ας φτιάξει ένα πινακάκι που να λέει το κάθε είδος ήχου (κλήσεις, ξυπνητήρι, sms, κτλ.), τί τύπου αρχεία αναπαράγει (wav, mp3 κτλ.) και που μπορούν να είναι αποθηκευμένα για να τα βλέπει! Κάτι τέτοιο νομίζω ότι θα καταργήσει όλες τις ερωτήσεις σχετικά με ήχους...

 

2. Δεν ξέρω πώς το έχω κάνει και χτυπάει ένα ξυπνητήρι στις 10:30 (ευτυχώς χτες με έσωσε... :D ). Προσπαθώντας να βρω ένα καλό, έχω εγκαταστήσει το RichieM alarm plug και το Sunnysoft alarm, τα οποία δεν ξέρω τι κάνουν και δε φαίνονται πουθενά!!! Για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος ότι είχε πετύχει η εγκατάστασή του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Σκοπεύω να αγοράσω ένα Qtek 8020 επειδή χρειάζομαι τις αυξημένες δυαντότητες του ως PIM. Αναρωτιόμουν αν υπάρχει η δυνατότητα για χρήση της πληκτρολόγησης Τ9 όταν γράφεις τις επαφές στον τηλ. κατάλογο και στο ημερολόγιο.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Σκοπεύω να αγοράσω ένα Qtek 8020 επειδή χρειάζομαι τις αυξημένες δυαντότητες του ως PIM. Αναρωτιόμουν αν υπάρχει η δυνατότητα για χρήση της πληκτρολόγησης Τ9 όταν γράφεις τις επαφές στον τηλ. κατάλογο και στο ημερολόγιο.

 

Ευχαριστώ,

Οπουδήποτε, ακόμα και στις επαφές μπορείς να επιλέξεις να γράφεις με τη χρήση T9.

Link to comment
Share on other sites

2. Δεν ξέρω πώς το έχω κάνει και χτυπάει ένα ξυπνητήρι στις 10:30 (ευτυχώς χτες με έσωσε... :D ).

 

Λογικά πρέπει να είναι το δικό του. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Ημερομηνία και Ώρα [Αφύπνιση και Ώρα Αφύπνισης]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να είναι το δικό του. Έναρξη->Ρυθμίσεις->Ημερομηνία και Ώρα [Αφύπνιση και Ώρα Αφύπνισης]

Το δικό του ήταν απενεργοποιημένο και ρυθμισμένο στις 9:30 (είπαμε ότι έχω πολλές ελλείψεις, αλλά δεν είμαι τόσο χάλια... :D )

Link to comment
Share on other sites

Eminem εγω με το mpx200 που χρησιμοποιω εχω δει και ολοκληρες ταινιες και μικροτερα βιντεακια σε ποιοτητα που μονο με κανα 6630 απο νοκια μπορεις να δεις(με το 8020 η κανα mpx220 θα εχει ακομα καλυτερη ποιοτητα), οσο για τους υποτιτλους φαινοντε μια χαρα.Πως βλεπεις τις fake διαφημησεις με κατι αθλια 3g να δειχνουν και καλα τελειο βιντεο καπως ετσι μονο με ms smartphone και betaplayer.(Μην μασατε χορτο τυπου sharp V902 κτλ<- κινητα που δεν εχουν ανακαλυψει ακομα τι θα πει folder)!

Καλα ασχετο το τελευταιο απλα ηθελα να την πω στην big V και στο "πιο εξελιγμενο κινητο στον πλανητη".

 

Και κατι σχετικο μαθατε πληροφοριες για τον windows media player 10 δυνατοτητες, τι αρχεια θα παιζει αν επιτελους θα εχει full screen κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο pm που δεχτηκα:

 

Για οσους ενδιαφερονται να κανουν divx είτε ολοκληρη ταινια ειτε μετατροπες απο mpeg1,2 κτλ. σε divx μπορουν να χρησιμοποιησουν ενα πολυ απλο, δωρεαν προγραμμα

Kαταβαζετε εδω: http://divx.ppccool.com/ λεγετε PocketDvixEncoder πολυ θα το ξερετε αλλοι οχι.

 

Υστερα για να κανετε ολοκληρο DVD->DivX Θα προτεινα το flaskmpeg απλα βαλτε αναλυση για κινητο και χαμηλωστε το bitrate video/ηχου (εγω για το mpx βαζω 224*176, video 200+Kbps ηχο 64kbps στερεο και παιζει τελεια).

Κατεβαζετε εδω: http://www.flaskmpeg.net/

 

Για να να ριπαρετε τα DVD θελετε αυτο: http://www.dvddecrypter.com/ (Eνοειτε οτι τα DVD σας ανηκουν και τα κανετε κοπια για προσωπικο αρχειο) :)

 

Ενα πολυ δυνατο προγραμμα για DviX αλλα καπως πιο δυσχηστο ειναι αυτο:

http://gordianknot.sourceforge.net/ πατε σε βαθια νερα ομως να ξερετε.

 

Τελος o DviX 5.2.1 pro ειναι για μενα απαραιτητος αλλα δυστυχος δεν ειναι δωρεαν...

 

Μην ξεχνατε οτι χρειαζεστε και τον betaplayer.

Κατεβαζετε εδω: http://betaplayer.corecodec.org/ προτεινω την stable 0.5 και οχι την unstable 0.096.

 

Kαλες προβολες στην οθονη του κινητου σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ολο και πλησιάζει η ώρα της αγοράς του 8020... Μου γεννήθηκαν όμως οι παρακάτω απορίες:

 

1) Το 8020 πόσο γρήγορα αντιδρά στις εντολές του χρήστη; Μήπως είναι αργό όπως τα smartphones της Nokia; (π.χ. 6600)

 

2)Είναι το ίδιο γρήγορο με το ΜΡΧ 200 της Motorola? (το έχω δεί σε λειτουργία και με έχει εντυπωσιάσει!)

 

3)Σε σχέση με το Qtek S100 έχει μεγάλη διαφορά απο άποψη ταχύτητας; (το ιδανικό για εμένα όμως είναι ακριβότερο και πιστεύω ότι θα μου λείψει το πληκτορολόγιο)

 

4) Υπάρχει landscape mode για την οθόνη όπως στο S100;

 

Συγνώμη ανα σας κούρασα Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ολο και πλησιάζει η ώρα της αγοράς του 8020... Μου γεννήθηκαν όμως οι παρακάτω απορίες:

 

1) Το 8020 πόσο γρήγορα αντιδρά στις εντολές του χρήστη; Μήπως είναι αργό όπως τα smartphones της Nokia; (π.χ. 6600)

 

2)Είναι το ίδιο γρήγορο με το ΜΡΧ 200 της Motorola? (το έχω δεί σε λειτουργία και με έχει εντυπωσιάσει!)

 

3)Σε σχέση με το Qtek S100 έχει μεγάλη διαφορά απο άποψη ταχύτητας; (το ιδανικό για εμένα όμως είναι ακριβότερο και πιστεύω ότι θα μου λείψει το πληκτορολόγιο)

 

4) Υπάρχει landscape mode για την οθόνη όπως στο S100;

 

Συγνώμη ανα σας κούρασα Ευχαριστώ!

 

1) Άμεση απόκριση!!! Καμμία σχέση με τα smartphone της Nokia!

2) Και ποιο γρήγορο θα έλεγα γιατί έχει και πολύ πιο γρήγορο επεξεργαστή!

3) Δε γνωρίζω

4) Εννοείται! Βάζεις betaplayer πάνω και βλέπεις τα video σε landscape!

Link to comment
Share on other sites

3)Σε σχέση με το Qtek S100 έχει μεγάλη διαφορά απο άποψη ταχύτητας; (το ιδανικό για εμένα όμως είναι ακριβότερο και πιστεύω ότι θα μου λείψει το πληκτορολόγιο)

 

4) Υπάρχει landscape mode για την οθόνη όπως στο S100;

 

 

συμπληρωνω τα υπολοιπα, μιας και τα εχω και τα δυο αυτη τη στιγμη

3) μην προσπαθεις να συγκρινεις τις δυο συσκευες. και τα δυο ειναι γρηγορα. ειναι λιγες οι μερες που εχω το s100 και πραγματικα δεν ειμαι σε θεση να κρινω. πιστευω ομως οτι σε καθαρα λειτουργειες τηλεφωνου τα smartphones υπερτερουν εναντι των phone edition. και δε μιλαω μονο για το πληκτρολογιο που ετσι κι αλλιως λειπει αρκετα...

ολα αυτα βεβαια δεν σημαινουν οτι το s100 δεν ειναι "φοβερη" συσκευη.

4) αυτη η δυνατοτητα υπαρχει σε ολες τις second edition συσκευες, αρα και στο s100. και δε μιλαμε φυσικα για συσκεκριμενες εφαρμογες, αλλα σε ολοκληρο το λειτουργικο!

πραγματικα δεν ξερω τι να κανω. μπορει να το δωσω και να επιστρεψω στο smartie μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

 

Φλάσαρα το 8020 με την νέα έκδοση της Orange και εντάξει όλα καλά και ο wmp 10 αλλά δεν λειτουργεί το πλήκτρο το κεντρικό της επιλογής το οκ.

 

Ωραία λέω δεν πειράζει, πάω να βάλω την έκδοση της Qtek για το 8020 και μου λέει πως το αρχείο .nbf αυτής της έκδοσης είναι παλιό και πρέπει να πάρω το νεότερο;

 

Παιδιά βοήθεια κάποιος!

 

Έχω χάσει τον μπούσουλα όλο δοκιμάσω και άλλα!

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω format στην miniSD μέσα από το κινητό; Ευχαριστώ!
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...