Jump to content

Qtek 8020


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re gamwto, mou to eipe k enas filos mou ayto, alla sto manual de brhka kati sxetiko...Ena koumpaki olo k olo exei, to kratas pathmeno gia 5sec k energopoieitai, k pathmeno gia 5sec akoma, apenergopoieitai. Den yparxei allh katastash. Kai to manual den anaferei pouthena tetoia katastash. Yparxei periptwsh na mhn exei tetoia sto sygkekrimeno HFree?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα σήμερα να δοκιμάσω το spb GPRS Monitor αλλά δεν τα κατάφερα. Το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε, του ρύθμισα και τη χρέωση, αλλά οι μετρητές μένουν στο 0 παρόλο το σερφάρισμα με τον Internet Explorer, κι εκτός από αυτό το τηλέφωνο κόλλαγε αρκετά συχνά όταν προσπαθούσα να χρησιμοποιήσω το GPRS (και τα κολλήματα εξαφανίστηκαν όταν το απεγκατέστησα) :(

 

Έχει κανείς παρόμοιες εμπειρίες ή καμιά ιδέα γι' αυτό? Μήπως ξέρετε κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα να δοκιμάσω?

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα να δοκιμάσω το spb GPRS Monitor αλλά δεν τα κατάφερα. Το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε, του ρύθμισα και τη χρέωση, αλλά οι μετρητές μένουν στο 0 παρόλο το σερφάρισμα με τον Internet Explorer, κι εκτός από αυτό το τηλέφωνο κόλλαγε αρκετά συχνά όταν προσπαθούσα να χρησιμοποιήσω το GPRS (και τα κολλήματα εξαφανίστηκαν όταν το απεγκατέστησα) :(

 

Έχει κανείς παρόμοιες εμπειρίες ή καμιά ιδέα γι' αυτό? Μήπως ξέρετε κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα να δοκιμάσω?

καπως τετοιο συνεβαινε και σε μενα οταν το ειχα εγκαταστησει στο 8080. τωρα στο SDA φαινεται να λειτουργει κανονικα.και δουλευουν σωστα οι μετρητες και δεν δημιουργει κολληματα στο κινητο.

γενικα παντως δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα λογια για την εφαρμογη. μηπως την εγκατεστησες στην sd?

το μονο προβλημα που παρατηρησα μεχρι στιγμης ειναι οτι μου εχασε τα δεδομενα του μηνα Φεβρουαριου και δεν ξερω αν υπαρχει καποια ρυθμιση για να μην το κανει.

εναλλακτικη προταση ειναι gprs traffic counter , δεν το εχω δοκιμασει γιατι το @@@ που εχω για το online activation δεν λειτουργουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει κάνει hard reset να μας δείξει τα βήματα που ακολούθησε; Με αυτό τον τρόπο διαγράφονται τα αρχεία της κάρτας; Yστερα από αυτό οι επαφές,μπορούν με τη βοήθεια του Microsoft Outlook να μεταφερθούν στο smartphone;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει κάνει hard reset να μας δείξει τα βήματα που ακολούθησε; Με αυτό τον τρόπο διαγράφονται τα αρχεία της κάρτας; Yστερα από αυτό οι επαφές,μπορούν με τη βοήθεια του Microsoft Outlook να μεταφερθούν στο smartphone;

Δεν διαγράφονται τα αρχεία της κάρτας (μπορείς άλλωστε να την αφαιρέσεις κιόλας) και μετά κάνεις synchronize με το outlook και περνάνε όλα τα contacts Και τα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στη qtek και ρώτησα τι γίνεται με την αναμενόμενη αναβάθμιση.

Η απάντηση που έλαβα είναι η εξής:

 

Η επόμενη αναβάθμιση από την HTC τελικά θα κυκλοφορήσει τον Απρίλιο (είχε προγραμματιστεί για Φλεβάρη και πήγε πίσω).

Από όσο μας έχει αναφερθεί θα περιλαμβάνεται ο Media Player 10 και υποστήριξη για αποστολή αρχείων μέσω Bluetooth (ενώ υπήρχε στη test έκδοση πριν κυκλοφορήσει το κινητό, "κόπηκε" στη shipping έκδοση).

 

Επειδή μπορεί να υπάρξει και νέα καθυστέρηση από την HTC εμείς μέσα στις επόμενες ημέρες θα κυκλοφορήσουμε αναβάθμιση που θα διορθώνει τα προβλήματα των Ελληνικών και την αναπαραγωγή συγκεκριμένων midi αρχειών.

 

Περιμέναμε όπως καταλαβαίνετε την αναβάθμιση από την HTC για να συμπεριλάβουμε όλες τις διορθώσεις μαζί ώστε να μην κάνουν οι χρήστες δύο αναβαθμίσεις αλλά μία.

 

Με εκτίμηση,

Qtek Support Team

 

Να σημειώσω ότι πήρα απάντηση μέσα σε 24 ώρες.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Poly logika kai efxarista afta pou grafontai sto email ths Ace Hellas...

 

Syndeste ta smartie sas kai etoimasteitai gia neo firmware! :)

" Knowledge Is Power"

Panathinaikos F.C. - WilliamsF1 Team

Deneb a.k.a. Stratos

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαγράφονται τα αρχεία της κάρτας (μπορείς άλλωστε να την αφαιρέσεις κιόλας) και μετά κάνεις synchronize με το outlook και περνάνε όλα τα contacts Και τα ραντεβού.

Τελικά αμέσως μετα το post έλυσα τις απορίες μου.Διότι εγκατέστησα το u_mytools.sp.cab απο http://groups.yahoo.com/group/smartphone_addict/files/APPLICATIONS/ και μου έκανε αυτόματα συνεχώς επαννεκινήσεις, έβγαλα την μπαταρία αλλά μάταια. Μέ όλη αυτή την πίεση θημήθηκα το hard reset, ύστερα μεταφέρθηκαν κατα την σήνδεση με τον Η/Υ αυτόματα οι επαφές. Και όλα τα υπόλοιπα υπήρχαν ήδη στον υπολογιστή μου, τα βιντεο που είχα τραβήξει ήταν στην κάρτα. Με όλα τα παραπάνω συμπερένω ότι οπιαδήποτε πατάτα και να κάνουμε στο 8020 δέν μας νιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση της μπαταρίας; Το έχω αφήσει 4 ώρες και έσβησε το λαμπάκι. Να ταφήσω κιάλλο;

 

Alex

AΣΤΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κανα οκταωρο μην χαμπαριαζεις που εχει κλεισει το λαμπακι

ομως μηπως λεει το manual ποσες ωρες ακριβως πρεπει να το αφησεις

Link to comment
Share on other sites

3-4 ώρες λέει

 

Το περίεργο είναι οτι ενώ λέει ότι πράσινο λαμπάκι=full φορτισμένη μπαταρία (πορτοκαλί=φορτίζει), εμένα ήταν πράσινο από την ώρα που το έβαλα στην πρίζα...

Link to comment
Share on other sites

Se kapoies partides h mpataria erxetai full fortismenh. Egw pantws to afhsa polles wres (10+) tis 2 prwtes fores kai nomizw oti einai kalo na to afhneis kapoies fores na ksefortizei teleiws. Genikotera kalo einai na to fortizeis kleisto.

" Knowledge Is Power"

Panathinaikos F.C. - WilliamsF1 Team

Deneb a.k.a. Stratos

Link to comment
Share on other sites

Μια και λέτε για μπαταρίες, να αναφέρω τα δικά μου.

Πριν μια βδομάδα έλεγα ότι η μπαταρία μου τρελάθηκε και έπειτα από πλήρη φόρτιση, άδειασε στο 50% σε δύο ώρες, χωρίς χρήση, και το ίδιο βράδυ έσβησε όταν άδειασε εντελώς. Μετά την επαναφόρτιση κράτησε 2 μέρες (όσο συνήθως). Από τότε (φόρτιση στις 3/3/2004) έθεσα :yahoo: , μάλλον, νέο ρεκόρ για την Qtek. Το ξαναφόρτισα σήμερα (11/3) το πρωι. Σύνολικά 193 ώρες αναμονής :tease: (τουλάχιστον 50 από αυτές, σε σημείο με πολύ χαμηλό σήμα) +15 λεπτά ομιλίας και ελάχιστη χρήση (ξυπνητήρια κτλ). Το manual λεει 140 ώρες...!!!

Για ακόμα μια φορά με εξεπληξε (θετικά αυτή τη φορά!!!!!) αυτό το μηχάνημα του σατανα :whistle: !!!!!

(αν ενδιαφέρει, η χρήση της μπαταρίας μου ήταν η εξής: όταν πήρα το τηλ, το δούλεψα μέχρι να αδειάσει εντελώς, μετά μπήκε για φόρτιση 16 ώρες, αδειασμα, 8ώρες, άδειασμα, και μετά όσο χρειαζόταν...)

 

Από σήμερα που προστέθηκε και η miniSD καρτα θα δούμε τις επιδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι από ποιον το είχα διαβάσει αλλά είχε γράψει τα εξής: Την πρώτη φορά το χρησιμοποιείς μέχρι να αδειάσει ύστερα φόρτιση 16/12/8/4 ώρες και μετά μέχρι να ανάψει πράσινο.
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταριες των κινητων φορτιζονται στο εργοστασιο για πρωτη φορα. Επειδη το φορτιο μπορει να ειναι πολλες μερες μεσα στην μπαταρια καλο θα ηταν να αδειασει η μπαταρια. Μετα δεν νομιζω να χρειαζεται 16 ή 500 ωρες φορτιση! Ετσι κι αλλιως οταν φορτισει η μπαταρια(αναψει το πρασινο) η φορτιση δεν συνεχιζει. Αν πιασετε το φορτιστη δεν ειναι ουτε καν ζεστος! Εγω τουλαχιστον δεν το κανω γιατι απο τη μια δεν το θεωρω απαραιτητο και απο την αλλη δεν αντεχω να περιμενω το νεο μου κινητο να μη το πειραξω οσο το δυνατον πιο γρηγορα. lol
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταριες των κινητων φορτιζονται στο εργοστασιο για πρωτη φορα. Επειδη το φορτιο μπορει να ειναι πολλες μερες μεσα στην μπαταρια καλο θα ηταν να αδειασει η μπαταρια. Μετα δεν νομιζω να χρειαζεται 16 ή 500 ωρες φορτιση! Ετσι κι αλλιως οταν φορτισει η μπαταρια(αναψει το πρασινο) η φορτιση δεν συνεχιζει. Αν πιασετε το φορτιστη δεν ειναι ουτε καν ζεστος! Εγω τουλαχιστον δεν το κανω γιατι απο τη μια δεν το θεωρω απαραιτητο και απο την αλλη δεν αντεχω να περιμενω το νεο μου κινητο να μη το πειραξω οσο το δυνατον πιο γρηγορα. lol

Πολύ σωστός!!!!

Απλά, είμαστε συνηθισμένοι από τις παλιότερες μπαταρίες, και φοβόμαστε να διακυνδινέουμε μήπως και υπάρξει περίπτωση να χάσουμε έστω και ένα 10% της απόδοσης. Πάντως νομίζω ότι ακόμα και αν μου αποδείκνυαν ότι δεν άλλάζει κάτι, ακόμα και αν το δοκίμαζα ο ίδιος και έβλεπα ότι δεν έχει διαφορά, πάλι τον ίδιο τρόπο θα ακολουθούσα... :wacko: :D

Link to comment
Share on other sites

Selespeed μπερδεύτικες..το φόρτισες το κινητό μάλλον φέτος γιατί τον Μάρτιο του 2004 δεν είχε βγεί!!!

 

 

Το μικρότερο Smartphone με την καλύτερη αναμονή, τι άλλο να θέλει κανείς απο ένα κινητό!!!!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το joystick τι παιζει τελικα; Ειναι προβληματικο στη χρηση του; Μηπως το 8010 ειναι πιο βολικο απο το 8020; Εχω ακουσει οτι ειναι λιγο ευαισθητο, αλλα ειναι λειτουργικο; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Oti einai ligo eyaisthito, einai, alla einai mono thema synitheias, kathara! Emena as poume, tou 8010 de me boleuei, thewrw megalh thn kinhsh pou prepei na kaneis me to kentriko polu-plhktro. Antithetws, tou 8020 me exei bolepsei me tis mikroteres diadromes tou. To mono pou exeis na kaneis, einai na deis k ta duo, k na deis poio einai ayto pou se boleuei perissotero, xwris na ksexnas panta oti theloun k ta 2 to xrono tous sto na ta sunithiseis :)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Selespeed μπερδεύτικες..το φόρτισες το κινητό μάλλον φέτος γιατί τον Μάρτιο του 2004 δεν είχε βγεί!!!

Ωχ, sorry, λάθος!!! 2005 είναι, αλλά τόσες μέρες που πέρασαν, έχασα το λογαριασμό... :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω internet στο κινητό μέσω USB όταν το έχω συνδεδεμένο στο PC μου (που έχει γρήγορη σύνδεση με το internet)?

Δε χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα ! Απλά άνοιξε τον explorer ενώ έχεις το κινητό συνδεδεμένο και θα μπορείς να κάνει surfing :!:

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα ! Απλά άνοιξε τον explorer ενώ έχεις το κινητό συνδεδεμένο και θα μπορείς να κάνει surfing :!:

 

 

Μόλις το έκανα αλλά δυστυχώς δεν γίνετε.

Αν μπορείς έλα στο #myphone να τα πούμε λίγο.

 

:) :O

 

άκυρο τα κατάφερα απλά έπρεπε να βάλεις connection work

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...