Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά η arvato μου το βγάζει εκτός εγγύησης, οπότε πρέπει να δω που αλλού θα το πάω. Έχει κανείς καμία ιδέα για αλλό service ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά η arvato μου το βγάζει εκτός εγγύησης, οπότε πρέπει να δω που αλλού θα το πάω. Έχει κανείς καμία ιδέα για αλλό service ?

από που το πήρες? γιατί δεν το στέλνεις εκεί?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ φίλε. Ο έλεγχος είναι δωρεάν και αν χρειάζεται απλά αλλαγή μπαταρίας ή υποδοχή φόρτισης αξίζει να το φτιάξεις. Εκεί είχα αλλάξει μπαταρία στο M7 και είχα επισκευάσει ηχείο σε ένα 816. Είναι πολύ καλοί στη δουλειά τους. Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος της συσκευής εδώ και 2+ χρόνια. Ευχαριστημένος πολύ από το κινητό. Έχω μια ερώτηση για τη μπαταρία: Τον τελευταίο καιρό ειδικά με 4g+ ενεργοποιημένα... το κινητό καταπίνει τη μπαταρία για πλάκα. Χρειάζεται πολλές φορές να το φορτίζω και δεύτερη φορά μέσα στη μέρα. Έκανα το battery test και το αποτέλεσμα ήταν ok. έχει κανείς παρόμοια κατανάλωση μπαταρίας με εμένα? Να δοκιμάσω αλλαγή μπαταρίας κι αν ναι, που προτείνετε? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εξαρτάται πόσο μεταχειρισμένο είναι. Αν το βρίσκεις γύρω στα 130-150 σε άριστη κατάσταση είναι πολύ καλά για ένα κινητό με τέτοιες δυνατότητες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια αγορασα το Μ9 και μολις το ανοιξα ζητησε αναβαθμιση (Software update 4.19.617.1)

Την κατεβασα(500+ΜΒ) αλλα μολις πηγα να κανω εγκατασταση μου εβγαλε μηνυμα

"we have determined that your phone may be running a modified version of its system software.For your protection, we cannot update your phone. Please revert your phone to the official HTC system software to update your phone. If you did not modify your system software or would like help reverting your system, please contact us via the support version at http://www.htc.com

 

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Κινα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι rooted ή s-off το κινητό. Κάνε το unroot και λογικά δε θα έχει πρόβλημα. Εντούτοις, δε το αγόρασες καινούριο;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο το αγορασα...

 

Αυτο το unroot ειναι δυσκολο?:O

Υπαρχει κανενα προγραμμα?

 

Πως θα το κανω S-on?

δωσε λινκ αγορας

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Στο μτχ M9 μου η μπαταρία ήρθε με 77% κατά το Accubattery. Μετά από 2 χρόνια κατέβηκε στο 65%, το τηλέφωνο από οριακά μια μέρα έπαιρνε μια φόρτιση κάθε απόγευμα, ενώ έκλεινε και όταν έφτανε στο 15-20%.

 

Το Γενάρη πήρα μια μπαταρία από ebay, μελέτησα βιντεάκια στο youtube και τα παράτησα, βαριόμουν τη διαδικασία (παλαιότερα είχα αλλάξει μπαταρία και κύρια κάμερα σε ένα M7).

 

Χτες όμως ξεβαρέθηκα και ακολουθώντας

, την άλλαξα σε 20 λεπτά (λύσιμο+δέσιμο). Η μπαταρία αποδεικνύεται καλή, το Accubatery λέει 2840mah και επιτέλους χρησιμοποιώ το τηλέφωνο χωρίς να βλέπω το % της μπαταρίας να πέφτει ανά 2 λεπτά. :D

 

(το άνοιγμα του M9 είναι πολύ ευκολότερο από του M7, τεράστια η διαφορά!)

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, πριν κανα χρονο αγορασα μεταχειρισμένο για την κοπελα μου ενα htc m9.

 

Στην τελευταία αναβάθμιση για android 7 αποφασισε να σβησει απο μπαταρια ενω εκανε update (μονο του το βραδυ).

 

Με χίλια ζορια καταφερα να δω μεσω download mode τον κωδικο του android που φοραει ωστε να κατεβασω το αντίστοιχο RUU file και να το περασω μεσω sd card απο το recovery mode.

 

Δυστυχώς ενα μηνα μετα αποφασισε και με το android 7 ενα πρωι να μπει στο bootloop. Αυτή τη φορα όμως δε μπαινςιψκαν σε download mode. Mονο recovery, οπου δεν ξερω ποιο RUU να βαλω. Το προηγούμενο δε δουλεύει...

 

Καμια ιδεα πώς να το σωσω? Κανα μερος ναντο παω να το φτιαξουν?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν κανα χρονο αγορασα μεταχειρισμένο για την κοπελα μου ενα htc m9.

 

Στην τελευταία αναβάθμιση για android 7 αποφασισε να σβησει απο μπαταρια ενω εκανε update (μονο του το βραδυ).

 

Με χίλια ζορια καταφερα να δω μεσω download mode τον κωδικο του android που φοραει ωστε να κατεβασω το αντίστοιχο RUU file και να το περασω μεσω sd card απο το recovery mode.

 

Δυστυχώς ενα μηνα μετα αποφασισε και με το android 7 ενα πρωι να μπει στο bootloop. Αυτή τη φορα όμως δε μπαινςιψκαν σε download mode. Mονο recovery, οπου δεν ξερω ποιο RUU να βαλω. Το προηγούμενο δε δουλεύει...

 

Καμια ιδεα πώς να το σωσω? Κανα μερος ναντο παω να το φτιαξουν?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Το επιστρεφεις στο καταστημα αγορας με την αποδειξη του να σταλει μαλλον στην Ts solutions.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το επιστρεφεις στο καταστημα αγορας με την αποδειξη του να σταλει μαλλον στην Ts solutions.
Δυστυχώς ουτε κατάστημα αγορας υπαρχει ουτε απόδειξη ουτε τπτ. Το αγορασα μεταχειρισμένο πριν χρόνια στο εξωτερικό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...