Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου αναφερουν οτι με το τελευταιο λογισμικο 2.10.401.1 το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα,δεν καιει και η μπαταρια ειναι πολυ καλυτερη...

 

καποιος να εχει αυτην την εμπειρια;

 

χιλια ευχαριστω.

 

Ετσι ακριβως ειναι και μολις μας ερθει και η 5.1 συμφωνα με αυτα που διαβαζω και βλεπω στο xda το κινητο απογειωνεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο δεν έχει επιλογή στις ρύθμισης για να ενεργοποιείται και να απενεργοποιείται ή ταχεία φόρτιση;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το marketing της εταιρείας είναι τόσο κακό που ένα πολύ καλό κινητό δεν έχει την ελάχιστη ανταπόκριση που θα έπρεπε. Ναι έκαναν το λάθος το έβγαλαν νωρίτερα από ότι έπρεπε ..

Για παράδειγμα όλοι ασχολούνται με το S6 και το g4 ενώ, το htc έχει καλύτερη κατασκευή και από τα 2, καλύτερα ηχεία και από τα 2, καλύτερο software και από τα 2, καλύτερη υποστήριξη λογισμικού, καλύτερη selfie camera από το g4 , καλύτερο επεξεργαστή από το g4, καλύτερη κάρτα γραφικών και από τα 2, οθόνη ισάξια με το g4 κατώτερη του s6, έχει υποδοχή microsd, φανερώς βελτιωμένη μπαταρία από όταν βγήκε, καλύτερο multitasking και από τα 2, και χειρότερη πίσω κάμερα και για αυτόν τον λόγο το έχουν χαντακώσει.....M A R K E T I N G

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το marketing της εταιρείας είναι τόσο κακό που ένα πολύ καλό κινητό δεν έχει την ελάχιστη ανταπόκριση που θα έπρεπε. Ναι έκαναν το λάθος το έβγαλαν νωρίτερα από ότι έπρεπε ..

Για παράδειγμα όλοι ασχολούνται με το S6 και το g4 ενώ, το htc έχει καλύτερη κατασκευή και από τα 2, καλύτερα ηχεία και από τα 2, καλύτερο software και από τα 2, καλύτερη υποστήριξη λογισμικού, καλύτερη selfie camera από το g4 , καλύτερο επεξεργαστή από το g4, καλύτερη κάρτα γραφικών και από τα 2, οθόνη ισάξια με το g4 κατώτερη του s6, έχει υποδοχή microsd, φανερώς βελτιωμένη μπαταρία από όταν βγήκε, καλύτερο multitasking και από τα 2, και χειρότερη πίσω κάμερα και για αυτόν τον λόγο το έχουν χαντακώσει.....M A R K E T I N G

Καλά όλα αυτά που λες φίλε αλλά από μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τα υπόλοιπα...... Πχ με το s6 που είχα και η μπαταρία του ήταν τραγική..... Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τα δύο ας μας πει γιατί το σκέφτομαι σοβαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά που λες φίλε αλλά από μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τα υπόλοιπα...... Πχ με το s6 που είχα και η μπαταρία του ήταν τραγική..... Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τα δύο ας μας πει γιατί το σκέφτομαι σοβαρά.....

Είναι και τα 2 χειρότερα από τα αντίστοιχα περσινά. Το 2015 οι εταιρίες απλά δεν...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα 2 χειρότερα από τα αντίστοιχα περσινά. Το 2015 οι εταιρίες απλά δεν...

Κατάλαβα.... για αυτό και εγώ γύρισα στο s5 και ησυχασα....... Δεν νοείται κινητό του 2015 να μην σε βγάζει μια μέρα για να μπορείς να δουλέψεις και να το χαρείς...... Αν το m9 είχε έστω λίγο καλύτερη μπαταρία θα το είχα πάρει είδη.... Αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα μπω πάλι σε περιπέτειες.....

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.... για αυτό και εγώ γύρισα στο s5 και ησυχασα....... Δεν νοείται κινητό του 2015 να μην σε βγάζει μια μέρα για να μπορείς να δουλέψεις και να το χαρείς...... Αν το m9 είχε έστω λίγο καλύτερη μπαταρία θα το είχα πάρει είδη.... Αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα μπω πάλι σε περιπέτειες.....

 

Η μόνη πρόοδος ουσιαστικα στα high end του 15 ειναι στην κάμερα κυρίως σε s6/G4 και σε δεύτερο λόγο το P8.

Σε ολα υπόλοιπα πουθενά δεν υστερούν οι περσινές ναυαρχίδες(εξαιρεση το G3 που ηταν η χειρότερη περσινή ναυαρχίδα)που σε κάποιους τομείς αποδίδουν καλύτερα πχ αυτονομια η feature.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την αναβάθμιση σε 5.1; Ποιες περιοχές την έχουν παρει; Επειδή σε μενα με γερμανική συσκευή ακόμα δεν έχει έρθει!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για μένα με το Μ7 που θέλω HTC από Σεπτέμβριο να προτιμήσω το Μ8; Είναι όντως τόσο τραγική η μπαταρία του Μ9;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και πεφτει αρκετά η μπαταρία του Μ7 μου πλέον γι αυτό σκέφτομαι καινούργιο με το καινούργιο συμβόλαιο. Αν ήταν καινούργια η μπαταρία θα το κρατούσα χρόνια, το θεωρώ μακράν πιο όμορφο από τα επόμενα και με καλύπτει 100%.

Οπότε αν έπρεπε να πάρω ένα HTC τώρα ποιο από τα 2; Δε θέλω κι εγώ Galaxy s6...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και πεφτει αρκετά η μπαταρία του Μ7 μου πλέον γι αυτό σκέφτομαι καινούργιο με το καινούργιο συμβόλαιο. Αν ήταν καινούργια η μπαταρία θα το κρατούσα χρόνια, το θεωρώ μακράν πιο όμορφο από τα επόμενα και με καλύπτει 100%.

Οπότε αν έπρεπε να πάρω ένα HTC τώρα ποιο από τα 2; Δε θέλω κι εγώ Galaxy s6...

Φέτος η χρονιά είναι τραγική για αγορά. Οποίο από τα 2 κι αν διαλέξεις δε θα μπορείς να πεις ότι πήρες κάτι που τελικά να αξίζει τον κόπο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και πεφτει αρκετά η μπαταρία του Μ7 μου πλέον γι αυτό σκέφτομαι καινούργιο με το καινούργιο συμβόλαιο. Αν ήταν καινούργια η μπαταρία θα το κρατούσα χρόνια, το θεωρώ μακράν πιο όμορφο από τα επόμενα και με καλύπτει 100%.

Οπότε αν έπρεπε να πάρω ένα HTC τώρα ποιο από τα 2; Δε θέλω κι εγώ Galaxy s6...

 

Γιατί δεν προχωράς σε αντικατάσταση μπαταρίας;

Πάντως με το m8 θα δεις σίγουρα καλύτερη αυτονομία από το m7.

Η αν θες αλλαγή παράστασης με φετινή πρόταση,το G4 είναι πιο εξαιρετική περίπτωση αν δεν μπορείς να περιμένεις το m10 σε 6-7μήνες που θα βγει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και πεφτει αρκετά η μπαταρία του Μ7 μου πλέον γι αυτό σκέφτομαι καινούργιο με το καινούργιο συμβόλαιο. Αν ήταν καινούργια η μπαταρία θα το κρατούσα χρόνια, το θεωρώ μακράν πιο όμορφο από τα επόμενα και με καλύπτει 100%.

Οπότε αν έπρεπε να πάρω ένα HTC τώρα ποιο από τα 2; Δε θέλω κι εγώ Galaxy s6...

 

Αλλαξε μια μπαταρια... Θα ξενερωσεις αν σκασεις λεφτα για καποιο απο τα δυο και οι αλλαγες που θα δεις, σχεδον δεν θα φαινονται μετα απο λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζεις μπαταρία σε unibody συσκευή; Δε θα κοστίσει όσο ένα καινούργιο Μ7;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήμουν κάτοχος m7 και m8. Περίμενα πως και πως την άφιξη του m9 όμως η απογοήτευση ήταν μεγάλη λόγω του πανομοιότυπου σχεδιασμού και της κακής κάμερας. Στράφηκα λοιπόν στο s6. Ύστερα από τρεις μήνες χρήσης μπορώ να πω ότι πέραν της ομολογουμενως εξαιρετικής κάμερας του, η εμπειρία χρήσης δε συγκρίνεται με της σειράς one. Ξέρω τα review του m9 είναι κακά κυρίως λόγω της κάμερας όμως ο ήχος, η ποιότητα κατασκευής και η ομαλή ροή του ui των one δε συγκρίνεται με το s6.

Παρεμπιπτόντως ενδιαφέρομαι για ανταλλαγή του s6 με m9 αλλά δε βρίσκω το τμήμα των αγγελιών του forum. Μπορεί κάποιος να μου το υποδείξει η να δηλώσει το ενδιαφέρον του για την ανταλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

@morfini καλησπερα για να δεις την ενοτητα με τις αγγελιες θα πρεπει να εχεις απο 150 post και πανω

αλλιως δεν τις βλεπεις.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζεις μπαταρία σε unibody συσκευή; Δε θα κοστίσει όσο ένα καινούργιο Μ7;

 

Άν θυμάμαι καλά , παίρνουν γύρω στα 45 ευρώ όλα μαζί . Καινούρια μπαταρία και εργατικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δουλέψει όλα τα flagships φέτος ξέρει ότι η εμπειρία χρήσης του htc m9 & lg g4 είναι ένα επίπεδο πάνω από του s6......το s6 έχει άθλιο multitasking και κακή μπαταρία, εμφανώς χειρότερη από τα άλλα 2. Επίσης δεν συμφωνώ ότι έχουμε μέτρια χρονιά για τα υπερκινητά φέτος, το m9 είναι καλύτερο από το σχεδόν άριστο m8 , και το g4 είναι 2 επίπεδα πάνω από το g3...καθώς και το s6 είναι καλύτερο σε όλα εκτός μπαταρίας από το s5.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δουλέψει όλα τα flagships φέτος ξέρει ότι η εμπειρία χρήσης του htc m9 & lg g4 είναι ένα επίπεδο πάνω από του s6......το s6 έχει άθλιο multitasking και κακή μπαταρία, εμφανώς χειρότερη από τα άλλα 2. Επίσης δεν συμφωνώ ότι έχουμε μέτρια χρονιά για τα υπερκινητά φέτος, το m9 είναι καλύτερο από το σχεδόν άριστο m8 , και το g4 είναι 2 επίπεδα πάνω από το g3...καθώς και το s6 είναι καλύτερο σε όλα εκτός μπαταρίας από το s5.

Το s6 και το G4 φαίνονται εξαιρετικά διότι μάπα ήταν οι προκάτοχοι τους(s5-G3) ενώ το m9 έχει ένα σχεδόν άριστο m8 που βάση τιμής προ capital control ήταν και άριστη value for money πρόταση.

Κυρίως τα φετινά κινητά υπερέχουν στον τομέα κάμερα αποκλειστικά,άντε πες και στην GPU αν θέλει κάποιος να παίζει τα τελευταία παιχνίδια σε πιο υψηλά γραφικά αλλά που θα θέλει 3 φορές την ημέρα φόρτιση :lol:)

Πουθενά άλλου σε σχέση με τα περσινά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το ίδιο σκεπτικό περί μετριων ναυαρχιδων σκέφτομαι να πουλήσω το m8 μου και να ξεχειμωνιασω με κανένα 6αρι δεδομένου ότι το ios 9 θα φέρει χρήσιμες αλλαγές που μέχρι στιγμής υπήρχαν στο ανδροιδ και να ξανα γυρίσω και στα μήλα από εποχές 4αριου

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι έντονα τον τελευταίο καιρό και γω να αλλάξω το m8 με ένα iPhone 6 αλλά μου κάθονται βαριά τα +400 ευρώ που θα πρέπει να δώσω γιατί η μόνη έκδοση που θα με εξυπηρετουσε είναι τα 64gb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...