Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεώρησα το πρώτο ποστ σου ειρωνικό. Για το "υπέροχο φόρουμ" τις απαντήσεις των μελών και όλα αυτά. Αν έκανα λάθος με συγχωρείς.

Φιλικά.

 

Ο.κ. φιλε geofil. No problem:) :) :) :)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η ΟΤΕΝΕΤ ολοκλήρωσε την αναβάθμιση των ταχυτήτων πρόσβασης στο Internet με τις υπηρεσίες ADSL.

Πλέον, όλοι οι συνδρομητές των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL έχουν διπλάσια ταχύτητα πρόσβασης στο Internet, ενώ οι μηνιαίες χρεώσεις παραμένουν σταθερές.

 

Μόλις μου ήρθε απο την εταιρία!!

Link to comment
Share on other sites

Paides exw kapoies apories.

Exw edw kai 15 mhnes to ondsl me 384.Thelw na to anavathmisw kai na valw 1024.Kserei kaneis ti diadikasies prepei na kanw?Kai to vasikotero proketai na meinw katholou xwris internet?Giati enas gnwstos ekane anavathmish me th forthnet apo 384 se 1024 kai synexise na exei kanonika internet

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Paides exw kapoies apories.

Exw edw kai 15 mhnes to ondsl me 384.Thelw na to anavathmisw kai na valw 1024.Kserei kaneis ti diadikasies prepei na kanw?Kai to vasikotero proketai na meinw katholou xwris internet?Giati enas gnwstos ekane anavathmish me th forthnet apo 384 se 1024 kai synexise na exei kanonika internet

 

 

Οχι φιλε lebe,δεν προκειτε να μεινεις ουτε μια ωρα απο ιντερνετ.Απλα τους παιρνεις τηλ και σου στελνουν με μειλ ή φαξ την αιτηση,την συμπληρωνεις,την στελνεις πισω και εισαι οκ.

Τουλαχιστον αυτο εγινε με μενα που αναβαθμισα σε 512;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ζήτησα την αναβάθμιση μέσω τηλεφώνου. Ούτε αιτήσεις, ούτε τίποτα...

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η ΟΤΕΝΕΤ ολοκλήρωσε την αναβάθμιση των ταχυτήτων πρόσβασης στο Internet με τις υπηρεσίες ADSL.

Πλέον, όλοι οι συνδρομητές των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL έχουν διπλάσια ταχύτητα πρόσβασης στο Internet, ενώ οι μηνιαίες χρεώσεις παραμένουν σταθερές.

 

Μόλις μου ήρθε απο την εταιρία!!

Αυτό έγινε αυτόματα ή έκανες κάποια αίτηση;

Σου ήρθε με email?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε αυτόματα ή έκανες κάποια αίτηση;

Σου ήρθε με email?

Αν διπλασίασαν και αυτούς που πήραν τα 1024 με 26€ το μήνα τότε πραγματικά ήρθαν τα πάνω-κάτω στην αγορά και πρέπει να απαντήσει η Vivodi άμεσα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Η Otenet λέει:

 

Η ΟΤΕΝΕΤ ανακοίνωσε ότι είναι έτοιμη να παρέχει αναβαθμισμένες ταχύτητες σύνδεσης στο Internet των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL θα έχουν τη δυνατότητα σύνδεσης στο Internet με τις νέες αναβαθμισμένες ταχύτητες μόλις ολοκληρωθεί η αντίστοιχη αναβάθμιση των υποδομών (DSLAMs) του ΟΤΕ [OTEr.AT] Σχετικά άρθρα στην περιοχή τους. Η ΟΤΕΝΕΤ διευκρινίζει ότι ουδεμία μεταβολή θα επέλθει στις μηνιαίες χρεώσεις τους και ουδεμία αλλαγή απαιτείται στον εξοπλισμό που διαθέτουν οι συνδρομητές.

 

Απλώς με προβληματίζει το υφιστάμενοι.

Εγώ έχω εξεταστική που έχει ήδη αρχίσει και τελειώνει 10-10 και δεν θέλω dsl τώρα γιατί δεν παίζει να διαβάσω..

Έτσι σκέφτομαι να κάνω την αίτηση τέλη Σεπτέμβρη.

Αν όμως έχει ήδη διπλασιαστεί το dslam μου, θα έχει διπλασιάσει κι η Otenet τις ταχύτητες πρόσβασης και μετά εγώ σαν μη υφιστάμενος χρήστης κατά την διάρκεια thw αναβάθμισης δεν θα έχω και διπλάσια ταχύτητα..

 

Έτσι είναι ή θα βάλω απλούστατα ondsl kit και θα έχω απευθείας 2 Μb?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Η Otenet λέει:

 

 

 

Απλώς με προβληματίζει το υφιστάμενοι.

Εγώ έχω εξεταστική που έχει ήδη αρχίσει και τελειώνει 10-10 και δεν θέλω dsl τώρα γιατί δεν παίζει να διαβάσω..

Έτσι σκέφτομαι να κάνω την αίτηση τέλη Σεπτέμβρη.

Αν όμως έχει ήδη διπλασιαστεί το dslam μου, θα έχει διπλασιάσει κι η Otenet τις ταχύτητες πρόσβασης και μετά εγώ σαν μη υφιστάμενος χρήστης κατά την διάρκεια thw αναβάθμισης δεν θα έχω και διπλάσια ταχύτητα..

 

Έτσι είναι ή θα βάλω απλούστατα ondsl kit και θα έχω απευθείας 2 Μb?

Αντί να σκας δεν κάθεσαι να διαβάσεις καλύτερα; :p

Όλες αυτές οι υποθέσεις έχουν καταντήσει πολύ κουραστικές.

Υπομονή λίγες εβδομάδες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω conn-x modem-router. Μόλις είδα πως μου το ενεργοποίησαν. Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιον αριθμό πρέπει να βάλω στα dial-up properties για να συνδεθώ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παίδες μόλις τώρα η σύνδεση μου από 512 έγινε 1024 :D

Έγινε όντως η αναβάθμιση των γραμμών δεν ήταν παραμύθι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω conn-x modem-router. Μόλις είδα πως μου το ενεργοποίησαν. Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιον αριθμό πρέπει να βάλω στα dial-up properties για να συνδεθώ;

Dial up properties ;;;;

Πας στο http://speedtouch.lan και εκεί θα κάνεις τις ρυθμίσεις.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι ρούτερ δε θα' πρεπε να μπαίνω στο ίντερνετ ανοίγωντας τον explorer;
Link to comment
Share on other sites

geia xara se olous

gia na katalabo ego exo dsl 384 conx apo ton ioulio kai einai aoristou xronou me 6 mini desmeusi mporo na kano anabathmisi kai pos? tha pao diladi sta 768 me ta idia lefta pou plirono i de ginetai logo desmeusis

euxaristo ek ton proteron:D

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι ρούτερ δε θα' πρεπε να μπαίνω στο ίντερνετ ανοίγωντας τον explorer;

Ναι. Αρκεί να έχεις κάνει σωστά τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αρκεί να έχεις κάνει σωστά τις ρυθμίσεις.
Μήπως ο φίλος εννοεί σαν

user name otenet@otenet.gr και

password otenet

Εγώ έτσι μπήκα και μετά έκανα τις ρυθμίσεις;)

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

kalispera.exo to on dsl bundle sta 1024 kai eno mexri tora edo kai 5 mines eixa downloads pou eftanan ta 120-130 kb to deuterolepto tora exo maximum 80 stin kaliteri periptosi.mipos antimetopizei kai kanenas allos to idio provlima?euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες έγινε και η δικιά μου σύνδεση από 384 στα 768!

Χωρίς καμιά ειδοποίηση!

Απλά Κυριακή βράδυ μπήκα με 384 και Δευτέρα με 768.

Αν και πρακτικά δεν μου φάνηκε και φοβερή η διαφορά.:O

Θεσσαλονίκη περιοχή Ντεπώ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα (Θεσ/νικη-Χαριλαου) απο 1024 σε 2048.Και τωρα μπορω να πω οτι εχω αληθινη 1024 μιας και κατεβαζω με 130ΚΒ/sec.Δεν ξερω αν θα βελτιωθει η κατασταση στη συνεχεια παντως 2048 δεν ειναι.Anyways,τουλαχιστον τωρα παιρνω αυτο για το οποιο πληρωνω :)
Link to comment
Share on other sites

Eγώ με 512 κατέβαζα συνήθως με 20-30 Κbps, σπανιότερα δε γύρω στα 40...Πρόσφατα κατεβάζω με 70-85 Κbps και δεν μου έχει έρθει e-mail για αναβάθμιση....:O
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω onDSL Kit Wireless μόνο και μόνο για ασύρματο Internet! Μήπως συμφέρει να πάρω κάποιο άλλο πακέτο (π.χ. DSL Cube) και να αγοράσω μετά ένα ασύρματο modem?

 

Επίσης, δεν έχω καταλάβει ακόμα πως θα συνδεθεί και θα λειτουργεί το ασύρματο modem... Συνδέεται απλά στη γραμμή και απο κεί στέλνει στο Laptop ή μπαίνει με USB στο Laptop σε μόνιμη βάση?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω onDSL Kit Wireless μόνο και μόνο για ασύρματο Internet! Μήπως συμφέρει να πάρω κάποιο άλλο πακέτο (π.χ. DSL Cube) και να αγοράσω μετά ένα ασύρματο modem?

 

Επίσης, δεν έχω καταλάβει ακόμα πως θα συνδεθεί και θα λειτουργεί το ασύρματο modem... Συνδέεται απλά στη γραμμή και απο κεί στέλνει στο Laptop ή μπαίνει με USB στο Laptop σε μόνιμη βάση?

Νομίζω ότι περισσότερο συμφέρει το ADSL in a Box Plus για Wireless από το Κιτ της OTEnet.

Ωστόσο, αν σε καλύπτει η Vivodi με το δικό της δίκτυο, συνιστώ να πάρεις DSL Cube και να αγοράσεις Wireless router. Θα σου κοστίσει περισσότερο αρχικά αλλά θα έχεις καλύτερη υπηρεσία και μακροπρόθεσμα καλύτερες τιμές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...