Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΩ ΜΕ USB ΟΠΩΣ ISDN,ΤΩΡΑ ΜΕ ADSL KAI ΠΩΣ ???ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΟΤΕ(ΝΕΤΜΟDE) ME ΤΟ PC???H ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΛΩΔΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ SPLITTERS???PLEASE HELP!!!:confused: :confused: :confused:

δες φιλε μου και τον οδηγο του lewton να παρεις μια ιδεα ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=54752

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλά εε!! το mule μαμάει αυτή τη στιγμή τώρα 3.30 την κυριακή (θεωρώ οτι είναι ώρα αιχμής...) έχω σταθερή ταχύτητα 32 με 35!! και με πλοήγηση μαζί!

 

το έχω αφήσει απο εχθές ανοιχτό, περίπου 22 ώρες και έχει κατεβάσει 2.4gb!

δεν ξέρω τι λέτε εσείς για την otenet πάντως εμένα πετάει!

 

το recieve στο κουτάκι του connex είναι κολλημένο στο 383-384.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

2 είχα εκείνη τη στιγμή το ένα 29 και το άλλο 6kb/s.

ναι το sagem έχω, απο το πακέτο του Connex

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μάθω κάτι: Το modem που έχει το ondsl kit συνδέεται στην usb ή στην Ethernet θύρα του υπολογιστή? Ευχαριστώ.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μάθω κάτι: Το modem που έχει το ondsl kit συνδέεται στην usb ή στην Ethernet θύρα του υπολογιστή? Ευχαριστώ.:wacko:

 

 

Στη usb.

Link to comment
Share on other sites

2 είχα εκείνη τη στιγμή το ένα 29 και το άλλο 6kb/s.

ναι το sagem έχω, απο το πακέτο του Connex

 

σε ποια περιοχή είσαι?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Στη usb.

 

 

Και κάτι άλλο, η USB θύρα του υπολογιστή πρέπει να είναι USB 2.0 ή γινεται και σε USB 1.0 να λειτουργήσει το μόντεμ ? Ρωτάω γιατί έχω USB 1.0 στο υπολογιστή μου... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, η USB θύρα του υπολογιστή πρέπει να είναι USB 2.0 ή γινεται και σε USB 1.0 να λειτουργήσει το μόντεμ ? Ρωτάω γιατί έχω USB 1.0 στο υπολογιστή μου... Ευχαριστώ.

 

 

Νομίζω ότι θέλει 1.1 και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με το πακετο αυτο της Otenet ondsl kit ρε παιδια?

γνωριζει καποιος το modem που περιλαμβανει μεσα το πακετο ποιας εταιριας ειναι?

Σκεφτομαι να ακολουθησω τα βηματα μου για τον ΟΤΕ

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ON LINE ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ON DSL HOME 384/128 CONN-X ΜΕ MODEM/ROUTER SPEED TOUCH 530, ΑΠΟ ΟΤΕSHOP ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ SPEED TOUCH ΑΛΛΑ ΤΟ TELINDUS ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ MODEM ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΥΤΗ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Η ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΟΛΟΣ.:confused:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ, ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ ....ΚΑΛΑ!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

Η ΟΤΕnet δεν πρόσφερει άλλο προσφορά με Wireless router στο κιτ της?

 

Όχι (προς το παρόν :p )

 

ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ

 

Καμια εβδομάδα δεν νομίζω να έχουν πολλές αιτήσεις Βόλο.

 

γνωριζει καποιος το modem που περιλαμβανει μεσα το πακετο ποιας εταιριας ειναι?

 

Sagem F@st 800 (pstn) 840 (isdn) ,ένα απλό usb modem των 17 ευρώ είναι.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός έχει στην pre order list του το wireless οndslKit με wifi router και τιμή από 100 εώς 150 ευρώ.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ Ε-ΜULE ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΛΟ DOWNLOAD???EXΩ ΓΡΑΜΜΗ 512 ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΜΕ 21:cry: .ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ PASSWORD ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΟDEM FORTHNET.

ΣΕ ΠΟΙΟ SITE MΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ??:O

THANKS!!! :blink:

Your connection is: 447 Kbps or 0.4 Mbps

You Downloaded at: 55 kB/s

You are running: 8 times faster than 56K and can Download 1 megabyte in 18.62 second(s)

Diagnosis ^info^: Looks Great : 19.2 % faster than the average for host (forthnet.gr)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πείτε μου, εγώ τώρα πως πρέπει να αντιδράσω... ! :worry:

Τον προηγουμενο μηνα αγόρασα το kit και έστειλα τα απαραίτητα χαρτιά στην otenet.

Με πήραν τηλ μετά από δύο μέρες για να μου πουν ότι τα έλαβαν, ότι όλα θα είναι ετοιμα σε 12 εργασιμες και πως τότε θα με καλούσαν πάλι για να μου δώσουν κωδικούς. Τότε ήταν 1 Φεβρουαρίου και ακόμα περιμένω σήμερα 2 Μαρτίου!!

Έχω πάρει 2 φορές το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και έχω βρίσει τις τηλεφωνήτριες, οι οποίες αφ'ενός δεν ήξεραν να μου πουν τίποτα παραπάνω από το ότι "βλέπουν στον υπολογιστή ότι η αίτηση μου είναι στο τελευταίο στάδιο" και αφ'ετερου πως το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω... Και το φωτάκι στο μόντεμ σβηστό!!! :wacko:

Το συνηθίζουν αυτό στην otenet;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πείτε μου, εγώ τώρα πως πρέπει να αντιδράσω... ! :worry:

Τον προηγουμενο μηνα αγόρασα το kit και έστειλα τα απαραίτητα χαρτιά στην otenet.

Με πήραν τηλ μετά από δύο μέρες για να μου πουν ότι τα έλαβαν, ότι όλα θα είναι ετοιμα σε 12 εργασιμες και πως τότε θα με καλούσαν πάλι για να μου δώσουν κωδικούς. Τότε ήταν 1 Φεβρουαρίου και ακόμα περιμένω σήμερα 2 Μαρτίου!!

Έχω πάρει 2 φορές το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και έχω βρίσει τις τηλεφωνήτριες, οι οποίες αφ'ενός δεν ήξεραν να μου πουν τίποτα παραπάνω από το ότι "βλέπουν στον υπολογιστή ότι η αίτηση μου είναι στο τελευταίο στάδιο" και αφ'ετερου πως το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω... Και το φωτάκι στο μόντεμ σβηστό!!! :wacko:

Το συνηθίζουν αυτό στην otenet;;

 

Welcome to πOTE club.

Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες (slots).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ένας γείτονας, ο οποίος παράγγειλε το connex μετά από μένα (!) , έχει adsl εδώ και 2 βδομάδες... Πως γίνεται αυτό; :mad:

Αλλά ακόμα και αν δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες, οι τηλεφωνήτριες δεν έπρεπε να το ξέρουν και να με ενημερώσουν; :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει...σημερα με πηραν τηλεφωνο απ'τον οτε στην αλλη γραμμη απ'αυτη που εχω το dsl (εχουμε 2 γραμμες) & μου ειπαν οτι κερδισα (!) 6 μηνες δωρεαν dsl με την conn-x.Φυσικα,δεν εχω λογο ν'αλλαξω τη φορθνετ,αλλα μου φανηκε περιεργο...ειναι πραγματικο "δωρο" ή μηπως αλλος ενας τροπος για ν'αρπαξουν πελατες?Εχει συμβει σε κανεναν αλλον?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει...σημερα με πηραν τηλεφωνο απ'τον οτε στην αλλη γραμμη απ'αυτη που εχω το dsl (εχουμε 2 γραμμες) & μου ειπαν οτι κερδισα (!) 6 μηνες δωρεαν dsl με την conn-x.Φυσικα,δεν εχω λογο ν'αλλαξω τη φορθνετ,αλλα μου φανηκε περιεργο...ειναι πραγματικο "δωρο" ή μηπως αλλος ενας τροπος για ν'αρπαξουν πελατες?Εχει συμβει σε κανεναν αλλον?:worry:

 

 

είναι η προσφορά του προπληρωμένου κονεξ που υπάρχει αυτή την περίοδο.

 

Είναι ακριβότερο από το αντίστοιχο πρόγραμμα της οτενετ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σήμερα έκανα την αίτηση από pstn σε Adsl και μου είπαν σε 3 μέρες θα είναι εντάξει και να τους πάρω τηλέφωνο να μου την συνδέσουν γιά να μην ξεμείνω,θα δούμε εάν ισχύη!!!!

Μιά ερώτηση,μου πρότεινε να συνδέσω το μόντεμ (sagem) και μόλις γίνει πράσινο το λαμπάκι της Adsl θα είναι εντάξει και τότε να τους πάρω τηλέφωνο γιά να την ενεργοποιήσουν καλώς μέχρι εδώ το θέμα είναι ότι μόνο με την line δέν ανάβει τίποτα (power) πρέπει να κάνω όλη την εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...