Jump to content

myphone POLL: Προτιμάτε stock Android ή custom UI?


one_tree_hill
 Κοινοποίηση

Προτιμάτε stock Android ή custom UI για το smartphone σας;  

897 members have voted

  1. 1. Προτιμάτε stock Android ή custom UI για το smartphone σας;

    • Προτιμώ stock Android
      546
    • Προτιμώ custom UI (αναφέρατε ποιο)
      331
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      20


Recommended Posts

Νομίζω ότι από όλα τα υπόλοιπα, αυτό της Sony είναι που βελτιώνει εμφανισιακά το καθαρό android χωρίς να διαφοροποιείται πολύ ως προς την απλότητα και συνεπώς κερδίζει την δική μου ψήφο αφού εκτός από αυτά, δεν βαραίνει και το τηλέφωνο.

(Βέβαια να πω την αλήθεια μετά το πέρασμα της πολωνικής λολιποπ στο Note3, το TW έγινε λιγότερο ανυπόφορο, να το πούμε κι αυτό)

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα προτιμούσα να είχα την δυνατότητα να διαλέξω απο το UI της κάθε εταιρίας και απο το stock σαν να αλλάζω skin στο android.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το stock android για λόγους ταχύτητας,από custom ui έχω ξεχωρίσει το Sense από βιντεο που έχω δει στο youtube και όχι από προσωπική χρήση.

Είναι πραγματικά τόσο γρήγορο και lagfree όσο φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

MIUI και απο μένα.

Κατι γινετε και με stock πλεον στη lollipop

αλλα κ miui σε lollipop θα ειναι καλυτερη...

Αμεσοτητα τυπου ios με ελευθερια android.

Δυστηχως με note 4, κολλησα στο Touchwiz λογο Spen.

Αν κ στη Lollipop δεν ειναι κακο (αν εξαιρεσουμε μερικα bugz που θα διορθωθουν)

σιγουρα καποιο αλλο ui θα αναδεικνυε περισσοτερο τα specs.

Ισος με το Touchwiz του S6 αλλαξουμε αποψη. ☺

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται προτιμώ το custom ui της LG. Είναι πανέμορφο και έρχεται να καλύψει τα άσχημα κενά του stock Android χωρίς να χρειάζεται να κατεβάσεις τις αμφίβολης για την ασφάλεια εφαρμογές τρίτων. Well done LG!
Link to comment
Share on other sites

Stock. Αν η google κλειδωνε το λειτουργικό της να μην το κάνει η κάθε εταιρεία σαν τα μούτρα της θα το προτιμούσα. Πέρνεις Samsung τούμπανο σε hardware και στη πράξη έχει γίνει μαντάρα από τις τροποποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμ το θέμα των αναβαθμίσεων? Άλλη πληγή πολλά δεν παίρνουν ποτέ όπως ένα vodafone 4g που το πήρα στο 4.2.3 και έχει μείνει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ζ3c και note3 μου αρεσαν πιο πολυ αλλα μετα απο λιγο καιρο οτι συσκευη και να πιασω αρχιζω τα πειραματα, οχι γιατι δε μου αρεσουν-βολευουν ετσι αλλα γιατι πιο πολυ μου αρεσουν τα πειραματα:) συνηθως με ασχημα αποτελεσματα:( αλλα μου αρεσει:D:D
Link to comment
Share on other sites

Guest micr0g

Αλλαξα ολες τις ναυαρχιδες τον τελευταιο χρονο,παντα ημουν fan της εμπειριας του stock android.

Δυστυχως αν δεν ειναι nexus η συσκευη και χρησιμοποιω custom android υπαρχουν υπερβολικα πολλα bugs.

Tελευταια ομως αλλαξα το Z3 για ενα M8,μπορω να πω πως ειναι η καλυτερη συσκευη που ειχα ποτε,με το καλυτερο λειτουργικο (Sense)

Παρολο που μπορω να του βαλω GPE (google play edition) παντα γυρναω στο ομορφο και ωριμο sense.

Link to comment
Share on other sites

Στοκ γιατί είναι ταχύτερο, ομαλότερο, ελαφρύτερο, ομορφότερο και αναβαθμίζεται άμεσα.
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η απλότητα και η εμφάνιση του stock πολύ παραπάνω απ'ότι τα διάφορα custom , αλλά από την άλλη υπάρχουν χρήσιμες προσθήκες που πολλές φορές προσθέτουν οι κατασκευαστές για να αναδείξουν κάποια χαρακτηριστικά των συσκευών τους. Έχω note 4 και είμαι ευχαριστημένος με αυτά που χρησιμοποιώ εγώ, αλλά η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα έστω μια πιο stock εμφάνιση. Για εντελώς stock ομως θα έχανα ευκολίες του spen κλπ. Οπότε τα πάντα είναι θέμα προτεραιοτήτων και προσωπικού γούστου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Custom, θέλω όσο δυνατόν μικρότερη χρήση ram και όχι stock εφαρμογές, να μπορώ Να το προσαρμοσω στα γούστα μου.

Πάντως από stock το HTC sense και το miui είναι πολύ καλοστημενα

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλα τα ui θα έλεγα miui και sense ειναι τοπ. Η ομορφιά όμως έρχετε οταν κάνεις και εσύ τις δικές σου παραμετροποιήσεις. Εμένα μου φαίνετε δύσκολο να δουλέψω χωρις start - app menu addon οπως το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abcOrganizer και εναν καλο lancer οπως ο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex.key.getjar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα custom. Γιατί ο ανταγωνισμός μεταξύ των εταιριών βελτιώνει τις δυνατότητες που μας προσφέρονται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...