Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Συγγνώμη το DSLphone δε δέχεται κλήσεις? Εγώ νόμιζα πως δέχεται... Μήπως έχει η γραμμή πρόβλημα? Αν ναι, ποιο είναι αυτό???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas_pav (12 Νοέ. 2004 , 23:15)

 

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Συγγνώμη το DSLphone δε δέχεται κλήσεις? Εγώ νόμιζα πως δέχεται... Μήπως έχει η γραμμή πρόβλημα? Αν ναι, ποιο είναι αυτό???

 

 

Το πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις υπάρχει στην επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (12 Νοέ. 2004 , 18:59)

 

Καμία κλήση δε μπορείς να δεχτείς; :confused:

Και γιατί δεν το έχεις πει τόσο καιρό στο forum;

 

 

Nada! FORTHnet, OTE, Cosmote, άλλους εναλλακτικους. Cant get through!

Γιατί δε το είχα πει? Ε δε ξέρω! Στο ADSLgr συνήθως τα ποστάρω αυτά...:p

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas_pav (12 Νοέ. 2004 , 23:15)

Wirelessly posted (NEC N410i)

Συγγνώμη το DSLphone δε δέχεται κλήσεις? Εγώ νόμιζα πως δέχεται... Μήπως έχει η γραμμή πρόβλημα? Αν ναι, ποιο είναι αυτό???

όπως είπα στο προηγούμενο μύνημά μου:

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (12 Νοέ. 2004 , 17:51)

... το πρόβλημα αυτό με την επαρχία ...

-off topic-

Καλά valerio από πότε είσαι Sunderland? :eek:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν από ΟΤΕ δε μπορείς να καλέσεις DSLphone στην επαρχία; :confused: :worry:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (13 Νοέ. 2004 , 00:49)

 

Ούτε καν από ΟΤΕ δε μπορείς να καλέσεις DSLphone στην επαρχία; :confused: :worry:

 

Όχι. Δοκίμασα από Καλαμάτα αρχές Οκτώβρη για 211-... αλλά τζίφος....

Αν ισχύει γενικά για επαρχία είναι μεγάλη μ@@@κία... :down:

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr (12 Νοέ. 2004 , 23:55)

 

Το πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις υπάρχει στην επαρχία.

 

από περιέργεια, πώς εξηγείται τεχνικά αυτό; :confused:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι οι διάφορες εταιρίες (ΟΤΕ, κλπ) δεν έχουν κάνει τις απαραίτητες ενέργεις ώστε να μπορούν να καλέσουν νούμερα του τύπου 2723-1-xxxxx.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος frafra (13 Νοέ. 2004 , 01:19)

 

Όχι. Δοκίμασα από Καλαμάτα αρχές Οκτώβρη για 211-... αλλά τζίφος....

Αν ισχύει γενικά για επαρχία είναι μεγάλη μ@@@κία... :down:

 

 

Τελείως άσχετο, μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι λέμε τόση ώρα.

Νούμερα Vivodi Αθήνας (211750xxxxx) μπορείς να καλέσεις κανονικά από ΟΤΕ (όπου κι αν είσαι) νούμερα όπως το παραπάνω δε μπορείς.

Προφανώς αυτό που πήρες δεν υπάρχει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες έχω εδώ και 1 εβδομάδα 256/128 dsl εξολοκληρου από vivodi στη Λάρισα.Θεωρητικά θα έπρεπε να κατεβάζω με 32 ΚΒ αλλά δεν έχω ξεπεράσει ποτέ τα 26.Θα πρέπει να νιώθω τυχερός ή έχω κάθε δικαίωμα να διαμαρτυρηθώ??Ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ με το email που μου παρέχουν,δοκίμασα μήπως βγάλω άκρη την Τρίτη από το τηλέφωνο αλλά μου είπε ένας ότι δεν έχω ακόμα συνδεθεί στο Ιντερνετ και ότι θα έρθει τις επομενές μέρες ένας Τεχνικός να μου το συνδέσει ή κατι τέτοιο περίπου!!!Δεν ήξερα τι και πώς να του απαντήσω(ή βλάκας ήταν ή τελείως άσχετος) γιαυτό του είπα ένα ευχαριστώ και το έκλεισα.Εννοείται πως εγω συνδέθηκα στο Ιντερνετ με το που πήρα το μόντεμ,δηλ. το προηγούμενο Σάββατο.Το τί γίνεται ειλικρινά δεν ξέρω!Αν τωρα εγώ στους υπολογιστές φαίνομαι σαν να μην έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση δεν με χαλάει καθόλου αφού θα μπαίνω τσάμπα!!Αν ομώς γίνεται κάτι άλλο και υπάρχει πρόβλημα με το email μου,κάτι που το συμβόλαιο το περιλαμβάνει στη σύνδεση μου τότε???
http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (13 Νοέ. 2004 , 00:42)

Nada! FORTHnet, OTE, Cosmote, άλλους εναλλακτικους. Cant get through!

Γιατί δε το είχα πει? Ε δε ξέρω! Στο ADSLgr συνήθως τα ποστάρω αυτά...:p

Μια και σκέφτομαι να βάλω Vivodi σε κάννα μήνα για να εκμεταλευτώ ADSL+VoDSL το πρόβλημα αυτό ξέρει κανείς αν πρόκειται να λυθεί σύντομα;

 

-off topic-

Καλά valerio από πότε είσαι Sunderland? :eek:

-off topic κι εγώ-

Από 23/9/2003 μέχρι 23/6/2003 και θα ανέβω πάλι σε 16 μέρες περίπου να παραδώσω την πτυχιακή για το MSc. Είσαι Sunderland κι εσύ;

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι λένε μέσα στο μήνα, αλλά το τι λένε είναι άλλο θέμα....

 

silver82, εγώ στην αρχή κατέβαζα με 32άρες! Τίγκα! Τώρα και εγώ έχω πέσει γύρω στα 26-28. Dunno...

 

-off topic-

lol! Not anymore! 13/9/2003->μέρα της λύτρωσης. Μέρα σταθμός! Από το '98 ήμουν πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silver82 (13 Νοέ. 2004 , 04:36)

 

ρε παίδες έχω εδώ και 1 εβδομάδα 256/128 dsl εξολοκληρου από vivodi στη Λάρισα.Θεωρητικά θα έπρεπε να κατεβάζω με 32 ΚΒ αλλά δεν έχω ξεπεράσει ποτέ τα 26.

 

To ότι θα έπρεπε να κατεβάζεις με 32 που το βρήκες; Δες αυτό το thread, και θα καταλάβεις ότι η μέγιστη σε DSL 256/128 είναι 27kb/s, άρα με τα 26 πρέπει να είσαι πολύ ευχαριστημένος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο CC που πήρα τηλέφωνο (ως υποψήφιος πελάτης) μου είπανε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την κλήση σε αριθμούς Vivodi ούτε στην επαρχία και ειδικά από ΟΤΕ.
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (13 Νοέ. 2004 , 11:05)

 

Πάντως στο CC που πήρα τηλέφωνο (ως υποψήφιος πελάτης) μου είπανε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την κλήση σε αριθμούς Vivodi ούτε στην επαρχία και ειδικά από ΟΤΕ.

 

 

ΑΧαχχαΧΑχαΧΑαχΧΑαχΑΧΧΑχαΑΧχαΧΑχαΧΑ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Να σου δώσω τον αριθμό μου να τους πεις, "για πάρτε σας παρακαλώ σε αυτό τον αριθμό να δείτε, συνδέεστε?" :whistle:

 

Πάντως δε λέω, ψαρώνω κόσμο με τον αριθμό του σταθερού που είναι 2811. 'Εχω ακούσει διάφορα :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (13 Νοέ. 2004 , 11:05)

 

Πάντως στο CC που πήρα τηλέφωνο (ως υποψήφιος πελάτης) μου είπανε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την κλήση σε αριθμούς Vivodi ούτε στην επαρχία και ειδικά από ΟΤΕ.

 

Μάλλον επειδή το cc έχει κυρίως στο νου του το άλλο πρόβλημα, ότι δεν μπορείς να καλέσεις νούμερα vivodi από άλλου εναλλακτικούς γιατί δεν έχει γίνει ακόμα η διασύνδεση.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (13 Νοέ. 2004 , 13:34)Μάλλον επειδή το cc έχει κυρίως στο νου του το άλλο πρόβλημα, ότι δεν μπορείς να καλέσεις νούμερα vivodi από άλλου εναλλακτικούς γιατί δεν έχει γίνει ακόμα η διασύνδεση.

 

Μια φορά από τηλέφωνο ΟΤΕ από Χανιά τον Cue στο Ηράκλειο δεν μπορώ να τον καλέσω "Η σύνδεση με τον συνδρομητή που καλέσατε δεν είναι εφικτή"

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (13 Νοέ. 2004 , 14:00)

 

Μια φορά από τηλέφωνο ΟΤΕ από Χανιά τον Cue στο Ηράκλειο δεν μπορώ να τον καλέσω "Η σύνδεση με τον συνδρομητή που καλέσατε δεν είναι εφικτή"

 

 

το κουφο θα ειναι οταν δεν θα μπορεσεις να καλεσεις απο τηλεφωνο vivodi στην Αθηνα σε τηλεφωνο vivodi στην επαρχια - εκει θα ριξω πολυ γελιο

 

Αληθεια το εχει δοκιμασει κανεις? :confused:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (13 Νοέ. 2004 , 14:37)

 

το κουφο θα ειναι οταν δεν θα μπορεσεις να καλεσεις απο τηλεφωνο vivodi στην Αθηνα σε τηλεφωνο vivodi στην επαρχια - εκει θα ριξω πολυ γελιο

 

Αληθεια το εχει δοκιμασει κανεις? :confused:

 

 

Καλό.

Παρακαλούμε 2 εθελοντές (έναν με DSLphone στην Αθήνα και έναν στην επαρχία) να κάνουν μια απόπειρα και να μας πουν τι έγινε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silver82 (13 Νοέ. 2004 , 04:36)

 

ρε παίδες έχω εδώ και 1 εβδομάδα 256/128 dsl εξολοκληρου από vivodi στη Λάρισα.Θεωρητικά θα έπρεπε να κατεβάζω με 32 ΚΒ αλλά δεν έχω ξεπεράσει ποτέ τα 26.Θα πρέπει να νιώθω τυχερός ή έχω κάθε δικαίωμα να διαμαρτυρηθώ??Ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ με το email που μου παρέχουν,δοκίμασα μήπως βγάλω άκρη την Τρίτη από το τηλέφωνο αλλά μου είπε ένας ότι δεν έχω ακόμα συνδεθεί στο Ιντερνετ και ότι θα έρθει τις επομενές μέρες ένας Τεχνικός να μου το συνδέσει ή κατι τέτοιο περίπου!!!Δεν ήξερα τι και πώς να του απαντήσω(ή βλάκας ήταν ή τελείως άσχετος) γιαυτό του είπα ένα ευχαριστώ και το έκλεισα.Εννοείται πως εγω συνδέθηκα στο Ιντερνετ με το που πήρα το μόντεμ,δηλ. το προηγούμενο Σάββατο.Το τί γίνεται ειλικρινά δεν ξέρω!Αν τωρα εγώ στους υπολογιστές φαίνομαι σαν να μην έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση δεν με χαλάει καθόλου αφού θα μπαίνω τσάμπα!!Αν ομώς γίνεται κάτι άλλο και υπάρχει πρόβλημα με το email μου,κάτι που το συμβόλαιο το περιλαμβάνει στη σύνδεση μου τότε???

 

 

Το 26 μια χαρά είναι όπως είπε και ο aridgr.

Από σταθερότητα πώς πάει; Είσαι σταθερά πάνω από 25 στα downloads;

 

Όσο για το e-mail, απλά είναι τόσο κακό το web interface που δεν το έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά (βέβαια δεν είναι αυτό δικαιολογία).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (13 Νοέ. 2004 , 16:05)

 

Καλό.

Παρακαλούμε 2 εθελοντές (έναν με DSLphone στην Αθήνα και έναν στην επαρχία) να κάνουν μια απόπειρα και να μας πουν τι έγινε.

 

 

Αθηνα ειμαι εγω......οποιος απο επαρχια θελει ενα PM και το δοκιμαζουμε

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φυσικα συνεχιζω να εχω μια γραμμη που σε καμια περιπτωση δεν μπορει να θεωρηθει aDSL 256/128...

Ενταξει , ειχα προβλημα με το download , να καταλαβω οτι περα απο το μυαλο τους εχει "πηξει" και το κεντρο μου και δεν μου δινει ταχυτητα ...

Να κανω Upload ομως με 3kb/sec δεν το περιμενα .

 

Tα DSLphone δουλευουν σωστα μονο μεσα στην Αθηνα , και εκει οχι παντα , δεν μπορουν να καλεσουν σωστα και ολους τους αριθμους στην επαρχια .

Κανεις δεν μπορει να ενημερωσει τους πελατες (που πληρωνουν την οποιαδηποτε υπηρεσια) για το τι ακριβως μπορουν να κανουν με το DSLphone τους και τι οχι .

Χωρητικοτητα δεν εχουν και ακομα και αν εχουν ζητησει απο τον πΟΤΕ οπως ισχυριζονται νεα μισθωμενα κυκλωματα , γιατι δεν σταματουν τις νεες ενεργοποιησεις στις περιοχες που δεν μπορουν να καλυψου?

 

 

Ποσο σοβαρη θελει να λεει οτι ειναι μια εταιρεια οταν λειτουργει με την λογικη

"Ας τους κλεισω πελατες τωρα , και ασχολουμαι στην συνεχεια με το πως θα παρεχω αυτα που υποσχομαι και διαφημιζω" ???

 

Πραγματικα , τι ακριβως ειναι αυτο που μπορει να παρεχει σωστα και αξιοπιστα η Vivodi?

Και κυριως τι ειναι αυτο που μπορει να παρεχει σωστα και αξιοπιστα σε ολους τους συνδρομητες της ασχετως απο την περιοχη στην οποια βρισκονται και το σε ποια πολη της Ελλαδας?

Γιατι δεν ενημερωνει σωστα το κοινο και προτιμα να προσφερει σε ολους τις

"ιδιες" θεωρητικα υπηρεσιες γνωριζωντας ομως οτι δεν λειτουργουν παντου σωστα ???

 

 

Ποσο λαθος και μη αξιοπρεπεις αντιμετωπιση απεναντι στους πελατες της ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Άστα R.I.P.....ευτυχώς που το έχω πάρει στο χαλαρό αλλιώς....

Και όσο σκέφτομαι από την άλλη τον πΟΤΕ, λέω καλύτερα εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μιλαω με τον φιλτατο Cue μεσω DSL Phone, αρα παιζει :p
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Τουλάχιστον δουλεύει το DSLphone R.I.P.?? Εγώ προσωπικά θα τους τα έπριζα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μέχρι να το φτιάξουν και αν συνεχίζονταν πάνω από μήνα θα έκανα κάποια καταγγελία!! * Λέγοντας αυτα δεν παύω να περιμένω με ανηπομονεσία να με κάλυψη!!! :p (Φυσικά θα είναι ο 1ος που θα κάνω αίτηση! :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (13 Νοέ. 2004 , 17:20)

 

Τωρα μιλαω με τον φιλτατο Cue μεσω DSL Phone, αρα παιζει :p

 

 

Πάλι καλά.

Άρα Cue πες σε όλους τους γνωστούς σου να βάλουν DSLphone να μιλάτε φθηνότερα. :alien:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...