Jump to content

MLaiS M52 Hongmi Note


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το παρελαβα με android 5 και δεν δουλευαν με τπτ τα sms. του εκανα ota update και εγινε χειροτερα (χτυπουσαν στο ακυρο οι εφαρμογες). εκανα υποβαθμιση σε kitkat και ολα ειναι ΟΚ. θα περιμενω ακομα πριν ξαναδοκιμασω το γλυφιτζουρι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το παρελαβα με android 5 και δεν δουλευαν με τπτ τα sms. του εκανα ota update και εγινε χειροτερα (χτυπουσαν στο ακυρο οι εφαρμογες). εκανα υποβαθμιση σε kitkat και ολα ειναι ΟΚ. θα περιμενω ακομα πριν ξαναδοκιμασω το γλυφιτζουρι

 

μονο τα σμσ δεν δουλευαν? εβαλες καμια εφαρμογη οπως handcent, gosms κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την 30/4 με flashing απο το pc και με βαση τις οδηγιες και κανε ota στην 26/5. Έχουν κανει πολύ καλη δουλεια και έχουν διορθωσει όλα τα προβλήματα.ειδικα την ποιότητα της κάμερας που και στην kitkat δεν είναι καλη ειδικα το βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου στο video στο δικό μου τουλάχιστον έχει κάποια θέματα:

πχ. αν ο ήχος που καταγράφει είναι λίγο δυνατός στην αναπαραγωγή ακούγεται λίγο τσιριχτός.

Μάλιστα δοκίμασα να το μεταφέρω σε άλλη συσκευή και είχε το ίδιο πρόβλημα που σημαίνει ότι φταίει κάτι στο μικρόφωνο την ώρα της εγγραφής.

Έχει κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό ή μόνο εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την 30/4 με flashing απο το pc και με βαση τις οδηγιες και κανε ota στην 26/5. Έχουν κανει πολύ καλη δουλεια και έχουν διορθωσει όλα τα προβλήματα.ειδικα την ποιότητα της κάμερας που και στην kitkat δεν είναι καλη ειδικα το βίντεο.
ye

 

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα sms μόλις το πήρα και ακριβώς έτσι το έφτιαξα ! Μέχρι στιγμής ,όλα καλά! value for money phablet!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αλλα χτυπαγε και εκλεινε σε ολες, το ιδιο και μετα το ota update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονο τα σμσ δεν δουλευαν? εβαλες καμια εφαρμογη οπως handcent, gosms κλπ ?

εβαλα αλλα χτυπαγε και εκλεινε σε ολες, το ιδιο και μετα το ota update.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορει να βρει κανεις θηκη εκτος απο το ιντερνετ?

Αυτη που προτεινεται δεν μου πολυαρεσει, φανταζομαι οτι σε ολες περπει να ανοιξεις το καπακι

για να δεχθεις κληση, σωστα?

Θα ηταν λύση ενα tempered glass με μια θηκη σιλικονης για την πλατη του κινητου?:confused:

Link to comment
Share on other sites

για την εκδοσή σου που ειχα και εγώ την ιδια πηρα mail με την απαντηση αυτη σε ερώτηση στην Mlais .

Hi,

I'm sorry, upgrading your phone must be connected through the computer

upgrade, please visit our website.

http://www.mlais.com/html/201504/content_180.html

With this upgrade, since it can OTA.

Best Regards

Mlais

Θα πρέπει να κάνεις το ίδιο.

και θα την παρεις την αναβάθμιση!!

 

Καλησπέρα φίλε μου,

 

μια ερώτηση ακόμα: Ποιά ΡΟΜ να κατεβάσω από το link που μου έδωσες, καθόσον έχει 2 ......η μια λέει ANDROID 5.0 (20150526) και η άλλη ANDROID 4.4 (20150327).....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορει να βρει κανεις θηκη εκτος απο το ιντερνετ?

Αυτη που προτεινεται δεν μου πολυαρεσει, φανταζομαι οτι σε ολες περπει να ανοιξεις το καπακι

για να δεχθεις κληση, σωστα?

Θα ηταν λύση ενα tempered glass με μια θηκη σιλικονης για την πλατη του κινητου?:confused:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_169222.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_181884.html

Με αυτη την θηκη φλιπ,δεν χρειαζεται να ανοιξεις το καπακι για να μιλησεις.Επειδη ο κυκλος δεν εχει προστασια για την οθονη βαλε ενα tempered glass.9$ συνολο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,

 

μια ερώτηση ακόμα: Ποιά ΡΟΜ να κατεβάσω από το link που μου έδωσες, καθόσον έχει 2 ......η μια λέει ANDROID 5.0 (20150526) και η άλλη ANDROID 4.4 (20150327).....

Καλησπέρα

η περνάς αυτή 20150430 εδώ http://www.mlais.com/service/download/Mlais_M52_20150430.zip και μετά κάνεις ΟΤΑ update σε 20150526 η περνάς την τελευταία κατευθείαν που είναι η 20150526.:wink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που μπορει να βρει κανεις θηκη εκτος απο το ιντερνετ?

...θηκη σιλικονης για την πλατη του κινητου?:confused:

θήκη σιλικόνης την έχω πάρει και εγώ!

http://www.ebay.com/itm/161508271095?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

καλή είναι πάντως η flip case και όμορφη.Βελτιώνει εμφανισιακά το κινητό.

Άσχετο,σε εσάς ήρθε με περασμένο φιλμ προστασίας,γιατί σε μένα έτσι ήρθε και είναι και τέλεια περασμένο

Link to comment
Share on other sites

καλή είναι πάντως η flip case και όμορφη.Βελτιώνει εμφανισιακά το κινητό.

Άσχετο,σε εσάς ήρθε με περασμένο φιλμ προστασίας,γιατί σε μένα έτσι ήρθε και είναι και τέλεια περασμένο

 

 

Με περασμένο προστατευτικό ήρθε και σε μένα!

Η flip case με το φινιστρίνι που μου είπανε και στη δουλειά :p είναι οντως πολύ καλή,ψαρώνουν με το ρολόι που βγάζει χεχεχε και έχει και αλλες λειτουργίες,σου δείχνει την κληση ,την μουσική που έχεις και ακους!

Link to comment
Share on other sites

 

θήκη σιλικόνης την έχω πάρει και εγώ!

http://www.ebay.com/itm/161508271095?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Οχι ρε παιδια 8.5 Ευρω για θηκη σιλικονης.Οριστε με 4.

http://www.geekbuying.com/item/Silicone-Protective-Cover-Soft-Case-for-Mlais-m52-Mstar-S100-Smartphone---Gray-345850.html

Στα ιδια λεφτα παντως ειναι προτιμοτερη η θηκη πορτοφολι απο Gear.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια 8.5 Ευρω για θηκη σιλικονης.Οριστε με 4.

http://www.geekbuying.com/item/Silicone-Protective-Cover-Soft-Case-for-Mlais-m52-Mstar-S100-Smartphone---Gray-345850.html

Στα ιδια λεφτα παντως ειναι προτιμοτερη η θηκη πορτοφολι απο Gear.

Είναι αξιόπιστο το μαγαζί αυτό;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστο το μαγαζί αυτό;

 

Είσαι αξιόπιστο και από τα μεγάλα κινέζικα καταστήματα..Από άποψη αποστολής και συσκευασίας ίσως το καλύτερο (κατα την ταπεινή μου άποψη) όσο αφορά για το aftersale έστειλα πριν 2 βδομάδες ένα κινητό για επισκευή, θα σας πω πως πήγε σε λίγες μέρες :p

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αξιόπιστο και από τα μεγάλα κινέζικα καταστήματα..Από άποψη αποστολής και συσκευασίας ίσως το καλύτερο (κατα την ταπεινή μου άποψη) όσο αφορά για το aftersale έστειλα πριν 2 βδομάδες ένα κινητό για επισκευή, θα σας πω πως πήγε σε λίγες μέρες :p

 

Ρε παιδια παρελαβα ενα κινητο απο το geek και δεν ειχε την γνωστη καλη συσκευασια με αεροθαλαμους αλλα μια μετρια με bubble wrap ,εχει συμβει και σε κανεναν αλλο με το geek ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την επίσημη έκδοση android 5 (26/5/2015) ....

Η κάμερα ακόμα βγάζει ροζ φωτογραφίες

USB storage απουσιάζει (δεν γίνεται μεταφορά αρχείων με PC)

και φυσικά no Root

 

Στα θετικά μεγαλώνει το εσωτερικό partition από 2 σε 5 GB.

Και επειδή το lolipop είναι 64bit βελτιώνεται λίγο το antutou απο ~42.000 σε ~44.000

 

Θέλει δουλειά ακόμα :(

Edited by Megadime

Mlais M52 με Android 4.4.4 :up:

Jiayu G3S με Android 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την επίσημη έκδοση android 5 (26/5/2015) ....

Η κάμερα ακόμα βγάζει ροζ φωτογραφίες

USB storage απουσιάζει (δεν γίνεται μεταφορά αρχείων με PC)

και φυσικά no Root

 

Στα θετικά μεγαλώνει το εσωτερικό partition από 2 σε 5 GB.

Και επειδή το lolipop είναι 64bit βελτιώνεται λίγο το antutou απο ~42.000 σε ~44.000

 

Θέλει δουλειά ακόμα :(

 

κατι θα εκανες λαθος στην εγκατασταση τοτε... την εχω βαλει κι εγω και λειτουργρει μια χαρα. δεν την εχω ψαξει σε βαθος ακομα αλλα δεν εχω βρει bug μια μερα που την εχω(χωρις σιμ). Η καμερα ΔΕ βγαζει ροζ που εβγαζε, και το storage λειτουργει τοσο καλα οσο θαπρεπε. δηλαδη και σαν σκληρο το βλεπει το κινητο και MTP και σαν φωτογραφικη (δοκιμασμενο και σε 7 και σε 8.1), οποτε κατι δεν εκανες καλα. να ξερετε οσοι τη βαλετε θελει windows 7 το flash tool της. και για να μη γινει καμια παρεξηγηση μιλαω γιαυτη http://www.needrom.com/download/new-stock-rom-20150526_c211_jbl_a128_3m_hd_mlais-5-0/ η οποια βγηκε την ημερομηνια που ειπες... 26/5

και κατι αλλο που δεν ηξερα κ μολις βρηκα απο xda :

According to mlais facebook 4th May :

''Before upgrading to Android 5.0, Android 4.4 users should first root their phones. Rooting the system ahead of upgrading will allow the storage of the system to be correctly allocated"

 

μηπως τελικα φιλε μου αυτο επαθες? το ειχες ρουτ πριν περασεις το lolipop? κ με ποιο τροπο το περασες? εγω με flash απο τις οδηγιες του λινκ που εβαλα πιο πανω(δεν τα εξηγει στις οδηγιες πολυ καλα και αυτοσχεδιασα λιγακι). αν δω πως παιζει καλα, θα φτιαξω εναν οδηγο. θα βαλω σιμ και βλεπουμε. α, αυτο που ακομα δεν ξερω πως θα το κανουμε ειναι να αυξησουμε τις εντασεις... καλα ημασταν με KK . τωρα... no root no gain. only pain :p

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες αναβάθμισης που ακολούθησα είναι οι

Πριν είχα 4.4 routed και εκτός τις ροζ* φωτογραφίες και κάποια μικρά bugs δούλευε κομπλέ.

Δοκίμασα και την custom 5.0 με root αλλά ή κάμερα βγάζει πάλι ροζ* και εξακολουθεί να μην συνδέεται με pc.

Σε κάποιους μπορεί να δουλεύει σωστά δεν αμφιβάλλω, αλλά προφανώς δεν είναι όλες οι παρτίδες ίδιες.

Ας ελπίσουμε η νέες εκδόσεις να βοηθήσουν.

 

*για την ακρίβεια βγάζει ροζ φωτογραφίες όταν ανάβει το flash ή νορμαλ αλλά με πολύ θόρυβο χωρίς.

Mlais M52 με Android 4.4.4 :up:

Jiayu G3S με Android 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες αναβάθμισης που ακολούθησα είναι οι

Πριν είχα 4.4 routed και εκτός τις ροζ* φωτογραφίες και κάποια μικρά bugs δούλευε κομπλέ.

Δοκίμασα και την custom 5.0 με root αλλά ή κάμερα βγάζει πάλι ροζ* και εξακολουθεί να μην συνδέεται με pc.

Σε κάποιους μπορεί να δουλεύει σωστά δεν αμφιβάλλω, αλλά προφανώς δεν είναι όλες οι παρτίδες ίδιες.

Ας ελπίσουμε η νέες εκδόσεις να βοηθήσουν.

 

*για την ακρίβεια βγάζει ροζ φωτογραφίες όταν ανάβει το flash ή νορμαλ αλλά με πολύ θόρυβο χωρίς.

 

Σ'εμενα υπαρχει το προβλημα με τη μεταφορα δεδομενων απο το pc στο κινητο (δεν το βλεπει καθολου) .Οι φωτο ειναι οκ .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...